Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Istice mi box3, 23.09.2023. Ako ima neki MTS agent za podrucje Smedereva, neka mi se javi.
 
Otiđi do poslovnice i zatrazi IDP broj ako si na optici , mozes onda kod Yetela . Neko ce te nazvati da se dogovorite .
To uradis PRVI dan po isteku UO .
Opet su dobijali 24x50%
Za sad cu prvo prigovor, pa da sacekam njihov poziv i da probam kroz cenkanje nesto bolju ponudu.
Ako ne upali probacu IDP, a na kraju imam i opciju da se vratim u SBB, ionako mi je sva instalacija od njih ostala u stanu.
A da kazem da mi SBB nudi 18m po dinar za UO 36m(sto je istina) a da ne trazim IDP?
Cim sam ovo spomenuo pocele su da iskacu druge mogucnosti. Do tada nema nista samo 6m po 50%.
 
Bio je danas kod mene čovek iz SBB, pošto je neko vreme i njihova optika u zgradi. Nude kako je rečeno, 18 meseci po dinar, ostatak po punoj ceni, minimalna ugovorna obaveza 36 meseci.
Ne vredi kada je daleko februar :) Ne znam, ne bi ih ja puno čekao. Na konto dugogodišnje saradnje bi očekivao dobru ponudu. Ne mora da nadmašuju nešto ali da budu tu negde. 24 meseca po 50% bi odmah potpisao. Nema nešto od sporta kod SBB što ja pratim. A za Yettel ne znam, ne sviđa mi se to kukanje oko sporta a jedino mi je to bitno od programa.
Morao bi i sa mobilnim da vidim šta ću...
 
Koja opcija postoji za bežični prenos signala za Iris stb uređaj?

Ja imam neki Huawei WA8021V5 extender ali on neće da prenese signal iako je povezan a deca stalno čupaju kablove i poludeh više sa tim kablovima, sa starim stb uređajem je ovaj HUAWEI extender radio ali sa novim ne radi. Modem je takođe HUAWEI HG model
 
Pozdrav svima, pratim forum vec duze vreme jer delim slicnu muku kao vi.
Naime, istice mi mts box 1.11.trenutno sam na vdsl-u i cimao sam ih na foru IDP broja.
Upravo su me zvali iz mts-a, gde mi se realno ostaje i ponudili mi samo 8 meseci sa 50% popusta :( sto je bas prejadna ponuda, imajuci u vidu ponude yetella i sbb-a sa 14 meseci po dinar.

Ima li neko jos neki savet/predlog? :)
 
Pa predji na yettel ili sbb. Vdsl je svakako inferiorniji u odnosu na sbb kablovski net/tv
 
Pozdrav svima, pratim forum vec duze vreme jer delim slicnu muku kao vi.
Naime, istice mi mts box 1.11.trenutno sam na vdsl-u i cimao sam ih na foru IDP broja.
Upravo su me zvali iz mts-a, gde mi se realno ostaje i ponudili mi samo 8 meseci sa 50% popusta :( sto je bas prejadna ponuda, imajuci u vidu ponude yetella i sbb-a sa 14 meseci po dinar.

Ima li neko jos neki savet/predlog? :)
tek kad istekne ugovorna obaveza može da se zatraži IDP i to samo ako imaš mogućnost da budeš na optici i ako imaš alternativu za optiku, npr. yettel. onda ti ponude za obnovu 50% na 24.
pretnje za idp pre isteka UO ne pomažu, a naročito ako i nemaš mogućnosti za optiku uopšte :) mnogo puta već rečeno dosad.
 
tek kad istekne ugovorna obaveza može da se zatraži IDP i to samo ako imaš mogućnost da budeš na optici i ako imaš alternativu za optiku, npr. yettel. onda ti ponude za obnovu 50% na 24.
pretnje za idp pre isteka UO ne pomažu, a naročito ako i nemaš mogućnosti za optiku uopšte :) mnogo puta već rečeno dosad.
Imam mogucnost za optiku kod sva tri provajdera u zgradi, zato sam i igrao na tu kartu. Sto se tice razlike u brzini vdsl/optika, to mi ne igra apsolutnu nikakvu ulogu, imam konstantnu i stabilnu brzinu koja mi zadovoljava sve potrebe. Jedini razlog zasto mi se ne prelazi kod konkurencije je taj sto mi je trenutno u box ukljucena i pretplata za mobilni telefon i plus imam minute za pozive ka mtel mrezama bih/cg, a to mi bas treba.
 
Pozdrav svima, pratim forum vec duze vreme jer delim slicnu muku kao vi.
Naime, istice mi mts box 1.11.trenutno sam na vdsl-u i cimao sam ih na foru IDP broja.
Upravo su me zvali iz mts-a, gde mi se realno ostaje i ponudili mi samo 8 meseci sa 50% popusta :( sto je bas prejadna ponuda, imajuci u vidu ponude yetella i sbb-a sa 14 meseci po dinar.

Ima li neko jos neki savet/predlog? :)
Kako si ih cimao na foru IDP-a,posto si na VDSL-u?
@Nole17
pa eto, onda sačekaš 1. novembar, 2. odeš u poslovnicu i zatražiš IDP, jer imaš mogućnosti za optiku i posle par dana dobiješ ponudu za 50%
Može da se traži IDP, i ako je neko na VDSL-u,a zgradi ima MTS optiku?
 
Na VDSL-u sam ,istekao mi je ugovor,a imam mts optiku u zgradi i Yettel ponudu.
Idem u poslovnicu da tražim taj IDP broj,koliko dana može da stoji taj broj,odnosno posle koliko moram da ga vratim,ako ga ne iskoristim?
 
Poslednja izmena:
Niste vi to dobro razumeli, vi sto imate vdsl mozete samo da trazite od telekoma MIK. Migracioni kod...

Ko ima optiku trazi idp broj.
 
Možemo li napraviti kratko uputstvo kako da ljudi izvuku ili dobiju što više za svoj novac, kad je već takva situacija da se cenjkamo kao na pijaci?

Onaj ko već ima optiku: sačeka se da istekne ugovorna obaveza i dan nakon toga tražimo IDP broj? Potom te obično zovu i nude neke povoljnije uslove (čak i 24 meseca 50% popusta)?

A za VDSL?
 
Možemo li napraviti kratko uputstvo kako da ljudi izvuku ili dobiju što više za svoj novac, kad je već takva situacija da se cenjkamo kao na pijaci?

Onaj ko već ima optiku: sačeka se da istekne ugovorna obaveza i dan nakon toga tražimo IDP broj? Potom te obično zovu i nude neke povoljnije uslove (čak i 24 meseca 50% popusta)?

A za VDSL?
Teško ,

jer je to individualan stvar i zavisi od trenutka. i to zadržavanje neće dugo trajati jer je postignut dogovor da se gratisi vrate na prvobitno "normalno" stanje
 
IDP broj puste da iskoristiš za 7 dana , a posle vise ne vazi , smatraju da si ostao kod njih , i naplaćuju ti skuplju uslugu od UO .
Mada su do sada uglavnom zvali posle 2-3 dana od kada se zatrazi IDP broj i nudili bolje pogodnosti . Uslov je da imaš OPTIKU , i IDP ti je za prelazak na Yetel .
 
IDP broj važi mesec dana, bar je meni tako rečeno u poslovnici. ako ga ne iskoristiš, ostaješ kod mts-a bez UO i plaćaš punu cenu paketa, ali te ništa ne sprečava da opet potpišeš novu UO ili da prosto promeniš provajdera, tako da im plaćaš punu cenu svega par dana koliko još izabereš još ostaneš kod njih ili dok ne potpišeš novu UO sa benefitima koje ti ponude

edit: ovo za IDP broj jeste moja greška, ne možeš da ga dobiješ ako već nisi na optici, ali pretpostavljam da ako hoće da pređe na sbb ili yettel kad mu istekne UO da će mu opet ponuditi 50%. to treba proveriti.
 
Poslednja izmena:
Da li cu ja uspeti da raskinem ugovor kod mts jer imam box 2 adsl 10 mb fiksni i net jer bi potpisao novi ugovor za opticki internet od do 400/200 Mb/s
 
Ne može. Znači ovako, nekad se na adsl, vdsl se tražio MIK, da recimo predješ na beotel lupam, bez gubitka internet signala...

Danas kod optike to se zove idp broj, za prelazak iz mts-a u yetel.

Pošto ti je istekao ugovor, vidi šta je najbolje od promocija za optiku trenutno i reši. Jer ćeš verovatno dobiti mnogo bolju ponudu nego da ostaješ na vdsl-u.

Cenim da će ti dati na vdsl-u prvi mesec 50%.

Optika ide i mnoogo meseci po dinar. Ta oprema se otkači koju sad imaš, zatim mora nova instalacija da se uradi, da se optičko vlakno dovede u stan...Novi ont.
 
Cao ljudi zanima me da li je neko imao slicno iskustvo sa MTS-om i kako je resio ovaj problem?

Naime pre par godina smo cale i ja uzeli Box 4 Plavi na ugovor od 2 godine. Sve je radilo kao podmazano i mislim da nijednom nisam pozvao korisnicki servis.

Medjutim pre nesto jace od mesec dana mi otac premine, te sam taj ugovor morao da prebacim na svoje ime tj da sklopim novi zbog smrti prethodnog nosioca ugovorne obaveze. Sve ok, isti paket, 5 meseci 50% jeftinije. Naravno zbog tog prenosa ugovora sam ostao bez usluge na nekih 12 sati otprilike.

Problemi se javljaju tek nakon toga, nakon sto je usluga ponovo prikljucena. Internet radi, ali je Wi-Fi konstantno u prekidu..bukvalno pukne veza na svakih 10-15 min. Domet je isto jako slab, znatno slabiji nego ranije. Takodje mogu samo da se povezem na wi-fi od 2.4ghz, 5ghz uopste ne radi i ne zeli da poveze nijedan uredjaj u stanu. Zvao sam podrsku evo vec 12 dana i problem se nije resio.

Moram da napomenem da se nista nije promenilo u stanu otkako smo cale i ja sklopili ugovor pa do danas. Nema logike da je pre radilo perfektno sve, a sad jedva da funkcionise.

Je l imao neko ovakav problem? Ili je jedino resenje raskid ugovora posto je ovo neverovatno...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Imam ja trenutno isto problem sa wifi netom. 5ghz takodje. Evo 10 dana rešavamo i nikako da rešimo. Podrška užas blaga reč...

Nekih 3 godine je radilo super i dok je tako sve super, kad naidje problem...
 
Evo pridruzujem se i ja problemu sa wifijem... Stim sto mene zeza i 5 i 2.4ghz... Pokazuje da ima net i da je sve ok, medjutim net-a nema, to primecujem na telefonu jer me vrlo brzo prebaci na mobilni net, medjutim isto tako vrlo brzo posle 10-15tak sekundi se vrati njihov net i sve radi kako treba neko vreme, pa opet zaobde i tako u krug... Optika preko kabla radi bez greske. Nisam zvao podrsku jer nemam nameru da se bakcem sa savetima :" da li ste probali da restartujete ruter? I izvadite kabl za struju, sacekajte 10 sekundi pa vratite"
 
Cao ljudi zanima me da li je neko imao slicno iskustvo sa MTS-om i kako je resio ovaj problem?

Naime pre par godina smo cale i ja uzeli Box 4 Plavi na ugovor od 2 godine. Sve je radilo kao podmazano i mislim da nijednom nisam pozvao korisnicki servis.

Medjutim pre nesto jace od mesec dana mi otac premine, te sam taj ugovor morao da prebacim na svoje ime tj da sklopim novi zbog smrti prethodnog nosioca ugovorne obaveze. Sve ok, isti paket, 5 meseci 50% jeftinije. Naravno zbog tog prenosa ugovora sam ostao bez usluge na nekih 12 sati otprilike.

Problemi se javljaju tek nakon toga, nakon sto je usluga ponovo prikljucena. Internet radi, ali je Wi-Fi konstantno u prekidu..bukvalno pukne veza na svakih 10-15 min. Domet je isto jako slab, znatno slabiji nego ranije. Takodje mogu samo da se povezem na wi-fi od 2.4ghz, 5ghz uopste ne radi i ne zeli da poveze nijedan uredjaj u stanu. Zvao sam podrsku evo vec 12 dana i problem se nije resio.

Moram da napomenem da se nista nije promenilo u stanu otkako smo cale i ja sklopili ugovor pa do danas. Nema logike da je pre radilo perfektno sve, a sad jedva da funkcionise.

Je l imao neko ovakav problem? Ili je jedino resenje raskid ugovora posto je ovo neverovatno...
Probaj factory reset . Ako ne uspe isključi ruter iz struje i pozovi KC da ti neradi net i zameniće uređaj
 
Napišite koji modem/int/ili kako već ga zovete 🙂
Meni je trenutno sve preko wifi i nemam problema osim kuhinja, kupatilo, špajz linije. Koja inače ima problema sa dometom zbog zidova. Ali tu i ne koristim uglavnom ništa od uređaja.
Inače Nokia modem i Huawei ekstender. Primetio sam jedino da zeza ekstender ili modem tako što ume da spusti na 2,4ghz povezivanje. Edit: Mislim na ekstender, emituje na 2,4. Posle ponovnog povezivanja preko podešavanja opet radi neko vreme na 5ghz.
Sa samog modema sve ok. Laptop i mi box su uvek na 5 ghz.
Ide kroz noseći armirani zid i još jedan pregradni, nekih 4-5 m.
Ranije sam bio drugi u zgradi koji je imao optiku i 5 ghz. Sada svi imaju pa mi je više mogući uzrok urnebes od mešanja signala. I Nokia ima slabiji wifi signal od onog VDSL modema. Ne puno ali može da se primeti.
Ne znam da li je uopšte ovo za ovu temu.
 
Koliko meseci po din moze trenutno da se dobije ako se prelazi sa SBB-a?
 
sta znaci skracenica IDP ?
meni je juna istekao ugovor u MTS-u ali sam u inostranstvu i nemogu nista... iduceg meseca se vracam za srb i da vidim sta cu.. u zgradi imam i yettel hiper net, mts optiku i imam vec instalaciju u stanu od sbb-a..
ko sta moze da ponudi?
i da napomenem, imam ugovor u sbb-u na mom imenu na drugoj adresi koju redovno placam, da li moze da se dobije jos jedan ugovor sa jos jednom adresom i da ima neki popust?
 
Ovako stoje stvari sa blagodetima, koje MTS nudi za produzenje ugovora.

Plavi postojeći ugovor.

Da ostane plavi :8 meseci samo mobilna tarifa se plaća.
Da se podigne na Beli:9 meseci samo mobilna tarifa se plaća.
Da se smanji na Crveni :5 meseci samo mobilna tarifa se plaća.

Obzirom da je plavi poskupeo za 1.000 dinara,u odnosu na pre dve godine,produženje plavog uz 8 meseci benefita, skuplje je za 2 godine, u odnosu na crveni za 21.000 dinara.
Crveni sada ima istu cenu ,kao plavi nekada.Ko prelazi sa VDSL-a na optiku,njemu je i crveni odličan,pod uslovom da vam ne trebaju dodatni tv kanali,i solo net na mobilnoj tarifi.
 
Poslednja izmena:
Ovako stoje stvari sa blagodetima, koje MTS nudi za produzenje ugovora.

Plavi postojeći ugovor.

Da ostane plavi :8 meseci samo mobilna tarifa se plaća.
Da se podigne na Beli:9 meseci samo mobilna tarifa se plaća.
Da se smanji na Crveni :5 meseci samo mobilna tarifa se plaća.

Obzirom da je plavi poskupeo za 1.000 dinara,u odnosu na pre dve godine,produženje plavog uz 8 meseci benefita, skuplje je za 2 godine, u odnosu na crveni za 21.000 dinara.
Crveni sada ima istu cenu ,kao plavi nekada.Ko prelazi sa VDSL-a na optiku,njemu je i crveni odličan,pod uslovom da vam ne trebaju dodatni tv kanali,i solo net na mobilnoj tarifi.
Vrlo je bitna stvar da se napomene da Mobilne tarife su drastično veće i imaju poprilično više interneta nekada je omorika u crvenom imala 3Gb a sad ima 18 pa tako dalje.
 
Nazad
Vrh Dno