Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako te ne rebnuse spediciju?

Jesu, 3.960,00 RSD je špedicija, čiste bačene pare. Da se razumemo - znao sam i pre poručivanja da naplaćuju špediciju kada oni rade carinjenje, računao sam sa tim troškom, ali da će bar pošiljka stići brzo.

I dalje ništa, sad je 'on hold' od juče jer navodno nemaju dovoljno podataka za isporuku iako sam siguran da je adresa tačna, imaju je i na originalnoj fakturi od prodavca. Da ironija bude još veća, živim u ulazu PORED njihove kancelarije ovde na NBG, tri puta pitam i preko maila i telefonom ovu snajku što obrađuje moj slučaj jel' mogu da dostave samo kod njih tu u kancelarije, pa da podignem kad stignem da se ne jurim sa dostavom - ništa, nit je odgovorila, nit su isporučili još uvek. Sad im kao nedostaje tačna adresa, pa ja moram njih da zovem, a naravno, koleginica koja je zadužena za moj predmet nije trenutno u kancelariji, pozovite kasnije... Jednom rečju - DNO!

Platiš dodatno za brzu poštu i to stvarno bude dok ne uđe u Srbiju, a onda katastrofa... na nesreću, imam još jedan paket za koji me očekuje ista procedura, nadam se da će on bar malo bolje da prođe. Od dva paketa poručena preko DHLa, jedan iz Slovenije, jedan iz Nemačke, evo, nedelju dana prođe opušteno i nijedan nije još stigao. :(

EDIT: @Miglia, moguće da je ovo u stvari samo PDV od 8%, to se nekako uklapa. Konkretno, blokovi od EK su u pitanju, ako je Made in EU/SLO, videću kad stigne, jednog dana... :)
 
Poslednja izmena:
Zaboravih da kažem, stigao paket danas, ništa carina, ništa PDV, sa dx.com poslat 2. juna, vrednost 39.3$.
 
Seller's message:
""Dear,sorry to bring troubles to you.
1)We have already refund all to you, pls check.
2)Do hope you could pay us back, while you get the parcel(s).
3)Please leave the POSITIVE, with all 5 star scores Best regards, LI Chenyi" "

Kako meni ovo bedno zvuči, nameravao sam da sačekam još neki dan aiko je 48 već prošlo ali da mi sugeriše da mu dam pozitivnu i to još sa svih 5 zvezdica (iako sam to i nameravao)... Još kad sam pročitao sve negativne za poslednjih mesec dana a ono 90% isti razlog. Odgovor generička rečenica koja se uvek ponavlja. Sad mi je jasno sa kakvim prodavcem sam imao posla. Jedino mu hvala što mi je vratio pare. Ocenu mu neću dati nikakvu, i bolje mu je tako...

Inače tek sada mi stižu paketići koji su kupljeni oko 10-12.06, nakon >30tak dana lutanja po Kini konačno su našli način da izađu iz nje. Nakon toga stižu na carinu za 4-5 dana.
 
Poručio sam sat iz Engleske. Cena: 12 funti (GBP) Naplatili su mi carinu u vrednosti od 427din!!! Uz to, pocepali su mu uvlaku u koju ide sat i samo je ubacili u plastičnu kovertu. Ovo je stvarno sramota. Razmišljao sam se da li da vratim ili platim i cimao poštara bezveze i na kraju sam platio i uzeo besan.

Evo i slike:
IMG_01.jpg

A evo i izveštaja sa carine:
IMG_02.jpg

Na izveštaju piše 317din. A meni je naplaćeno 427din.
 
Poštanski troškovi se dodaju na carinu i pdv...a kod super mega kurira postoje i troskovi spedicije :)...I nisu ti napaltili carinu nego samo PDV.
 
Трошкови шпедиције постоје и код обичне поште али ти је шпедитер потребан само код робе вредности преко 3000 евра. Још 1 доказ како је тренутно стање направљено намерно, да би патике морао купити код свог пријатељског увозника по 3х већој цени, који је иначе кад је био млад носио гајбице и тако зарадио прву милијарду :).
 
Poručio sam sat iz Engleske. Cena: 12 funti (GBP) Naplatili su mi carinu u vrednosti od 427din!!! Uz to, pocepali su mu uvlaku u koju ide sat i samo je ubacili u plastičnu kovertu. Ovo je stvarno sramota. Razmišljao sam se da li da vratim ili platim i cimao poštara bezveze i na kraju sam platio i uzeo besan.

Evo i slike:
IMG_01.jpg

A evo i izveštaja sa carine:
IMG_02.jpg

Na izveštaju piše 317din. A meni je naplaćeno 427din.


Bilo je XXX puta, al nisi pratio. Naplatili su ti samo PDV i to tacno onoliko koliko je po zakonu . 20 % na tih 12 Funti. Ovaj ostatak je 66 dinara posti sto dostavlja pakete na carinjenje, i 45 dinara posti kao postarina za uplatu ovih 317 na racun carine.

To sto i ja mislim da zakon NE valja je druga stvar. I da bi trebalo da postoji neka minimalna vrednost robe na koju ne bi naplacivali PDV, kao sto je na primer u svim zemljama sveta.
 
Poslednja izmena:
Nisam pratio. Iznervirao sam se u momentu kada mi je poštar pomenuo da treba da platim tu sumu. Šta da se radi, u ovoj državi više pravde nema.
 
Koja smo mi komedija od zemlje E ...
Koliko li bi me odrali za telefon iz kine recimo za vrednost od 370$ otprilike ?

Ima li slicnih iskustava ?
 
Kinez će napisati 30$ vrednost, i platićeš 600-700din pdv, ili ništa, ako na carini procene da paket nema svrhe otvarati..
 
EDIT: @Miglia, moguće da je ovo u stvari samo PDV od 8%, to se nekako uklapa. Konkretno, blokovi od EK su u pitanju, ako je Made in EU/SLO, videću kad stigne, jednog dana... :)

Stiglo, konačno. :) Obračunali su 1% carine i 8% PDVa, tako da je sve na svom mestu.
 
Трошкови шпедиције постоје и код обичне поште али ти је шпедитер потребан само код робе вредности преко 3000 евра. Још 1 доказ како је тренутно стање направљено намерно, да би патике морао купити код свог пријатељског увозника по 3х већој цени, који је иначе кад је био млад носио гајбице и тако зарадио прву милијарду :).

Postoji ali se za fizička lica ne primenjuje (bar još uvek).. za male iznose...uzgred 3000 je i limit uvoza za fizička lica po povlašćenim uslovima...i 3000 je limit koji se smatra da je za kucne potrebe...
 
Poslednja izmena:
Koja smo mi komedija od zemlje E ...
Koliko li bi me odrali za telefon iz kine recimo za vrednost od 370$ otprilike ?

Ima li slicnih iskustava ?


ako sam dobro ispratio, niko od nas koji smo narucili kineske telefone nije platio nista od dodatnih troskova. e sad, nekoga ce verovatno kad tad da nabodu da otvore paket i pitanje je kako ce reagovati na mobilni telefon. pogotovo ako uzmes neki 5".
za te pare, nisam siguran da ti se isplati da uzimas kineza. ako te stvarno uhvati pdv+carina (a moras da racunas kao da hoce), ispasce te kao da si ovde uzeo neki bolji telefon. racunaj, bar oko 450e (zavisi kako procene vrednost telefona).
 
Nisi dobro ispratio, samo poslednja tura je prošla bez troškova. Ja sam plaćao neke dažbine na skoro sve pakete iz Kine, od kad je stigla direktiva o naplati PDV..
 
pricam o kineskim telefonima i iskustvima iz teme "kineski telefoni"
 
Nisi dobro pratio, pročitaj celu temu, nekoliko nas je naručilo telefone ranije, i svi smo platili neke dažbine. Meni su, konkretno, stigla 3 telefona iz Kine, sva tri puta su otvarani paketi, i na 2 sam platio dažbine (PDV, ili carinu i PDV).
 
Ja sam takodje platio, i to ne u nekoj dalekoj proslosti , nego ovo kad su bili tek uveli naplacivanje PDV-a . Bili prvi dani pa me odrali sa PDV-om , procenili ga da vredi 20 $ vise nego sto sam platio :(
 
Postoji ali se za fizička lica ne primenjuje (bar još uvek).. za male iznose...uzgred 3000 je i limit uvoza za fizička lica po povlašćenim uslovima...i 3000 je limit koji se smatra da je za kucne potrebe...

Па нису неки специјани повлашћени услови, то је само скраћени царински поступак и царињење по јединственој царинској стопи. Иначе када се увози шлепер робе платиће се исте паре шпедитеру (4000) као и за пакет од преко 50е курирским службама. То је оно што је пљачка.
 
Jel može neko da mi objasni šta da radim kada mi poštar donese paket i traži da platim cifru koja nije realna jer je Evica sa carine odokativnom metodom utvrdila da vredi 2 puta više?
Kinez ko kinez, nije stavio invoice u paket nego on smatra da je dovoljno što je na paketu napisao vrednost 6 dolara koliko i jeste stvarno plaćeno. Evica je zaokružila na 10, valjda joj je tako lakše da računa, mala cifra je u pitanju a i trebalo mi je za dete što pre pa sam platio oko 300 dinara. Sada treba da mi stignu neke "skuplje" stvari, neka torba koja je plaćena oko 13$ na Aliju, i ono što me brine pošto ista takva ima i za 75$ na Aliju pa ja ne bi da mi na carini računaju da sam platio po ovoj večoj ceni.
Spremio sam izvod sa kartice gde se vidi koliko sam platio i ss sa Alija ali gde, kada i kome to prezentujem da me ne bi odrali na carini?
 
Koji je to smor kad je obicno narucivanje van zemlje kocka bukvalno.. Dal oce il nece.... Ma ajde bre... -.- Nista se ne zna......
 
Stigla mi posiljka iz Japana, poslato 11.7 odande, njihovom postom, nedelju dana kasnije stiglo kod nas, pa zvrjalo do juce na carini (petak-subota-nedelja-ponedeljak-utorak) u BG-u, i jutros doneo postar!
Cena je bila 33,5€ a trazio mi jos 700 dingera na ruke, papirice sam bacio ali sam video da na jednom pise 450 dinara, ostalo je verovatno za uslugu otvaranja, uslugu donosenja, uslugu lepljenja glupe zute trake...
 
pojavila se i moja posiljka na carini:) weeeee:D

stigao paket juce, placen 29.95$, na kutiji iz nekog razloga pise39.10$(mozda shipping, osiguranje), doneo postar kuci, nista naplaceno, ni carina ni pdv... nista. lupljen pecat da ne podleze carinskom pregledu. ja zadovoljan.
inace paket je isao avionom, zaista ne znam zasto mu je ovoliko trebalo do nase granice...
poslat 11.06., placen 03.06.
 
Evo ja sam skoro probao eforchina, sad sam upravo prvi put sa aliexpress, order je bio nesto manje od 50e, od 4 ljudi koliko vidim, placeno sve pise nego me zanima jel svako od njih salje zasebno ili kako? pise china air post za svakog i kod svakog je order vrednosti od 13 d0 16$, pola pola, jel se salje to sa trackingom ili bez i kako cu ja znati da je stiglo i od koga i kakva su iskustva od alija sa pdvom kod nas itd? u pitanju su lot gluposti od po 10 ili 20 komada istih dzidza bidza u kompletu od svakod od 4 prodavaca. Nigde nisam zapazio jel ide tracking negde niti pise? Takodje pise da dokle god ja ne potvrdim da sam dobio sve ok, aliexpress im ne daje pare? Sigurno je neko kupovao pa mi moze nesto od toga odgonetnuti...kakvi su nasi kad vide 10 kablica ili 20 istih malenih cudesa u paketicu vrednosti 10e i manje?
 
Narucio Gary Fonga od Kineza preko eBay pre 2 meseca i 5 dana. Evo stigao malopre :) Platio 66 dinkica tu postarinu (otvaranje, zatvaranje, drndanje vune). Sve ok, jes da sam malo iznerviran za toliko cekanje, al racunam bolje ikad nego nikad. Hocu sad Kinezu da dam ocenu. Hocu pozitivnu (nije on kriv sto su ovi nasi slepci) i komentar. Ali na onoj listi artikala nema starijih od dva meseca. Ima li neki iskusan eBayovac koji mi moze pomoci - gde se nalaze artikli stariji od 60 dana?

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
@KizaTheDeath, imas sa leve strane "Purchase history", nakon toga biras "Archived" za kupovine starije od 60 dana.
 
Vidi stvarno! Odlicno... da, nasao sam tu i neke koje su takodje prosle, ali i ove koje su jos uvek manje od dva meseca. Ali opet problem - nema opcije "Leave feedback". Ima samo "Sell this item", "View seller's other items", "Return this item", "View similar items", "Save this seller" i "Contact seller". Ja jedino da kontaktiram prodavca i da mu licno napisem poruku da je (eto posle dva meseca i kusur) stiglo, da je sve ok. Al to je dzaba, to ga ne boduje.

Ili mozda nije moguce oceniti ono sto stigne za duze od dva meseca?

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Jer ima neko iskustva sa games workshopom i novim pdv haracem?
 
Aha. Pa ja narucujem sve do 50e. Mada znam da gw stavlja cenu na svoje kutije. Cak i racun unutar kutije. E sad koliko sam ja obavesten carina je 38% na totalnu cenu proizvoda. A pdv je 20%. Mada neko mi rece mozda ti ne naplate pdv... Moje posiljke idu uglavnom royal mailom. Pa sad ako to ima veze sa ne naplacivanjem pdv-a... Ako neko zna?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno