Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kopirao sam statuse od jednog paketa samo kao primer
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav ljudi, ima li neko da je naručivao sa Aliexpress-a, ali na adresu na Kosovu?
Čuo sam da nema carine (još uvek ne naplaćuju), ali mi je izvor ove informacije nepouzdan :)
Ima li neko lična iskustva ili bar nekog pouzdanog poznanika za proveru?
 
Joybuy tracking kaže ovako:

2017-11-16 14:32:00Belgium,Parcel is handled
2017-11-16 12:25:00Belgium,bpost has received the item

Jel neko zna koliko bi okvirno od ovog momenta trebalo do dolaska na krajnje odredište, tj. do carine krajnjeg odredišta? :)
 
Drugari, pre svega da budem iskren listao sam teme ali nisam nasao odgovor, situacija je sledeca

Zeleo bih da kupim sa ebay- aliexpress-a 20ak istih proizvoda razumem da to ne moze proci, u pitanju su neke sitnice za automobil, razumem da moze najvise 2 komada u jednom paketu, sad me zanima da li to carinici beleze koliko je ko cega kupio itd jer sta se desava ako mi u isto vreme na carinu dodje 10 paketa sa mojim imenom, unapred se zahvaljujem i izvinjavam ako se pitanje ponavlja, na nekim forumima sam citao da su neke cak zvali na informativni razgovor radi toga

Radi se o uredjajima vrednosti od 4-5$
 
Poslednja izmena:
Aliexpress šalje na bilo koju adresu. Ja bih naručio na različite adrese po dva komada. Možeš i različitih dana.
 
Drugari, pre svega da budem iskren listao sam teme ali nisam nasao odgovor, situacija je sledeca

Zeleo bih da kupim sa ebay- aliexpress-a 20ak istih proizvoda razumem da to ne moze proci, u pitanju su neke sitnice za automobil, razumem da moze najvise 2 komada u jednom paketu, sad me zanima da li to carinici beleze koliko je ko cega kupio itd jer sta se desava ako mi u isto vreme na carinu dodje 10 paketa sa mojim imenom, unapred se zahvaljujem i izvinjavam ako se pitanje ponavlja, na nekim forumima sam citao da su neke cak zvali na informativni razgovor radi toga

Radi se o uredjajima vrednosti od 4-5$
Opusti se i slobodno kupuj, samo da nije u istom paketu.
Ja upravo cekam neke sitnice isto za kola 7 paketa, nemoj da brines, slobodno.

TT
 
brine me to sto sam na forumima citao da ljudi tamo beleze ko je sta kupio i ako se ponavlja ista roba da ce biti debelog problema, momci hvala na odgovorima pozdrav!
 
brine me to sto sam na forumima citao da ljudi tamo beleze ko je sta kupio i ako se ponavlja ista roba da ce biti debelog problema, momci hvala na odgovorima pozdrav!
Neistina, ja narucujem da ti ne kazem koliko godina i nikad nista.
Sta vise samo su mi telefon kad sam narucio carinili, sve ostalo bez pdv i carine(realno za carinu i nije bilo potrebe za vecinu stvari jer su ispod 50 jura).

TT
 
brine me to sto sam na forumima citao da ljudi tamo beleze ko je sta kupio i ako se ponavlja ista roba da ce biti debelog problema, momci hvala na odgovorima pozdrav!
Ne vode potrebnu evidenciju, a ne ovo

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
jos jedno pitanje samo hvala momci, nego pre jedno godinu dana narucim 10 uredjaja i kazem kinezu da raspodeli to u vise paketa ali kinez posao svih 10 u jednom.. odrali me zivog, nisam hteo da se raspravljam sa kinezima ali cisto me zanima da li imam pravo da refund ako on nije ispostovao dogovor iako sam mu naglasio kako da posalje
 
Pa kupi iz vise puta i to na vise clanova porodice?

Ako si kupio 10 odjednom zasto bi kinez trosio pare na vise posiljki???

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Neistina, ja narucujem da ti ne kazem koliko godina i nikad nista.
Sta vise samo su mi telefon kad sam narucio carinili, sve ostalo bez pdv i carine(realno za carinu i nije bilo potrebe za vecinu stvari jer su ispod 50 jura).

TT
Pa ako te nisu carinili ne mogu ni znati šta narucujes i koliko.
Ali ako te carine moraju voditi evidenciju zbog naplate, u suprotnom niko ne bi plaćao dažbine. Pitanje je samo da li tu evidenciju koriste i za druge stvari.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sa kinezima se teško možeš dogovoriti, uglavnom šalju generičke odgovore a engleski nemaju pojma, mogu X primera da pošaljem skrišotove gde odgovaraju nešto nevezano za pitanje....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Pa ako te nisu carinili ne mogu ni znati šta narucujes i koliko.
Ali ako te carine moraju voditi evidenciju zbog naplate, u suprotnom niko ne bi plaćao dažbine. Pitanje je samo da li tu evidenciju koriste i za druge stvari.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ne, ne nisi ti shvatio sta on pita i sta sam mu ja odgovorio.
On pita da li je problem da kupuje jedno te isto kaze ponavljao bi porudzbine, vise puta, ja mu kazem nije problem i nece ti praviti problem, ni meni ne prave evo vec 10-11 godina kako pazarim takoreci svakodnevno online.


TT
 
Neistina, ja narucujem da ti ne kazem koliko godina i nikad nista.
Sta vise samo su mi telefon kad sam narucio carinili, sve ostalo bez pdv i carine(realno za carinu i nije bilo potrebe za vecinu stvari jer su ispod 50 jura).

TT
PDV je potreban za bilo koju vrednost robe. Uživaj dok te puštaju bez istog. Za carinu si u pravu.
 
PDV je potreban za bilo koju vrednost robe. Uživaj dok te puštaju bez istog. Za carinu si u pravu.

Naravno da je potreban tj obavezan kako to ne bih znao a toliko dugo narucujem, ali eto uvek mi puste pakete, obicno nesto manje/lakse kupujem pa ima i toga.
Sad sam narucio nesto malo vece pa cu videti.

TT
 
Robiša, naruci danas, pa sutra, paprekosutra i ako moze narucuj sebi, pa na ime nekog svoga s kim zivis ili komsije i tako za 2-3-5 dana sve po 2 komada narucis i kinez posalje samo po 2 komada i ako mozes napravi razmak od 2-3 dana od kupovine ako kupujes sve kod istog prodavca... a ako ti se zuri nadji vise prodavaca pa od svakog po 2 komada ...
 
Stigao ma paket i naplacen mi je PDV.

Poresku osnovicu je carinik odredio skroz tacno. Na paketu bilo naznaceno 12$ ali je ocarinjeno na 25$ koliko sam i platio robu.
 
Pitanje, narucio sam sluske preko Massdropa i stigle su u Srbiju za 3 dana, a na carini bleje vec sedmi dan. Koliko ce jos da drze kod njih i kakva je procedura oko toga?
 
Da li moze neko ko ima iskustva sa Fedex-om i UPS-om da mi kaze da li i oni kao DHL pustaju pakete vrednosti ispod 50e bez zadrzavanja i pdv-a?
Ako naplacuju pdv, da li ide samo na vrednost robe ili roba + postarina?
Koji od njih je bolji?
 
Koji se datum carini sada na BG carini? Imali neko info?!

TNX
 
Da li moze neko ko ima iskustva sa Fedex-om i UPS-om da mi kaze da li i oni kao DHL pustaju pakete vrednosti ispod 50e bez zadrzavanja i pdv-a?
Ako naplacuju pdv, da li ide samo na vrednost robe ili roba + postarina?
Koji od njih je bolji?
Fedex naplacuje PDV i to na vrednost robe. Naravno ako je na fakturi odvojeno prikazana roba i postarina.
 
Meni su svaki put naplatili pdv na vrednost robe + poštarina iako je jasno iskazano šta je šta. Na fedex mislim.
 
Treba da mi stigne paket iz Nemacke preko DHL premium for NO-EU countries.Da li je to ovaj klasicni DHL sto prolazi bez PDV?ispod 50 evra je.
 
Ja mislim da ce to da stigne obicnom postom. Znaci sa PDV-om i cekanjem na carini ako ne prodje odmah.
 
Koje su sanse da carina omasi procenu cene proizvoda, i naplati po vecoj ceni?

Pitam jer se razmisljam da narucim Massdrop x Sennheiser HD 6XX slusailice po $200+$15 shipping ceni, ali bilo bi bas lose kada bi ga carina ocarinila kao da su to [vise nego duplo skuplje] Sennheiser HD 650 [od kojih je napravljena ova varijacija]. Koliko bi mogao da ocekujem carinu na to?
 
Ako dolazi iz neke normalne drzave i prodavac posalje racun onda 99% da ce da ocarine kako treba.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno