Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Da, pojeftinio je nand bas osjetno zadnjih ~mjesec dana.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Narucio sam ga za vikend za tastov laptop, bice brojki kad stigne
 
Vec smo u plusu u budzetu jer zamalo da kupimo i AC adapter (+1500 din na trosak) tako da nista strasno :p

Ubedjivali me svi da ne radi sve dok ga ja nisam proverio, ispostavilo se da zapravo radi bez problema nego neko u prolazu rekao "e ne radi" i to tako ostalo godinama :)
 
S obzirom da imam konfiguraciju bez SSD-a, i da planiram da kupim isti u narednim nedeljama, zanima me sta mi je najbolje ciniti, uzeti sto veci SSD i koristiti ga za storage svega (~70% bi to bile fotografije fotografije, ostalo filmovi/serije) i rad u Lightroom-u, ili uzeti SSD od 128/256 za program(e), a sav storage na HDD?

Uzgred, maticna je GA-Z77-D3H, koji SSD za nju?

p.s. Trenutni HDD izgleda ima dosta onih losih portova, ili kako se vec kaze, tako da bih sigurno uzeo i nov HDD za back-up.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drugari,
Ispao sam iz price sa SSD diskovima. Dajte neku preporuku za neki ssd od 240-256GB. Hteo bih mojima da ubacim u laptop umesto harda. 240 GB Kingston SA400S37/240G, 240 GB A-DATA ASU700SS-240GT-C ili nesto trece?
 
Porucih 860 EVO 1TB u sredu, "stize vam sutra ili u petak na adresu"....5 dana kasnije, nista nije stiglo...radnja u Bg.

Brze mi je roba stizala iz Madjarske nego iz Beograda u Beograd....
 
@ Lanikor
Jel ti stigao možda ssd geil ssd, ili tebi djalf ? Ja sam došao da kažem da je dzabana vidoh danas I naruči. Nisam pitao kolika je garancija a dosta i 2g.
 
Ne, to sto narucis vikendom tek u ponedeljak teoretski moze da se posalje a u praksi je to najranije utorak.

Tek od srede teoretski moze da stigne.
 
S obzirom da imam konfiguraciju bez SSD-a, i da planiram da kupim isti u narednim nedeljama, zanima me sta mi je najbolje ciniti, uzeti sto veci SSD i koristiti ga za storage svega (~70% bi to bile fotografije fotografije, ostalo filmovi/serije) i rad u Lightroom-u, ili uzeti SSD od 128/256 za program(e), a sav storage na HDD?

Uzgred, maticna je GA-Z77-D3H, koji SSD za nju?

p.s. Trenutni HDD izgleda ima dosta onih losih portova, ili kako se vec kaze, tako da bih sigurno uzeo i nov HDD za back-up.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Uzmi ovaj dok je na akciji ali odmah od 128GB a za podatke uzmi hard disk. Naravno jos jedan offline backup na nekoj spoljnoj fioci pozeljan uz neki Cloud.

Nemoj manji ssd od 240-250-256GB, ovi od 120-128G su prevazidjeni, a ako mozes (imas para) uzmi nesto valjano od ~500GB i miran si.
Sigurnije je cuvati podatke na hdd jer ako se nesto pokarabudzi moze nekako da se spase podatci, barem deo, a ssd kad odapne uglavnom nema pomoci...
 
Meni je ssd potreban samo za windows i par programa, igrice ne igram. Ali da, slazem se za taj od 250GB.

Hvala obojici!

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Stigao mi je ssd Geil 120GB Zenith R3 i ladno nije kostao 2151 din nego 1935 din :) Nije bilo fiskalnog racuna :mad:. Ja pozvao Emmi call centar i kazu rade ugovor na daljinu i stize na mail za 15 minuta . Posle cu ga odpakovati da vidim jel sve ok.
 
Mene uredno "odrali" za 2400 :)

Valjda ce na mejl da stigne, kad potvrde prijem.
 
ima li smisla uzeti samsung 860pro 256gb na sata2 masini? Hocu caletu da na poslovnom kompu stavim nesto najpouzdanije moguce i da se to ne dira narednih 10 godina.
 
Svaki ssd vredi na sata2 mašini. Nekada znači i više nego na novijoj konfiguraciji.

Sad, da li se 860pro isplati? Po meni ne. Maksimum staviti evo varijantu i terati tako. Ako te već svrbi džep, stavi mu 860evo od 500GB (ista je cena kao pro od 250GB).
 
Dobro si prosao :D I meni stigli danas, isto nema racuna, mora da se trazi na email, ne znam sto to ne salju automatski?

Prvi put mi se desava ovako da salju. Cesto se desava da posalju garanciju 24 m+1 dan ili samo fiskalni. Mozda se ovakvim ugovorom na daljinu ogradjuju na 2 g garancije i ako na uredjaju pise 3g od proizvodjaca.
 
U momentu kad sam ja narucivao kostao je toliko, 2390 :)



Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
I odustadoh od otvaranja i stavljanja SSD u ovaj laptop, ici ce u drugi.

Ovo je kandidat za ubedljivo najgluplji polozaj HDD ikad



Komentari su top
 
Ne moram ni da gledam video, znam problem. :)

I verovatno jeste najgluplje postavljen disk ikada. Menjao par puta, svaki put se smorim kad vidim koji je laptop u pitanju.

edit: iz komentara, ovom puk'o film i rešio da napravi otvor. :)

 
Poslednja izmena:
Koji je best buy combo m2 disk + usb 3.1 adapter? Treba mi za kacenje na TV, valjda nema problema sa kompatibilnoscu? Do sada koristio prastare 8 GB USB 2.0 diskove, ali na njih ne moze 4K film da stane a i brzine su mizerne. Razmisljam o 250-256 GB kapacitetu, da moze par 4K remuxa da stane i dosta epizoda raznih serija, sve u 4K. Imam neke bodove u Gigatronu pa ako ima kod njih nesto povoljno, mada sumnjam.

Edit: Taj Dell ima moja sestra, smorio sam se kada sam ugradjivao SSD. To su namerno uradili jer su prethodni modeli imali mnogo normalniji pristup HDDu i drajvu.
 
Poslednja izmena:
Na eponudi tri prodavnice, od 1325 do 1764din. Toliko sam ga i ja platio prošle godine, ista cena i tad i sada za razliku od ssd diskova...
Edit: Aha, mislimo na različit model. Ne treba mu 3.1, ovo 3.0 sa nekim ok diskom je taman za tu namenu.

cb023362f81ee23eb1fd182532614516.jpg
deb88a92fa5ba634ff3630437efc2969.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno