Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Kod mene se A400 480GB nije baš pokazao. Zna da zastajkuje u radu, poslednji firmware, W10 LTSC. Žao mi što nisam uzeo Intel/Samsung.
 
@tv serije, koji fw je u pitanju? Tacne oznake. Interesuje me koji je hw unutra. Phison s11 nisam video da bas trokira.
 
Kod mene se A400 480GB nije baš pokazao. Zna da zastajkuje u radu, poslednji firmware, W10 LTSC. Žao mi što nisam uzeo Intel/Samsung.

Ako je sve ovako kao sto si napisao i siguran si da je uzrok ssd, reklamiraj ga - kao i bilo koja druga komponenta, moze se desiti fabricka greska.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Taj Intel 660 izgleda baš dobro.
 
@CountMike, zavisi od cene. U domacim radnjama nema smisla. Bolje ici na transcend 220 ili adata sx8200 pro, koji su brzi i koriste tlc nand.
 
Pa poplasi se svako ko hoce da ga kupi...
 
Da li pod "best buy" misliš "najjeftiniji koji može da se nađe a da nije apsolutni krš već samo umereni" ili misliš "nešto dobro a da nije skupo"...?

Anyway, ja bih rekao Crucial MX500 (M.2, ako imaš slot na ploči).

Ako ploča podržava NVMe, Transcend MTE 220S je vrlo jeftin, odlična kupovina.
 
Poslednja izmena:
Best-buy kategorija sama po sebi podrazumeva nešto što ima dobru cenu (ne nužno i skroz najnižu) a po kvalitetu i karakteristikama zadovoljava, dakle, nešto dobro a da nije skupo :) Koliko sam gledao po netu, to bi bili MX500 i WD, ali WD skoro da i ne može da se nađe kod nas (1TB), mada mi se čini da je i sa MX500 slaba raspoloživost, ali to ću proveriti.

Trenutno uzimam SATA SSD koji će konačno oterati sve hardove u prošlost, a M.2 slot će se sačuvati za budući upgrade i zamenu sistemskog SSD-a.

Hvala na preporukama!
 
Gledajući komentare i ocene po internetu za QLC, a uzimajući u obzir da je maltene slična cena kao i TLC diskova (MX500), trenutno bih radije uzeo tu varijantu, takođe sa 5 godina garancije.

U svakom slučaju i Gigabyte deluje kao zanimljiva opcija, iako on ima 3 godine garancije.
 
Da javim posle nekog vremena instalirao sam win 7 na samsung 860evo 250gb. Pa me zanima jel su ovo u redu brzine za sata 2 komp? I zanima me kad idem na safety remove hardware zasto se prikazuje ssd i hdd pored usb-a?
 

Prilozi

  • samsung magician.PNG
    samsung magician.PNG
    66.3 KB · Pregleda: 186
Rekao bih da je u okviru SATA2 brzina...duplo manje nego SATA3 ali opet brže no HDD na SATA2.
 
Hvala
. Jel zna neko zasto se pojavljuje sada ssd i hdd u safety remove pored usb-ova?
 
Poslednja izmena:
. Jel zna neko zasto se pojavljuje sada ssd i hdd u safety remove pored usb-ova?

Moze biti i da je win bug u pitanju. U Win10 je posle Anniversary Updatea takodje bilo veselja oko pojavljivanja lokalnih diskova u "Safely Remove Hardware and Eject Media"

Ovako se to resavalo u "desetki", pa bi ovo mozda mogla biti neka polazna osnova i za resenje tvog problema u "sedmici".

https://forum.benchmark.rs/showthre...rugom-postu)&p=4770745&viewfull=1#post4770745

Pozz
 
Poslednja izmena:
Zna li neko kakav je Samsung 860 EVO u odnosu na 850 EVO?
Imam ovaj prvi od 250 GB pa razmišljam o proširenju, o 500 GB 860 EVO (kod mene 82 €), kad već ima 860 serija. Negdje kao da sam pročitao da je 860 EVO kao 850 PRO. Da li je to tačno?

Pretpostavljam da se razlika u realnom radu ne primjeti? Sekvencijalne brzine su ionako limitirane sa SATA standardom, jedino ne znam da li uspijevaju povećavati brzine za male fajlove ili i to ostaje više manje isto iz jedne u drugu generaciju.

Imam dilemu ako bih uzeo ovaj 860 EVO od 500 GB da li bi se isplatilo na njemu instalirati novi sistem (zbog eventualno možda nešto veće brzine u radu windowsa i programa) ili da ostavim sistem na sadašnjem (i prilično popunjenom) EVO 850 a da ovaj novi SSD koristim za druge stvari. Šta mislite?

Kako se inače pokazao 860 EVO?
Da li možda u ovom trenutku ima nešto drugo osim ovih Samsunga za preporuku u toj nekoj cijeni?
 
pa za te pare ima nvme od 500 gb brži 5x od tog ssd-a al treba ti m2 slot na matičnoj
 
Ja neki M.2 imam, ali nisam siguran da imam na njemu to što treba, oko tih nekih PCI-E linija, pa ako može neko od vas ko se razumije da pogleda specifikacije ove moje ploče (Fatal1ty Z97X Killer) i da mi kaže da li može kod mene NVMe SSD.

Tu piše "M.2 (PCIe Gen2 x2 & SATA, Supports 30mm, 42mm, 60mm, 80mm, 110mm M.2 devices)" ali ja to ne znam protumačiti, šta tu može a šta ne može, i da li bih imao punu brzinu ili ne. Ako sam ja dobro shvatio ne bih mogao imati punu brzinu na tome.
 
Moze NVMe ali neki sporiji tipa Kingston A1000 (Gen 3.0 x 2) jer ima samo dve linije (PCIe Gen2 x2). Nema smisla uzimati neki brzi Samsung jer on zahteva vise linija (970 Evo na primer PCIe Gen 3.0 x4).
Najbolje je da uzmes SATA jer razlika u brzini nema u realnom radu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno