Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

trek i cube imaju air amort, fuji ima coil

ja bih uzeo cube zbog 1x sram eagle
 
Biće ponovo pa se nadam da necemo biti te sreće :)
Trebali ste da ga pustite 15-tak sekundi da ode. Ja se ne bih usudio da vozim iza njega, jer se vidi da ne zna put i koči po 200m ranije, plus ne možete da se opustite na spustu, jer stalno razmišljate o rastojanju.
 
ja bih uzeo cube zbog 1x sram eagle

Ovaj Trek je mnogo lep bajsic, ali iskreno i ja za sledeci planiram 1x napred. Easy life i jedan menjac manje na volanu.

Ali ako kazemo da su uglavnom po opremi tu negde, pa izgled presudjuje... Trek je bombona. Slatke muke. ;)

Nego vidim da su droperi jos retki a ja bih ih definitivno ubacio u "must have" za sledeci bajs koji budem uzimao. Pa eto ja bih recimo pogledao i da li neki od zeljenih modela ima interno resenje za kabl za eventualnu dropper ugradnju.
 
Hvala drugari. Bio do dućana danas, Trek se može poručiti, a u drugom je Cube danas otišao poslednji model... I ja razmišljam da pojednostavim i da uzmem 1x napred. Tako da mi sad Trek stoji kao rezerva. Naime, našao sam sasvim slučajno u trećem dučanu Kona bajkove. Pao mi je oko na ovaj, Kona Mahuna 2019. Snižen je sa 950e na 710e. Znači najjeftiniji od svi ovih do sad, ali mi se čini isto tako kvalitetan. 1x je napred. Što se tiče izgleda, Trek jeste najlepsi. Nema sta. Sto se tice opreme, tu su negde? https://ciklo-centar.hr/artikl/kona-2019-mahuna-mtb-bicikl-mtbras
 
Poslednja izmena:
Sa razlogom je jeftiniji. Običan "Deore", daleko od pominjanog SRAM-a, slabije kočnice. Kona modeli nisu toliko na glasu međutim poznati su kao izuzetno dobri bajsevi, ali sa odgovarajućim nivoom opreme. Ovde to nije slučaj.
Ako se ipak odlučiš za 1x pogon, onda barem Fuji.
P.S: I dalje navijam za Trek ;) (niko nije komentarisao njegov Race Face pogon...)
 
Poslednja izmena:
Hvala :) Sve jasno. Što se tiče veličine rama, sa svojih 186cm kontam da sam na granici 19" i 21"? To su L i XL pretpostavljam. Trek je 19,5" i 21.5" verzije.
 
Juce ispred mene dva lika na bajsevima, napucani, sa sve profile racing zlatnim habovima (kao cirkular se cuju), a kada su krenuli da voze mislio sam daj boze ajde samo se sklonite, i gledajte u tu opremu jer moja tomos ponika 40 godina stara vas ostavi, tako da mislim da preterujete da je baš najskuplja oprema potrebna većini ljudi.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
naravno da nije, ali ovde ni ne govorimo o najskupljoj opremi. ovo je sve neki low to mid budget segment
 
@telep:

A sta mislis da su pre nego sto si ih sreo vozili 100km, pa su prosto premoreni? ;)
 
Hvala :) Sve jasno. Što se tiče veličine rama, sa svojih 186cm kontam da sam na granici 19" i 21"? To su L i XL pretpostavljam. Trek je 19,5" i 21.5" verzije.

Trebalo bi da probaš, mislim da bi ti sve ispod 20" bilo malo. Ortaku koji je tvoje visine je sve ispod 21" malo. Zavisi od same geometrije rama dosta. Ove brojke su samo sedalna cev, ona horizontalna je bitnija. Imaš ovde detaljnije.
 
@telep:

A sta mislis da su pre nego sto si ih sreo vozili 100km, pa su prosto premoreni? ;)

Nisu nego su lozane, koji misle ako imaju skupe bajseve da odma znaci da znaju da voze. Mislim moje misljenje je da je u biciklizmu previse tog "elitistickog" stava. Realno gledano ni jedan bajs ispod 5000 eura nije ozbiljan da moze da izadje na planinu. Eto gledam ta tri, ok ako ce decko voziti planinu sva tri ce brzo nositi u delovima, ako nece uzmi jeftiniji ustedi tih 250 eura pa ako ti bude trebalo dokupi posle. Ti rockshox amortizeri ce pri prvoj vecoj visini da botom autuju, tockovi ce praviti 88 i slicno. Ako tako krenemo neko moze da dodje da kaze ja ispod dt swiss tockova i habova ne idem, mora minimum fox 30 i eagle gold da bude.
 
Poslednja izmena:
mislis zipp 3zero moto tockove, ohlins susp i eagle axs :d
 
Preskace mi lanac u osmoj brzini (napred najveci, pozadi najmanji, 3x8)? Nova kaseta, nov lanac, sve radi kako treba ali u osmoj kada ga nagazim jako kao da preskoci lanac!? Ostane u brzini ali cimne uz gadan zvuk i trzaj. Bio ponovo kod majstora, kaze sve nastelovano (na nosacu radi kako treba), ne zna sta je... kaze, jedino mu pada na pamet free wheel.
 
Poslednja izmena:
Preskace mi lanac u osmoj brzini (napred najveci, pozadi najmanji, 3x8)? Nova kaseta, nov lanac, sve radi kako treba ali u osmoj kada ga nagazim jako kao da preskoci lanac!? Ostane u brzini ali cimne uz gadan zvuk i trzaj. Bio ponovo kod majstora, kaze sve nastelovano (na nosacu radi kako treba), ne zna sta je... kaze, jedino mu pada na pamet free wheel.
Jel shimano ili quando freehub? Oće to da se dešava... Polome se jedan ili dva od tri zuba koji prenose silu na točak i onda ume da preskoči. Ako je lepo naštelovan menjač i to kao mogućnost odbacuješ onda bi svakako sledeći realan korak bio otvaranje freehuba.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Sve ostalo je Shimano, računam da je i to.
Hvala, ako ne može da se koristi brzina, moram to da rešavam. Nisam do sad primetio zato što vrtim po gradu pa retko gde i stignem do osme. Pre neki dan sam primetio, danas se ponovilo.
 
Pazi nema to veze u kojoj si brzini već sa silom koju vršiš na pedale i samim tim kasetu. Pretpostavimo da si najjače gazio u na najmanjem zupčaniku na kaseti jer je tada najveći otpor pa da zato preskače freehub. Nađi uzbrdicu neku pa probaj u nekoj drugoj brzini, gazi najjače kao kada ti se dešavalo do sada i vidi. Ako preskoči to je onda to, ako ne onda je ipak nešto drugo.. Kod tih shimano kaseta najmanji zupčanik je uvek zaseban (i ostali umeju da budu ali najmanji pogotovo), proveri nije li od stare kasete ako si menjao i kažeš stavio novu kasetu?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Probaću. A ovo za najmanji zupčanik, jedino ako su me uradili u servisu
 
Imate li neku preporuku za sleek 26" gume za MTB? Uglavnom sam na asfaltu, ne vozim po gudurama pa mi kramponi samo stvaraju dodatnu buku. Imao neke Rubene... Djubre neopevano.
 
1 kg guma. Možda jeste dobra, ali je preteška [emoji38]
Ja sam juče uzeo continental sport contact II 700x42 i u odnosu na 2.25 kramponku, razlika je drastična.
 
Poslednja izmena:
Da li imate neku preporuku gde uzeti letnji ili jesenji komplet preko oglasa, a da cene nisu prenaduvane ? Ovo po planetbike-u nije realno.

Naručio sam pre vise od mesec dana sve iz Kine, ali od onog nevremena od skoro u Kini sve je izgleda izgubljeno i neće stići.
 
Znam da po second hand šopovima često ima bici dresova. Ja bih pre tu gledao nego oglase, sem ako prodavac sa oglasa nije iz tvog grada pa da pogledaš i probaš. Par ljudi iz moje okoline je kupovalo tako u second hand, bukvalno nove stvari mogu da se proberu. Alternativa bi ti bila sportzona.rs, tamo može da se nađe poneki dres i za oko 2000din. Naravno ne isključujem i merkator kada uhvatiš sniženja. Takođe sa nekih 3000 - 3500 može da se nađe sniženo na oko 2000 i kusur što je takođe dobra kupovina.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pogledaću po second hand šopovima. Nije mi uopšte palo na pamet da tamo ima.
Hvala.
 
Pogledaću po second hand šopovima. Nije mi uopšte palo na pamet da tamo ima.
Hvala.

+1 za second hand.
Cesto tamo ima novih stvari gde je neko kupio pogresan broj.
Drugarica kupila bici majicu za 2000 i nasla 10eur u zadnjem dzepu.
 
Sledeće nedelje bicikl akcija u Lidlu... svetla možda i nisu loša, kome trebaju.
 
Poslednja izmena:
Jel negde moguce kupiti novu vazdusnu vilu u Srbiji?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Ja sam kupio pre 5 godina u Planet bike jedan Suntour Epicon, 26tica za tada 16000 na akciji. Sada ne znam :) Svakako se ne bih usudio da tražim tako nešto s obzirom na cene kasvetnih vila...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
ima Fox 27.5 u planet bike, ali bolje da ne znas cenu :D
 
Nazad
Vrh Dno