Šta je novo?

100hz TFT - TFT LED - OLED Monitor 22 - 23.6"

Darko1

Slavan
Učlanjen(a)
25.01.2006
Poruke
351
Poena
319
Pozdrav Drustvo

trazim monitor 22 - 23.6" koji u rezoluciji 1152x864 ili 1280x960
moze da Pruzi BAR 85hz naravno vise nikako ne smeta

Probao sam u nizoj klasi monitore do 100-120e 10ak modela (to su imali u mom mestu u ponudi)

I jednostavno svaki mi ubija oci - Treperenjem -
Ono sto ja vidim je Treperenje ili sto neko kaze titranje slike.?

ovo:
Desktop - background-image - none - Cisto plava slika - Na tome Vidim bukvalno Milione tackica koje trepere Extra brzo naravno ALi mi smetaju.

Verovatno neko zna o cemu pricam?
Inace monitor mi treba za Citanje po netu - Nikakve Filmove - igrice...itd za racunarom provodim 6-7h dnevno a od toga je Citanje 95%.

Naj Manje mi smeta od 8komada koje sam doneo kuci Samsung 2223NW


Znaci moze Li neka Preporuka za Monitor LCD - LED 85-100hz

a da nije 400-500eura:d


Hvala Svima unapred na informaciji.


PS: ima li negde da se nadje u srbiji 22-23.6" OLED Monitor i zna li neko cenu?
 
Nemoguce da treperi slika,nije to do osvezavanja. I nije isto 60hz na tft i crt. Verovatno su bili prikaceni na analog,bez drajvera,i ko zna sta jos. 90% monitora radi na 60hz. Imas i 3d monitore,koji rade na 120hz,Samsung 2233RZ,ali njegova cena nije mala.(ima ih jos,al o tome drugi put) Ako hoces best buy monitor,onda vidi DELL UltraSharp U2311H
 
RE@ IvaNftw

Pozdrav Covek Mozda ja naj bolje nisam pojasnio pa evo sada:

Monitori su svi bili LCD 22" (testirani) - Prikaceni na moju masinu iz podpisa i podeseni 1152x864 75hz
(to je rezolucija koja meni odgovara za gledanje i citanje i to ne menjam)

Upravu Si za Dve Stvari - Ni za jedan nisu instalirani Drajveri "za Monitor-e" i kaceni su na analog a ne na DVI.
Sto nije problem testiracu i te stvari.

Inace ono sto ja govorim da mi svaki monitor treperi-titra - na test sam doveo i par drugara - i oni to vide,ali isto to vide i na bilo kom drugom monitoru. Ali je problem sto ja to vidim 10puta jace nego sto bi trebalo - Nemam problema sa vidom...itd jednostavno takve su mi oci.....
e..mih:S:


o tom modelu sam i ja razmisljao U2311H nisu skupi 150-170e a imaju IPS

Kao i o T23A750 ali mi je 450-500e vec preskupo
(doduse to su mi po prodavnicama nudili da nabave)


Hajde testiracu Drajver monitora i DVI pa cu javiti da li je to nesto promenilo

Pozdrav i Hvala ti na Savetima
 
Čemu random velika slova na pojedinim mestima u rečenici, zaboravio si da pišeš srpski? :)
 
Namesti monitor na nativnu rezoluciju, a menjaj u windowsu veličinu ili zoom level u programu.

To treperenje eventualno može biti treperenje lampi od 50-60Hz (mrežni napon). Probaj te LED ekrane, možda primetiš razliku...
 
Uzrok tvog problema nije frekvencija osvežavanja slike, već nešto drugo. Moguće je da se problem javlja zato što analogna konekcija kupi neke smetnje, moguće je da ti smeta Frame Rate Control kojim jeftiniji monitori simuliraju 24-bitnu paletu boja (link 1, link 2), a možda je i nešto treće.
Rezolucija koja tebi odgovara za gledanje i čitanje nije baš najsrećnije odabrana, i ona samo pogoršava probleme sa slikom (jer monitor radi interpolaciju). Podešena rezolucija i frekvencija treba da su jednake fizičkim karakteristikama panela. Ako ti je slika sitna, menjaj DPI podešavanje ili biraj drugi monitor.
OLED monitor nećeš naći, tako da ti ostaje da potražiš neki od kvalitetnijih "običnih monitora". Ako si u mogućnosti, probaj neki ne-TN model poput gore preporučenog IPS-a. Ukoliko imaš osetljive oči, monitor je poslednja komponenta na kojoj bi trebao da štediš.

P.S. Fluo cev koja je direktno priključena na 50Hz treperi učestanošću od 100Hz (link). CCFL lampe u LCD monitorima se napajaju preko invertora, i rade na višim frekvencijama (link 1, link 2).
 
Koliko ja znam, a znam, NE POSTOJE OLED monitori te dijagonale jer je to još uvek tehnologija koja se razvija. Tek za kraj 2012 najavljen je proboj u tehnologiji OLED-a.
 
Poslednja izmena:
Uzrok tvog problema nije frekvencija osvežavanja slike, već nešto drugo. Moguće je da se problem javlja zato što analogna konekcija kupi neke smetnje, moguće je da ti smeta Frame Rate Control kojim jeftiniji monitori simuliraju 24-bitnu paletu boja (link 1, link 2), a možda je i nešto treće.
Rezolucija koja tebi odgovara za gledanje i čitanje nije baš najsrećnije odabrana, i ona samo pogoršava probleme sa slikom (jer monitor radi interpolaciju). Podešena rezolucija i frekvencija treba da su jednake fizičkim karakteristikama panela. Ako ti je slika sitna, menjaj DPI podešavanje ili biraj drugi monitor.
OLED monitor nećeš naći, tako da ti ostaje da potražiš neki od kvalitetnijih "običnih monitora". Ako si u mogućnosti, probaj neki ne-TN model poput gore preporučenog IPS-a. Ukoliko imaš osetljive oči, monitor je poslednja komponenta na kojoj bi trebao da štediš.

P.S. Fluo cev koja je direktno priključena na 50Hz treperi učestanošću od 100Hz (link). CCFL lampe u LCD monitorima se napajaju preko invertora, i rade na višim frekvencijama (link 1, link 2).


Pozdrav I hvala na ovako opsirnom i detaljnom objasnjenju:rtfm:

Uz sva tvoja objasnjenja i linkove sada sam jos bolje upoznao monitore i skapirao kao sto sam i mislio da je TN-panel ustvari masovni krs
(cast svakome i bez omalozavanja bilo cije opreme)
------------------------------------------------------------------------
Ovo mozda nekome pomogne pa procitajte:
uz put sam otisao i do drugara opticara a situacija je bila sledeca (kompjutersko merenje dioptrije 10ak puta mereno - po merenju):
Odmoran 0-0 na oba oka - Posle 1,5-2h za kompjuterom 0,5 - 0.5 u plusu. Samo 6h spavanja 0,3 -0,3 u plusu. 10h spavanja 0-0.
Znaci ljudi ODMOR cini cuda za oci - a ako ne mozete to da priustite sebi kao ni ja (spavanje od 10h i vise a dugo ste za monitorom)

Postoje i Kompjuterske naocare koje sam i ja narucio kostaju 9500din Stakla + (6000din ram ima i jeftinijih - ali sam ja hteo sporcki)

Plastike su u pitanju a ne stakla - sastoje se od 15 slojeva 5sloja su ista + 10 razlicitih za zastitu

Anti UV - Anti Blur - EM Shield - Light Reflection....itd (10 sloja razlicita)
ne ostaju Otisci prstiju - Tesko se grebu...itd (5 sloja)

izvinite na opsirnom opisu ali mozda nekome stvarno pomogne sa slicnim problemom a da ne zna sta je - naravno covek mi je rekao da nisam prvi sa ovakvim problemom i da ce nas sve vise i biti zbog:crash:

sada jos cekamo par dana da Cvike Stignu pa da vidimo da li je to to.
------------------------------------------------------------------------------------------

banzaiii

Covek posto vidim da se savim dobro razumes u monitore. Mozes li mi reci jos neke modele osim:
U2311H koje bi mogao da pogledam u slicnom cenovnom rangu.

i sta mislis o gore pomenutom OLED 250$ i nek bude i 150$ ptt opet je ok Cena za tako nesto?
 
Poslednja izmena:
Gornji link vodi na vest (od prošle godine), a ne na stranicu na kojoj može da se kupi monitor, tako da je pitanje da li uopšte može da se nabavi. Ako baš hoćeš OLED, čini mi se da ćeš morati da sačekaš da počnu da se masovno proizvode.

Pogledaj ovaj test. Prelistaji teme u ovom podforumu, kao i u podforumu šta da kupim.... Pogledaj i ovu temu, možda ti i tako nešto bude odgovaralo.
 
Ako ti zaista misliš da je to OLED monitor i to još za ovu džabe cenu od 185 evra onda sam ostao skroz bez komentara. Pitaj svakog ko se razume iole u monitore i dobićeš isti odgovor kao i ja: OLED tehnologija se još uvek uveliko razvija i samo postoje neki prototipovi za sada,ali ne monitora već televizora.

Taj link je fake, ne verujem da je ovo tačno. Da jeste, zar ne misliš da bi Benchmark i ostali sajtovi odavno vrteli testove OLED monitora ? Ajd razmisli logično...


http://vr-zone.com/articles/hp-announces-new-displays-for-creative-professionals-and-smbs/13634.html preporuka za monitor je neki od ovih ovde, pogledaj.
 
Poslednja izmena:
re@ banzaiii
Hvala jos jednom na informacijama i linkovima Prelistacu i procitati jos par puta pa cu odluciti sta cu da kupim

i izvinjavam se na gresci iznad OLED za 250$ to je bila samo informacija - sta je bilo i mozda ce uskoro biti.
 
Poslednja izmena:
re@ kosta10

Zasto mislis da ne moze da se kupi Jeftino ljudi svasta prodaju i ako se ceka 2-3meseca svasta naleti i za 10puta jeftinije ;)

posto mi je posao citanje po netu svasta i vidim veruj mi.


Da ne bi sada bas toliko skretali sa teme samo jedan Primer:

Phenom 1100T kod nas kosta 150-170eura ja sam ga kupio pre 20ak dana - stime sto sam ga trazio ukupno oko 2.5-3meseca za 38$ = 27eura - Potpuno novog i u kutiji ;)


Monitor ili TV potpuno je sve jedno (TV na koji kacis PC ili Monitor koji ima Tjuner)


OLED Monitori ili ti TV-i su daleko od samo Prototipa jer vec imaju da se pazare:

naravno 26.000 i 17.000 dolara su daleko od cene koju cu za sada platiti:S:

http://pro.sony.com/bbsc/ssr/product-BVME250/
http://pro.sony.com/bbsc/ssr/product-BVME170/

ili TV LG 15EL9500 15" mi je mali ekran
iako kosta oko 2500eura

moze se kupiti i za 660eura
http://www.ebay.com/itm/Oled-TV-LG-...0900523169?pt=Televisions&hash=item3a6ad628a1


Pozdrav od Darka
 
Pa svaka čast onda kako si uspeo da nađeš takve stvari po tako povoljnoj ceni.

Da, OLED je trenutno sasvim neisplativ za proizvodnju jer su sirovine koje su potrebne za njegovu proizvodnju još uvek skupe, pa zato i te cene od više hiljada evra...to će se promeniti vremenom kada se pronađu jeftinije sirovine koje će isto tako biti kvalitetne kao i ove skupe sada. Kažu da nas OLED doba čeka tamo negde posle 2015. godine, a 2013. se očekuje komercijalizacija OLED tehnologije.
 
Nazad
Vrh Dno