Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima li ko iskustva sa postom Crne Gore?
Kad ce ovo biti uruceno I ima li carine?
d8b734005e0eb7ba9b4b46f38e5c7902.jpg


Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Posto izgleda da je stiglo u krajnju postu, onda ce valjda sutra biti uruceno (nemam licno iskustva sa Postom CG). Za dazbine niko ne moze da ti kaze samo na osnovu ove slike ...
 
Jel BG carina ista ubrzala ili je i dalje 10+ dana cekanje?

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Na Aliju sam dobio kupon od radnje (Yi) 50$/100$ pa reko da ga iskoristim. Uzeo sam kameru za kola i držač telefona sa žoroskopom (gimbal). Prodavac ih poslao kao dva paketa. Oba su završila na BG carini.
I sad pošto su mi prošli put produžni kabl od nepunih 8$ procenili na 40$, rešio sam da im napišem mail da ne bude nesporazuma.
Pošto je ista radnja i jedna kupovina, na ebankingu imam samo jednu stavku od 67e, a na alijevom nalogu mi se vidi da sam dva proizvoda platio 75$. Nema pojedinačno.
I ja im pošaljem sve screenshot-ove: osnovne cene pre sniženja, linkove, koje sam popuste koristio i izračunam koliko me je koji tačno izašao. Tipa kamera je 52$ plus poštarina minus kuponi i to je 33,42$. A ovo drugo je 68$ plus poštarina minus kuponi i konačna cena je 42$.
I sad naša BG carina mi otpremi posle 22 dana kameru za kola sa carinskom osnovom 33,42$. Bravo. Ukupno 706+145 din.
Sutradan mi otpremaju i ovaj drugi ali traže 2400+145 din! Što mi govori da su uzeli za carinsku osnovu 68$ - što je cena pre primene popusta, a ne 42$! Da su lepo pročitali naplatili bi 950+145.
Kome se žaliti? Ili da ne primim kao onaj od pre, gde mi se prodavac izvinjavao što mi se paket vratio i dao full refund.
Sa ovakvom carinom gubi se smisao naručivanja. Drže stvari po 25dana, 5puta uvećavaju vrednost, a ne znaju ni da pročitaju mejl.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Na Aliju sam dobio kupon od radnje (Yi) 50$/100$ pa reko da ga iskoristim. Uzeo sam kameru za kola i držač telefona sa žoroskopom (gimbal). Prodavac ih poslao kao dva paketa. Oba su završila na BG carini.
I sad pošto su mi prošli put produžni kabl od nepunih 8$ procenili na 40$, rešio sam da im napišem mail da ne bude nesporazuma.
Pošto je ista radnja i jedna kupovina, na ebankingu imam samo jednu stavku od 67e, a na alijevom nalogu mi se vidi da sam dva proizvoda platio 75$. Nema pojedinačno.
I ja im pošaljem sve screenshot-ove: osnovne cene pre sniženja, linkove, koje sam popuste koristio i izračunam koliko me je koji tačno izašao. Tipa kamera je 52$ plus poštarina minus kuponi i to je 33,42$. A ovo drugo je 68$ plus poštarina minus kuponi i konačna cena je 42$.
I sad naša BG carina mi otpremi posle 22 dana kameru za kola sa carinskom osnovom 33,42$. Bravo. Ukupno 706+145 din.
Sutradan mi otpremaju i ovaj drugi ali traže 2400+145 din! Što mi govori da su uzeli za carinsku osnovu 68$ - što je cena pre primene popusta, a ne 42$! Da su lepo pročitali naplatili bi 950+145.
Kome se žaliti? Ili da ne primim kao onaj od pre, gde mi se prodavac izvinjavao što mi se paket vratio i dao full refund.
Sa ovakvom carinom gubi se smisao naručivanja. Drže stvari po 25dana, 5puta uvećavaju vrednost, a ne znaju ni da pročitaju mejl.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока

Izvinjavam se ako sam propustio gde je navedeno,ali koji je mail za bg carinu i jel dovoljno da im posaljem screenshot narudzbine sa alija,uz broj porudzbine i tracking broj,rado citam sve postove ali sad sam u guzvi pa ne mogu da jurim,objektiv je u pitanju nesto manje od 50 evra pa se plasim da ga ne precene pogotovo sto je bio na akciji.Hvala unapred
Edit:nasao mail i prvom postu,ostala pitanja stoje.
 
Poslednja izmena:
Na Aliju sam dobio kupon od radnje (Yi) 50$/100$ pa reko da ga iskoristim. Uzeo sam kameru za kola i držač telefona sa žoroskopom (gimbal). Prodavac ih poslao kao dva paketa. Oba su završila na BG carini.
I sad pošto su mi prošli put produžni kabl od nepunih 8$ procenili na 40$, rešio sam da im napišem mail da ne bude nesporazuma.
Pošto je ista radnja i jedna kupovina, na ebankingu imam samo jednu stavku od 67e, a na alijevom nalogu mi se vidi da sam dva proizvoda platio 75$. Nema pojedinačno.
I ja im pošaljem sve screenshot-ove: osnovne cene pre sniženja, linkove, koje sam popuste koristio i izračunam koliko me je koji tačno izašao. Tipa kamera je 52$ plus poštarina minus kuponi i to je 33,42$. A ovo drugo je 68$ plus poštarina minus kuponi i konačna cena je 42$.
I sad naša BG carina mi otpremi posle 22 dana kameru za kola sa carinskom osnovom 33,42$. Bravo. Ukupno 706+145 din.
Sutradan mi otpremaju i ovaj drugi ali traže 2400+145 din! Što mi govori da su uzeli za carinsku osnovu 68$ - što je cena pre primene popusta, a ne 42$! Da su lepo pročitali naplatili bi 950+145.
Kome se žaliti? Ili da ne primim kao onaj od pre, gde mi se prodavac izvinjavao što mi se paket vratio i dao full refund.
Sa ovakvom carinom gubi se smisao naručivanja. Drže stvari po 25dana, 5puta uvećavaju vrednost, a ne znaju ni da pročitaju mejl.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока

Hajde da pokušam odgovoriti. Da bi se pisala pritužba i zatražila revezija carinskog postupka ne sme se podići pošiljka. Dakle, treba u pošti reći da želite vratiti carini uz žalbu. Mislim da se treba napisati prigovor i sve Vaše tvrdnje da dokumentujete. Prigovor-žalba se taksira i mislim da je 400 din + provizije za uplatu (neka me neko ispravi ako je i više). E sad carina može da usvoji ili odbaci Vaš prigovor i pošiljka se vraća Vama na prijem. Naravno u slučaju odbijanja taksa se ne vraća. Ja sam svojevremeno carinu za cipele sa 12000 din skinuo na 3000. E sad, da li se Vama isplati ali to je spor proces i može da potraje pa i čitavih 4-6 sedmica.

Takođe ako bi smo svi slali mejlove za svaku pošiljku, pa kako bi oni uspeli sve adekvatno da upare? Tako su mi barem rekli u carini. E sad, nekad kad carinik ne može detektovati cenu onda pošalje službeno pismo primaocu sa otvorenim delovodnim brojem. E kad se na takvo pismo odgovara redovnim pismom ili mejlom obavezno u subject naznačiti taj delovodni broj da bi Vaš dopis ispravno uparili sa pošiljkom.
 
Kakva su iskustva u skorije vreme, kada slati mail carini kao dokaz placanja?
 
Niska carina je postala vnugo nevidjeno poslednjih godinu dana. Otvaraju sve.
Za *mjau**mjau**mjau**mjau*no dugme sam platio carinu 500 dinara.
Ako nekom prolazi, znaci da je bila neka guzva. Ali ako random narucite, bice vam naplaceno sve.
Jedina dobra stvar je da za sada naplacuju po deklaraciji na paketu, ne palamude sa svojim "procenama"


Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Ja bih iskreno voleo da svi prodavci stavljaju realnu cenu, da carina po njoj oporezuje i ćao zdravo, da se lepo zna koliko će unapred sve da košta. I naravno da ovo skrati ceo postupak carinjenja i da se roba istog dana po prispeću prosleđuje, maltene po automatizmu.
 
Evo ja od 13.05 čekam pošiljku sa amazona da prođe carinu. DHL je od mene tražio da im pošaljem ovlačćenje i okvirni opis kako bi mogli da završe sa carinom, poslao sam im u roku od odmah, ali nema promene statusa od 13-og.

Verujem da nije do DHL-a, pošto su mi rekli da bi roba trebala da prođe carinu još juče. Ali ajde da sačekam i vidim šta će biti.
 
Ja sam pre 2 nedelje imao tako situaciju sa DHLom i siguran sam da je delimično i do DHLa. Naime njima je trebalo 4 dana da uopšte dokumentaciju proslede meni. Sve u svemu za cenu poštarine i uz činjenicu da je pošiljka išla iz Bugarske, 12 dana je meni previše za DHL.
 
^jeste to DHLa, imaju oni svoju carinsku ispostavu (ili kako se vec zove to).
Tesko da im je tolika guzva :)
 
Bedak. Oni su mi 13-og poslali papire i ja sam im u roku od sat vremena vratio sve uredno popunjeno.
 
Od kada su poceli da smaraju za te pakete sa Amazona? Meni su pre par godina Amazon posiljke kojima je carina placena unapred prolazile bez ikakvih intervencija.
 
Evo ja od 13.05 čekam pošiljku sa amazona da prođe carinu. DHL je od mene tražio da im pošaljem ovlačćenje i okvirni opis kako bi mogli da završe sa carinom, poslao sam im u roku od odmah, ali nema promene statusa od 13-og.

Verujem da nije do DHL-a, pošto su mi rekli da bi roba trebala da prođe carinu još juče. Ali ajde da sačekam i vidim šta će biti.

Meni je od 07.05. paket na carini bez promene statusa... Načekaćeš se, naoružaj se strpljenjem :)
 
Od kada su poceli da smaraju za te pakete sa Amazona? Meni su pre par godina Amazon posiljke kojima je carina placena unapred prolazile bez ikakvih intervencija.

Porudžbina je podeljena u više paketa, samo ovaj koji ima 4 stavke u njemu stoji na carini, ostali su prošli bez problema.
 
Narucivanje s Amazona preko DHL-a je nocna mora kad paket stigne u Srbistan. Nedavno sam cekao na urucenje paketa dve nedelje od prispeca na carinu. Jako su tromi,sve se usporeno desava i nije ih briga da bilo sta promene, srasli su sa rutinom i oguglali na nestrpljive primaoce i klijente koji im dosadjuju...
I kada ti DHL klerk kaze da je carinjenje zavrseno i da sutra ocekujes paket slobodno na to dodaj jos 3 dana. Kada sam o tome ovde pisao vecina se hvalila kako njima DHL iz USA dostavlja pakete kuci za 7 dana i iscudjivali se sta nije u redu... Sto kaze clan iznad naoruzaj se strpljenjem i ako je moguce zaboravi na paket i kad stigne iznenadi se :)

BTW

Juce mi je stiglo pismo tj baterijska lampica na carinu preko USPS, koliko se ceka sada otprilike?
 
Molim vas za pomoc i savet u vezi potencijalne situacije sa paketom iz Kine.
Naime narucio sam dva uredjaja iz iste prodavnice sa Aliexpressa. Jedan vrednosti 30$ a drugi 100$. Na ali expressu sam dobio jedan tracking broj za oba uredjaja pa pretpostvljam da su ih zajedno zapakovali (i poslali kao jedan paket).

Sutra treba da idem u postu da preuzmem paket a treba da platim samo 572 dinara. Po mojoj logici to znaci da je stigao samo jeftiniji uredjaj a ovaj skuplji ili je maznuo neko na carini li kinezi nisu ni poslali.

Sta raditi u slucaju da mi je stigao samo jedan uredjaj? Da li da odbijem paket pa da se zalim carini ili AliExpressu ili nekom trecem?
 
Ovim na posti carine treba podeliti otkaze i zaposliti mlade i brze radnike.
Nema smisla,moj paket je 19 dan na carini i nema promena.
Napolje lenstine.
 
To je politika države, da ti što više oteža i uspori kupovinu strane jeftine robe i stimuliše "kupujmo domaće"
 
Molim vas za pomoc i savet u vezi potencijalne situacije sa paketom iz Kine.
Naime narucio sam dva uredjaja iz iste prodavnice sa Aliexpressa. Jedan vrednosti 30$ a drugi 100$. Na ali expressu sam dobio jedan tracking broj za oba uredjaja pa pretpostvljam da su ih zajedno zapakovali (i poslali kao jedan paket).

Sutra treba da idem u postu da preuzmem paket a treba da platim samo 572 dinara. Po mojoj logici to znaci da je stigao samo jeftiniji uredjaj a ovaj skuplji ili je maznuo neko na carini li kinezi nisu ni poslali.

Sta raditi u slucaju da mi je stigao samo jedan uredjaj? Da li da odbijem paket pa da se zalim carini ili AliExpressu ili nekom trecem?
Ne moraš da odbijaš, preuzmi paket, ali obavezno snimi video otpakivanja.
Pa ako ti je samo poslao jedan uređaj ti otvori dispute i traži povraćaj za onaj koji fali. Priloži video kao dokaz tu će se videti šta je u paketu.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Možeš u pošti tražiti komisijski pregled pošiljke, takođe je poželjno i snimiti otvarenje kao dokaz za aliexpress.
Mada procene naše carine nisu pouzdane, tako da to ne mora ništa značiti, pogotovo ako je neki egzotičniji uređaj.
Najbolje je prvo pogledati da li paket odgovara po veličini i težini onome što si naručio.
 
Poslednja izmena:
Ja bih iskreno voleo da svi prodavci stavljaju realnu cenu, da carina po njoj oporezuje i ćao zdravo, da se lepo zna koliko će unapred sve da košta. I naravno da ovo skrati ceo postupak carinjenja i da se roba istog dana po prispeću prosleđuje, maltene po automatizmu.
Dzabe kad carinici ne veruju tome sto pise, makar stavio i pravu cenu.
Veruje se fakturi koju 99% Kineza ne salje uz pakete.
 
Možeš u pošti tražiti komisijski pregled pošiljke, takođe je poželjno i snimiti otvarenje kao dokaz za aliexpress.
Mada procene naše carine nisu pouzdane, tako da to ne mora ništa značiti, pogotovo ako je neki egzotičniji uređaj.
Najbolje je prvo pogledati da li paket odgovara po veličini i težini onome što si naručio.

Dejane, znas li da li taj komisijski pregled znaci da oni (posta) otvaraju paket na licu mesta, to pitam zbog eventualnog snimanja otvaranja kao sto je predlozio vodka_commando.

Ja licno mislim da je drugi uredjaj "nestao" na carini. Uredjaji su dobro poznati topping i fx-audio. NS carinici sigurno ne bi propustili da ocarine oba uredjaja, narocito kad su u istom paketu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno