Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koje su sanse da carina omasi procenu cene proizvoda, i naplati po vecoj ceni?

Pitam jer se razmisljam da narucim Massdrop x Sennheiser HD 6XX slusailice po $200+$15 shipping ceni, ali bilo bi bas lose kada bi ga carina ocarinila kao da su to [vise nego duplo skuplje] Sennheiser HD 650 [od kojih je napravljena ova varijacija]. Koliko bi mogao da ocekujem carinu na to?
Oko 7000 bi ti bili dodatni troškovi za ovu cenu. Ako ti procene na duplo više, možeš da se žališ. Cena žalbe je znatno manja od ove cifre.
 
Koja je inace pocetna procedura za zalbu, odbijam da platim i preuzmem paket?
 
Ako odbijes paket ide nazad. Znaci platis i uzmes pa se zalis [emoji48]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
NE, NE, NE ... odbijes preuzimanje i zalis se, samo meni nije jasno kako se i tacno kome zalis, da li postar kad vrati carini gde ti kao razlog odbijanja prijema navodis da se zalis carini na obracun ili ti po broju posiljke u carinskoj deklaraciji se odma obracas carini, prilazes dokumenta, odlazis u carinu (postu gde su carinili) ali ako platis, onda si platio i nema zalbe, odnosno uzaludno je...
Sacekaj nekog od iskusnih, ja mislim da se ne preuzima posiljk ako se zalis.

Ako je paket iz EU ili USA i Kanade onda obicno ima unutra racun i prema tome obracunavaju dazbine.
Kako je kutija, otvorice sigurno i naplatiti pregled a onda i ostale dazbine jer je vrednost velika.
 
Poslednja izmena:
Kao sto rece zeha ako planiras da se zalis ne preuzimas paket, vracas ga i prilazes zalbu. O detaljima bolje neka ti isprica neko ko je sam prosao pruceduru.
 
A tesko je procitati clanak. Imas 5 dana da preuzmes posiljku u tih 5 dana podnosis zalbu!!!

Ako prodje 5 dana bez podnosenja zalbe posiljka se vraca.


PS
Ignorisi moj prethodni odgovor jer je pogresan ali nemoj reci postaru da odbijas posiljku vec da ces se zaliti ili da ces podici kasnije [emoji48]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koje su sanse da carina omasi procenu cene proizvoda, i naplati po vecoj ceni?

Pitam jer se razmisljam da narucim Massdrop x Sennheiser HD 6XX slusailice po $200+$15 shipping ceni, ali bilo bi bas lose kada bi ga carina ocarinila kao da su to [vise nego duplo skuplje] Sennheiser HD 650 [od kojih je napravljena ova varijacija]. Koliko bi mogao da ocekujem carinu na to?

Meni su upravo stigle Yamaha MTH 5 sa massdropa, carinili na 79.99 koliko su i bile na massdropu tako da sam prilicno zadovoljan sto se toga tice. Jedino sto nisam zadovoljan je koliko bleje na carini.
 
Kamo srece :D Na osnovu cega si zakljucio to ? Imao si isto iskustvo ili ?

04.11.2017 09:23:57 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
04.11.2017 12:56:09 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
17.11.2017 12:33:11 62200 CARINA GPC NOVI SAD - 11003 IZMENIČNA POŠTA Otprema
17.11.2017 18:27:08 20200 PC Novi Sad - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
17.11.2017 22:21:17 10200 GPC BEOGRAD - 11003 IZMENIČNA POŠTA Otprema

Izgleda ovo vec leti za neku drugu zemlju..... Danas nisam mogao dobiti nikoga, sutra cu probati...

Šta se na kraju desilo sa tom pošiljkom?
 
Paket podnešen na carinski pregled 17.11. a danas odnešen sa istog. Znači Carina 6ti dan.

Sent from my Meizu using Tapatalk
 
Moj paket je na carini od 18.11 i do danas 24.11 je još uvek tamo. Da li je to kašnjenje zbog štrajka pošte?
 
Nis, 16. pristigla na carinu, 20. urucena. Carinjeno, tj. placen je PDV, 400 din sa otvaranjem i provizijom.
 
Noj paket je juče završio carinski pregled 23.11.2017.
 
Meni je paket od 15og na carini :S:
 
Narucih pre par dana drugaru figuricu iz australije [135AUS dolara + 40 za shipment], da stigne na njegovu adresu... kad evo zove me danas, kaze DHL trazi email adresu. Vec znate gde prica vodi, DHL se nameracio da pokupi 2700din+PDV od nas. Recite mi sad, u ovoj situaciji gde narucilac i primalac nisu isti covek, ko treba da popuni i da se potpise na izjavu/nalog za carinjenje i da da kopiju licne? Ja mislim da sve treba da da on [primalac], osim dokaza o placanju [izvod iz banke/order confirmation i sl] sto dajem ja.

Smorise sa ovim procedurama.
 
Poslednja izmena:
Sto ne pitate sam DHL ?
 
Koje su sanse da carina omasi procenu cene proizvoda, i naplati po vecoj ceni?

Pitam jer se razmisljam da narucim Massdrop x Sennheiser HD 6XX slusailice po $200+$15 shipping ceni, ali bilo bi bas lose kada bi ga carina ocarinila kao da su to [vise nego duplo skuplje] Sennheiser HD 650 [od kojih je napravljena ova varijacija]. Koliko bi mogao da ocekujem carinu na to?

Te sluske biće dostupne tek sledeće godine, a sada se radi samo pre order [emoji4]

Inače, pisaće ti regularna cena na paketu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ebay/NS
 
Narucih pre par dana drugaru figuricu iz australije [135AUS dolara + 40 za shipment], da stigne na njegovu adresu... kad evo zove me danas, kaze DHL trazi email adresu. Vec znate gde prica vodi, DHL se nameracio da pokupi 2700din+PDV od nas. Recite mi sad, u ovoj situaciji gde narucilac i primalac nisu isti covek, ko treba da popuni i da se potpise na izjavu/nalog za carinjenje i da da kopiju licne? Ja mislim da sve treba da da on [primalac], osim dokaza o placanju [izvod iz banke/order confirmation i sl] sto dajem ja.

Smorise sa ovim procedurama.
Onaj na koga glasi posiljka popunjava sve. To kako je placeno njih ne brine, tj. ne brine ih ko je platio, to moze iz tvog izvoda itd.
Zasto si birao DHL uopste? Cesto je jeftinije platiti malkice skuplji UPS/FexEx, jer nema spedicije.

Sto se tice sluski - DHL prihvata cenu sa invoice-a, i ta cena mora da se poklopi sa tvoijim izvodom, inace se moze desiti da racunaju vecu od te dve.
Ali oni koji salju DHLom se ne zezaju za takve stvari, nego stave prave cene.
 
19.11.2017 08:43:12 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
19.11.2017 08:56:31 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
20.11.2017 09:45:22 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
21.11.2017 07:46:42 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
22.11.2017 09:35:17 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
23.11.2017 07:48:29 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
24.11.2017 08:55:40 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED

Znaci ovo ce trajati vekovima koliko vidim. Sve vreme se pitam koliko ce iznositi preuzimanje, u pitanju su slusalice Hifiman Re400 koje sam kupio na snizenju i platio 25e, medjutim kako se na netu mogu naci i za 70e, osim otvaranja paketa mogu da mi naplate jos 2-3 hiljade lagano... pogotovu sto sam porucio preko Joybuy koji je efektivno isti kao Aliexpress i ko zna sta ce staviti da je realna cena.
Cudi me da su ovako mali paket uzeli da carine, generalno su mi tako male stvari prolazile bez ikakvog carinskog postupka.
Postoji li sansa da neko otvori paket, vidi slusalice i kaze da se ne naplacuje carina ocekujuci da ne kostaju previse, ili oni bukvalno uzmu google i pronadju gde je najveca cena pa na osnovu toga racunaju?
 
Onaj na koga glasi posiljka popunjava sve. To kako je placeno njih ne brine, tj. ne brine ih ko je platio, to moze iz tvog izvoda itd.
Zasto si birao DHL uopste? Cesto je jeftinije platiti malkice skuplji UPS/FexEx, jer nema spedicije.

Sto se tice sluski - DHL prihvata cenu sa invoice-a, i ta cena mora da se poklopi sa tvoijim izvodom, inace se moze desiti da racunaju vecu od te dve.
Ali oni koji salju DHLom se ne zezaju za takve stvari, nego stave prave cene.

Odabrao bih ja jeftinije, al to je jedino bilo u ponudi. Al ono, nisu moje pare tako da svejedno.

Hvala za info.
 
Meni je oko 14 puta updejtovalo to podnosenje na carinski.. na kraju me odrali zivog :D
 
19.11.2017 08:43:1211003 IZMENIČNA POŠTAPrispeće
19.11.2017 08:56:3111003 IZMENIČNA POŠTAZa carinu
20.11.2017 09:45:2210200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRADOtpremaPODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
21.11.2017 07:46:4210200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRADOtpremaPODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
22.11.2017 09:35:1710200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRADOtpremaPODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
23.11.2017 07:48:2910200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRADOtpremaPODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
24.11.2017 08:55:4010200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRADOtpremaPODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED

Znaci ovo ce trajati vekovima koliko vidim. Sve vreme se pitam koliko ce iznositi preuzimanje, u pitanju su slusalice Hifiman Re400 koje sam kupio na snizenju i platio 25e, medjutim kako se na netu mogu naci i za 70e, osim otvaranja paketa mogu da mi naplate jos 2-3 hiljade lagano... pogotovu sto sam porucio preko Joybuy koji je efektivno isti kao Aliexpress i ko zna sta ce staviti da je realna cena.
Cudi me da su ovako mali paket uzeli da carine, generalno su mi tako male stvari prolazile bez ikakvog carinskog postupka.
Postoji li sansa da neko otvori paket, vidi slusalice i kaze da se ne naplacuje carina ocekujuci da ne kostaju previse, ili oni bukvalno uzmu google i pronadju gde je najveca cena pa na osnovu toga racunaju?
Pa normalno ti stoji ništa neuobičajeno.
Sa joybuy na paketu piše prava vrednost tako da će obračunati po tome.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa normalno ti stoji ništa neuobičajeno.
Sa joybuy na paketu piše prava vrednost tako da će obračunati po tome.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Hvala na odgovoru. Znam da nije problem sto stoji na carini nedelju pa i vise dana, samo je izuzetno neverovatno da krajnji kupci moraju da cekaju toliko dugo da bi neko otvorio paket, pogledao cenu i zalepio nalepnicu, sto verujem da ne moze da traje vise od 5 min. Kako god, mi Srbi smo navikli da cekamo. :S:
 
Pa nisi ti jedini, tvoj paket ceka jos 10000 njih pre tebe sto je stiglo.
A taj proces ne traje samo 5 minuta, ne lazite sebe :)
 
A ima li neko info iz prve ruke, koliko taj proces zapravo traje?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ma naravno da je jasno da postoji gomila poketa ispred mog ali to i dalje nije opravdanje sto mora ovoliko da se ceka.
Sto se tice moje procene da ovo traje 5 minuta, s obzirom da dnevno stize verovatno na hiljade paketa, ne verujem da se oni mnogo zadrzavaju na malim paketima sa tehnickom robom i slicno (roba kojoj se cena prilicno brzo odredjuje ako ne pise lepo na paketu), verovatno traze one pakete za koje im se isplati da prodju detaljnije proces da bi optimalnu kolicinu novca pokuli. Za 5 min mozes otvoriti paket i videti o cemu se radi, za casak izracunati koliko treba da se plati i ponovo zapakovati to.. Ja ovo samo logicki razmisljam, verovatno postoji jos par koraka tu i tamo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno