Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Cena je kao trenutna na sajtu, bez ikakvih popusta, ostaje i dalje ceo BOX4.
 
Mesečna naknada bez ugovorne obaveze i uređaja iznosi 7.899 RSD
 
Sta se desi kad istekne ugovorna obaveza za Box4 paket? Da li cena posle ostaje ista ili rasclane sve i da li se svaka usluga knda placa posebno?
Imaš u ugovoru napisanu cenu koja je posle isteka minimalne ugovorne obaveze. Ne raščlanjuju se usluge osim ako ne pokreneš raskid koliko je meni poznato.
Naravno, dodatne usluge se sada naplate, npr. gledaj unazad. Takođe dodatni stb uređaji.
Tu je, da kažem, malo siva zona jer se to menja sa vremena na vreme, tako da bi trebalo da se odnosi na ponudu u vreme potpisivanja ugovora. Uglavnom, sve promotivne stvari se ukidaju i naplaćuju. Kažem siva zona, jer bi trebalo da imaš neki pisani trag gde se vidi da to piše da je bilo besplatno u standardnoj ponudi, a u međuvremenu nisu objavili kod njih na sajtu naplačivanje ili ukidanje usluge. Uglavnom, treba se žaliti. Bar dobiješ napismeno šta je i kako je.

Ovo napisano sve pada u vodu ako si u međuvremenu "potpao" pod prinudnu promenu paketa nakon isteka minimalne ugovorne obaveze. Ovde je već u pitanu pravni deo za koji sam glup, tj. ni sam ne razumem onaj deo o opštim uslovima gde je pitanje ko je glavni, Ugovor ili njihovo jednostrano poništenje na osnovu objave o promeni uslova i zasnivanje novog po novim cenama. Takođe jednostrano.
Nisam siguran. Nisam ni uspeo da pronađem napisan jasan odgovor na srpskom. Žalba ništa ne košta, takođe ni da se traži obrazloženje sa njihove strane.
Imaš kod njih na sajtu sva obaveštenja u korsiničkom delu, mislim da je pod servisne informacije, pa proveri gde upadaš.

I mene očekuje za koji mesec, pa malo pratim šta se dešava. Stvarno nisam siguran oko svega ovoga. Pitaj njih preko mail-a, nisu zakonom zaštičene vrste u pitanju pa da ih nikako ne uznemiravaš :)
 
Samo da podelim sa prisutnim auditorijumom moje iskustvo. Naime isticao mi je ugovor za box 1.11., sve moguce i nemoguce sam probao ne bih li dobio 24m po 50%, i idp i pretio portingom, pa sam na kraju i za broj pretio da cu portovati.. y nada. Jedino sto su mi nudili je 6m po 50% za box a za mobilni samo ono sto ima na sajtu, nista vise. Ocigledno da imaju neke svoje fore i da za svakoga vaze posebna pravila (drugu na mejl slali ponudu od 20m za dinar za box). Elem, vratio sam opremu danas i odjavio sve usluge.
 
Cene se menjaju prilično često, bolje na sajtu uvek proverite na vreme, meni je BOX4 crveni bio 4 hiljade u toku UO, a kad je istekao u septembru cena je bila 30% veća.
 
Pa nije ti istekao ugovor ako sam dobro razumeo, nije još 01.11.
Niko pametan neće da ti kaže da ćeš sigurno da dobiješ tu ponudu ako podneseš zahtev za IDP ili raskid. Nije to zvanična ponuda pa da se pozivaš na nju, A forum bi trebalo više da posmatraš kao nešto informativnog karaktera. Meni je isto bilo na Telenoru, ispalo da si svi dobijali 50% osim mene...
Mislim da si trebao da sačekaš istek, lepo ti sve napisano milion stranica unazad. Od tvojih pretnji su se toliko trgli da se ceo telekom trese :)
 
Samo da podelim sa prisutnim auditorijumom moje iskustvo. Naime isticao mi je ugovor za box 1.11., sve moguce i nemoguce sam probao ne bih li dobio 24m po 50%, i idp i pretio portingom, pa sam na kraju i za broj pretio da cu portovati.. y nada. Jedino sto su mi nudili je 6m po 50% za box a za mobilni samo ono sto ima na sajtu, nista vise. Ocigledno da imaju neke svoje fore i da za svakoga vaze posebna pravila (drugu na mejl slali ponudu od 20m za dinar za box). Elem, vratio sam opremu danas i odjavio sve usluge.
Kako si mogao da tražiš idp ako ti UO ističe 1.11.?
Ako si pratio ovaj forum morao si da znaš da je postupak za dobijanje 24x50% da NAKON isteka UO podneseš zahtev za idp, znači 2.11.
 
Otvori moj MTS aplikaciju. Registruj se, ako već nisi.
Desno dole imaš dugme ostalo. Gore imaš ime prezime, mail i šifru.
 
Jedino tako ako ti nije mobilni u MTS mreži.
Stiže ti račun za neki dan inače.
Na mail mislim, ovi štrajkuju 🙂
 
Kako novi korisnik Box paketa da sazna šifru korisnika, kada još nije stigao prvi račun.
Ovo i mene zanima.
Korisnički servis je automatizovan, tj. beskoristan.
Bar na onaj broj 0800/100-100 niko ne odgovara već te robot ubaci u loop i ne razume tvoje glasovno pitanje, a nema opcije za brojčano biranje jedne od ponuđenih opcija (tipa pritisni 1 za to, a 2 za to)...
Probao slanjem maila korisničkom centru i glupi su za medalju, upućuju me na izmenu lozinke (piše lozinka u samom ugovoru iako prilikom pokušaja logovanja kaže da je logovanje neuspešno, a lozinka netačna), ali ne mogu da izmenim lozinku dok ne uđem na taj mail, a za to mi treba lozinka maila. I tako u krug.
 
Poslednja izmena:
Ovo i mene zanima.
Korisnički servis je automatizovan, tj. beskoristan.
Bar na onaj broj 0800/100-100 niko ne odgovara već te robot ubaci u loop i ne razume tvoje glasovno pitanje, a nema opcije za brojčano biranje jedne od ponuđenih opcija (tipa pritisni 1 za to, a 2 za to)...
Probao slanjem maila korisničkom centru i glupi su za medalju, upućuju me na izmenu lozinke (piše lozinka u samom ugovoru iako prilikom pokušaja logovanja kaže da je logovanje neuspešno, a lozinka netačna), ali ne mogu da izmenim lozinku dok ne uđem na taj mail, a za to mi treba lozinka maila. I tako u krug.
Ima opcija na mojmts da se unese broj telefona (fiksni iz boxa) i jmbg i otvara se novi nalog za nove korisnike
 
Jedino sa MTS mreže na 064 733. Tamo se jave živi ljudi :)
Ne kucaj @mts.rs, samo korisnicko ime.
Kod njih je ta sva prijavljivanja uglavnom tako.
 
Da li je pre sklapanja Box ugovora na toj adresi već imao i plaćao fixni Telekomu? Drugim rečima ima li stare račune za fixni? ;)
 
Trebalo bi da je korisnički ID isti i dalje (dakle onaj deo pre /xy), ako je reč o istom broju telefona na istoj adresi. (= samo sad grupisana usluga unutar Box paketa).

Probaj da ga iskoristiš uz JMBG za kreiranje MojMTS naloga pa onda kad se loguješ na MojMTS proveri šta vidiš od usluga za taj nalog / taj korisnički ID.

Korisnička imena za IPTV uslugu (i za MojMTS) su u prošlosti bila po šablonu "ime.prezime" ili 'ime.prezimeXY" (gde su XY 2 cifre iz godine rođenja).
Za password-e već moguće da je varirala praksa od poslovice do poslovnice ali u mom kraju su ako ne pitaju korisnika šta hoće da stave su uglavnom stavljali datum rođenja (bez tačaka između) 😂
 
Poslednja izmena:
U mts poslovnici buduci da mi istice uskoro box3 najmanji paket mi rekli da mogu dobiti 6 meseci 50% cene i 18 meseci puna cena 3.600, ali da 15 dana pred istek mogu da svratim do njih da trazim da me zove sluzba da mi ponudi mozda bolje uslove.
 
Pozdrav, da li je neko imao slučaj da predje sa box 2 (net/fiksni) na box 3 (net/fiksni/mob) uz prenos broja iz druge mreze?

Trenutno sam na optici, 500/160 box 2 paket - net i fiksni. Ugovor za ovaj box mi istice u maju sledece godine.

Sto se tice mobilnog, na yettelu sam i ugovor mi istice krajem meseca, pa sam razmisljao da predjem u mts jer svakako nisam zadovoljan yettelom u poslednje vreme (brzina 4g neta i signal, koji su bili daleko bolji pre par godina). Da li se u tom slucaju dobija neki popust, dakle prenos broja u mts i prelazak sa box 2 na box 3 uz potpisivanje novog ugovora na 2god? Konkretno mi je interesantan ovaj paket: Fiksna + Net 100/Net 600 + Soko lite - puna cena 5.149 rsd.

Hvala :)
 
Pravis novi ugovor na box 3 na 24 meseca, vidi sa agentom ima li neki benefit posto prenosis broj iz yetela.
Mada mozda dobijes veci benefit za prenos broja iz yetela proveri to.
 
Koji je trenutno najbezbolniji način da se raskine ugovor sa mtsom ? Nisam zadovoljan radom usluga, pocevsi od TVa koji u poslednjih 10 dana vise ne radi nego sto radi, mada kontam da to nije dovoljan razlog.
 
Nazad
Vrh Dno