Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije to bitno ti statusi su onako informativni na cekanju i meni nema update-a danas ali nije ni bitno bitno je kada ode na carinski pregled..A dok je na cekanju za carinjenje svejedno je to su ionako prazni statusi..
 
Koji android program koristite za pracenje paketa?

Ja sam koristio ruski TrackChecker. Medjutim nisam neko vreme nista narucivao, i sada kada jesam, vidim da ne radi. Koliko sam shvatio citajuci na 4pda forumu, app je povlacio podatke sa ruskog emspost.ru, medjutim ta funkcija je sada tamo offline pa TrackChecker ne radi. A stvarno je bio dobar, i osvezavao status onda kada se status i pojavi (ne kao npr. 17track).

Koji app vi koristite (a da je 'light' i dobar, bez reklama i sl. podmuklih radnji)?
 
17track


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koji android program koristite za pracenje paketa?

Ja sam koristio ruski TrackChecker. Medjutim nisam neko vreme nista narucivao, i sada kada jesam, vidim da ne radi. Koliko sam shvatio citajuci na 4pda forumu, app je povlacio podatke sa ruskog emspost.ru, medjutim ta funkcija je sada tamo offline pa TrackChecker ne radi. A stvarno je bio dobar, i osvezavao status onda kada se status i pojavi (ne kao npr. 17track).

Koji app vi koristite (a da je 'light' i dobar, bez reklama i sl. podmuklih radnji)?
Pa Track checker ti je najbolji kako ne radi. Radi i oduvek je radio.
Evo meni juce stigla posiljka i sve uredno statusi. Probao sam brdo app za pracenje ali nijedna nije kao Track checker, brza najbolja i sto je najbitnije redovno se azurira bas juce stigao apdejt.
Nesto si ti pomesao drug.
 
+1 za TrackChecker, sve radi kao sat
 
TrackChecker sad još dobio reduzajn, odlično izgleda i radi. Koristim njega i 17track primarno, i PackageRadar pride.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ja sam samo TrackChecker koristio jer mi se bas svideo. A i poceo sam da ga koristim kada sam imao instaliran 17track i video da 17track kaci novi status dan kasnije, dok je TrackChecker prijavljivao status 'odmah'.

Medjutim, dugo nisam koristio TrackChecker jer nisam skoro nista narucivao. Sada sam narucio i ubacio sam tracking #. I nema bas nikakvog statusa. Onda sam na par stranica na netu proverio i vidim ima cak 4 nova statusa. A na TrackCheker-u ni jedan. Zatim sam instalirao noviju verziju i opet nista. Ni jedan status. Cak i kada manuelno refresh-ujem, opet nista. Sve prazno.

Tracking # koji 'pratim' izgleda ovako RB *** *** *** SG

Koju verziju TrackChecker-a vi koristite? Vidim da je rus na 4pda forumu napisao da ima problem jer je program povlacio podatke sa ruskog emspost.ru medjutim sada to ne radi. Cak i kada odete na emspost.ru i probate da ubacite tracking #, dobicete obavestenje da je taj service trenutno offline. Ne znam kako vama TrackChecker radi. Dakle, koju verziju koristite? (Ja sam koristio v2.22.13 a kada sam video da ne funkcionise instalirao sam v2.25.1). Najnoviju nisam mogao jer odbija da se instalira na android 4.4.4
 
Poslednja izmena:
Kod mene se upravo apdejtovao na v2.25.3 b320
 
TrackChecker ima jedinstvenu opciju ručnog dodavanja više provajdera odjednom. 17track radi ručno ili automatski ali samo jednog provajdera iako je više pošta uključeno u slanje.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ja sam samo TrackChecker koristio jer mi se bas svideo. A i poceo sam da ga koristim kada sam imao instaliran 17track i video da 17track kaci novi status dan kasnije, dok je TrackChecker prijavljivao status 'odmah'.

Medjutim, dugo nisam koristio TrackChecker jer nisam skoro nista narucivao. Sada sam narucio i ubacio sam tracking #. I nema bas nikakvog statusa. Onda sam na par stranica na netu proverio i vidim ima cak 4 nova statusa. A na TrackCheker-u ni jedan. Zatim sam instalirao noviju verziju i opet nista. Ni jedan status. Cak i kada manuelno refresh-ujem, opet nista. Sve prazno.

Tracking # koji 'pratim' izgleda ovako RB *** *** *** SG

Koju verziju TrackChecker-a vi koristite? Vidim da je rus na 4pda forumu napisao da ima problem jer je program povlacio podatke sa ruskog emspost.ru medjutim sada to ne radi. Cak i kada odete na emspost.ru i probate da ubacite tracking #, dobicete obavestenje da je taj service trenutno offline. Ne znam kako vama TrackChecker radi. Dakle, koju verziju koristite? (Ja sam koristio v2.22.13 a kada sam video da ne funkcionise instalirao sam v2.25.1). Najnoviju nisam mogao jer odbija da se instalira na android 4.4.4
Kod mene v2.25.3 b320 sv20200209(677) mada je i svaka predhodna radila full.
Juce se apdejtovala.
 
Ja evo preko sat vremena 'zevam' u app, idem kroz opcije, restartujem android i nista. Bas nikakva razlika. Nema nikakvog statusa.
 
A da daš full broj da neko drugi proba? Možda je lakše od cimanja oko podešavanja.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ne na forumu, naravno. Nekome od povjerenja.

Konkretno sam mislio na ove opcije u aplikaciji - ovo je od pošiljke koja mi je jutros stigla, gdje je poslata AliExpress standard shippingom gdje jednim dijelom preuzima Yanwen, a Latvijska pošta od njih do Srbije. Ovo sam ja dodao ručno prema broju, i zavisno od trackinga dobijaš podatke od svih ako postoje.
23247c3b4bddbc9a7e3d4e2afd894d46.jpg
 
Poslednja izmena:
Au, nadjoh 'resenje' ali ako je ovo resenje *ebes ga kao takvog.

Dakle, neko je u temi 'pracenje posiljki' postovao neki screenshot od 'slicnog' tracking broja, tj. onog koji takodje pocinje sa RB a zavrsava se sa SG. Vidim, koristio je postal.ninja. I dobih podatke, koje sam video i preko drugog appa za android (ruski app 'parcel').
Tamo vidim imena dva... 'middleman-a' odnosno da se status preplice od Aliexpress-Cainiao preko 4PX Express.

Onda sam probao da editujem tracking number i da pod tab-om 'Postal Services' dodam Aliexpress-Cainiao. (vec je automatski prilikom ubacivanja (kreiranja) tracking task-a automaski izabrano Post Serbia (rs_post) i Singapore post (sg_post). I tek kada sam dodao Aliexpress-Cainiao, i refreshovao, dodao je nove statuse. Zatim sam opet ponovio i dodao jos jedan postal service, tj. 4PX Express, i onda su i oni dodati.

E sad, par minuta pre nego sto sam ovo uradio, posto sam isprobavao sve sto mi je palo na pamet, hteo sam da stikliram sve 'postal service' ali mi je TrackChecker izbacio upozorenje da sam previse njih izabrao. Onda sam imao ideju da dodam samo kineske ali one koje sam dodao nisu dali rezultat. Znaci tek kada sam gledajuci na postal.ninja video koji se service koristi za posiljku (Aliexpress-Cainiao & 4PX Express) i kada sam i njih dodao (pored vec automatski izabranog rs_post i sg_post), tek onda su statusi dodati.

Kao sto rekoh *ebes ga ako ja moram da gledam u pasulj koji post service jos dodatno da stikliram ne bi li TrackChecker povukao statuse.


EDIT:

@Roy Fokker:
Dok sam ja kucao svoj post ti si editovao svoj i dodao ovu sliku i objasnjenje. :)
E sad, kako si ti znao koje jos rucno post service da ubacis? Jesi li koristio neki 3rd party site za pracenje kako bi dosao do te informacije?
 
Poslednja izmena:
Guglao sam šta znače slova u trackingu. A za kineske uzmeš njihov tracking na sajtu pa probaš ima li šta tamo, pa ako ima dodaš ih i ovamo. Često budu dupli statusi ali bar ti neće kasniti.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Meni je zastava sa alija stigla za jedan dan sa carine,tanix jos stoji tamo i nema nikakvih promena.
Postoji li neki mejl da kontaktiram ove *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*cine?
 
Poslednja izmena:
Litvanija.:d
Zanimljiv podatak-na hrvatskom,ruskom,ukrajinskom,bugarskom,engleskom je Latvija,sto je po meni i pravilnije s obzirom da je i na latvijskom-Latvija.
 
Poslednja izmena:
Au, nadjoh 'resenje' ali ako je ovo resenje *ebes ga kao takvog.

Dakle, neko je u temi 'pracenje posiljki' postovao neki screenshot od 'slicnog' tracking broja, tj. onog koji takodje pocinje sa RB a zavrsava se sa SG. Vidim, koristio je postal.ninja. I dobih podatke, koje sam video i preko drugog appa za android (ruski app 'parcel').
Tamo vidim imena dva... 'middleman-a' odnosno da se status preplice od Aliexpress-Cainiao preko 4PX Express.

Onda sam probao da editujem tracking number i da pod tab-om 'Postal Services' dodam Aliexpress-Cainiao. (vec je automatski prilikom ubacivanja (kreiranja) tracking task-a automaski izabrano Post Serbia (rs_post) i Singapore post (sg_post). I tek kada sam dodao Aliexpress-Cainiao, i refreshovao, dodao je nove statuse. Zatim sam opet ponovio i dodao jos jedan postal service, tj. 4PX Express, i onda su i oni dodati.

E sad, par minuta pre nego sto sam ovo uradio, posto sam isprobavao sve sto mi je palo na pamet, hteo sam da stikliram sve 'postal service' ali mi je TrackChecker izbacio upozorenje da sam previse njih izabrao. Onda sam imao ideju da dodam samo kineske ali one koje sam dodao nisu dali rezultat. Znaci tek kada sam gledajuci na postal.ninja video koji se service koristi za posiljku (Aliexpress-Cainiao & 4PX Express) i kada sam i njih dodao (pored vec automatski izabranog rs_post i sg_post), tek onda su statusi dodati.

Kao sto rekoh *ebes ga ako ja moram da gledam u pasulj koji post service jos dodatno da stikliram ne bi li TrackChecker povukao statuse.


EDIT:

@Roy Fokker:
Dok sam ja kucao svoj post ti si editovao svoj i dodao ovu sliku i objasnjenje. :)
E sad, kako si ti znao koje jos rucno post service da ubacis? Jesi li koristio neki 3rd party site za pracenje kako bi dosao do te informacije?

U principu ne moras imas podesavanje u app. Ja sam podesio da mi uvek "cita" statuse nase poste jer je logicno da ide kod nas i to uvek na svaku posiljku cita.
Sam prepoznaje po zadnja dva slova kojom postom ide a ja uvek dodam rucno Aliexpress cainiao mada bih i to mogao da stavim na automatiku jer ima detaljnije statuse od SG poste a uvek idem preko AE standard shipping.
Ali meni nije jasno kako ti nijedan status nije pokazao to traba automatski kad prepozna preko koje poste ide.
A inace lako skapiras sva ta slova pa znas koja je koja logistika, da sam znao da ti to treba rekao bih ti jer sam ja to shvatio u pocetku koriscenja app ali si me bunio zato sto si pisao da nemas nijedan status a to se meni nikad nije desilo i mislim da si prvi koji se javio da nemas nikakve statuse sa odredjenog broja.
 
Kako su spori, neverovatno. Moj paket USPSom od Kalifornije do Srbije 6 dana, na našoj carini čami od 5. Februara.

Neverovatno. U januaru mi je paket stajao od 6. do 24, a nakon manje pristiglih paketa, kineskih praznika, virusa i cega sve, sto bi im pomoglo da brze pociste, sad u februaru mi paket stoji od 2. i sudeci po jednom komentaru iznad (29. prosao danas, 19.) stajace jos 4 radna dana, sto bi znacilo da su uspeli da produze vreme cekanja na carini sa 18 dana u januaru na 22-23 dana. Ubise se od posla izgleda.

Inace, ne vredi slati mejlove, slao sam vec i rekli su mi da zbog guzve mogu paket da ocekujem za najmanje 5 radnih dana, a to je bilo pre oko 10 dana. Jedino ako nekome znaci kao ventil.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno