Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi koliko dugo moze paket da stoji na carini (Beograd)? Narucio sam paket sa ebay-a 35$ +14$ postarina. 10x10cm kuptija. Stigao na carinu 27.5 i ne mrda.

Probaj da pozoves carinu, mozes da nadjes telefon na netu. Moze da se desi da treba da im posaljes neka dokumenta da bi mogli da carine paket.
 
xudi me da niko nije nikad nijednog misha porucio,ajde bez kutije,nego sa kutijom,cisto da znam dal da izbacim tu ideju narucivanja iz glave...
Pa niko ne može da ti kaze načisto, jer je od slučaja do slučaja, tj. kako ti zapadne...
Ako je Bg carina, po meni, za miša bez kutije 95% prolazis bez troškova, sa kutijom, ako je veća, možda bude pdv ali ne verujem nešto previše, dakle neka procena na 20-40$...

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
xudi me da niko nije nikad nijednog misha porucio,ajde bez kutije,nego sa kutijom,cisto da znam dal da izbacim tu ideju narucivanja iz glave...
Ja porucivao misa, doduse iz kanade, samo mis i bez kutije, prosao bez ista. Inace microsoft touch mouse je u pitanju, tad je na ms sajtu bio 70$

Usput, BG carina, koji dan rade danas?
 
Poslednja izmena:
Ja porucivao misa, doduse iz kanade, samo mis i bez kutije, prosao bez ista. Inace microsoft touch mouse je u pitanju, tad je na ms sajtu bio 70$

Usput, BG carina, koji dan rade danas?

Juce su mi odradili paket koji je pristigao 19.05 tako da pretpostavljam da danas rade 20.05 i eventualno 21.05
 
Pa niko ne može da ti kaze načisto, jer je od slučaja do slučaja, tj. kako ti zapadne...
Ako je Bg carina, po meni, za miša bez kutije 95% prolazis bez troškova, sa kutijom, ako je veća, možda bude pdv ali ne verujem nešto previše, dakle neka procena na 20-40$...

Sent from my Oneplus One using Tapatalk

ma da bre, bez kutije samo u kesi (pamucnoj) mis je deathadder 2013 kod nas 70e kod njih 33e...
 
Xiaomi mi4 bio na carini od 19.5., danas stigao. Placen 150$, carina i pdv 4400.
 
Zna li neko koliko zadrzavaju pakete na carini za centralnu srbiju? Danas stigao na carini letv x500.
 
Centralna Srbija pripada bg carini, tako da je zadržavanje isto koliko i za bg. Dakle oko dve nedelje trenutno.
 
e49d7fad6ff88957306827e8e52811c9.jpg


Podigao paket u sabirnom centru na altini. Nisam imao zivaca da cekam 20 dana da dodje na red.
Usao u sabirni centar da vidim kako rade. 6-oro carinika od 50-65 godina radi otvaranje i proveru paketa.
A paketa ima koliko hocete. Dnevno stigne oko 1000 kom sto treba da se otvori a 3x vise sto samo propuste.

Kaze mi drug koji me je uveo. Pre 3 godine imali smo 100 paketa dnevno na 20 zaposlenih. Sad 5000 na isti broj. Eto zbog cega zastoj


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
pa što tu ne zaposle nekoga nego samo po kancelarijama i u foteljama..

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
03.06.2016 10:56:40 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
03.06.2016 11:31:17 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
03.06.2016 15:35:25 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 35000 Jagodina 1 Otprema
Jel ovo znaci da je trenutno na carini ili...?
 
03.06.2016 10:56:4011003 IZMENIČNA POŠTAPrispeće

03.06.2016 11:31:1711003 IZMENIČNA POŠTAZa carinu

03.06.2016 15:35:2561200 CARINA GPC BEOGRAD - 35000 Jagodina 1Otprema

Jel ovo znaci da je trenutno na carini ili...?


Krenuo za Jagodinu, sutra je kod tebe u pošti ako si u višoj zoni za dostavu.
 
Svima nekad prodje za dz.
Osim Zeljku.

Moj mi4 zadrzali baksuzi. Stigao 1. u zemlju.
 
Poslednja izmena:
Nisam ja te srece, postoji carina u Jagodini, verovatno da ce tamo da ga carine! :mad:
 
Xiaomi mi4 bio na carini od 19.5., danas stigao. Placen 150$, carina i pdv 4400.

To su ti izgleda obracunali na trenutno vazecu cenu kod prodavaca na aliexpressu.
Sta je Kinez napisao na deklaraciji?

Nisam još podigao paket, ovo sam pročitao na izveštaju. Napisaću kad ga preuzmem.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Telefon je procenjen na 120$, Kinezi napisali da je u pitanju mobilni vrednosti 15 evra. :D
 
Nisam ja te srece, postoji carina u Jagodini, verovatno da ce tamo da ga carine! :mad:
Mislim da bi ga u yom slucaju slali odmah u Jagodinu, ali videcemo. Ovako kako si okacio, lici da si prosao za dz.
Telefon je procenjen na 120$, Kinezi napisali da je u pitanju mobilni vrednosti 15 evra. :D
Hehe, kineska posla. Meni neki pavijan nicim izazvan napisa za neko zastitno staklo toliko. Da sam u ns, tacno bi mi naplatili porez.

Izgleda da za sve mora da im se naglasava sta da rade.
Ja sam im za mi4 trazio da napisu $89 da kao izgleda realno. Ali ni ta logika verovatno nije najpametnija, obzirom na proceduru.
 
xudi me da niko nije nikad nijednog misha porucio,ajde bez kutije,nego sa kutijom,cisto da znam dal da izbacim tu ideju narucivanja iz glave...

Ja poručio neki vajrles laptop miš, bio na akciji 2.99$ stigao samo miš u kesi obmotan onom folijom što se stavlja ispod laminata, bez ikakvih dodatnih troškova.
 
Stigao danas Xiaomi mi5, kinezi napisali na deklaraciji 105 dolara, i carinici ga na toliko ocarinili tj. 3700 dinara dazbina.
 
Samo sam htela da pitam za jednu info, posto prvi put sam poslala jedan manji paket za Nemačku.

Ne snalazim se oko ovog tumačenja praćenja praćenja pošiljke, pa ako neko hoće da mi objasni gde se sada nalazi moja pošiljka, preko ovih podataka o praćenju pošiljke. Hvala.

Imate prilog zakačen.
Kada bi trebala osoba da dobije pošiljku? I kako ću znati da li je primila pošiljku?
 

Prilozi

  • DEFRAA pic.jpg
    DEFRAA pic.jpg
    186.7 KB · Pregleda: 215
Poslednja izmena:
Sarah, uvek postoji način da pomogneš sama sebi, zove se google, google, google.
Znači iskopiraš taj zadnji DE-DEFRAA i guglaš i prvi link koji ti izađe je spisak svih Mail processing centara u nemačkoj gde ćeš videti u kom se nalazi tvoja pošiljka pa uporediš sa adresom na koju is poslala, možeš to da unešes na google maps i dobiješ koliko kilometara od destinacije je pošiljka :)
 
Ukoliko narucim nesto sto kosta 10 centi, ali kolicinu tipa 400 komada, sto izadje na kraju oko 40$, da li se na to placa carina? Hoce li carina priznati da je to za licnu upotrebu ili ce misliti da je za firmu pa ce da carini?
 
Sve zavisi od toga koliko je veliko to što naručuješ, koliko će taj paket sa 400 komada X proizvoda biti velik...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno