Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Preporuka za full automatik za 500e? Ima nesto da iole valja a da je brainless?
 
Ima, Philips serija aparata..
 
EP2235? Ili treba bolje nesto?
 
@Stormbringer_bg

Drago mi je da je problem resen. Ako je zapusenost bila od kamenca, probaj da uz svaku (ili svaku drugu) descale proceduru uradis i descale brew piston-a (kao iz ranije linkovanog videa). Ovo ce osigurati da se problem vise ne pojavljuje.

Pozdrav!
 
Odličan combo!
Kazi mi kakva su ti iskustva sa niche-om?
Ja sam testirao sa drugarom koji ga ima i nisam nesto odusevljen tim profilom kafe.... Jako mutira sve arome. Ok je za tamno przenje i kafe sa mlekom, dok za izvlacenje aroma nije se bas pokazao.... Doduse to je večita priča flatt vs conus noževi...
Niche Zero je, bez preterivanja, jedan od najboljih prozivoda koje sam u životu koristio. Izuzetno lak i prijatan za rad, ne pravi nered, melje svaki put isto i imam utisak da će raditi narednih sto godina. Za profil se slažem s tobom - daje mutan espreso sa izrazitim telom ali bez precizno diferenciranih ukusa i aroma. Postoje kafe kojima ovo veoma leži, npr. Etiopija Faficho iz Bloom-a mi je bila bolja kod mene na Niche-u i GC nego kod njih u lokalu, ali ako tražiš hipsterski espreso sa laganim telom i bistrim aromama, ili hoćeš da praviš V60 i druge filtere, uzmi neki drugi mlin.

Sa DF-om sam tek krenuo da se igram ali već vidim da će moći da proizvede taj hipsterski espreso na koji se ložim, a i za filtere je mnogo bolji. Ima određene probleme sa poskakivanjem zrna, ponovnim mlevenjem i neredom koji pravi na pultu, ali to bi trebalo da se reši uz pomoć 3D štampanih modifikacija od ukupno 1000 dinara. Verovatno ću na kraju ostaviti oba mlina - Niche za prvu jutarnju kad mi nije do cimanja i za ženu, DF za citrusne kafe i filtere.

Sad sledi mala pauza u nabavkama pa da se pojuri ECM Puristika... :)

Na kraju zavrsis sa dva mlina... rabbit hole :) Cestitam na kupovini.
A slučajno se desilo :LOL:

DF-64 sam poručio pre tri-četiri meseca, stigao je kod rođake u EU i evo tek sad kod mene. U međuvremenu je drugar odlučio da proda svoj Niche i tako, okliznuo sam se na koru od banane i završio s dva mlina na pultu.
 
Iskreno neckam se izmedju philipsa i krupsa....nisu mi pali na pamet saeco aparati. Gaggia mi nekako "ruzhna" znam da je glup razlog.
 
Iskreno neckam se izmedju philipsa i krupsa....nisu mi pali na pamet saeco aparati. Gaggia mi nekako "ruzhna" znam da je glup razlog.
Krups ne moze da pridje Philips EP seriji po pitanju ulozeno dobijeno. Pogotovo sto kaze kolega iznad za late, kapucino i te napitke sa dosta mlecne pene. Ja posedujem EP 3000 seriju latte go vec skoro godinu dana. Sa tim mlecnim kafama sam prezadovoljan kako pravi, dok za espresso onako... Za espresso je bolja prica posebno mlin i posebno aparat.
 
Iskreno neckam se izmedju philipsa i krupsa....nisu mi pali na pamet saeco aparati. Gaggia mi nekako "ruzhna" znam da je glup razlog.
Krups nikako. Klasičan plastikaner. Onaj deo za pravljenje mleka ko za decu da je pravljen, sav nešto labav. Mada ceo aparat mi deluje ko igračka za decu iz Lidla.
 
Iskreno neckam se izmedju philipsa i krupsa....nisu mi pali na pamet saeco aparati. Gaggia mi nekako "ruzhna" znam da je glup razlog.
Philips je laksi za odrzavanje, to sam siguran.
Ukus kafe...ne znam, individualno je kako god okrenes.
Od nabrojanih Philips, Saeco i Gaggia, koju su u osnovi veoma slicni, da ne kazem isti, Philips daje najvise za ulozeno.
 
Evo mojeg iskustva. Vec 3 god koristim "polovni" Saeco Trevi. Pre toga sam imao neki Bosch ne secam se modela.
Na poslu smo takodje imali neke novije modele Saeco.
Rekao bi da Trevi i ovi noviji Saeco prave slicne kafe, dok se Bosch defintivno razlikuje i manje mi se svidja.
Trevi koristim kucno svaki dan po 4-5 kafa sto sa parom sto bez pare. Imao sam 1 problem do sad sa gumicom ali resen brzo.
Jednom nedeljno perem presu i ostale pokretne delove.
Jednom u 2 meseca mazem silikonskom mascu gumice i kanale.
Recimo 2x godisnje uradim ciscenje od kamenca sa onim praskom iz DM-a.
Koristim vodu iz filtera.
Kafa koja mi se najvise svidja, i po meni sa najboljim odnosom cena/kvalitet plava Lavazza crema.
 

Prilozi

  • IMG_20220610_152608.jpg
    IMG_20220610_152608.jpg
    189.8 KB · Pregleda: 115
Stigla pre 10tak dana mašina.
Posle onog smeća od Nespresso i mog starog raspalog Bosch verobar 100 ovaj espresso 2kom me izuju iz gaća dobijem tikove, kapci na očima skaču 😂
Vrhunska kafa Garibaldi bar meni.
Flatwhite sa ovim mlekom koje nije samo mlekom baš odlična kafa pogotovo double shoot.
 

Prilozi

  • IMG_20220601_121142__01.jpg
    IMG_20220601_121142__01.jpg
    318.2 KB · Pregleda: 109
  • IMG_20220605_140553.jpg
    IMG_20220605_140553.jpg
    184.3 KB · Pregleda: 108
Stigla pre 10tak dana mašina.
Posle onog smeća od Nespresso i mog starog raspalog Bosch verobar 100 ovaj espresso 2kom me izuju iz gaća dobijem tikove, kapci na očima skaču 😂
Vrhunska kafa Garibaldi bar meni.
Flatwhite sa ovim mlekom koje nije samo mlekom baš odlična kafa pogotovo double shoot.
Reci mi molim te kakvo je ovo mleko ?
Jel je ok ?
 
Reci mi molim te kakvo je ovo mleko ?
Jel je ok ?
Pa baš za extra penu mešavina mleka, palminog ulja i ne znam sta jos. Metro oko 150 din.
Imaš i one Boombox Barista ovas i badem kome smeta mlako, super bude pena isto. Negde sam video na akciji za 260 din litra
 
Uz ovaj Boombox Barista mi kafe sa mlekom budu previše malo kisele.
Ne znam u čemu je tu caka možda ima Barista sweetened.
 
Nema boljeg mleka od dukatovog, plavi čep. Klasika 😊
 
Dobro peni i ono bez laktoze kome smeta.
 
Niche Zero je, bez preterivanja, jedan od najboljih prozivoda koje sam u životu koristio. Izuzetno lak i prijatan za rad, ne pravi nered, melje svaki put isto i imam utisak da će raditi narednih sto godina. Za profil se slažem s tobom - daje mutan espreso sa izrazitim telom ali bez precizno diferenciranih ukusa i aroma. Postoje kafe kojima ovo veoma leži, npr. Etiopija Faficho iz Bloom-a mi je bila bolja kod mene na Niche-u i GC nego kod njih u lokalu, ali ako tražiš hipsterski espreso sa laganim telom i bistrim aromama, ili hoćeš da praviš V60 i druge filtere, uzmi neki drugi mlin.

Sa DF-om sam tek krenuo da se igram ali već vidim da će moći da proizvede taj hipsterski espreso na koji se ložim, a i za filtere je mnogo bolji. Ima određene probleme sa poskakivanjem zrna, ponovnim mlevenjem i neredom koji pravi na pultu, ali to bi trebalo da se reši uz pomoć 3D štampanih modifikacija od ukupno 1000 dinara. Verovatno ću na kraju ostaviti oba mlina - Niche za prvu jutarnju kad mi nije do cimanja i za ženu, DF za citrusne kafe i filtere.

Sad sledi mala pauza u nabavkama pa da se pojuri ECM Puristika... :)


A slučajno se desilo :LOL:

DF-64 sam poručio pre tri-četiri meseca, stigao je kod rođake u EU i evo tek sad kod mene. U međuvremenu je drugar odlučio da proda svoj Niche i tako, okliznuo sam se na koru od banane i završio s dva mlina na pultu.
Niche je odlican mlin - mislim da momenat ubijanja profila kafe zvuci prejako.
Apsolutno je mlin koji je namenjen ljudima koji vole sladje arome kod kafa jer njih lepo istakne, ove ostale citrusne vocne itd ublazuje, ne ubija ih.
Ista stvar je i sa Comandanteom C40 MK4 i svim mlinovima sa konusnim nozevima.
Flat burr - treba naci kvalitetan mlin - mislim da je DF-64 dobar start :)

Zelim ti brzu nabavku novog aparata :)
 
Opet mi se povremeno dešava da mi probije kafa na šrafu pressurized portafiltera.
Nešto radim pogrešno ili je za reklamaciju?
U pitanju je gaggia viva style, 6 meseci star aparat.
 
Opet mi se povremeno dešava da mi probije kafa na šrafu pressurized portafiltera.
Nešto radim pogrešno ili je za reklamaciju?
U pitanju je gaggia viva style, 6 meseci star aparat.
Probaj da meljes krupnije da ti masina ne nabija toliki pritisak... Svakako nema potrebe jer koristis unpressurised portafilter.
 
Mozda glupo pitanje, ali da li ima poentu uzimati one espreso masine do 20k? Ne bih nista na kapsule jer su same kapsule preskupe. S obzirom da svaki dan potrosim 200din na espreso, mozda mi se vise isplati da uzmem neki jeftiniji aparat i spremam sam kafu.

Znam naravno da su ovi skuplji i te kako dobri, ali pitanje je da li ima poentu uzimati neki budzet espreso aparat ili skupiti vise novca za neki bolji? Interesuju me iskljucivo aparati za espreso.
 
Poslednja izmena:
Mozda glupo pitanje, ali da li ima poentu uzimati one espreso masine do 20k? Ne bih nista na kapsule jer su same kapsule preskupe. S obzirom da svaki dan potrosim 200din na espreso, mozda mi se vise isplati da uzmem neki jeftiniji aparat i spremam sam kafu.

Znam naravno da su ovi skuplji i te kako dobri, ali pitanje je da li ima poentu uzimati neki budzet espreso aparat ili skupiti vise novca za neki bolji? Interesuju me iskljucivo aparati za espreso.
Jok bacanje para kafa je đubre ko voda koju god sam probao.
Uzmi polovan neki Jura, Saeco, Philips.
Ni slučajno Bosch, Simens, Krups ne valjaju ni kad su novi.
 
80% automatika ti radi isto (pricam o kvalitetu kafe) kao i ti jeftinii rucni aparati za espresso. Unpressurized tip pripreme kafe.
Tako da ono.... Najbolje probaj negde pa odluci dali ti odgovara ili ne.
 
Jok bacanje para kafa je đubre ko voda koju god sam probao.
Uzmi polovan neki Jura, Saeco, Philips.
Ni slučajno Bosch, Simens, Krups ne valjaju ni kad su novi.
Slozio bi se za Bosch VS Saeco. Nasao sam koji model Bosch sam imao:
U poredjenju sa 3 Saeco masine sto sam koristio, nema sta da trazi.
 
Delonghi Dedica 29.000, a Gaggia Classic 37.000. Bolje dodati jos tih 70 EUR i uzeti pravi aparat, a ne tu igracku.
 
Nazad
Vrh Dno