Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Uzmi 2x500 i stavi ih u raid

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Imam u jednoj masini (h310m + i3-8100) Kingston SV300 sata ssd,
a pitanje je da li bi mi prelazak na neki nvme m.2 (i koji?) napravio ocitu razliku u brzini?
Taj komp mi sluzi samo i iskljucivo za photoshop..
 
Poslednja izmena:
Citao sam to oko raid-a i malo mi je komplikovano da pohvatam sve. Obican sam korisnik, imam dodatni hdd za skladistenje, tako da 1tb hocu zbog duzeg trajanja. Malo igrica i windows na ssd i to je to.
 
Vredi li 20 eur - Patriot Burst SSD 120GB 6GB/s 560MBs 540MBs SDR Patriot PBU120GS25SSDR ?

Koliko videh ima dram cache...?
 
Ja sam ocu kupio taj patriot do duse 500gb on je prezadovoljan :-D
 
Moram deci prebaciti 240gb, pa gledam sebi neki. Ova 120-tica će i onako biti poluprazna [emoji846].
 
Mislis da ce biti...?
 
Ima li smisla kupiti SanDisk SSD 240GB na Aliexpress-u za $36? To će proći Beogradsku carinu bez dažbina.
Puno dobrih ocena, svi koji su radili testove kažu da je original.
Za 240GB ne piše tačan model, za 480GB je model SDSSDA-480G-Z25.

https://s.click.aliexpress.com/e/_s7Lr2V

Hvala! :)
 
Poslednja izmena:
To će proći Beogradsku carinu bez dažbina.
)

Bogami tesko.
U poslednje vreme retko koji da prodje carinu bez otvaranja.
Par paketa iz EKWB-a nisu prosli bez cele procedure tako da je neisplativo to iz Kine.
 
Ja pre neki dan trazio SSD za prijatelja na E. kad ono nema nista SATA, ali bukvalno, samo par komada M2/NVME?

What? gde nestadose?
 
Pa kod nas bas nesto i nisu, ima Patriot Burst koji ima kesiranje za 2700din 120GB, bolji izbor od A400. Ali su cene otisle gore koliko vidim, Biostar je skroz nestao jer je najjeftiniji.
 
Da da istina. , ja evo već 15ak dana ne dobijam naručeni ssd u prodavnici, kažu u gužvi su nije im ništa stizalo u prodavnicu ono što je naručeno već 10ak dana.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Isao sam skoro do E... radnje da se raspitam za Kingston A2000 i poznanik koji tamo radi mi rece da je saradnja 50-50. U ogromnoj su guzvi zbog spajanja i papirologije. Ko je porucivao komponente ili ce porucivati nek se strpi.
 
^ Kako ce to "spajanje" da utice cjenovno na krajnjeg kupca?
Predpostavljam, svuda iste cijene.
 
Imace zajednicku ponudu robe. Za cene ne znam.
 
Možda je moje pitanje i za posebnu temu ali postaviću ga ipak ovde. Naime hteo bih da laptop Lenovo G560 (stari laptop iz neke 2010/2011 godine) osvežim sa SSD-om. Koliko sam uspeo da vidim na njemu postoji SATA 1 konekcija (može li ovo neko da mi potvrdi?). Da li bi bilo bacanje para ako bih kupio Samsung EVO 860 ili Kingston KC600 (koji biste uopšte preporučili od ova dva?) ili da uzimam neki SSD sa slabijim performansama koji će jednako raditi na pomenutom laptopu kao i ovi brži? Koje ubrzanje mogu da očekujem ako je u pitanju SATA 1 konekcija u odnosu na HDD? Imajući u vidu da je laptop star gotovo deset godina i da ne znam koliko će još raditi (mada za sada radi odlično) verovatno bih kasnije prebacivao SSD na računar iz potpisa koji ima matičnu ploču sa SATA 3 konekcijom pa je to možda jedan detalj koji ide u prilog kupovini bržeg SSD-a. Opet nemam para za bacanje pa bih voleo da čujem šta bi mi vi kao iskusniji korisnici preporučili?

Unapred hvala na svim odgovorima!
 
Kupi najjeftiniji SSD kapaciteta koji ti odgovara, tebi je sata1 usko grlo, imam sličan laptop iz 2013. sa Samsung evo 850 koji sam naknadno ubacio, brzine su daleko od maksimalnih ali su 3 puta brže od hard diska, tako da je napredak ogroman.
 
Ja juce kupih 480 gb Patriot Burst za 55eura da bacim igre na njega. Po kristal marku malo sporiji za nijansu od 850 EVO koji imam. AL mi rece momak, uzeo si poslednji po toj cijeni, nove ture su skocile oko 30%. E sad, ja sam preko Drine, ne znam jel ima to kakve veze?
 
Kupi najjeftiniji SSD kapaciteta koji ti odgovara, tebi je sata1 usko grlo, imam sličan laptop iz 2013. sa Samsung evo 850 koji sam naknadno ubacio, brzine su daleko od maksimalnih ali su 3 puta brže od hard diska, tako da je napredak ogroman.
Kingston A400 na primer?

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno