Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Pa eno rezultata sa istim SSD-om na prethodnoj ili dve strane pre ove, mozda je ovo do chipseta, sta znam. Ne razumem se mnogo u to, ali svakako da vidim poboljsanje u odnosu na HDD i to mi je dovoljno. Da li ce da bude 0.88 ili 0.83, meni iskreno ne igra neku bitnu ulogu.
 
Evo i jedan quick test 512-ice
 

Prilozi

  • as-ssd-bench INTEL SSDSC2KW51 12.15.2018 12-50-01 PM.png
    as-ssd-bench INTEL SSDSC2KW51 12.15.2018 12-50-01 PM.png
    31.7 KB · Pregleda: 231
Pa hoce/predlazu intel softver da koristi za amd plocu...
Ono sto bi mogao da ucini je da nadje amd pandan drajvera za IRST drajverima (Intel Rapid Storege Tehnology Driver).
To zna da primetno popravi stvari...
 
Poslednja izmena:
Phenom 955, imao sam SSD na tim plocama, nije SATA kontroler ni blizu Intela :(
 
Evo ga 545s na AMDu, SB850.
 

Prilozi

  • 545s.JPG
    545s.JPG
    61.9 KB · Pregleda: 192
Da li je iko uspeo da dobije (isporučen) onaj čuveni Intel 545s od 256GB u EMMI-ju po Black Friday ceni 4800 dinara? S obzirom na toda su se tek juče pojavili na stanju i na sajtu i u radnjama.
 
@Zeha Softver je za Intelove SSD-ove, ne za matične ploče.
@Munja Pročitaj poslednjih par strana, piše se baš o navedenom modelu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li je iko uspeo da dobije (isporučen) onaj čuveni Intel 545s od 256GB u EMMI-ju po Black Friday ceni 4800 dinara? S obzirom na toda su se tek juče pojavili na stanju i na sajtu i u radnjama.

Da. Nekoliko nas.
 
Da li je iko uspeo da dobije (isporučen) onaj čuveni Intel 545s od 256GB u EMMI-ju po Black Friday ceni 4800 dinara? S obzirom na toda su se tek juče pojavili na stanju i na sajtu i u radnjama.

Jep. Jedan sam od tih. Zvali su ljude valjda po redosledu narucivanja/rezervisanja.

Evo ga 545s na AMDu, SB850.

Dakle resio si problem sa SLMSUNG-om (860 Evo). Enjoy! :)
 
Bitno je da podataka ima manje i da nema drugih particija ako radiš klon celog diska.
 
EaseUS Todo Backup free ima opciju kloniranja samo sistema, ne treba format ssd-a.
 
Da. Nekoliko nas.

Da, vidim, bacio sam pogled oko kompletne agonije zavlačenja koja datira skoro mesec dana i vidim da nisam jedini.

S tim da je meni juče tzv. šefić jedne od EMMI radnji putem telefona rekao da iako sada imaju na stanju famozne intel SSD diskove od 256GB, ali po sada višoj ceni nisu u mogućnosti

da prodaju te diskove po ceni od BF za 4900 dinara i da je to kao naređenje sa vrha, iako sam napravio porudžbenicu baš preko njihove radnje putem mejla, ne preko weba ili call centra.

Sad da li da odem lično tamo i objasnim im neke stvari (jer me ovaj telefonom na finjaka od*ebao) ili imaju legitimno pravo da ne prodaju po ugovorenoj ceni koja je važila u tretutku kad sam poručio disk u pomenutoj radnji putem mejla???
 
Poslednja izmena:
Ja sam iz tog razloga uzeo SS porudzbenice na njihovom sajtu. Na mailu mislim da ne pise cena, ali ovamo pise. Nisam imao nikakvih problema, sem sto kurir nije imao da mi vrati 100din. :D
 
@Bombas, samo proveri posle kopiranja da je aligned particija pre nego sto mu "vratis" disk. Ako nije, mozda ces morati rucno da pravis particije, ali ne bi trebalo, svaki softver mladji od 8-9 godina zna da treba SSDove da align-uje pri kloniranju diskova.
 
Ako imas email i dokaz da je njima isporuceno, to ti je dovoljan dokaz da ih tuzis za obmanu. Ali cekaj, ovo je Srbija, nije zapad? Onda nista. :(

Pazi meni je i sam radnik u radnji kada sam ih zvao telefonom nekoliko dana pre nego što su se pojavili diskovi u radnjama da je šatro sve ok da oni imaju moj mejl (čitaj da me imaju u vidu) i da ću i ako bude bila veća cena dobiti ssd po toj ceni sa BF.

Da bi prekjuče kada sam opet zvao da proverim da li su stigli tamo neki kao šefić radnje rekao da imaju diskove ali da je sada druga cena i na moju konstataciju da mi je njihov radnik rekao samo nekoliko dana ranije da je sve u redu sa mojom narudžbinom i da se samo čeka da se pojave diskovi u radnji taj šefić mi je rekao da im je neko od šefova sa vrha zabranio da prodaju te diskove po cenama sa BF.

E sad kontam, da li sada ima efekta da im malo pripretim tj. da odem lično tamo i popričam sa nekim iznad tog miša što mi je prosuo priču jer kapiram da mi je tu priču prosuo jer sam zvao telefonom u nadi da ću odustati.

Radnja mi nije daleko nemam šta da izgubim, ali me mrzi da se cimam ako realno nemam osnova da ostvarim svoja prava u smislu da nemam nikakvu zvaničnu porudžbenicu osim mejl prepisku sa tom kokretnom radnjom u kojoj su mi eksplicitno rekli
da je sasvim validno i svejedno da li poručio putem web prodavnice na emmi sajtu ili ovako putem mejla direktno preko same prodavnice.
 
Radnja mi nije daleko nemam šta da izgubim, ali me mrzi da se cimam ako realno nemam osnova da ostvarim svoja prava u smislu da nemam nikakvu zvaničnu porudžbenicu osim mejl prepisku sa tom kokretnom radnjom u kojoj su mi eksplicitno rekli
da je sasvim validno i svejedno da li poručio putem web prodavnice na emmi sajtu ili ovako putem mejla direktno preko same prodavnice.

Kako nemaš? Mail je već neko vreme priznat i kod nas kao zvaničan dokument i na sudu; tj. isto što bi bio i ugovor! A da ne pričam onda kao porudžbenica...
 
Obidji ti njih i zahtevaj da pricas sa nekim iznad tog "sefica", kazi da imas email kao dokaz da je naruceno za BF i da su duzni da ti daju SSD po toj ceni i da ces ih prijaviti trzisnoj inspekciji za obmanu.
 
Radnja mi nije daleko nemam šta da izgubim, ali me mrzi da se cimam ako realno nemam osnova da ostvarim svoja prava u smislu da nemam nikakvu zvaničnu porudžbenicu osim mejl prepisku sa tom kokretnom radnjom u kojoj su mi eksplicitno rekli
da je sasvim validno i svejedno da li poručio putem web prodavnice na emmi sajtu ili ovako putem mejla direktno preko same prodavnice.
Ako u mailu stoji cena imas osnova i da pripretis i da prijavis inspekciji i tuzis, ako ne onda mozes samo da probas na galamu na licu mesta pa ako prodje, prodje. A to sto su ti usmeno pricali i taj radnik i sefic mozes da okacis macku o rep.
 
Poslednja izmena:
Ne treba mu cena u pismu, dovoljno je da se zna datum, i na osnovu toga se lako utvrđuje cena uređaja.
 
Ako u radnji u rafu vidis neki proizvod i hoces da ga pazaris, odes na kasu i kazu ti da nije ta cena vec druga, mozes da zahtevas da taj proizvod platis po toj ceni koja je pisala u rafu (biti izricit). Racunam da je tako i za ovakve stvari, site i artikli na site-u su isto sto i raf u prodavnici.

Neka me neko ispravi ako nije tako.
 
Po logici stvari treba se tretirati isto. Artikal, cena i korpa za online narucivanje. Ne vidim nikakvu razliku, jedino sto platis pri prispecu a ne istog trenutka na kasi.
 
Zasto narucujte preko mejla, usmeno, telefonom i sl? Ja uvek preko sajta - tamo onda lepo ostane istorija porudbina i sve je cisto.

I odmah na mailu imate dokaz sta ste porucili i po kojoj ceni:

image (4).png


Mislim da trebas da zoves CALL centar, za*mjau**mjau**mjau**mjau* te pajsere u lokalnoj radnji. Pa njima objasni slucaj.
 
Zasto narucujte preko mejla, usmeno, telefonom i sl? Ja uvek preko sajta - tamo onda lepo ostane istorija porudbina i sve je cisto.

I odmah na mailu imate dokaz sta ste porucili i po kojoj ceni:

Pogledajte prilog 262487


Mislim da trebas da zoves CALL centar, za*mjau**mjau**mjau**mjau* te pajsere u lokalnoj radnji. Pa njima objasni slucaj.

I ja isto mislim. Zaobiđi radnju
 
Nazad
Vrh Dno