Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Ukratko - Blast je najbolji izbor. :)
 
Znaci posle 2 dana ne koriscenja laptopa samo nije hteo da podigne sistem, ne vidi ga macbook, ne vidi ga Disk Utility, ni na jedan nacin laptop nije hteo da prepozna SSD osim kada je u externom racku. Iz njega normalno butuje sistem i sve radi, al meni treba laptop koji radi bez kablova tako da mi to nije zavrsavalo posao.

Probao 3 druga harda i laptop normalno radi sa njima, i sad pisem sa njega.

Onda sam otisao na Win masinu i uradio kompletan format i update firmwera, imao je tu particiju od 200MB koju nikako nije mogao da obrise, posle sam probao ponovo u macbook-u i ovaj put ga je video al nikako nije mogao da krene da instalira sistem na njega, ne moze da ga formatira Disk Uitility izbacuje gresku neku...

Onda probamo da instaliramo win na njega, i kad dodje do onog dela gde se prave particije isto kao na macu, ne dozvoljava mu da napravi particiju. Ali nismo je ni napravili i samo je nastavio i instalirao win koji je radio.

Posle ga ponovo formatiram iz Windowsa i isto sve nece da pokrene instalaciju, pa iz drugog macbooka i opet isto...

U tom trenutku sam digao ruke, i uzeo 50e za njega jer bratu ocigledno radi, a ja cu da kupim drugi sa garancijom.

A koliko vidim to ce da bude Blast :)
 
I ja razmišljam da uzmem Blast od 240 dok je na ovom sniženju u E.

Čitajući ovu temu mislio sam da kupim 850 evo ali cena za Blast mi je baš primamljiva.

Da li neko može da mi pomogne i da mi kaže koje su prednosti Samsunga osim garancije? Da li ću realno i primetiti neku razliku između ova dva SSD-a?
Nemam neke velike zahteve, da mi se Windows i WoT brže učitavaju.
 
Necec primetiti razliku...samo izvagaj dal ti 2god garancije vredi razliku u ceni
 
Ja da nisam imao taj problem sa 850 Evo verovatno bih njega, jer ga svi svuda hvale, al kad bolje razmislim sigurno ga necu koristiti vise od 3 godine koliko vazi ta garancija za Blasta tako da mi trenutno usteda od 3.5k vise odgovara :)

Porucio ga upravo...
 
Poslednja izmena:
Uzeh ja Blast. Videćemo kako će da radi.
Prvi utisak je da su mi dali praznu kutiju. Mnogo nešto ovo lagano, a svi znamo da je težina znak kvaliteta. :)
 
Evo u odnosu na Blast realno nudi eDrive mogućnost (bar mislim da Blast ne nudi) u Windows-u i to je to. Što 99,99% ljudi neće da koristi.
 
Uzeh ja Blast. Videćemo kako će da radi.
Prvi utisak je da su mi dali praznu kutiju. Mnogo nešto ovo lagano, a svi znamo da je težina znak kvaliteta. :)
Meni isti takav osecaj bio kad sam uzeo 840 evo od 250gb...srecom vec godinu ipo dana sljaka bez problema [emoji1]
 
Znaci posle 2 dana ne koriscenja laptopa samo nije hteo da podigne sistem, ne vidi ga macbook, ne vidi ga Disk Utility, ni na jedan nacin laptop nije hteo da prepozna SSD osim kada je u externom racku. Iz njega normalno butuje sistem i sve radi, al meni treba laptop koji radi bez kablova tako da mi to nije zavrsavalo posao.

Probao 3 druga harda i laptop normalno radi sa njima, i sad pisem sa njega.

Onda sam otisao na Win masinu i uradio kompletan format i update firmwera, imao je tu particiju od 200MB koju nikako nije mogao da obrise, posle sam probao ponovo u macbook-u i ovaj put ga je video al nikako nije mogao da krene da instalira sistem na njega, ne moze da ga formatira Disk Uitility izbacuje gresku neku...

Onda probamo da instaliramo win na njega, i kad dodje do onog dela gde se prave particije isto kao na macu, ne dozvoljava mu da napravi particiju. Ali nismo je ni napravili i samo je nastavio i instalirao win koji je radio.

Posle ga ponovo formatiram iz Windowsa i isto sve nece da pokrene instalaciju, pa iz drugog macbooka i opet isto...

U tom trenutku sam digao ruke, i uzeo 50e za njega jer bratu ocigledno radi, a ja cu da kupim drugi sa garancijom.

A koliko vidim to ce da bude Blast :)

Pogrešan metod, tj. kada će te naučiti da je format SSD-a no-no!
Samo SE, i neće više da bude nikakve particije (ni MAC-ove ni ičeg drugog)...
 
Jeste no-no za SSD i to veliki, a pisano je xxxxxx puta, ponavljati se nema svrhe, koristite pretragu, naći ćete ;)
 
Možeš da ideš sa secure erase, nije mu se ništa desilo od formatiranja samog po sebi (bilo quick bilo fiull format da si radio).

Edit:
Secure erase ne radi preko usb konekcije, dakle poveži ssd direktno preko sata.
Možeš secure erase uraditi ovako, a ima i drugih načina.
 
Poslednja izmena:
Ima mu spasa, to i kažem, samo SE stvarno pobriše sve na fabričko...

Može i preko USB ali 3.0, tj. SCSI konekcije, nekad i preko 2.0 ovisno od kontrolera na USB-u.
 
Poslednja izmena:
Ja i dan danas imam neke mrtve particije velicine 1mb ima ih valjda 3, a radio sam pre instalacije w10 SE iz diskparta...
 
Sa pravilnim SE, nema šanse ama nikakve da išta ostane a ne particije.
Ili nije bio izabran SE, ili ga nije pravilno odradio, ili je SSD kaput barem delimično kad neće SE...
 
Se odradjen kako treba drljao je sigurno skoro sat vremena, nego mu je izgleda w10 napravio te male recovery particije, za sta...nisam siguran. Ali nema one velike particije od 350mb...
Moze li neki program sada dok je instalacija na ssd-u da bezbedno obrise te particije?
 
Onda nije odrađen kako treba jer format traje sat vremena, SE traje 10-15 sekundi!!
Ako posle SE nije bilo particija onda je pobrisano sve, to što win posle pravi particije to je već normalno, a ti kako opisa particije su ostale posle SE...
 
Ovo prvi x cujem u zivotu da secure erase traje 10-15 sekundi, loooool.
 
Svaka cast, a tu odradi i upis 0?
Diskpart win resenje komanda clean all, traje najmanje pola sata za moj ssd od 60gb iz win recovery diska, znaci ne iz sistema direktno.. Ne vidim sta tu nije moglo da prodje kako treba, ocigledno od sada cu Parted Magic da koristim.
 
Šta ima da piše išta??!
SE je naponsko oslobađanje svih NAND čelija stanja tj. SVAKE informacije u njima!
Aman, veoma detaljno sam već pisao o tome.

A inače lepo ja reče pogrešno si odradio, clean all jeste format komada (piše sve 0) i potpuno je pogrešna za SSD... :d
I da Parted je za SSD. ;)
 
Ne, probali smo kad smo ga odmah zakacili...

I sad pitanje, meni sutra stize ovaj Blast, ja ga samo stavim u macbook i u disk utility formatiram na osx jorunaled?

Mislim tako sam uradio i prosli put...?
 
Ili u stvari nisi ni radio secure erase ili ti je poluispravan ssd.
Ista je brzina sa svim alatima, nije bitan parted magic kao takav.

""This command does not actually write anything to the drive. Instead it causes the SSD to apply a voltage spike to all available NAND in unison, resetting every available block of space in one operation. By doing this, you will use one whole program-erase cycle for your drive – a small dent in drive life, but still unnecessary unless you’re troubleshooting.""
 
Nazad
Vrh Dno