Šta je novo?

Retro Svet Mobilnih Telefona

sirNemanjapro

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
29.11.2006
Poruke
4,511
Poena
440
Kada se osvrnemo u nazad i pogledamo da je pre tačno 11 godina predstavljen tada revolucionarni model NOKIA 3310, za neke još uvek ne prevaziđen telefon, postoji čitava šuma modela mobilnih telefona. U ovom svetu kada se sve toliko brzo razvija i gde je korak do sledeće generacije kraći nego ikad, javlja se potreba da se prisetimo vremešnijih modela telefona, koje od milošte nazivamo retro.

Moja naftalin lista:
* Ericsson DH368
* Ericsson GF768
* Ericsson Т28
* Ericsson R310s
* NOKIA 3310
* NOKIA 3210
* NOKIA 8110

:)
 
Panasonic G520 :) upravo uslikan
25akrah.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Kad smo vec kod Panasonica kako mi je smesno sada kada se setim da sam bio ubedjen da je prikaz na displeju kao na ovoj slici a kamera je posebno ubedljivo delovala :d

panasonic-vs7-combo.jpg

A sta tek reci za ovaj model ? :)

6.jpg

7.jpg

i 2 prava retro :)

PanasonicGD96.jpg

I masincina tog vremena :

gd92_1.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Poslednja izmena od urednika:
Ne bih da ispadne da udaram kontru, ali Nokia 3310 je samo umanjena verzija Nokie 3210, sa manjim izmenama. Mada stoji da je medju najboljima ikada. Nego, zna li neko kako se zove onaj Ericsson tel kome su mogle da se menjaju boje displeja, bile su plava, zelena, i mozda jos jedna. Bio je prvi na kome je to bilo moguce, izasao je 1999/2000, kad sam ga video odlepio sam :) imao je neobicnu antenu zasecenu sa jedne strane.
Inace, Nokia 3210-moj prvi fon, 3310-drugi. Navi-key FTW :)

I cisto da se ne zaboravi Nokia 5110, donela revoluciju u lakoci koriscenja telefona.
 
Trenutno kao glavni telefon za razgovor nosim Nokia 7110 :) nema ko se ne odusevi kad je vidi. Imam i jedan 3310 koji bleji u fioci.
 
Ne bih da ispadne da udaram kontru, ali Nokia 3310 je samo umanjena verzija Nokie 3210, sa manjim izmenama. Mada stoji da je medju najboljima ikada. Nego, zna li neko kako se zove onaj Ericsson tel kome su mogle da se menjaju boje displeja, bile su plava, zelena, i mozda jos jedna. Bio je prvi na kome je to bilo moguce, izasao je 1999/2000, kad sam ga video odlepio sam :) imao je neobicnu antenu zasecenu sa jedne strane.
Inace, Nokia 3210-moj prvi fon, 3310-drugi. Navi-key FTW :)

I cisto da se ne zaboravi Nokia 5110, donela revoluciju u lakoci koriscenja telefona.

Da ne misliš mozda na SAGEM?


3310 je bio telefon za sebe. 3210 je imao metalni ram, ako me sećanje služi. Softver im je bio sličan, ali to je to. Najbolji telefon za kucanje poruka IKADA. :)

Jel sa njim Bond upravljao BMWom?
 
Poslednja izmena:
yeap, samo sto je malo prepravljen za potrebe filma :) cak mislim da je tada jos bila prototip faza
 
e imao sam takav sagem, samo sam mu bio polomio ovaj preklop dole :( koliko sam se tada iznervirao :mad:
 
Moja prva mobilna mashina, Alcatel db :D A evo i nekadasnjeg pakovanja SIM kartice,za brojeve se cekalo u redu a bili su skupi ko djavo :D
 

Prilozi

  • IMG_20111020_093059.jpg
    IMG_20111020_093059.jpg
    468.4 KB · Pregleda: 312
  • IMG_20111020_093115.jpg
    IMG_20111020_093115.jpg
    617.7 KB · Pregleda: 229
Sećate se pesmice? :D
"Mi smo SIM paid, usluga je mobi klik, veza za budućnost je mogućnost kad si korisnik..."
 
Moj prvi. Motorola internacional 8700. Išla je cela sim kartica. :D Bio je debeo >3cm i baterija (akumulator) je bila cela poleđina telefona.
motorola_international8700_01.jpg
motorola8700_front.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Moja prva 2 :D Siemens A40 i M35i [sa amber osvetljenjem :p] 7/8. razred.. A40 sam prodao za 120 maraka :d

4204_300.jpg

siemens-m35i-3.jpg

M35i je jos uvek ziv, ponekad izgubi mrezu ali i dalje radi i ima jako cist i glasan zvuk u slusalici :)
Sto se mene tice, m35i je jedan od najboljih modela ikada.
 
Poslednja izmena od urednika:
Bilo bi mnogo bolje kad bi postavljali originalne slike ,) Evo mog primerka, tek uslikanog, Siemens S10, starog skoro 14 godina. Verovatno prvi kolor ekran (doduse 3 boje). Radi i dalje, prakticno neutistiv, sama baterija ima 100gr. Secam se MTS (tad Telekom Srbija) tad nije naplacivao SMS ali problem je bio jer nisi imao kome da posaljes:)
 
Evo i mojih telefona :)

Prvi telefon i prvi (i trenutni broj) sam kupio još davne 2001. godine! Broj je tada koštao 3000 dinara, što je bilo ravno 100 maraka.

Alcatel Club DB

alkatel.jpg

Ovakav, samo tamno plavi. U startu je bio pokvaren, jer je neprekidno gubio signal. Prodao sam ga posle dve nedelje i uzeo:

Mitsubishi Trium

triumastral.jpg

Za to vreme prilično napredan, sa odličnim ekranom. Držao sam ga kod sebe dosta dugo, sigurno dve godine. Nažalost, PRVO veče kada sam ga kupio, ortak ga ispusti i polomi mu žabicu na leđima kojom su se zatvarala vrata pa sam morao da ga držim u providnoj futroli.

Sledeći je bio:

Ericsson R310

img1351.jpg

Koštao 200 maraka, telefončina i po! Tanak, elegantan, ma vrh. Držao ga nekih godinu dana, pa prodao i kupio klasiku:

Nokia 3510i

nokia3510i.jpg

Prvi fon u "boji". Extra kvalitet, opcije, ma sve. To je i razlog što nisam dobrih 5 godina menjao niti ga prodao, i dalje mi je tu. Dva ili tri puta sam menjao silikonsku tastaturicu pošto su se izlizale od korišćenja. Telefon je neuništiv, jednom sam na EXIT-u pokisao sa njim u džebu, bio je potpuno mokar. I dalje radi! Negde 2007. ga menjam za:

Nokia N73

2581870original.jpg

Najviše zbog muzike, malo surfa. Dobar telefon ali Symbian je katastrofa. Nisam ga prodavao, trenutno mi služi za drugi broj. A primarni broj je u:

iPhone 3G

iphone-3g-review-softwar.jpg

Ovo baš i nije "retro" :) Ali nema veze, koristim ga već godinu i po dana. Mislim da će nešto jako bitno morati da se desi da u budućnosti pređem na neku drugu marku, sa iPhone-om sam našao sve što mi je potrebno. Trenutni će biti zamenjen isključivo sa 4S ili peticom :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Hajd` da i ja okacim svoju uspomenu. Slikano danas.
2011-10-20-172407.jpg
2011-10-20-172417.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
jeli radi :)
 
Jel to bese Matrix Nokia? :)
 
Kada se osvrnemo u nazad i pogledamo da je pre tačno 11 godina predstavljen tada revolucionarni model NOKIA 3310, za neke još uvek ne prevaziđen telefon, postoji čitava šuma modela mobilnih telefona. U ovom svetu kada se sve toliko brzo razvija i gde je korak do sledeće generacije kraći nego ikad, javlja se potreba da se prisetimo vremešnijih modela telefona, koje od milošte nazivamo retro.

Moja naftalin lista:
* Ericsson DH368
* Ericsson GF768
* Ericsson Т28
* Ericsson R310s
* NOKIA 3310
* NOKIA 3210
* NOKIA 8110

:)

Ne znam po kom parametru je revolucionaran telefon 3310. To je obicna kopija 3210 modela. Ako je neki telefon revolucija to je Nokia 5110.
A ja sada nosim novu 7110. To je prvi telefon na svetu sa WAP Internetom.
I ne znam odkud ova dupla tema , kad ista vec ima...
 
Vise sam bio fan of Ericsson.
Bese 668, pa 768 zatim, t10, t28, t65, t68i, t610...
 
Ovi telefoni su imali dusu :) :d

Ne mislim samo na Ericsson, svaki je imao neki svoj trip/smek. A ne ko ovo danas, ne mozes da ih razlikujes. Rado bih nosio r320, t28. t39 a t68i sam imao, kakva je to masina bila :D

t28.jpg
 
Nego, zna li neko kako se zove onaj Ericsson tel kome su mogle da se menjaju boje displeja, bile su plava, zelena, i mozda jos jedna. Bio je prvi na kome je to bilo moguce, izasao je 1999/2000, kad sam ga video odlepio sam :)

T28
 
to je telefon koji nisam nikad prezalio sto ga nisam imao :)
 
Nazad
Vrh Dno