Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eto vidis da nisi bio u pravu :) Malo grublje sam napisao iz razloga sto se pre svega u ovoj temi pljuje na sve strane bez osnova i ljudi se ponasaju kao da su pokupili sve znanje ovog sveta. 90% stvari se ovde nagadja, a da ne pricam o tome da je od prilike isti procenat postova vezan za pokusaj prevare carine, drzave, speditera.....
 
Hajde prosvetli nas...

Evo ja ću tebe prvi: "otprilike"
 
da li je neko narucivao odecu (majice i dukseve) sa neta i sa kog sajta?

Imas prilicno odece na zavvi.com, a ponesto moze da se nadje i na dvd.co.uk. E sad, sve zajedno to nije neko cudo od izbora garderobe (u krajnjoj liniji nije im ni osnovna namena) i moguce je da bas i nisi mislio na takve sajtove i takvu ponudu. Uglavnom, ja jesam narucivao ponesto od njih.
 
Hvala! Ali nisam mislio na nesto tako vec na sajtoove gde moze da se nadje sve od kaputa i jakni pa do majica i carapa npr... Sajtove koji prvenstveno prodjau odecu...
 
Pretpostavio sam da je tako. Neko je vec u ovoj temi, koliko se secam, pitao za to. Bez povratne informacije. Inace, ima i na tim sajtovima ponesto od svega, ali svakako mnogo manje nego sto bi bilo robe na sajtovima na koje ti mislis. Na netu prakticno nema sta nema mada bih se iznenadio da postoje takvi, da povoljno salju ovamo i da covek uspe da izbegne carinu (doduse, na nize iznose ne bi trebalo da je bude). Uz to, opet u ovoj temi, pojedinci su se zalili da su im brojne stvari nestajale pre dolaska na destinaciju i nekako mi se cini da je na spisku pobrojanih artikala cesto figurirala i odeca. Mozda oni mogu da predloze neki sajt...
 
Odecu kradu ko blesavi. Drpljen mi je kais, kapa,jakna... Sreca pa sam refundirao preko paypalla al sad odecu kupujem samo kad putujem preko. Verujem da imaju odresene ruke da drpaju da bi destimulisali zaobilazenje lokalnih deraca.
 
Primio sam neki paket iz EU, vrednosti 21EUR (odeća, free shipping), poštar mi ga danas doneo i naplatio mi 260din carinski pregled. Na paketu stoji pečat Carine "Oslobođeno od plaćanja carine". Da li sam trebao da mu platim taj pregled ili me zahebao, pošto ništa nigde nisam potpisao?
 
Primio sam neki paket iz EU, vrednosti 21EUR (odeća, free shipping), poštar mi ga danas doneo i naplatio mi 260din carinski pregled. Na paketu stoji pečat Carine "Oslobođeno od plaćanja carine". Da li sam trebao da mu platim taj pregled ili me zahebao, pošto ništa nigde nisam potpisao?

Sa kog sajta si kupovao odecu? Evo i C4in-a zanima :)
 
TO je normalno, za carinski pregled za vece stvari se placa 260 din a za manje 66 din.
 
Uh što je velika stvar, kutija 20x10cm.

Ma u pitanju je jedan slovenački brend donjeg veša (da ne reklamiramo) koji ima prodavnice i po Srbiji, ali je preko neta ispalo jeftinije.
 
Ne mora fizicka velicina biti presudna - verovatno ih dele na pisma i pakete a sta je vidi se iz tracking broja.
 
3 Blu-ray diska porucena 6 marta sa Amazona ( sa Nbg sam do sada je sve stizalo sa neta brzo, iako sam davno narucivao sam amazona pa se ne secam koliko im treba).
Pise da pitam tek nakon 12 aprila kada je deadline za isporuku, ali se pomalo brinem?
 
U principu si siguran - ako i ne dodje Amazon posalje ponovo mada znam da je bezveze. Inace je mislim US amazon max 20-25 dana a UK do 10-15.
 
3 Blu-ray diska porucena 6 marta sa Amazona ( sa Nbg sam do sada je sve stizalo sa neta brzo, iako sam davno narucivao sam amazona pa se ne secam koliko im treba).
Pise da pitam tek nakon 12 aprila kada je deadline za isporuku, ali se pomalo brinem?

nemash frke.. ja sa Amazona poruchujem redovno.. doci ce ti za 2 nedelje, max!
 
Ја сам поручио нешто из Кине, кажу тамо да испорука траје 7-20 дана. Надам се да ће бити тако и да ми наши неће држати то до Нове године.

Sgs2 via tt2
 
moja dosadasnja iskustva sa kinom su minimalno 30 dana, tako da samo opusteno
 
Sada sam video da ni tshirthell vise ne salje u srbiju... :( da li je neko narucivao preko posrednika myUS?
 
Ja sam razmisljao nesto da porucim ali oni daju public DHL/UPS cene... sto znaci ispada vise shipping nego roba za Srbiju :(
 
pa da... Na kraju sam video da tako rade... Sto znaci da otpada i ta opcija...
 
Nasla sam na netu neki sajt koji nudi free shipping DHL-om. Sta to konkretno znaci? Da li ja ovde treba nesto da platim DHL-u kad primam porudzbinu ili samo primim porudzbinu bez ikakvog placanja?
 
Plaćaš lokalnoj firmi koja ima licencu DHL-a (kod nas DHL nije prisutan direktno, već preko posrednika) naknadu kako god da okreneš, plus što ćeš morati da šalješ dokaz koliko si platila to što si kupila, da popunjavaš ovlašćenja za carinjenje (ili da imaš špreditera koji će u tvoje ime da otkupi tovarni list), šalješ sken lične karte,...
Na to ide i obavezna carina + pdv, koja te preko špeditera apsolutno neće zaobići, nema šanse.
U prevodu, zaobiđi kupovinu gde prodavac šalje preko neko špeditera: DHL, UPS, FedEx,... Kupuj samo kada se šalje regularnom poštom (npr. iz USA je USPS).
 
Pretpostavljala sam tako nesto al nije na odmet da pitam konkretno :)Narucujem dosta iz Amerike USPS-om pa rekoh da pitam za ovo posto je mnogo brze. Hvala na pomoci!
 
Plaćaš lokalnoj firmi koja ima licencu DHL-a (kod nas DHL nije prisutan direktno, već preko posrednika)

Cekaj... zar ti nije raskrsteno u drugoj temi da DHL nema posrednika nego da je bash zastupnistvo DHL-a u pitanju?:)
@jelenaki, jedan forumas je dobio paket sa all-paid preko FedEx-a. Po opisu to je trebalo da ukljuci i carinu i PDV (slali su mu poklon ili nagradu ne znam sta bese), pa i eventualnu spediciju. Nije javio kako je prosao... ali ako salju besplatno DHL-om, BILO KOME, tesko da su svi trsokovi placeni - znaci ako treba da se carini, dodaj 3300din za spediciju plus koliko vec za carinu.
 
Ja sam narucivao nesto sitno 2010 godine, prodavac iz Kine, vrednost je bila 15$ (+slanje), prvo sam kontaktirao DHL, posto su potvrdili da necu nista platiti, narucio sam i zaista nista DHLu nisam platio. :)
 
Koliko je meni poznato, carinske odredbe o minimalnoj vrednosti za carinjenje važe i za kurirske službe. Drugim rečima, ako je pošiljka ukupne vrednosti 35€, ne podleže carinjenju kad ide preko redovne pošte, te samim tim ne podleže ni bilo kojoj drugoj vrsti carinjenja (DHL, FedEx, UPS itd.).
 
Porudzbina bi u svakom slucaju bila ispod 35 ili 70e, i morala bi da bude bez carine. Moracu to jos malo da istrazim, isplatilo bi mi se zbog rokova isporuke
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno