Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koja ti je to logika. Pa tn služi da možeš da ispratiš pošiljku. Ako može da ga menja bilo ko u lancu a da te ne obavesti u čemu je smisao tn!?

Vidi ga ovaj, pa o tome se pisao vec, mojne sad da idemo ispocetka da ti objasnjavam i ja sam istog misljenja ali su to radili, e sad ga ti hebi zasto i kako. Ne znam zasto taj stav u fazonu sta ti znas itd. veruj mi da znam dostaaaa jer porucujem 5 godina i svasta sam dozivljavao prema tome ako ti kazem da je tako(bilo) onda je tako bilo.
 
Ja uopšte ne sumnjam da su naši kre.eni u pošti to uveli. Zato i jesu kre.eni. Čudi me logika korisnika koji to podržava. Barem sam tako razumeo ovaj deo,
Naravno da imaju pravo da menjaju TN, zasto nebi imali.

Nego, naplati mi poštar 707din (sad sam tek proverio), ovako obeleženo,
e8e5u8y7.jpg

A na priheftanom racunu piše ovo,
yhuqesaz.jpg

Gde se napravila razlika? Ja bih ga pitao nego naručujem kod roditelja pošto je uvek neko kući + paket procenjen na 35 umesto 26 $ (prošli 75 umesto 32).
 
Poslednja izmena:
Nego, naplati mi poštar 707din (sad sam tek proverio), ovako obeleženo,
]
A na priheftanom racunu piše ovo,

Gde se napravila razlika? Ja bih ga pitao nego naručujem kod roditelja pošto je uvek neko kući + paket procenjen na 35 umesto 26 $ (prošli 75 umesto 32).

Tako to uvek izgleda. Carina izdaje neku vrstu racuna za PDV koji nazivaju deklaracija, a posta u Savskoj , neko od postanskih sluzbenika samo rukom doda tih 110 dinara.

Isto je i za procenu. Carinik sam Lupa cenu koju zamisli . Tu nema pomoci. Razumeo bih ga da bar Krade u svoj dzep, a ne u Drzavni.
 
Narucio sam cooler Noctua NH-U14S preko Quiet pc-a,mene zanima koliko bi mogli da mi uzmu ovi nasi na carini??
 
Taj kuler izgleda strasno sve zavisi ako pomisle da je ventilator procene ga na 2$ ako zamisle nesto drugo ode to preko 100-ke :p
 
Nisu valjda toliko ludi,nadam se da ce da bude do 5k sve preko je vec... :smash:
 
Nemojte ložiti čoveka, ocarini će ga tačno po računu koji ide uz kuler. Izaći će te carina ~2500din.
 
Daj ostavi se filozofije. Naručivao sam bezbroj puta sa QuietPC-ija i uvek ide tačan račun sa tvojim imenom, prezimenom, adresom i tačnim navodom predmeta i tačnom cenom. I naša carina je taj isti račun uvek priznavala.
 
Poslednja izmena:
Daj ostavi se filozofije. Naručivao sam bezbroj puta sa QuietPC-ija i uvek ide tačan račun sa tvojim imenom, prezimenom, adresom i tačnim navodom predmeta i tačnom cenom. I naša carina je taj isti račun uvek priznavala.

Ok ako ide racun... i lepo je sto su tebi uvek priznavali sve, ostalih 99% stvari sa drugih sajtova bogami ne prolazi tako...
 
Kad su u pitanju Kinezi, carina radi šacometrijski, jer ma šta mi mislili o njima, nisu baš totalne veverice i svima je jasno da cela Srbija nema rodove tamo koji šalju poklone u vidu tableta koji koštaju 5$..... Sve što sam poručivao iz EU ili USA je došlo sa validnim računom koji je uvek priznat.
 
Da slazem se.... problem je to kad i kazes kinezu da stavi racun i realnu cenu na carini to ne prodje opet ako je iz kine.... pa sam ja licno odustao i pazim sta narucujem...
 
Uvek kada je cena realna i postoji pisani trag u vidu računa carinik neće da se smara i lupiće carinu na osnovu te cifre.
Problem je kada na paketu stoji gift, 5$ ili slično, a iz aviona se vidi da to nema veze sa mozgom. Tada radi šacometrija i kako ti se zalomi.
Na kraju, šta biste vi radili da dobijete paket par kilograma na kome piše da je iz HK, stoji gift, nema nikakvog papira unutra?
Mene samo nervira kada mi carine na neku nerealnu cifru, kada se natežem sa njima oko priznavanja regularnog PayPal invoice-a, (bilo ranije, od kad imam regularno PayPal nemam primedbi), oko toga da su sve 3 maskice za iPhone za mene, ne za preprodaju i slično.
 
Problem je što se Kinezi i dalje ponašaju kao pajseri, a onda se tu našla naša administracija kojoj je zinulo d...e na pare pa rešili da naplaćuju PDV na predmete vrednosti 1$. A kad u tu čorbu dodaš kao začin naše vremešne tete i čike u carini koji baš i nisu u korak sa 21. vekom i informacionim tehnologijama, a koji i dalje imaju snagu i inerciju prvoklasne birokratije iz komunističkog doba, onda dobiješ s....e koje mi imamo trenutno.
 
dobio sam 3 pelene platnene (iz kine:)) juce... procenjeno na 7$ (ukupno placeno oko 10tak), ocarinjeno 117din i 110 usluga... kako ih ne mrzi
 
Nisu carinili vec su oporezovali. To sto je naplatu poreza prilikom uvoza uradila carinska sluzba ne znaci da je naplacena carina...
Carina/PDV nije svejedno . ;)
 
Pa vidi - carinjeno je (proslo kroz carinski postupak)... al je naplacen pdv i usluga za otvaranje i uplatu u vrednosti jos tog pdv-a...

Sad cu naructi za 60$ te iste pelene, pa cu da vidim sta ce da se desi
 
ako udjemo u EU, sto ne verujem da ce biti skoro, da li ce i dalje cariniti robu iz hong konga, a nece recimo iz EU zemalja? ili nece ni ovu iz belog sveta [sto je malo verovatno, a i ako bude, smislice neka druga oporezivanja da pune budzet i svoje dzepove]?
 
Kad (sto je rastegljiv pojam) udjemo, nece smeti da carine robu iz EU... dobice po usima, iz kine ce se i dalje verovatno izivljavati...
 
Znaci porucis frizider iz UK i ne platis carinu ni pdv... seksi :)
 
Pa vidi - carinjeno je (proslo kroz carinski postupak)... al je naplacen pdv i usluga za otvaranje i uplatu u vrednosti jos tog pdv-a...

Sad cu naructi za 60$ te iste pelene, pa cu da vidim sta ce da se desi

Carinjeno se moze tumaciti kao proslo kroz carinski postupak, ocarinjeno se moze tumaciti kao naplacena carina.
U carinskom postupku, prilikom carinjenja se ne mora i naplatiti carina ili ti ocariniti roba, a PDV ce biti naplacen u skladu sa propisima... nadam se da uvidjas te male suptilne razlike izmedju reci...
 
Pa vidi - carinjeno je (proslo kroz carinski postupak)... al je naplacen pdv i usluga za otvaranje i uplatu u vrednosti jos tog pdv-a...

Sad cu naructi za 60$ te iste pelene, pa cu da vidim sta ce da se desi

sad cu ja da ti kazem sta ce da se desi...ja porucio lot od 10 artikala, vrednosti 7 dolara...eno vec mi posle 7 dana stiglo pismo da prilozem uvoznu dozvolu, izvod iz banke itd itd..iako je to lot koji sam tako morao da kupim...sta ce meni 10 istih stvari pita carinik?
 
Definitivno neko zagušenje na carini, nekoliko dana već samo vrte u krug... pa ti posle plati express isporuku, prođe paket pola sveta za manje vremena nego što našim majstorima treba da izračunaju +10%+20% od računa koji je unutra... eeee, Srbijoooo... :mad:

15.11.2013 10:24:45 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
15.11.2013 10:27:21 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
18.11.2013 10:21:46 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
19.11.2013 14:13:06 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
20.11.2013 14:43:51 11200 GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
 
^odrapice te, cim ti toliko dugo prevrcu paket :D
 
Nije to nista moj ima 7 puta ponovljeno to.
 
^odrapice te, cim ti toliko dugo prevrcu paket :D

Ma nek odrape, to je i tako paketić od 46$, samo da me ne pitaju šta će mi 8 istih konektora i 12 različitih... :D Mada, i dalje me kopka šta će biti sa žicom kad stigne... :d
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno