Šta je novo?

Kako kupovati aplikacije na Google Play?

prvo obrisati sve iz wallet-a i kartice, znaci sveeeee ides ovako wallet adresa i adresa kartice moraju biti usa, ja sam nasao neki kafic/restoran, broj telefona ostavljas svoj, onda kad to odradi stavis telefon u airplane mod i tako ga ostavis, posle ides u google account da iskljucis 2-step verification, da ne bi napravio problem i zakljucao account.PC > posle toga palis medu, usa connect, onda radis clear data, cache sve u browseru (PC), znaci totalka posle toga kucas u google-u play store, udjes u njega kucas svoj user pass i prvo ce ti mozda izbaciti error, tu gde pise error klikni na google play logo, bacice te kao na nas store, ali ces videti paid apps u search-u kucaj lupam cryten i moci ces da kupis, ostani na VPN-u ukljucen posle par minuta 10-15 mozda malo vise ima da se promeni store na americki. Na telefonu izadjes iz airplane moda i odes na medu usa i clear data na play store, to je to.

Mozda ti odmah nece biti prebacen na usa play store i neces biti zakljucan, ali budi nekoliko puta kupuj ili surfuj, pa kasnije ce se otkljucati.

Ovo je djilkosev tutorijal sad sam ga nasao, da ne bi kucao sve isto. Meda je tunnelbear, mada ja bih pre preporucio "hola" aplikaciju, koja nema limiti dok kod mede imas 500mb i jos 1gb kad tvitujes.

edit: Da li je nekom ova metoda trajno otkljucala americki play, jer meni u zadnjih 6 meseci na 4-5 razlicitih naloga nije. Dok na mom starom je i dalje americki a bas ovu metodu sam koristion.
 
Poslednja izmena:
Ja sam otkljucao sa tim tutorijalom. Samo sam odradio i par koraka na svoju ruku ali sad ne mogu da se setim sta..
 
To je zato sto zaboravljate kljucnu stvar..pisao sam o tome kako Google Store radi, a to je zato jer sam citao na xda kako se neki lik zalio da je iz Japana presao u USA, ali i dalje vidi Japanski Play Store i iz Google tehnicke podrske su mu objasnili sta da uradi kako bi video Americki Play Store. Na osnovu toga sam ja dosao do nekih teorija koje su se za sada pokazale, kod mene i u jos jednom, dva slucaja ispravne :D
 
@kamango604 Djilkoseva metoda skoro otključao (par stranica unazad). Zasad radi fleshovo sam 20 romova otad i svaki put pali US playstore. ☺
 
Pa koja je to kljucna stvar ? :)

Evo da se citiram jos iz marta meseca :D i da boldujem bitan deo..tek kada se on odradi sistem bi trebalo da podrazumeva da ste na US play store-u

Promeni adresu u walletu na neku americku...ugasi wifi i data na telefonu, a na pc-u upali vpn, ocisti cache i cookies iz browsera idi na play store i kupi neku aplikaciju za 99 centi ili sta god sto je jeftino..trebalo bi da ti se tada otkljuca play store i na telefonu i regularno preko pc-a
 
Da,da.. Tako sam i ja odradio. Moguce da sam procitao taj tvoj post pre par meseci..
Evo jos jedan plus za zechs-ov tip.
 
Ja sam mojom metodom bar 20 telefona otkljucao :)
 
Ja imam neku kreditnu karticu (master card). Jedino mi nju prihvata wallet. Prolazi li to za kupovinu?
 
Djilkosovom metodom sam davno otključao. Nakon toga sam promenio banku pa samim tim i karticu. Upisao sam tačne podatke sa pravom adresom i store je i dalje otključan na USA.
 
Radi mi kupovina. Neće preko PC-ja, samo preko telefona, što mi je i lakše. :)
 
****te koliko komplikacija skinite bre tor browser, staviš tel na airplane mod, Odeš preko tora kupis što ti treba (sa već napravljenim voletom sa našom karticom i pravim podacima) ugasiš tor ugasiš air plane mode i on kupljene app sam počne da instalira na telefonu
 
Kako je to lakse kada svaki put treba da se zajebavas. Ovo uradis jednom i to je to.

Znao sam da treba da se nesto uradi da bude za stalno otkljucan, meni je ok ali ostalim ljudima sto sam radio, mora svaki put da se pali hola pa da idu na americki.
 
Potvrdjujem, izaslo je i javno obavestenje a i proverio sam info tako da je informacjja tacna sto posto.
 
Direktne možda nikakve, a možda nam tako omoguće plaćanje na store.
 
A mozda su u šumi... Ja mislim da je ova već do naših stručnjaka, valute, načina plaćanja provizije i ostalo... Tako da to Daj boze da proradi kod nas do nove godine
 
Pozdrav ljudi. Imam u planu da kupim neke gemove na Clash of Clans ali sam iz CG pa sad problem je za kupovinu. Instalirao sam Holu i napravio americku verziju i namestio karticu ono sve u fullu da je nedje po americi moj broj itd. Ali kada sam isao da kupim neku random 1e apk dobio san potvrdni sms od banke ali i email od googlea. Tu me oni nesto upozoravaju blabla i sad ne smijem da se nakanim da kupim ovo na CoC. Ima li problema sto tada kad sam testirao bio sam na mobilni net?
 
Zdravo svima, ova tema ima 112 strana i nema šanse to da pročitam, tako da imam dva brza pitanja:

1) Drugar je otišao u SAD i njemu se i dalje prikazuje srpski Google PlayStore. Ne može ili ne zna da prebaci na američki. Kako to da uradi i zašto nije prebačen sam od sebe?
Ima WiFi tablet i ulogovan je sa američke IP adrese. U Google Wallet upisao promenio je zemlju, stavio američku adresu, bez Social Security number-a (jer ga nema) -- ako je to uopšte bitno.

2) Kako kupiti minute za ViberOut? Nema Srbije na listi. Inače, iz SRB kada se izabere ViberOut kupovina, kaže da nisu podržane in-app kupovine i kraj. Kada sam to uradio iz Slovenije, uneo sam karticu, sve tražene podatke, i na kraju -- nije Srbije bilo na listi, a lista zemalja je bila dugaaaačka. Da li je neko uspeo i kako?

Hvala! :wave:
 
Kad je već tako nek nazove Google i nek pita.
 
^ Na koji broj da nazove? Ima li neko konkretno rešenje za playstore i viber? ;)
 
Hvala na savetu za brisanje data/cache za PlayStore app! A kako kupiti ViberOut kredit? ;)
 
Nazad
Vrh Dno