Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Vaaauu ala si ih zajebao...Mmislim da je ovo pravi potez i umrece mts bez tebe...

Nisi ti prijatelju bio kod oriona da vidis sta je djubre od firme!
 
Jesu jos koga zvali da mu ponude da mu zamene Box 2 paket za neki unapredjeni? Koliko sam gledao njihove pakete ovo sto mi oni nude je ustvari Box 3 paket fiksna+tv+net.

Pitam jer ja imam jos godinu dana sigurno do isteka ovog ugovora i ne znam sto me zovu i nude mi promenu paketa? Navodno taj koji me je zvao mi je reko da su dobili obavezu da zovu sve korisnike na Box 2 paketu.

Jel ima jos ko da je dobio ovakvu ponudu?

Trenutno sam na optici Box 2 paket 50/8, ono sto mi nude je 100/40, IPTV na dva uredjaja, besplatni pozivi u okviru fiksne i mobilne telefonije prema njihovoj mrezi i nude mi 3 meseca za gratis a sve to ce me kosta kao 300-400 dinara vise. Mada to kako sam ja gledao nije 300-400 dinara vise nego tacnije 540 dinara vise ali ako vec prelazim na nesto onda bih isao na sledeci paket gde imam za 300 dinara vise 200/80 net i naravno trazio bih im vise meseci za gratis.

Ja sam na VDSL 50/8...nemam mogucnost optike....imam mogucnost za 100.10 ako se ne varam..I ostavio bi mogucnost da udjem u pricu oko iptv i povecanja brzine ali po nekoj povojnoj ponudi.....
 
Ja sam na VDSL 50/8...nemam mogucnost optike....imam mogucnost za 100.10 ako se ne varam..I ostavio bi mogucnost da udjem u pricu oko iptv i povecanja brzine ali po nekoj povojnoj ponudi.....

Meni su uveli optiku jos prosle godine u Avgustu mesecu, stvarno net radi odlicno cak je i brzina malo veca od deklarisane. Net ne puca osim ako oni nesto ne rade na mrezi pa zato nema neta ali ovako neko nasumicno nestajenje i pucanje toga nema.

E sada za ovu ponudu sto su mi dali, ni danas mi nije jasno sto su me zvali da mi to ponude ali jos uvek cekam na realizaciju cele price, bas sam danas zvao da vidim kada mogu da ocekujem sve to i kazali su mi da danas ili sutra ocekujem kurira da mi donese ugovor koji cu da podpisem a onda on njima vraca i cim oni dobiju podpisan ugovor pustaju mi novu brzinu 100/40 a za iptv cu morati da zovem tehnicku podrsku da zakazem instalaciju STB uredjaja.

Ovo su malo iskomplikovali ali ajde, mesto da su mi rekli otidjite u poslovnicu podpisetite taj jedan papir i izadjite i sve gotovo za 10 min. Ali sta cu kada kod nas nista ne moze da prodje jednostavno nego sve mora da se komplikuje i ceka.

Sto ne probas nesto na pricu da ih smaras da ih zoves i kazes da si zainteresovan za prelazak na optiku, kod mene u dvoriste su uveli optiku samo zbog mene i prikljucna tabla koja je monitrana mislim da ima mesta za jos 24+ korisnika.
 
Povezani su plavim kablom, ulaz kao za telefon. To je razvuceno po celoj kuci. Evo slika.
54e8de5640de25e52b4b8eea819ef5dd.jpg


Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Nije ti to telefonski (rj11) već ethernet - mrežni (rj45)
Mislim kako su tu 4xstb vezali na 2 porta na ruteru?
Imaš li dodatni switch i da li ti dodatni switch služi samo za stb-ove ili i za ethernet mrežu?
 
Nije ti to telefonski (rj11) već ethernet - mrežni (rj45)
Mislim kako su tu 4xstb vezali na 2 porta na ruteru?
Imaš li dodatni switch i da li ti dodatni switch služi samo za stb-ove ili i za ethernet mrežu?
Moja greska, ne razumem se bas najbolje. Moj tv je povezan direktno u mojoj sobi, taj kabl ide u stb i ruter, drugi tv-ovi su verovatno preko tih switcheva povezani jer su ta ostala 3 tv na 3 sprata.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Da li je neko pokusavao kao postojeci korisnik box paketa da naruci online telefon? ili bilo koji drugi uredjaj, preko mts sajta?

Iako sam ulogovan na MOJ MTS - kada odem na opciju -kupi- prebaci me u odeljak gde moram da upisujem licne podatke - jmbg, adresu, odabir broja mobilnog, a kada stavim svoj broj fiksnog, ne mogu dalje, jer je moj broj vec u upotrebi :)
Ps cekao pola sata operatera

Da ne bude da pljujem, pitam samo. Opticki net radi bez greske, a ukucani koji gledaju tv imaju uvek sliku
 
Na racunu mi istampana reklama za optiku kao "500.000 domova spremhih za optiku". Jel znaci to da imam mogucnosti ili salju to svima? Do sad jedva 10 mb izvlacio.
 
Na racunu mi istampana reklama za optiku kao "500.000 domova spremhih za optiku". Jel znaci to da imam mogucnosti ili salju to svima? Do sad jedva 10 mb izvlacio.

To ovde ne moze niko da ti kaze ni sa 2% sigurnosti. Moras pozvati call centar pa tamo da pitas da li moze ili ne.

Mozda ako si video da kod vas u ulici kopaju pa postavljaju kablove ili mozda preko bandera, ili mozda da negde vidis mini centralu ili da mozda kod tebe u zgradi/kuci postavljena nova razvodna kutija.

E tako bi mogo da se nadas ali ovako bez nekih ovih vizuelnih signala ti samo preostaje call centar da ti saopste dobru ili losu vest.
 
Jedino da zoves da pitas.Ja sam u centru grada u Sapcu i nemam mogucnost za optiku,max.mogu da izvucem do 100MB/s...
 
@acarinho: Ne znači. To je samo reklama i hvalisanje i nalazi se na računu svih korisnika u Srbiji... verovatno... Ako je bilo na mom računu a ja sam u selu gde 300% sigurno nema Telekom optike i ko zna kad će je i da li će je biti ako ni godinu dana nakon što se pojavila Orion optika Telekom nije došao jednu banderu da je promenio a ne da nešto kopa i razvlači. Još kad na to dodaš da u sesednom selu iz iste ove opštine koje nije imalo ni DSL net do proleća 2019. oni 2019. godine kad je uveliko u toku ovaj "All IP" projekat dođu i stave bakarne kablove i puste im VDSL... to ukazuje da će Telekom optika nikad :D
 
Da li je neko u skorije vreme "rasturao" Box paket? Moja majka koristi Box-4 paket (optika) ciji ugovor istice 30.7. i zelimo da prestanemo da koristimo usluge mt:s. Zelimo medjutim da prenesemo mobilni i fiksni broj kod drugih operatera, te u tom smislu ne zelimo prosto da raskinemo ugovore. Ideja je da razdvojimo usluge iz Box-a i nastavimo njihovo koriscenje bez ugovorne obaveze do prelaska na druge provajdere. Kako kod mene u zgradi osim mts nema provajdera koji nudi sve 4 usluge (tv,net,fiksni i mobilni) ideja je prve tri usluge prebacimo kod Oriona, a mobilni na Telenor.
Da li ima neko skorija iskustva sa procedurom razbijanja box paketa i koliko to traje?
 
Poslednja izmena:
Nemoj da uzimaš Orion IPTV niti "fixni" :d

Koji su problemi sa njima?
Ja nazalost nemam neki veliki izbor:

1. Telekom optika ili bakar
2. Orion optika
3. Supernova (ex Radijus Vektor) kabl == Telekom.

Wireless i/ili satelitske opcije mi se ne svidjaju. SBB nije dostupan. Da ima SBB kod mene najradije bi presao kod njih, ali nisu dostupni u mojoj zgradi (a imaju kancelarije na 300 metara od mene :trust:)

Sa telekomom vise ne zelim nista, em mi na net 50 isporucuju 15Mbit/s umesto 50 Mbit/s, em ne zelimo vise da koristimo vise usluge firme koja ustupa brojeve "Slavici ispred SNS ...". :mad::smash:
Inace moj Telekom fiksni je "fiksni" odnosno VOIP preko optike.
 
Poslednja izmena:
Koji su problemi sa njima?
Ja nazalost nemam neki veliki izbor:

1. Telekom optika ili bakar
2. Orion optika
3. Supernova (ex Radijus Vektor) kabl == Telekom.

Wireless i/ili satelitske opcije mi se ne svidjaju. SBB nije dostupan. Da ima SBB kod mene najradije bi presao kod njih, ali nisu dostupni u mojoj zgradi (a imaju kancelarije na 300 metara od mene :trust:)

Sa telekomom vise ne zelim nista, em mi na net 50 isporucuju 15Mbit/s umesto 50 Mbit/s, em ne zelimo vise da koristimo vise usluge firme koja ustupa brojeve "Slavici ispred SNS ...". :mad::smash:
Inace moj Telekom fiksni je "fiksni" odnosno VOIP preko optike.
Moj predlog ti je da zadržiš ti taj boks, jer bolje nigde nećeš dobiti, a ako hoćeš sbb uzmeš eon ott. Miran si. Sada su ti i mnogo veće brzine. I ta brzina što meriš, je li wifi ili lan? Svakako možeš da tražiš sklanjanje fiksnog iz baze podataka.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Moj predlog ti je da zadržiš ti taj boks, jer bolje nigde nećeš dobiti, a ako hoćeš sbb uzmeš eon ott. Miran si. Sada su ti i mnogo veće brzine. I ta brzina što meriš, je li wifi ili lan? Svakako možeš da tražiš sklanjanje fiksnog iz baze podataka.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Nisu oni SNS dali fiksni vec mobilne brojeve koji ne postoje u imeniku. Ukljucujuci npr. broj koji se vodi na moju sestricinu, a koji ona nije nikada koristila vec ga koristi njen otac/moj zet, i na kome ju je trazila, po imenu i prezimenu, pomenuta "Slavica (ili neko drugo ime) ispred SNS ...". Sa tom i takvom firmom ne zelim da imam vise nikakve ugovore niti zelim da koristim nikakve njihove usluge, cak i po cenu da dobijem losije usluge. Jedina opcija koja ne dolazi u obzir je ostanak na mt:s/Telekom. U tom smislu ponavljam pitanje "da li neko ima iskustva sa razbijanjem boks paketa?".

Mereno je preko laptopa nakacenog direktno na ruter i preko desktopa na wifi i nije bilo ikakve bitne razlike (wifi ruter je povezan sa desktopom na 150 Mbit/s)
 
Poslednja izmena:
Orion IPTV je neopevano đubre, a njihov tzv fiksni je još veće đubre
 
Orion IPTV je neopevano đubre, a njihov tzv fiksni je još veće đubre

Šta to konkretno znači? Koji su glavni problemi sa Orion IPTV/VOIP?

Kod mene "fiksni" telefon uglavnom postoji samo zbog familije koja je navikla da zove kevu "fiksni-fiksni" i inače se skoro i ne koristi, tako da mi i nije bitno ako loše funkcioniše, osim ako nije toliko loše da je potpuno neupotrebljivo (onda ću preživeti i bez "fiksnog", familja nek počne da zove kevu na mobilni).

Koji su problemi sa IPTV? Prekidi u funkcionisanju (taj problem već imam kod mt:s gde se dešava da IPTV ne radi po par sati), loš kvalitet, šta?
 
Poslednja izmena:
Šta to konkretno znači? Koji su glavni problemi sa Orion IPTV/VOIP?

Kod mene "fiksni" telefon uglavnom postoji samo zbog familije koja je navikla da zove kevu "fiksni-fiksni" i inače se skoro i ne koristi, tako da mi i nije bitno ako loše funkcioniše, osim ako nije toliko loše da je potpuno neupotrebljivo (onda ću preživeti i bez "fiksnog", familja nek počne da zove kevu na mobilni).

Koji su problemi sa IPTV? Prekidi u funkcionisanju (taj problem već imam kod mt:s gde se dešava da IPTV ne radi po par sati), loš kvalitet, šta?

Uradi lepo sto je uradio @shamanNS a to je da uzmes njihove usluge ali na probu. Jeste platices uvodjenje interneta i svega i kostace te ali bolje jedan mesec ili dva ili vec koliko se dobija probni period i prezali pare pa probaj uslugu na delu. Pa kada budes video na cemu si onda mozes da podpises ugovor ili da odes od njih bez ikakvih problema.

Ono sto cu ti reci, jeste Telekom govedo u vezi neki stvari i tu im zameram maximalno ali sto se tice rada neta i stabilnosti a evo od danas imam i njihovu iptv uslugu mogu reci da sve funkcionise kao sat. Iptv radi na dva tv-a a brzina je full 50 MB/s na torrentima izvlacim nekih 5.8 Mb/s.
 
Zašto probni period? Zar ne može da uzme odmah na UO, ne plaća uvođenje, koristi mesec, dva, ako ne valja usluga, umesto 1din plati punu cenu paketa i raskine.
 
Šta to konkretno znači? Koji su glavni problemi sa Orion IPTV/VOIP?

Kod mene "fiksni" telefon uglavnom postoji samo zbog familije koja je navikla da zove kevu "fiksni-fiksni" i inače se skoro i ne koristi, tako da mi i nije bitno ako loše funkcioniše, osim ako nije toliko loše da je potpuno neupotrebljivo (onda ću preživeti i bez "fiksnog", familja nek počne da zove kevu na mobilni).

Koji su problemi sa IPTV? Prekidi u funkcionisanju (taj problem već imam kod mt:s gde se dešava da IPTV ne radi po par sati), loš kvalitet, šta?

Loš izbor kanala, rezolucija očajna, kašnjenje na Arena kanalima od tima minut u ondosu na realno stanje, IPTV deli protok sa internetom, nema zaseban kanal. Fiksi jeklasičan voip, treba voip telefon, ne može bilo koij, zvuk u slušalici očajan do loš
Bio, video, jedva čekao da istekne ugovor i rekoa hvala, nikad više
Plus, tehička podrška je nešto najgore an kugli zemaljskoj, probiti se preko prve linije odbrane do ljudi koji nešto znaju i umeju je nemoguća misija
 
Zašto probni period? Zar ne može da uzme odmah na UO, ne plaća uvođenje, koristi mesec, dva, ako ne valja usluga, umesto 1din plati punu cenu paketa i raskine.

Pa kada mu ne bi pravili problem onda bi bilo ok.

Ono sto sam mu ja reko je 100% sigurna varijanta da posle isteka probnog perioda moze da radi bukvalno sta hoce a ako podpise UO postoji sansa da ga zezaju i maltertiraju zbog iste ugovorene obaveze.
 
Loš izbor kanala, rezolucija očajna, kašnjenje na Arena kanalima od tima minut u ondosu na realno stanje, IPTV deli protok sa internetom, nema zaseban kanal. Fiksi jeklasičan voip, treba voip telefon, ne može bilo koij, zvuk u slušalici očajan do loš
Bio, video, jedva čekao da istekne ugovor i rekoa hvala, nikad više
Plus, tehička podrška je nešto najgore an kugli zemaljskoj, probiti se preko prve linije odbrane do ljudi koji nešto znaju i umeju je nemoguća misija

Iskreno ako neko ne koristi trenutno neku uslugu kod bilo kog operatera,teško može da se primeni na današnje stanje ono što je bilo npr pre 4 godine i sad su nebo i zemlja.Dobar su primer za to i mts i orion čije su se usluge interneta sa optikom drastično poboljšo isto tako televizijska ponuda kanala i kod jednih kod drugih danas i do pre samo godinu dana su se dosta poboljšale.Isto tako npr televizija kod sbb iskustvo pre eona i eon boksa ne može niko da ti prenese neki stari korisnik d3go vs eon i d3stb vs eon boks da uptrebim opet izreku su nebo i zemlja.
 
Poslednja izmena:
Pa ti pređi na orion ako misliš da su tako dobro (tv i fix), ne pričam o optika internetu
 
Zašto probni period? Zar ne može da uzme odmah na UO, ne plaća uvođenje, koristi mesec, dva, ako ne valja usluga, umesto 1din plati punu cenu paketa i raskine.

Zato što ako je reč o Orion-u kad raskidaš pre isteka UO plaćaš i uvođenje internet usluge po ceni iz standardnog cenovnika koju su naduvali na apsurdnih 60.000 din. Dakle 60K + pune cene tih X meseci korišćenja te košta "razvod" od ZLOrion.
ZLOrion je čak u ugovor stavio da u u slučaju da raskidaš u prvih 14 dana (kad sklopiš ugovor van njihovih poslovnica) nisi oslobođen od obaveze da platiš tu taksu za uvođenje usluge.

Zato sam ja išao na prepaid varijantu (ugovor ali bez ugovorne obaveze) jer sa ZLOrion da se venčavam bez testiranja nema teorije. Naročito još kad ceo komšiluk kuka na njihovu uslugu.

Platio 4000 din za uvođenje usluge (u tu cifru je uključen i 1 "gratis" mesec tako da za uvođenje je praktično 2.500 din pošto net paket košta 1.500 din) i mirna glava i imam slobodu.

@tomas.hokenberi: Kad si već rešio da ne ostaješ kod Telekomu moj savet ti je da pojedinačne usluge uzmeš kod različitih provajdera :D Ako se budeš vodio kriterijumom da bude što jeftinije pokajaćeš se... naročito ako sve uzmeš u Orion :D :D
 
Pa ti pređi na orion ako misliš da su tako dobro (tv i fix), ne pričam o optika internetu

Pošto sam SBB TV korisnik za mene ipak njihovo celokupno tv iskustvo ne može sa ničim da se poredi što nude drugi operateri.
Ali opet probo sam kod oriona besplatno onih mesec dana kad su izbacili za smart tv orionott aplikaciju i mogu ti reći da sam bio prijatno iznenađen radom iste,ova im jedno 5 puta bolje radi od mtsTV GO.
https://play.google.com/store/apps/details?id=rs.maketv.orionott
 
Da li ima ta "Orion" app za Samsung smart tv

Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
Pošto sam SBB TV korisnik za mene ipak njihovo celokupno tv iskustvo ne može sa ničim da se poredi što nude drugi operateri.
Ali opet probo sam kod oriona besplatno onih mesec dana kad su izbacili za smart tv orionott aplikaciju i mogu ti reći da sam bio prijatno iznenađen radom iste,ova im jedno 5 puta bolje radi od mtsTV GO.
https://play.google.com/store/apps/details?id=rs.maketv.orionott
Ovo za SBB potpisujem.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Sto se tiče TV iskustva tu nema greske...

Sent from my SM-A815FN using Tapatalk
 
Zato što ako je reč o Orion-u kad raskidaš pre isteka UO plaćaš i uvođenje internet usluge po ceni iz standardnog cenovnika koju su naduvali na apsurdnih 60.000 din. Dakle 60K + pune cene tih X meseci korišćenja te košta "razvod" od ZLOrion.
ZLOrion je čak u ugovor stavio da u u slučaju da raskidaš u prvih 14 dana (kad sklopiš ugovor van njihovih poslovnica) nisi oslobođen od obaveze da platiš tu taksu za uvođenje usluge.

Zato sam ja išao na prepaid varijantu (ugovor ali bez ugovorne obaveze) jer sa ZLOrion da se venčavam bez testiranja nema teorije. Naročito još kad ceo komšiluk kuka na njihovu uslugu.

Platio 4000 din za uvođenje usluge (u tu cifru je uključen i 1 "gratis" mesec tako da za uvođenje je praktično 2.500 din pošto net paket košta 1.500 din) i mirna glava i imam slobodu.

Nisam znao da je kod oriona tako. Doduse i ja sam isto odradio kao ti, samo sa SBBom. 3 agenta sam morao da prodjem, dok sam nasao jednog da me razume, iako im to pise u cenovniku. Samo sto je kod sbb-a gore. Platio uvodjenje 4k din + 1800 internet.
 
Kada se uz box3 uzima telefon na rate od 500 rsd, a uzeta je pogodnost prva 3 meseca za 1rsd.... Da li promocija za dinar ukljucuje i ratu za tel ili ne? Odnosno da li su prva tri računa baš dinar ili 1rsd + 500 rsd rada za telefon?
 
Nazad
Vrh Dno