Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
problem nije u tome sto treba da se plati carina/pdv sta god

nego je problem sto se to SAD primenjuje kad je dosao paypal kod nas, iako je kao ta uredba jos od pre godinu-dve koliko je neko pomenuo, ali nikoga nije bilo briga da se cima
ali sad posto svako ima pristup sa karticom najvecem payment processoru na svetu, i ne mora vise da se otvaraju nalozi kod brace slovenaca hrvata i drugih drzava na "kvarnjaka", ima vise ljudi znaci ima vise ovaca

"ako ti se ne svidja ti ne narucuj" je glupo opravdanje za ono sto se radi
meni se svidjalo pre kada pod istim pravilima igre se nije placala carina/pdv na sve zivo i mrtvo, iako su iste uredbe vazile i zakoni kao sto vaze danas. ali se drugacije "primenjuju"

samo sto sad vise ljudi narucuje pa ima vise toga da se zgrne od strane carinika i ostalih koji su u tom kolu, pa kao sto da ne, nece narod da se cima da dere nas 10 pre godinu dana kad moze nas 1000 sad kad svi imaju paypal

jednostavno neko iz vrha nanjusio da tu ima love, i da njima moze samo da pomogne nikako da skodi, zbog toga su nam i dali paypal, bas onako na kasicicu kao sto nam i treba, nece valjda da se prima novac
 
Poslednja izmena:
Danas mi stigla dva br sa zavvija i opet je na oba naplaceno samo 8% pdv a ne 20%! Izgleda da su to promenili i da br diskove tretiraju kao kompjutersku opremu
 
Nije duzan da ti trazi dokument/fakturu/dokaz-cene. Pise im ono u pravilniku da ako mu je cena sumnjiva moze da potrazi (na netu ili gde vec) koja je cena i da nju uzme.
-Iako bi bilo logicno da trazi fakturu, jednostavno to mu nije u opisu posla :)

Mislim da je promakao detalj da je od mene tražen dokaz u vidu računa - fakture pre svega kao i potvrda o pravu na uvoz. Račun sam uredno poslao faksom i proverio prilikom razgovora sa njim i potvrđeno je od carinika GJ da je račun stigao i da nema potrebe da ga ponovo šaljem. Takođe sam ponudio i link na kome može da se uveri pa čak i on lično da kupi po toj ceni da ne misli da ga nešto lažem. Carinik GJ je na to odgovorio da nema potrebe. I pored svega toga naplaćena je vrednost PDV-a na >50% uvećanu vrednost. Mislim da u pitanju nije i ne može biti nikakva slučajna greška već čista namera. Mislim da će uskoro biti više ovakvih i sličnih postova koji će to samo dokazati.
 
Ja sam vec rekao mojoj kevi su za 20 figurica igracki (figurice od 7-8cm visine) od 20$ trazili racun i linkove, tek nakon toga su pustili paket naplatili po fakturi PDV i lezarinu, pa sad vi vidite gde ide ova splacina..., da nije zvala dva puta carinu pitanje da li bi ikad poslali zahtev za fakturu i koliko bi predmet lezao na carini, svu vrednost bi lezarina pojela pa bi ti jedino preostalo da odbijes preuzimanje

Aj kad imas tracking broj ali sa ebay-a sva sreca narucio sam tek par puta (nema tracking) pa sam zadnja dve posiljke vec otpisao jer nemogu znati da li se vratili ili je u kineskoj posti
 
Mislim da je promakao detalj da je od mene tražen dokaz u vidu računa - fakture pre svega kao i potvrda o pravu na uvoz. Račun sam uredno poslao faksom i proverio prilikom razgovora sa njim i potvrđeno je od carinika GJ da je račun stigao i da nema potrebe da ga ponovo šaljem. Takođe sam ponudio i link na kome može da se uveri pa čak i on lično da kupi po toj ceni da ne misli da ga nešto lažem. Carinik GJ je na to odgovorio da nema potrebe. I pored svega toga naplaćena je vrednost PDV-a na >50% uvećanu vrednost. Mislim da u pitanju nije i ne može biti nikakva slučajna greška već čista namera. Mislim da će uskoro biti više ovakvih i sličnih postova koji će to samo dokazati.

Jovica Guberinic. Prvo mi je blokirao paket i trazio dozvolu za uvoz, iako je u pitanju dodatak za fotoaparat koji moze svako da koristi i jeste za licnu upotrebu. Onda je pristao da pusti paket, ja poslao racun na 30$ sa izvodom iz banke, on za carinsku osnovicu uzeo GBP 47 i naplatio i carinu i pdv jer je kako kaze na nekom sajtu nasao da toliko kosta...
 
Jovica Guberinic. Prvo mi je blokirao paket i trazio dozvolu za uvoz, iako je u pitanju dodatak za fotoaparat koji moze svako da koristi i jeste za licnu upotrebu. Onda je pristao da pusti paket, ja poslao racun na 30$ sa izvodom iz banke, on za carinsku osnovicu uzeo GBP 47 i naplatio i carinu i pdv jer je kako kaze na nekom sajtu nasao da toliko kosta...

Upravo o tome se radi, mislim da se niko ne bi žalio, a ne bi ni imao pravo na to, da je pošteno platio samo ono što treba, ni manje ni više. Posle razgovora sa Guberinić Jovicom se čovek oseća kao da ga je presreo lopov, uzeo mu sve pare iz novčanika i treba da mu bude zahvalan jer mu je ovaj vratio prazan novčanik a nije morao. Ovo je već teška psihologija.
 
Taj tip Jovica Guberinic ako moze da se nazove carinikom je na poklon (vidi se iz aviona da je poklon od privatnog lica) polovnu stvar neka slicna imitacija Nitenda od 5-10 Evra poslato klincu iz Austrije od kuma je naplatio carinu porez otvaranje pre kidanje,cackanje po kutijici,zatvaranje,lepljenje, neverovatnih 2150 Dinara.+posti nekih 100 Din.uzeo za osnovicu 76,00Dolara problem je sto ja nisam bio kuci i paketic je primila tasta i prihvatila postaru da plati da bi klinac sto pre dobio tu je...u "svemirsku skupocenu"igracku.dodje mi da mu odem tamo i pred njim tresnem taj paketic o patos.Pa ovaj je zaj... i legendarnu Evicu Radic.
 
Ovo je izgleda sada postalo praksa da naplacuju kao derikoze jer jednostavno, kako je krenula porudzbina i promet iz Kine, oni bi ovim tempom bili zatrpani na nekoliko meseci.

Tuga je sto umesto da vide potencijal otvorenog trzista, posta i carinici zatvaraju mogucnost trgovine sa druge strane, tj zagorcaju ti zivot da ti se ne mili da porucujes ikad ista vise.

Npr, na 10 porucenih alu hladnjaka za cipset vrednosti 5,99$ sa postarinom, traze dozvolu za uvoz, jer je kolicina 10. A na komad kinezi nece ni da razmatraju da salju jer je realno smesno slati 1 cipset kuler, BEZ ventilatora. Vrednosti tipa 0,5$.

A mnogo toga na zalost ne moze da se kupi u nasoj dragoj Srbiji i onda je covek u procepu.
 
Taj tip Jovica Guberinic ako moze da se nazove carinikom je na poklon (vidi se iz aviona da je poklon od privatnog lica) polovnu stvar neka slicna imitacija Nitenda od 5-10 Evra poslato klincu iz Austrije od kuma je naplatio carinu porez otvaranje pre kidanje,cackanje po kutijici,zatvaranje,lepljenje, neverovatnih 2150 Dinara.+posti nekih 100 Din.uzeo za osnovicu 76,00Dolara problem je sto ja nisam bio kuci i paketic je primila tasta i prihvatila postaru da plati da bi klinac sto pre dobio tu je...u "svemirsku skupocenu"igracku.dodje mi da mu odem tamo i pred njim tresnem taj paketic o patos.Pa ovaj je zaj... i legendarnu Evicu Radic.

Trebao si otici i cimati ih bar bi se bolje psihicki osecao :)
Ja cekam priliku pa cu isto postupitii ako nizasto bar zbog dusevnog mira
 
Poslednja izmena:
Vidim da svi pisu o carinjenju posiljaka u BG-u i NS-u a da li neko ima iskustva sa carinom u Nisu? Kupio bih neki kineski android telefon sa pravom vrednoscu do 180 eur ali pretpostavljam da mogu da napisu 50-60 usd na kutiji.
 
Vidim da svi pisu o carinjenju posiljaka u BG-u i NS-u a da li neko ima iskustva sa carinom u Nisu? Kupio bih neki kineski android telefon sa pravom vrednoscu do 180 eur ali pretpostavljam da mogu da napisu 50-60 usd na kutiji.

Kinez moze da napise i 5$ i gift ma sta pozelis, carina moze da ni ne otvori i tako pusti (sansa 0.01%), da naplati PDV na 50$ ako toliko napise, a moze da proceni i na 350$ pa da te nakalemi i carinu i PDV a moze i da zahteva od tebe izvod iz banke, fakturu, link a i dozvolu za uvoz ako su ustali na levu nogu!
Zve zavisi od mutanta u cuji ruke dospe i njegove volje

A nedaj boze da je neki kineski KLON neke poznate firme to je 100% ZABRANA uvoza!
(sta ces stite onog majmuna iz comtrade-a i slicne tajkune ipak su oni carevi a mi stoka!)
 
Poslednja izmena:
Kinez moze da napise i 5$ i gift ma sta pozelis, carina moze da ni ne otvori i tako pusti (sansa 0.01%), da naplati PDV na 50$ ako toliko napise, a moze da proceni i na 350$ pa da te nakalemi i carinu i PDV a moze i da zahteva od tebe izvod iz banke, fakturu, link a i dozvolu za uvoz ako su ustali na levu nogu!
Zve zavisi od mutanta u cuji ruke dospe i njegove volje

Upravo zbog ovoga sam ja i odustao od kupovine telefona..........
 
Verovatno cu ja zbog svih ovih peripetija i odustati. Nije problem da se plate carina i pdv, ali sa nasom carinom se nikad ne zna. Neko na telefon ili tablet od 200 eur plati 500-600 din sve troskove a neko na neke sitnice od 20 eur, plati 1500 din.
 
Mislim da je promakao detalj da je od mene tražen dokaz u vidu računa - fakture pre svega kao i potvrda o pravu na uvoz.

Da li se artikl u redovnom postupku carini na tarifni broj koji se nalazi na listi brojeva za koje je potrebna dozvola za uvoz? Lista postoji na sajtu carine.
Nije problem što ne znaju da rade svoj posao, nego što ne žele da nauče da rade kako treba.
 
Ovo je izgleda sada postalo praksa da naplacuju kao derikoze jer jednostavno, kako je krenula porudzbina i promet iz Kine, oni bi ovim tempom bili zatrpani na nekoliko meseci.

Tuga je sto umesto da vide potencijal otvorenog trzista, posta i carinici zatvaraju mogucnost trgovine sa druge strane, tj zagorcaju ti zivot da ti se ne mili da porucujes ikad ista vise.

Npr, na 10 porucenih alu hladnjaka za cipset vrednosti 5,99$ sa postarinom, traze dozvolu za uvoz, jer je kolicina 10. A na komad kinezi nece ni da razmatraju da salju jer je realno smesno slati 1 cipset kuler, BEZ ventilatora. Vrednosti tipa 0,5$.

A mnogo toga na zalost ne moze da se kupi u nasoj dragoj Srbiji i onda je covek u procepu.


Kinez moze da napise i 5$ i gift ma sta pozelis, carina moze da ni ne otvori i tako pusti (sansa 0.01%), da naplati PDV na 50$ ako toliko napise, a moze da proceni i na 350$ pa da te nakalemi i carinu i PDV a moze i da zahteva od tebe izvod iz banke, fakturu, link a i dozvolu za uvoz ako su ustali na levu nogu!
Zve zavisi od mutanta u cuji ruke dospe i njegove volje

A nedaj boze da je neki kineski KLON neke poznate firme to je 100% ZABRANA uvoza!
(sta ces stite onog majmuna iz comtrade-a i slicne tajkune ipak su oni carevi a mi stoka!)


Nije problem što ne znaju da rade svoj posao, nego što ne žele da nauče da rade kako treba.


I ovo vam je suština svih problema koje mi imamo...
 
Ja sam pisao ambasadi kine da se radi diskriminacija njihovih proizvoda.... a pisat cu i dalje svima koji mogu da uticu na nasu bagru, vi kako ocete i dalje trpite i zivite u severnoj koreji
 
I ovo vam je suština svih problema koje mi imamo...

Znamo mi da je to sustina svih problema koje imamo..a resenje jeste u jednoj lepoj "reorganizaciji" celog sistema ;)..jer drugacije ti nece da se odreknu svog 'leba bez motike
 
I kako organizovati tu "reorganizaciju"?
Facebook građanski rat? Vojni puč ala Egipat? Anarho-sindikalne demonstracije sa pozivom na druga Molotova? Beli listići? Ili nešto treće?
 
I kako organizovati tu "reorganizaciju"?
Facebook građanski rat? Vojni puč ala Egipat? Anarho-sindikalne demonstracije sa pozivom na druga Molotova? Beli listići? Ili nešto treće?

Tuzno stvarno, ove sadasnje "revolucije" i sve ostalo bas razocaravaju, mislim da jedino preostaje postepena imigracija pa nek oni sto ostanu lupaju tikve o tikve
 
Na to sam i mislio...
Možemo mi ovde da pričamo šta god, ali je realnost drugačija. Kritična masa ne postoji jer je sve toliko ispolitizovano, marginalizovano i iskompromitovano da se prosečno inteligentnom stanovniku ove tužne zemlje več na prvu pomisao cela stvar toliko ogadi da više i ne pomišlja na tako nešto, već ili gleda da zbriše i ne okrene se više ili se pomiri sa situacijom i burgija za sebe iznutra, a na sve ostalo gleda iz pozicije "boli me uvo".
 
E to je iskreno tuzno...jer to pokazuje stepen mentalne iscrpljenosti ljudi ovde...na zalost

(ali ja sam i za egipat i moze i ta molotov opcija :D)
 
Poslednja izmena:
Sve ce to biti mnogo drugacije, samo treba strpljenja...
 
Naručio bih zaštitnu foliju za mobilni Huawei Y100, ali jedino što sam našao preko kineskog sajta je pakovanje od 10 kom. Prvo što mi ne treba toliko, 2 garant mi treba uvozna dozvola.
 
Nece ti praviti za takvu glupost problem, meni je pre neki dan stiglo 12x protektora front and back za iphone 5
Ostavio postar u sanducetu.
 
We reserve the right to sell this items to some countries since some countries imposed complex customs regulation. Please check with us in advance.
Shipment to Italy must add 2USD for tracking service, as so many missing or never receiving cases and disputes of shipments to Italy happened in eBay community.

Mislim da prevod nije potreban. Uskoro će ovde pisati Serbia, na žalost.
 
Sta za Srbiju ce pisat samo forbidden!!! sa tri uzvicnika, ja sam vec pisao kinezima da srpska posta samo vrati robu sa carine bez ikakve konstatacije sledece ide obavestenje ebay-u, sta ces 4 pozitivne ocene i evo sad ce da bude 4 nestala paketa zbog carine 99%
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno