Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Uzmi Samsung 840 EVO od 250GB za oko 150€ ili 120GB za 90€.
Zaobidji taj Kingston, iskustvo kaze da iako su jeftini nisu bas dobri, proizvodjac ih "sakati" sa FW da bi bili sporiji i manje konkurentni HyperX modelu...
Zar kc300 nije 145e za 180GB?
 
KC300 je enterprise/business varijanta HyperX-a, standardni SF-2281 sa sync NAND-om i dodatnim tweak-ovima u FW. Pošto je za business korisnike, teorijski bi trebalo da ima dužu podršku (novije FW - vidim da ima za njega poslednji 507 update za SF).

Za te pare (100€ za 180GB) čini mi se kao sasvim fina kupovina.
 
Po specifikacijama ne bi trebalo da osetim neku razliku u svakodnevnom radu izmedju njih.Mnogo ljudi samo vrti testove i gleda brojke,mislim da u realnom radu prosecan korisnik to tesko primeti ili je zanemarljivo
I svidja mi se sto sa Kingstonom dolazi komplet set da mogu da ga prikacim na usb i da kloniram vec postojeci sistem.Kasnije stavim stari hdd u rack i koristim ga za backup preko Time Machine.Gde god naletim na ovog Samsunga ,ide samo ssd
 
Poslednja izmena:
Za te pare (100e za 180GB) nemas bolju kupovinu.
 
Kakvi su ovi Kingston SSDNow KC300 serija,uzeo bih ova od 180Gb,imam ga za 100e nov? I kako to ide,samo ga ubacim i to je to,citam o ukljucivanju nekog TRIM-a? Stavio bi ga u macbook pro 2011
Svi hvale Samsunga 840 ,ali u poro verziji mi prelazi budzet.Kakav je ovaj Kingston u poredjenju sa njim?

Gde si nasao taj SSD po toj ceni?
 
Resih da kupim samsung SSD da se oprobam i sa njima, razmisljao sam i o toshiba q ali ni o njemu se ne pise valjano, ali nigde ne mogu da nadjem direktno poredjenje evo vs pro verzije. Da znam da je pro istrajniji i malo brzi, pouzdaniji, razlika nanda-a... ali posto ne nameravam da koristim isti ssd 10-20god (zbog toga i ne bih uzimao veci kapacitet od 120gb al ajde da vidim) i ne bih da mi se uspori posle nekog vremena ili zauzeca prostora, zanima me da li vredi uloziti veci novac... ono sto mene zanima je da li je neko ispobao i pro i evo varijante, konkretno sam gledao da uzmem:
120-128GB
evo 80e
pro 105e

250-256GB
evo 140e
pro 175e

Za ove cene koji biste vi uzeli, da li neko ima iskustva sa pomenutim ssd-ima?
 
Poslednja izmena:
EVO 250GB bez razmišljanja......
 
Samsung EVO 250GB bez razmišljanja.
Nece ti se popuniti, nece usporiti, hoce dugo i dobro raditi...
Nisam ni jedan od njih koristio ali merkam EVO 250GB za laptop u pocetku ...
Gde si nasao za 140e evo 250GB?
 
Poslednja izmena:
ima na kp... ono sto me najvise zanima je 128gb pro vs 250evo... da se vide razlike u brzini i sta je na cijoj strani.
 
Veci al' Samsung EVO 840.

ps. garson, sta ce to biti da se nas dva "slazemo" po ovom pitanju? ;)
Da nece Srbija postati prvak Evrope u kosarci? :D
Mozda dobijemo 'rvate u fudbalu? :d
Mozda ova nova vlada zaposli 100.000 ljudi? :eyebrows:
 
Poslednja izmena:
Trebaju mi dva brza odgovora..Samsung 120 gb basic ili KINGSTON v 300 120? Kakva je razika kada je jes vees postavljen kako kod samsunga (256) mbg i li kod Kingstona kada je vec integrisan u kontroleru???
 
meni danas stigo :
CAM00294.jpg
11300din.
uradeo jedan test malopre i:
SSD2.jpg
550/530 ja zadovoljan ,)
 
Evo ga i moj primerak, nikako da stignem da postavim test, sta znam nije los , za sada se dobro pokazuje, brz je aplikacije pokrece veoma brzo cak i trenutno, ali teze applikacije kao sto je PS, 3Dmax itd treba mu 3 4 sec i to sa instaliranim pluginovima. Zaista zaista zadovoljavajuce, panorame od 30MB cuva jako brzo, i veoma sa zadovoljan koliko u stvari ubrzava sam racunar. Nisam ocekivao da ce razlika biti ovoliko osetna u radu, kao da koristim drugi racunar :)
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    97.1 KB · Pregleda: 149
Evo ga i moj primerak, nikako da stignem da postavim test, sta znam nije los , za sada se dobro pokazuje, brz je aplikacije pokrece veoma brzo cak i trenutno, ali teze applikacije kao sto je PS, 3Dmax itd treba mu 3 4 sec i to sa instaliranim pluginovima. Zaista zaista zadovoljavajuce, panorame od 30MB cuva jako brzo, i veoma sa zadovoljan koliko u stvari ubrzava sam racunar. Nisam ocekivao da ce razlika biti ovoliko osetna u radu, kao da koristim drugi racunar :)

gotovo identicni rezultati ... :)
 
Sta da uzmem za laptop iz potpisa (ima SATA2 kontroler, trenutno 750gb 5400rpm hdd). Do 100e, i 120gb mi je dosta...
 
Vidim da je akcija za Kingston V300 - 120GB - 8800din, tj. ~75€. Ako je sa 507 FW -om do nije loša opcija za budget SSD.
 
+1
Slažem se ponovo je best buy, ali SAMO ukoliko dolazi sa 507 FW!
 
Zar nije moguće update - ovati FW?
 
Kod V300, FW je fabrički setovan i Kingston ne daje alate za update FW-a, što je jako glupo, al krastavac, budget serija.

Za HyperX serije imaš alate i FW update.

Čak i za V300 to ne bi bio problem da nisu potpuno ukakili performanse sa 506 verzijom FW.

Raniji 505 i noviji 507 deluju OK, ali 506 je baš fail.
 
Poslednja izmena:
Kingston v300 se nudi u obe verzije sada, sa bundle-om i bez, sa bundle-om je skuplji 10€, HyperX takođe ima niže cene, verzija bez "opreme" je sada kao V300 sa opremom, a 10€ skuplja je bundle verzija.
 
Što se ovde stvara eho :)

Pogledaj samo 3 posta pre tvog.
 
Poslednja izmena:
gledao na mobu pa mi je to bilo na prethodnoj stranici ....
 
Poslednja izmena:
Koja se stavka gleda za upis velikih fajlova?

Treba mi SSD za rad sa HD video zapisima, planiram da izdvojim oko 20.000RSD, mislim da bi mi i 180GB odgovorao za trenutni obim rada.

Malo sam ceprkao pa nasao ove modele od 240:
Sandisk Extreme
OCZ Vertex 3
Kingston HyperX 3K
Samsung 840 Evo
Kingston V300
Silicon Power V55
 
Poslednja izmena:
Sf nije idealan za rad rad sa nekompresibilnim podacima (što video upravo jeste) tako da ti većina liste odmah otpada, a ostatak takođe jer su još gori i od SF-a jer su budget varijanta i još sporiji. Naravno biće uopšteno brži od HDD-a, ali sa takvim fajlovima i pitanje..
Tu ti treba neki Marvell kontroler ili Samsung, ali ne EVO već PRO
 
Kao što reče kolega mdm, za tvoje potrebe, tj. za sekvencijalni upis nekompresibilnih podataka: Samsung 840 PRO 256GB, Plextor M5 Pro 256GB, Toshiba Q 256GB, Corsair Performance Pro 256GB ...

Svi su oni preko 20000, računaj da ideš na ~25K.

Kod nas ćeš verovatno najlakše naći Samsung 840 PRO, ostali su ili retki ili ih nema uopšte. Još na PRO imaš i 5 godina garancije.
 
Je li iko ovde ugrađivao SSD za laptop preko mSATA aka micro PCI? Imam slot viška... Ali nešto nikog ne vidjeh da to ovde kupuje iako ima :)
 
Nazad
Vrh Dno