Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Ja za sada jedino sto sam ubo da mi odgovara je Hausbrandt Oro zlatna kesa al pojede mi dzep svakog 15tog dana. Al stvarno mi ukus kafe najlepsi valjda je 100% arabica.

E sad ne znam dal je neko probao Julius Meinl da kaze kakva je ona. Lavazza crema iz Austrije sto uzimam mi ne prija kao cist espreso samo kao kapucimo ili latte. Mada na akciji bude 8 evra 1kg jeftinije mi izadje https://www.amazon.co.uk/Lavazza-Caffè-Crema-Classico-1kg/dp/B000LXZSB2
 
Ja sam primetio da mi Etiopijske kafe leže najviše.
 
Ja za sada jedino sto sam ubo da mi odgovara je Hausbrandt Oro zlatna kesa al pojede mi dzep svakog 15tog dana. Al stvarno mi ukus kafe najlepsi valjda je 100% arabica.

E sad ne znam dal je neko probao Julius Meinl da kaze kakva je ona. Lavazza crema iz Austrije sto uzimam mi ne prija kao cist espreso samo kao kapucimo ili latte. Mada na akciji bude 8 evra 1kg jeftinije mi izadje https://www.amazon.co.uk/Lavazza-Caffè-Crema-Classico-1kg/dp/B000LXZSB2
Hausbrandt Oro jeste dobra za razliku od one iz kafića. Ali Julius Meinl jeste bolja. Iz posta se nije jasno da li zivis ili kafu nabavljas iz Austrije. Tu Lavazzu nisam pio ali bih ti preporucio Lavazza Crema e Aroma /plava boja kese


Ne znam koju si ti uzimao, ali Rioba Ethiopia i Brasil su im odlicne.

Ni jednu ni drugu. Isao sam po soljice i sa eci-peci-pec odabrao ovu http://domag.rs/proizvod/kafa-rioba-espresso-u-zrnu-1kg/
Nije nizašta. Sledeći put ću uzeti Etiopiju.


nema gorcine jer nema robusta
Nije pravilo
 
Poslednja izmena:
Da nema neko slicajno Nespresso Atelier aparat?
Planiram da ga kupim sutra.
Inace, imam Saeco Intelija Evo, i njega koristim vec par godina, prezadovoljan sam, ovaj Atelier hocu da uzmem kao dopunu vise za ove kafe sa mlekom.
Odgledao brdo nekih videa, svi kazu da je odlican, ali vise volim da cujem iskustvo nekoga ko zaista ima i koristi...
 
Ili na KP od lika uzmes Fiorenzato Doge za 80 EUR i resio si sva pitanja oko mlina zauvek :)
Vec duze vrema se dvoumim da napisem ovo, ne da repliciram:
Na KP prodaju stare mlinove 25 godina i to za 120 evra, dole-gore. Pa devojka postane baba i mercedes istruli za toliko godina. 120 eura kosta auto. Znam da u Srbiji nema novih mlinova, poznatijih proizvodjaca a prihvatljivih za narod. Ali ovo nema smisla... 20-25 godina!
 
Poslednja izmena:
Pa prodaju. Za ovaj konkretno ne znam da li ima 25, ima oko 15 god. Nov, slican kosta oko 700-800 evra. Ovaj mlin ima 83mm nozeve, pa mozes videti koliko takvi mlinovi kostaju. Kod nas, mozes kupiti nove Macap mlinove, najjeftiniji su 32 000 + pdv, Obel, La San Marco itd. Svi su 300+ evra.
 
Na KP dosta polovnih stvarri prodaju po ceni glanc novih u prodavnici, to je tamo normalno. Ili kad napisu HITNO POVOLJNO a ono dranje (pogotovu jedan za komponente gde mu je 300 stvari hitno povoljno)...
A sto se tice mlinova po przionicama vidjam i modele po 30-40 godina stare :)
Inace opet je lavazza u metrou na akciji 1+1 600 din 2x250 grama Crema E Gusto...
 
Ta Lavazza je mesavina Arabike i Robuste, verovatno je gorka, tako da :sick:

Ja uzimam samo 100% arabiku.
 
Nisi probao alvorado mlevenu (ne u zrnu)kafu iz Austrije da vidis sta je gorcina :D
Ovakva slicna cini mi se. Mada drugacije je pakovanje sad..
 

Prilozi

  • alvorada-wiener-1kg.jpg
    alvorada-wiener-1kg.jpg
    35.6 KB · Pregleda: 19
Poslednja izmena:
A zanima me, kako uopste podnosite toliku gorcinu? Po pitanju ciste kafe recimo, svidja mi se ukus filter kafe. Nju jedinu mogu da pijem bez icega.
 
Ukusi su razliciti, ali ukusi se i menjaju :) Ja sam do pre neku godinu obozavao cisto gorke kafe, tipa Hausbrandt, Lucaffe, Segafredo.. Posle sam polako presao na mesavinu Brazil-Indija ili eventualno cista Indija, pa Kolumbija, da bi mi sad ubedljivo najvise prijale Etiopija, Kenija, Indonezija, Burundi...
Po kaficima pijem kafu samo ako MORAM :D Mislim na klasicne kafice, kafeterije su drugo i tamo volim da popijem kafu ali ni to ne radim cesto.
 
Menja se ukus definitivno, meni recimo sad najvise prija Nikaragva a pre godinu/dve nisam mogao vise od gutljaja da popijem :)
 
Ta Lavazza je mesavina Arabike i Robuste, verovatno je gorka, tako da :sick:

Ja uzimam samo 100% arabiku.
Lavazza Crema e Aroma /plava kesa je uravnotežena. Ni gorka ni kisela, meni. A nije 100% arabika. Kao sto sam već napisao, robusta nije zadužena samo za gorčinu.

Ukusi su razliciti, ali ukusi se i menjaju :) Ja sam do pre neku godinu obozavao cisto gorke kafe, tipa Hausbrandt, Lucaffe, Segafredo.. Posle sam polako presao na mesavinu Brazil-Indija ili eventualno cista Indija, pa Kolumbija, da bi mi sad ubedljivo najvise prijale Etiopija, Kenija, Indonezija, Burundi...
Po kaficima pijem kafu samo ako MORAM :D Mislim na klasicne kafice, kafeterije su drugo i tamo volim da popijem kafu ali ni to ne radim cesto.
U Kafeteriji/Niš pio sam Gvatemalu. Izvrsna ali treba plaćati 1kg 3000+ dinara. Bez nametanja dalje diskusije, Lavazza ima 45% udela u prodaju espresso kafe u Italiji a ne Etiopije, Kenije, Indonezije, Burundiji, ... Pa kad ne mogu italijani onda manje možemo mi.
To mi je kao kad bih pričao ko letuje u Grčkoj i Turskoj ne zna šta je more i odmor dok ne letuje na Sejšelima.

Inace opet je lavazza u metrou na akciji 1+1 600 din 2x250 grama Crema E Gusto...
je za moka pot.

@zechs je Gaggia je duplo skuplja (Gaggia kao firma je prodata/ ne postoji. Sad je Saeco). A EC 685 je najprodavaniji home aparat u istoriji.
 
Poslednja izmena:
Gaggia Classic ga sije za sve pare, a kosta isto ;)
Gaggia jeste ozbiljna i odlična firma, ali model koji si naveo je barem 100 - 150 evra skuplji.

Nov Delonghi sam platio oko 150e pre jedno 6 meseci, ne znam sta jos ima u tom cenovnom rangu...
Pozdrav za sve ljubitelje dobre kafe. 👋
 
Nov ili polovan? Vidim da je u G 36.000.

Pisao je @xalexas za Gagiu Viva kao solidan entry model.
 
Nov ili polovan? Vidim da je u G 36.000.

Pisao je @xalexas za Gagiu Viva kao solidan entry model.
Nov, iz Mađarske. U ovom cenovnom rangu sigurno je ovaj model Delonghi-ja najbolji. Za te pare mozes da kupis samo Delimano :)

Opet kažem Gaggia je super firma, kao i skoro sve italijanske firme, manje više sve što kupis neces pogrešiti, a naravno što veći budžet to su veće i mogućnosti.
 
Lavazza Crema e Aroma /plava kesa je uravnotežena. Ni gorka ni kisela, meni. A nije 100% arabika. Kao sto sam već napisao, robusta nije zadužena samo za gorčinu.


U Kafeteriji/Niš pio sam Gvatemalu. Izvrsna ali treba plaćati 1kg 3000+ dinara. Bez nametanja dalje diskusije, Lavazza ima 45% udela u prodaju espresso kafe u Italiji a ne Etiopije, Kenije, Indonezije, Burundiji, ... Pa kad ne mogu italijani onda manje možemo mi.
To mi je kao kad bih pričao ko letuje u Grčkoj i Turskoj ne zna šta je more i odmor dok ne letuje na Sejšelima.


je za moka pot.

@zechs je Gaggia je duplo skuplja (Gaggia kao firma je prodata/ ne postoji. Sad je Saeco). A EC 685 je najprodavaniji home aparat u istoriji.
Evo suzdrzavam se i ja dalje diskusije :) Samo cu da spomenem da ja ove gorespomenute kafe placam 2200kilo sto je manje nego Lavace koje su po prodavnicama oko 2500. Toliko :)
 
Nov, iz Mađarske. .. Za te pare mozes da kupis samo Delimano
Kakav Delimano. Iz Madjarske moze i Gaggia Viva za 115 eura. Pa je i isplativija od Dedice. Dobra masina samo im je mana portafilter. Imam i jednu i drugu mašinku :)

@sajlonac Evo suzdrzavam se i ja dalje diskusije :) Samo cu da spomenem da ja ove gorespomenute Lavazze placam u pola manje od 2500. Toliko ;)
 
Poslednja izmena:
Razumemo se, placao sam ih i ja upola svojevremeno, pricao sam o regularnim cenama. A ako cemo pravo, ne bih je kupio sad ni za cetvrtinu te cene :D
 
Vec duze vrema se dvoumim da napisem ovo, ne da repliciram:
Na KP prodaju stare mlinove 25 godina i to za 120 evra, dole-gore. Pa devojka postane baba i mercedes istruli za toliko godina. 120 eura kosta auto. Znam da u Srbiji nema novih mlinova, poznatijih proizvodjaca a prihvatljivih za narod. Ali ovo nema smisla... 20-25 godina!
u srbiji ima novih (kvalitetnih) mlinova ali im je cena...
razlog zbog čega su polovni tako skupi je činjenica da su prosto neuništivi. ja imam super jolly koji je 97 godište. pre kupovine su mu zamenjeni noževi i on mojim tempom trošenja kafe može da gura tako 20 godina. da nema sitnih ogrebotina na njemu, niko ne bi ni znao koje je godište. taj mlin ima cirka 15 kila. sve je u njemu predimenzionisano i napravljeno da traje i traje. a onda uzmeš neki plastikaner od 7-8 iljada dinara i češeš se po glavi koliko će da izdrži posle garancije...
 
Tajh od 15-20 godina moze da traje jos 20 godina. Nisu oni skupi koliko ljudi generalno nemaju para nazalost... Ko god je otvorio jedan Mazzer i pogledao unutra jasno mu je, malo tu sta ima da crkne, prekidac mozda, nozevi se zamene i teraj. Ja sam btw Mazzer Major platio u Srbiji 250 eur poneo ga sa sobom u Singapur kad sam se selio i prodao ga za 600 eura ovde.
 
Ima lavazza gusto forte u zrnu 1kg 1200 din u metrou. Kakva je ne znam kupio sam je pa cu probati kad dodje na nju red.
 
Nazad
Vrh Dno