Šta je novo?

Win7 INTEX CMI 8738-6CH problem

Tokajac

Cenjen
Učlanjen(a)
29.08.2011
Poruke
3
Poena
151
Cao,

Problem sa INTEX CMI 8738-6CH karticom na Win7, racunar se sledi u nekom trenutku:
-nekada vec i kod pokretanja;
-uvek prilikom zapocinjanja skype poziva ili ulaska u skype podesavanja;
Asus ploca je stara 5god i problem se javio nakon sto mi je crkla integrisana zvucna, pa sam kupio externu (INTEX).

Pokusao sam sa driverima sa propratnog CD-a, i sa
http://www.intextechnologies.com/webpages/download-driver.aspx
Sound Card->Win7

Kako podestiti INTEX CMI 8738-6CH da radi na Win7?
Ukoliko nema ideja, jel zna neko da mi preporuci karticu koja provereno radi na Win7? Potrebno je da pokriva SAMO osnovni zvuk i mic i da radi besprekorno.

Pozdrav

P.S.
Trenutno sam izvadio karticu i komp radi (bez freeza)
 
Poslednja izmena:
@Tokajac, da te pitam sta si ti ustvari kupio INTEX CMI 8738-6CH nije eksterna kartica to su kartice koje idu na usb port, ti si kupio internu karticu koja se kaci na PCI slot znaci internu da si kupio eksternu win 7 bi je prepoznao i radila bi (ako nije proizvodjac neki totalni anonimus iz kineske garaze) I gde ti pade INTEX na pamet sem kao ti nije bila cena presudna. Ali dosta je prekoravanja svako se zezne nekad idemo redom dali si pod I iskljucio u bios integrisanu muzicku, II dali si ocistio sve drajvere od stare muzicke cak i iz W$ registry (nekad se to mora uraditi rucno) III dali se dize jos neki proces u pozadini koji ugusi masinu i izazove njeno zamrzavanje proveri u Start Task Manager, IV kako se karica ponasa kod komsije (na drugom racunaru) pisao sam ovde da je INTEX indijska firma ako je nisu prc kupili i da ima promenjivi kvaltet vise na gore nego na bolje jako je veliki procenat skarta mada sam prijatno iznenadjen sa njihovim externim kucistima za hdd mada moguce da je to prelepljeni drugi proizvodjac. I na kraju provereno radi na 4 god staroj masini sa W7Ultimate SPEED-LINK Vigo SL-8850 cena oko 7€ (ne znam cenu u Srbji)
 
Hvala,

SpeedLink USB (~16EUR u madjarskoj, nisam je nasao u prodavnicama u mom 'selu') i spliter da ide zvuk i na slusalice i na muzicki stub i osnovna konfiguracija Playback device -radi! Zvuk je pristojan.
Oprostite na mom kapitalistickom resenju, nisam spreman da ulozim vreme i entuzijazam u dalje istrazivanje INTEXovih defekata

Pozdrav

P.S.
Ce neko da kupi INTEX PCI? :-devil-:
 
Nazad
Vrh Dno