Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Naručio sam 20 komada jednog proizvoda, što mi neće proći carinu. Zanima me šta će se desiti sa tom pošiljkom, da li vraćaju nazad u kinu, i da li mogu da tražim refund od kineza kada mu stigne roba nazad?
Sve zavisi šta si poručio, ako si uzeo dvadeset olovaka ili dvadeset stikera... generalno nešto što je malo i lagano najverovatnije će proći bez problema ali ako si naručio nešto veće tipa dvadeset mp3 plejera ili dvadeset punjača, miševa, patika isl. dakle nešto što je veće i gde postoji velika verovatnoća da će otvoriti paket i videti 20 istih artikala onda će prvo tražiti od tebe uvoznu dozvolu tj. tražiće ti dokumentaciju od firme na koju jedino uvoz može da ide, fakturu o plaćanju preko računa firme isl. znači dokumenta koja ti nemaš e u tom slučaju možeš da kažeš da vrate robu nazad prodavcu što će i biti urađeno, roba će stići nazad u kinu expresno brzo ali pošto je za 2-3 dana kod njih veliko slavlje od prodavca najverovatnije nećeš dobiti nikakav odgovor a pitanje je i kad će on tu pošiljku preuzeti iz pošte. Ako je preuzme ipak onda može da ti vrati celokupan iznos ako želi a da gubitak pokrije sam ili može da ti vrati iznos umanjen za povratnu poštarinu, jer i transport robe odavde od Kine isto košta a za te troškove si ti kriv pa ih ti i snosiš.

Paket je poslat Singapurskom poštom. Danas je usao u Srbiju, 9 dana od momenta porucivanja.
! Paket je poslat Singapurskom poštom. Danas je usao u Srbiju, 16 dana od momenta porucivanja (pošto je poručen 8-mog januara).
 
Ja imam jedan koji je ušao 05.01 i danas je izašao sa carine tako da računate 18 dana.
 
Moj paket bio od 29.12 do 18.01. Uhvatili me praznici što je dodatno produžilo carinjenje

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Ja imam jedan koji je ušao 05.01 i danas je izašao sa carine tako da računate 18 dana.

Cao, koja carina je u pitanju? Posto meni stoji od 2.1. na BG carini i vec polako ludim. Porucen 23.12. , poslat SG postom, duplo duze je na carini nego sto je putovao iz Kine u Srbiju.
 
Beogradska carina je u pitanju. Danas sam preuzeo paket u pošti...

Inače, predlog za carinike: što manje paketa otvarate to je manja šansa da se zarazite korona virusom :p
 
Paket pristigao NS carini 26.12.2019. Uručen danas 24.01.2020. Skoro pa mesec dana, svaka čast [emoji122]
 
stigla su mi dva paketa u razmaku od nekoliko dana, naručeni 11.11.2019 i poslati (aliexpress) 15.11.2019.... odavno sam ih otpisao otvorio dispute i dobio potvrdan odgovor da ce mi vratiti novce...

from komsa's A40
 
Paket mi čami čekajući nekog il nesto u posti 11003 od 15.01. Da li se moze telefonom proveriti status?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Paket mi čami čekajući nekog il nesto u posti 11003 od 15.01. Da li se moze telefonom proveriti status?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Možda ti je neko bacio papirić da podigneš, proveri, meni se jednom tako vratio.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
11003 je izmenična pošta. Ne znam koji status imaš, ne bi trebalo tu ni trenutka da čeka, nego ide na carinu ili odmah u pravcu tvoje dostavne pošte.
 
Poslednji status:
15.01.2020 11:21:3411003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТА Зa цaрину

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Da li vredi što paket još nije napustio kinu, ili moram da čekam da stigne kod nas, pa tek kad se vrati u kinu da kontaktiram prodavca?
 
Ide li ovo tek na carinu ili?
b9b23c3062e12e241829f72ea049c9a4.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Prvi post FAQ :)

5. 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD, Otprema- ovaj status znaci da je paket napustio carinu i da je vraca u glavni postanski centar gde ga razvrstavaju i salju u postu prebivalista
 
nemoj se nista brinuti

shuter.jpg


Pisao sam ja mail a posta i carinarnica su igrale pingpong sa mojim mailom......
 
Vi bar znate gde su vam paketi... :D

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
nemoj se nista brinuti

Pogledajte prilog 280731


Pisao sam ja mail a posta i carinarnica su igrale pingpong sa mojim mailom......

Takodje.. pisala carini pa posti pa opet carini i tako u krug... sve u svemu paket mi stoji na carini od 11og januara, plus imam jos koji su stigli u medjuvremenu.
Na sve to mi je carina rekla da budem strpljiva ...... imaju previse posla......


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poručeno 11.1., poslato 15.1.. sad će da se kiseli mesec dana u NS. Da li neki zna koliko se trenutno čeka u NS? Imam jedan koji je u NS od 12.1.....

c0f0aa0ad8bfdd4d196ecc089293db06.jpg


Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moj je tmao od 15.01.
Dobio sam kontakt 0214886806 ali se niko ne javlja.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Stiglo na carinu 23.01, 31.01 proslo carinu, u postu.

NS carina

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Paket naručen 09.01,urucena 03.02 Singapurska posta.

Stigao paket narucen 29.11.2019

Takodje, paket porucen 03.10, ravno 4 meseca

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nikada mi se nije desilo da ovako ide paket. Prvo sam pomislio da je pogrešan tracking number ali izgleda da je samo malo lutao. :)

Paket naručen početkom januara, China Post. Istog dana naručen još jedan koji je Singapurom stigao za desetak dana.

9c5f5e4951efd4ae1c6b2fb0b6d3628e.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Pisao sam ranije , jos mi nije stigao paket, medjutim promenio se status danas , sta sad ovo znaci , ide na carinu , ili meni , ili ga vracaju?
zaza.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno