Šta je novo?

Wayteq XTab-70

Jel se još nekom ogulio tablet ili sam ja baksuz?

Kako se ogulio? Skinula se ona sivkasta farba otpozadi? Ako je to, meni nije, ali mi je od futrole-carape ostala crta pozadi, kao da mu je ona traka kojom je opsivena ofarbala ledja, ali se, srecom lako skida...
 
Ajd da podelim...mada mislim da većina zna za ovo..Vidim da se ljudi žale na bateriju kod 70-ice.Pošto duže vreme nemam tablet a imam Android telefon ja koristim airplane mod recimo kad sam u inostranstvu(koristio i na iPhone 3GS).Rade mi sve funkcije na telefonu osim naravno mreže koja najviše srče bateriju :)

E sad logična stvar je da se na tabletu uključi AIRPLANE mod obzirom da je isti program koji nije komplet optimizovan za tablet tj.tablet ne služi kao telefon, trebalo bi da dođe do značajnog smanjenja trošenja baterije ;) Naravno ko koristi 3G neće moći :) ali trebalo bi da se kompenzuje uštedom baterije...
Eto neka neko proba pa neka javi utiske :)
 
narode koja je razlika xPad 70-xTab 70?
Uzeo bih jedan ali mi treba info koja je razlika...na sajtu proizvođača jedina razlika koju ja primećujem je u programu...jedan je 2.1 a drugi 2.3.

Kapiram da je ok izrada i kvalitet jer sam ja pre oko 5g kupio BluePanther navigaciju takođe Mađarsko-Kineske saradnje i evo još uvek raducka u kolima :)



Postoji update i za xPad na 2.3 tako da ti dodje svejedno ;)
 
Kako se ogulio? Skinula se ona sivkasta farba otpozadi? Ako je to, meni nije, ali mi je od futrole-carape ostala crta pozadi, kao da mu je ona traka kojom je opsivena ofarbala ledja, ali se, srecom lako skida...

Ma čitav tablet je presvučen nekim najlonom sa zadnje strane i to se guli.
 
Probao sam ovaj rom sto je zekaisapa linkovao i mogu reci da mi se ocajno pokazao. Wifi radi tragicno sporo. I ljudi na onom madjarskom forumu se zale. Stavio sam verziju od prvog decembra i radi dosta bolje, ali ne mogu da instaliram AC3 licencu.
 
Probao sam ovaj rom sto je zekaisapa linkovao i mogu reci da mi se ocajno pokazao. Wifi radi tragicno sporo. I ljudi na onom madjarskom forumu se zale. Stavio sam verziju od prvog decembra i radi dosta bolje, ali ne mogu da instaliram AC3 licencu.

Zao mi je ako sam te ja navukao, ponelo me ono da je testiran i da radi fantastično, u medjuvremenu sam i sam detaljno iščitao forum i probleme sa wifi-em ali, nažalost, nisam stigao da postujem upozorenje za probleme sa wifi-em i nemogućnošću pristupa i prikazivanja interne interne memorije. Izvinjavam se još jednom...
 
Probao bih ja i sam i da ti nisi ništa spomenuo. Samo ja sad upozoravam da se ne bi još neko zaleteo.
Moram sad da čitam čitavu temu od 4 hiljade i kusur postova da vidim šta je fora sa ac3 licencom.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Evo i ja juce uzeh ovaj x-tab70, mogu reci da je odlican s obzirom na cenu. Za sad sve radi ok, jedino ponekad uspori pri surfu, ali i to zavisi od sajta. Zanima me kako ga punite pri formiranju baterije jel standardno 3x12 sati ili samo dok se napuni do kraja i toliko. Takodje me zanima kako radi 3g mreza, koliko brzo itd. Pozdrav
 
Pozdrav svima. Evo i ja juce uzeh ovaj x-tab70, mogu reci da je odlican s obzirom na cenu. Za sad sve radi ok, jedino ponekad uspori pri surfu, ali i to zavisi od sajta. Zanima me kako ga punite pri formiranju baterije jel standardno 3x12 sati ili samo dok se napuni do kraja i toliko. Takodje me zanima kako radi 3g mreza, koliko brzo itd. Pozdrav

Dobrodosao! Ja sam bateriju punio do kraja i tako par puta. Surf, hm, probaj drugi browser, Dolphin, Miren, Operu, Mini, vidi sam. 3g radi odlicno ako je mreza dobra. Toliko, pozdrav
 
Ok hvala na odgovoru, probacu i ja da namestim 3g. Pozdrav.

Nemas sta da namestas, sve ce sam da uradi, ti samo u settingsu cekiraj mobile network/enable data, moras imati data sim karticu(internet) a ne telefonsku. Ako ne proradi odmah, restartuj tablet sa prikacenim modemom.
 
Kako bi ovo bilo za auto, da klinac gleda crtaće, da se stavi na naslon za glavu i onda neke slušalice ili mali zvučnici za klinca? Jel mali ekran, kako se vidi na suncu?
 
Evo me ponovo nakon sto sam iscitao citavu temu na onom madjarskom forumu o Xpad 70/Xtab 70. Jedna stvar na koju bih hteo da upozorim sve vlasnike ovih tableta je da xpad i xtab nisu u potpunosti identicni hardverski. Osim po verziji androida razlikuju se i u touchpanelu i iz tog razloga onaj ko hoce da stavi custom rom mora da obrati paznju koju verziju skida da ne bi ubio tablet na mrtvo.
 
Pojavio se novi oficijelni rom za xtab 70 koji ispravlja neke bagove. Jos uvek nije dostupan za download na Wayteq sajtu, ali ga je onaj bajo kelzsoca, sto pravi one custom romove na prohardver forumu, postavio za download. Novi rom koliko sam ja dosad provalio popravlja brzinu wifi konekcije, meni je sredio probleme sa youtube aplikacijom koja je stalno krasirala i probleme sa reprodukcijom HD videa koja je bila moguca samo iz stock video playera, a sada i moj omiljeni MX Video Player radi savrseno.
Evo i linka za download koji je postavio gore pomenuti kelzsoca:

http://www.mediafire.com/?i4dyxsju4d6ef2s

ps:
uskoro ce verovatno da se pojavi i novi custom rom zasnovan na ovom zvanicnom.
 
Poslednja izmena:
Ima li neko iskustva sa MTS-ovim USB modemom? Jer kada ga "ubodem", upali se lampica ali ništa više.

Inače, za sada sam prezadovoljan ovim uređajem i mislim da je za te novce apsolutni best buy!
 
1.Je li kartica "telefonska" tj."Phone SIM" ili "internetska" tj"Data SIM"? Mora biti Data.
2. Jesi li probao restart tableta sa ustekanim modemom(pod uslovom iz 1.)
 
Na kartici ne piše ništa, tj. ja ne znam koji je tip. To je bila standardna ponuda uz Alcatel usb modeme (firma uzela).
Probao sam i restart, ali ista stvar.
Kada odem na Mobile networks, prijavljuje grešku u pretraživanju mreže (možda generički odgovor).

Inače, uz pomoć Chainfire 3D, igram svašta - ali nikako 9mm ili N.O.V.A.2
Određene igrice "poteram" ali su zbog 4x3 formata, "pomerene" na dole, pa su i controler i virtuelni dugmići pomereni za 2 cm nagore u odnosu na sliku (tj. oni su u centru ali je video spušten).
Ali pinball for tegra, samurai vengance, hero of sparta, NFS Shift, Tin Tin, Brothers in arms 2 i još mnogo toga, radi u full screen modu.

A što se tiče izdržljivosti baterije, zaista ne znam koliko bi dugo trebalo da traje pa da "neko" bude time zadovoljan.
Moja procena je između 4 i 5 sati.
Aktiviran je airplane mod, tako da ga onda ne morate gasiti kako vam ne bi jeo bateriju, dovoljno je da ode u standby i on sam gasi wireless i ne jede bateriju.

Full HD tera bez ikakvog problema, i to sa HW decoderom (nemate potrebu da instalirate SW sa marketa), i to vuče sa mog home servera wirelessom (naravno, sa onim najnovijim ROMom, sa starim je zaista bilo mučenje).

Za AC3 vam sa novim ROMom nije potrebno updateovanje licence, ali vam je potreban ROOT kako bi instalirali Superuser-a (treba vam i zbog Chainfire-a).
ROOTovanje se radi tako jednostavno, preko "Upgrade" programčića iz samog androida - izaberete ga kao "update" i on sam se rebootuje, instalira i teeeeeraaaaaaj.

Evo linka za Root update
https://www.asuswebstorage.com/navigate/s?u=nm7ADC
prekopirajte ga ovako na root kartice i startujte preko "Upgrade" programa u meniju.

Nadam se da nisam bio preopširan, i da... ne radim za distributera (HRP) :)
 
Poslednja izmena:
Molim sve dobre poznavaoce ovog tableta da mi pomognu. Kupio sam ovaj tablet i nijedna hd igrica nece da radi. Jel nesto treba da se instalira da bi radile?Procitao sam prethodni komentar i vidim da covek nema takvih problema.Molim za pomoc i strpljenje jer android platformu nepoznajem uopste.Hvala
 
Skini najnoviji ROM,
http://www.mediafire.com/?i4dyxsju4d6ef2s
odzipuj na praznu memorijsku karticu

Ugasi tablet, stavi karticu, i dok držiš "volume up" pritisni dugme za paljenje i zadrži ga dok se ne pojavi zeleni tekst.
Onda pusti oba dugmeta i sačekaj da se odradi posao.

Sada kad imaš najnoviji ROM i dobru wireless brzinu, nemaš ROOT.

Uradi postupak iz mog prethodnog posta kako bi ROOTovao tablet.

Nakon toga sa "Marketa" uradi update Superuser aplikacije, jer je ta verzija zamenjena novom.

Sa "Marketa" skini aplikaciju Chainfire3D i instaliraj je.
Sa neta skini sva 3 plugin-a i prekopiraj ih na Root kartice
http://rootzwiki.com/topic/1364-chainfire-3d-and-all-the-plugins-for-thd-games/
Pokreni opciju "install plugin"
Instaliraj sva tri.

E sad ide kombinatorika Chainfire-a... na NVIDIA settings idu sve THD igrice, a ostala podešavanja probaj sam...
Ali, moraćeš da pronađeš verziju igrice koja je predviđena za TEGRA uređaje.
Na kraju krajeva ima par sajtova na kojem su prikazane kombinacije za različite uređaje kao na primer
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=14161726

I ne sekiraj se, ništa ne možeš da pokvariš i UVEK možeš da se vratiš na originalni ROM (ima ga Kelzsoca, a imam ga i ja ako zaškripi) jer je update ROMa vrlo jednostavan (gore napisano)

Pa, srećan rad!
Nadam se da me admin neće opominjati zbog eksternih linkova, pošto ovde nema uploada fajlova.
 
Poslednja izmena:
Pitanja

Imam jedno pitanje u vezi dostupne interne memorije: video sam da je korisniku dostupno 2,9 GB.

1) Da li se aplikacije mogu instalirati na tih 2,9 GB jer bih da kupim uređaj, ali ne bih da se zezam sa Link2SD ili sl. rešenjima jer mi je muka od toga na telefonu.

2) Da li radi normalno ezPDF Reader? Mislim, prikazuje se normalno u 800 x 600 rezoluciji :)?
 
ljudi jel postoji mogucnost da se nekako povecaju slova u galeriji,kad udjem u galeriju toliko su sitna slova da ne vidim ni kako da obrisem slike.
 
koju simetodu koristio za rutovanje? Jel proc sada na 1GHz?

Kod mene kaže da je frekvencija1ghz.
uploadfromtaptalk1331149678972.png
@DukeofSerbia
Odgovoriću ti jednostavno:
1) Ne.
2) Da
b24f29dd-bcef-fa53.jpg
 
Poslednja izmena:
@ Canis Lupus

Kolika je interna memorija za instaliranje aplikacija?
 
Nazad
Vrh Dno