Šta je novo?

Za ljubitelje analognih satova

Ako mislis na ovog mog lorusa pogledaj malo bolje, to su JEDINE brojke na glavnoj komplikaciji sata, tako da nisu samo dekoracija...

Sent from my m2 note using Tapatalk
Pa da ali šta pokazuju? Broj minuta? Kao da je to preko potrebno. Ali dobro razumem šta si hteo reći. A što se boje tiče, zavisi koja je nijansa... Onaj zeleni Marshall i onaj zeleni Seiko bih nosio uz sve. Orange monster ne ide samo na odela,za karirane košulje ništa protiv. Ja gledam drugo nešto. Npr. narandžasti sat ide uz plavo, narandžasto, crno, belo, sivo... Ali ne i uz crveno, zeleno, braon. Dok crno, belo, sivo, plavo idu uz sve...
 
Sta da vam kazem.... Sat je nov!
49714e73fc66287d7b26264c21e2dae0.jpg


U medjuvremenu sam nasao ovo:

ca6e862b9b4b117f27178923c30c56df.jpg


Mislim da je sat kupljen u emiratima, zamnjena mu je originalna narukvica, stavljena hirch perforirana koza..

Ali najbolje od svega, centralni hronograf se krece u inkrementima od 1/5sec... Kao mehanika...

https://m.youtube.com/watch?v=0n4LX5RNqSk

Sorry zbog kvaliteta ali lose osvetljenje..


Ilumimacija... Nemam reci..
0fc43a263f150cc0eccbe76cb0fc0dd0.jpg


22c6a01e6b780967e67ebf5a550e6a0e.jpg
 
Poslednja izmena:
Piše na netu da je samo 37mm case width. Na tvojoj ruci mi deluje veće. Sekundara sa 300 "otkucaja" u minuti je dobra fora, ali nešto više troši bateriju. U svakom slučaju, jako lep sat, a i dobar izbor kaiša umesto originalnog. Jedino što ja zbog OCD nikad ne bih koristio već korišćen kaiš, kakav god da je. :)
 
Ooo pa imam ja za njega braon koji stoji mesecima i ceka da se udomi.. Sto se dimenzija tice nisam merio ali ovo je vece od mog casio mrw200h a on je 41 bez krunice..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Piše na netu da je samo 37mm case width. Na tvojoj ruci mi deluje veće. Sekundara sa 300 "otkucaja" u minuti je dobra fora, ali nešto više troši bateriju. U svakom slučaju, jako lep sat, a i dobar izbor kaiša umesto originalnog. Jedino što ja zbog OCD nikad ne bih koristio već korišćen kaiš, kakav god da je. :)

Ooo pa imam ja za njega braon koji stoji mesecima i ceka da se udomi.. Sto se dimenzija tice nisam merio ali ovo je vece od mog casio mrw200h a on je 41 bez krunice..

Sent from my m2 note using Tapatalk
Sto se potrosnje tiče, hronograf je tu ako zatreba da se nesto izmeri ali posto je ovo ipak dress watch mislim da ce uglavnom meriti koliko je mom drugaru potrebno da popije jelen 0.5 na belo u svatovima a tu je svaka desetinka krucijalna..

Kontam nesto, ovaj seiko i njegovi rodjaci su po cenama u rangu sa edificeom, jacque lemanom, fossilom, festinom i ostalima, ovo po kvalitetu izrade i mehanizmu nije u istom univerzumu sa gorepomenutima..

Evo dimenzija pa ko voli nek meri..
f6699e504a48cb9a0e5e7908f8996504.jpg


Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Čestitke, super sat, slike krš, daj bolje.
Sviđa mi se kaiš kako se uklopio.
 
9bd1dfb26518b9b5ca14afc7d5b44386.jpg


Kupih svojevremeno ovaj kais za ne bas male pare i razocarao se kako je izgledao na satu za koji je bio namenjen, sad je dobio neki smisao..
 
Meni se ne sviđa. Previše bi zelenog bilo. Šta znam, dress sat, nekako mi tamno braon koža ide najbolje na zeleno i žuto...
 
Hm, mozda si upravu, ja volim zelenu ali ne,ovu nijansu...

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
41HGsIABgSL.jpg

Naručen Junkers Bauhaus Automatik 60502. Dok čekam da mi stigne, može neka preporuka za metalnu narukvicu koja bi se uklopila lepo sa satom. Ne sviđaju mi se one milanese mesh narukvice.
 
Na ovom satu ja ne bih ništa dirao ☺️

Sent from my D6603
 
Mislim da se nijedna metalna neće uklopiti nešto posebno...
 
Nisam siguran ali neki spec edition, fabrički, green monster..

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
perverzija, kao i onaj black/orange.

Sent from my D6603
 
832fcf050a8e75ef9fb0a92455a35c25.jpg


Evo druge generacije..

Plavi je bomba...

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno