Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

2.4 mogu sigurno da pasuju na te točkove koje imaš, ali ne vidim poentu.
Po klipu koji si postavio vidim da voziš po gradu, asfaltu, 2.4 je preširoka guma za takvu vrstu vožnje.
2.4 je DH segment gume.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Profesori, može pomoć za nas sa krševima :)
Da li moram da menjam ovu kurblu? Pedala se razmrdala pa kao da stegnem i podmažem biciklu i primetim.
IMG_20181021_162425148.jpg
Capriolo monitor, krypton X kurbla.
 
Ne. Ispod toga je metal, to što je puklo je samo plastika koja je tu zbog izgleda.
 
Hvala!
Nešto mi debelo plastika izgledala. Nisam bio siguran, osovina pedale što je našrafljena u kurblu ne mrda (pala bicikla pa se razmrdali ovi šrafovi što drže lim pedale).
Nije do tih 300 dinara nego mi se ne menja dok ne dođe pogon na red da se promeni.
 
Taj pogon je toliko slab tj kurble su toliko nezne da ako je pao na pedalu verovatno se kurbla iskrivila.
 
Ma zezao sam se :) Znam da je ultegra :) Nego pretpostavljam da na drumašima i kaseta i lanac ipak malo duže traju jer ne skupljaju toliko prašine, peska, vode i ostale katastrofe koja ih uništava. S druge strane, ako se referenciraš na npr sezonu a ne kilometražu onda je verovatno slično jer u proseku vozač na drumaš pređe bar duplo više km.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Pa sad mozda nema blata kao na MTB ali prasine, peska i vode definitivno ima, jer u sustini vecina ljudi koji voze drumase nisu sezonci vec ljudi koji su opasno navuceni na pedaliranje i voze prakticno cele godine, a na kisu gledaju kao na normalnu meteorolosku pojavu i izazov, jedino se po snegu ne vozi a i tad motaju trenazer, jer ko ne vozi taj otpada :)

I tada lanci traju oko 12-15000km sto je jedna, eventualno 2 sezone.
mada lanac je i jeftin mislim da se najvise para trosi na gume i tockove, jer to je skuplje a isto se trosi.
 
Poslednja izmena:
Gume da , a kako misliš a točkove? Ležajeve? Kad smo kod toga, treba da izmenjam kod mene a nervira me što zahteva specifičan alat pa uglavnom ne mogu sam...
A što se tiče vožnje drumaša po lošijem vremenu, jedan je od razloga zašto hoću da nabavim jednog :D

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa ko kupi jeftinije gume on trosi pare na krpljenje i opet mu se busi stalno, ko kupi skuplje njemu se ne buse ali opet se brzo trose pa ko vozi vise stalno kupuje gume.

A sto se tockova tice tu je najcesce zamor materijala pa pucaju zbice a puca i felna oko nipli od naprezanja, lezajeve, konuse i ne racunam to je sica :)

Evo meni su novi fulcrum tockovi trajali 25k prakticno nisu izdrzali drugi komplet guma a i prethodni shimano su popucali na isti nacin, jednostavno kaseta cupa zice ko vozi malo jaci prenos na brdu.

sad sam uzeo tockove sa G3 dizajnom oni su kao dizajnirani za takva naprezanja pa da vidimo, ovaj video klip bas objasnjava lepo problematiku

 
Poslednja izmena:
Au covece, nisam ni znao za ovu problematiku. Tj posto nemam iskustva sa drumasima nisam se mnogo ni informisao o ovakvim stvarima. Vidjao sam tockove koji su ovako pleteni ali iskreno nisam imao pojma sta stoji iza ovakvog rasporeda zica :)
E sad, zasto se ovakve stvari ne desavaju na mtb po tebi? Zbog lakseg prenosa? Realno ko trenira mtb xc pa i enduro, penje se mnogo vise nego neko ko vozi drumasa.
Ja sam sahranio jedno 3 tocka zasad :D ali uvek je bio problem sa obrucem, jednom je pukao skroz (pri doskoku, prednji tocak, bas sam se ubio..) jednom se izbusila felna izmedju dve rupe za niple, jos jedna rupa (malo agresivnije sam presao preko nekog ostrog kamenjara a felna je 30mm siroka pa je ostar kamen bukvalno samo izbusio felnu), i jednom sam je samo iskrivio toliko da nije mogao da se vrti tocak kroz viljusku. Zanimljivo je da mi zice nikad nisu pukle, cak i kod ovog tocka kome je obruc pukao skroz, kada sam kupio drugi (hvala @canee :D ) iskoristio sam iste zice.
Koliko je realno da zice popucaju zbog siline prenosa kod nekog ko vozi amaterski pa i poluprofesionalno? Doduse biciklisti, bilo mtb bilo drum, uglavnom imaju 60-80kg a ja sam 100 tako da i to ima itekako uticaja...
 
Poslednja izmena:
Sa danasnje voznje. :)

20181027_140045_resize.jpg

20181027_135935_resize.jpg
 
Moram da podelim moje iskustvo.

Kupio drumasa. Principia rsle sa full tiagra opremom. Naprosto sam bio odusevljen drumasom i voznjom na istom, nakon prelaska sa mtb-a. Odvozao prvi dan Beograd - Pancevo i nazad, i naprosto jedva cekao da svane novi dan da ponovo sednem na novog ljubimca. Tako se i dogodilo. Ustadoh u 8h i uputih se na jednu duzu turu. Pupinov most, Zemun, Novi Bg, Adin Most... Dva kruga oko Ade, i krenem kuci.

Lepo lagano, sa potpunim uzivanjem. Na delu kod Beograda na vodi desi se jedna stvar koja mi je promenila planove. Naime, na samom ulazu kod bg na vodi, tacno ispred prvih kafica nakon krivine... Vozim ja lagano nekih 10km/h, zbog same guzve na putu... I ni od kud, mala bela pudlica mi se baci pod tocak... Ne svestan sta mi se desava, pocinjem da padam. Pad je bio poprilicno cudan, i ne secam se tacno kako sam pao. Dolazim sebi i pocinjem da ustajem, medjutim primecujem da mi leva ruka visi na pola ipsod podlaktice. FUCK, zovite hitnu pomoc. Ruka je bila kao kod igrackica, direktno na pola podlaktice savijena, visi... Nemam kontrolu. Ljudi su se okupili, iz kafica su mi odmah doneli led i pruzili pimoc. Vlasnici psa su pobegli glavom bez obzira iako ih nisam ni video, rekla mi je radnica iz kafica koja mi je donela led... Vise o tome kasnije. Hitna je dosla, i da ne duzim... Morao sam na operaciju radiusa. Stavljena mi je plocica i 7 srafa.

Radnica, koja mi je pomogla, cuvala mi je bajs i nakon sto sam dosao u hitnu, zvao sam je da joj se zahvalim i da kazem da ce doci burazer po bajs. Napomenula mi je da si vlasnici psa, nakon mog odlaska sa hitnom, dosli da traze psa...koji je preziveo i kojeg su nasli. Meni niti su prisli, niti su ponudili pomoc. Moram da napomenem posto nisam to rekao ranije, vozio sam na biciklistickoj stazi, a pas je bio pusten naokolo da trckara.

Ovo pisem iz nekoliko razloga. Prvi je da sam jako besan na vlasnike psa, jer pustiti psa koji je hiperaktivan i trckara svuda naokolo na takvom mestu bez povodca je stvarno uzasavajuce. Moglo je neko dete da bude na mom mest bedaj Boze. Druga stvar je, zelim da napomenem svima da budete oprezni na kvadrat, jer i kada pazite mogu da vam se dogode nepredvidive stvari. A treca stvar je... Moram malo da ispucam sve iz sebe, pa udaram po tastaturi... Oziljak ce ostati do kraja zivota... Tu...
05ce7f3d30c7df07d8d1b547e0dec9d7.jpg
f0f51f24ab130d382b2706a783ac3912.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Žao mi je što ti se to desilo, najgori mogući scenario ti se dogodio.
Te zvane bici staze su totalni promašaj, tu ne treba uopšte voziti, jedino gurati zbog ljudi koji nemaju svest o tome gde se nalaze i kako da se ponašaju.
U mom gradu, kraju, nepostoji ni metar bici staze, verovatno ne bi ni vozio po njima da postoje baš iz ovakvih razloga, vozim što dalje od naroda i gužvi.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Ja stalno pričam Biciklističke staze su jako opasne po bicikliste i ako ne izgleda tako.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ovo u BG-u nema veze sa biciklistickom stazom. Poslednji primer je nazovi staza u Takovskoj. Iscrtas ofarbas u crveno i kao to je staza. Isto uradjeno i u Ruzveltovoj. Samo da se pohvale kako su eto napravili biciklistiocku stazu.
Jedina staza koja moze da se nazove biciklistickom je na 25. Maju na Dorcolu i na Adi. Ali i ona (Dorcol) je u ocajnom stanju. Za pomeranje kamenja u bubregu dusu dala.
 
Poslednja izmena:
Brz oporavak.

Stvarno bedak, uzmes bajs i umesto da uzivas, ti mora da ss oporavljas.

Meni se letos desilo, lepo me strecnulo. Vozim ulicom pored ivicnjaka, ide covek sa malim psom na povocu i on nasao bas da ide po kraju trotoara. I idem ka njima, pas samo skoci na mene, krenu da laje i ja mahinalno cimnem volan u levo. Da nisam, mislim da bih ga zakačio tockom. Covek dok je skapirao da treba da ga povuce nazad, ja sam vec stigao kuci :D

Da li mozes ti nekako da ih tuzis? Zna se ciji je pas, ili neka naknada stete? Kako to ide u ovom slucaju?

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na podrsci. Pa istog dana iz mupa je inspektor dosao u bolnicu da dam izjavu, na poziv doktora. Sve sam mu ispricao, i to da imam svedoke, i da su kamere sve snimile... Ali on je bio u fazonu... Vazi bato...nema nista od toga. Vlasnicki pas je u pitanju. Videcemo kada se malo vise oporavim.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Brz oporavak Zale. Ja sam se u saobraćaju nagledao brda ružnih stvari, stoke i psihopata. Sa ljudske strane ne mogu da poverujem da su ti vlasnici pre pobegli sa psom nego da priđu da pomognu. Još je veća bruka ove države što ti policajac odmah stavi do znanja da se neće ni cimati oko toga. Meni se tu budi bes kada god pomislim na sve takve slučajeve za koje sam čuo u zadnjih par godina. Ovde građanin nema nikakva prava, niti je zaštićen. Uf ne mogu više da mračim, želim ti brz oporavak i povratak na bajs [emoji123]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Tako vam je to u zemlji primitivaca na brdovitom Balkanu. Mozda su samo turci gori od nas. Sebicluk, javasluk, bez obraza. Ta moda da je grad pun dzukela koji vode svoje vlasnike u setnju, potice od nedostatka ljubavi prema bliznjima, a onda mrvice preostale u neadrtalcima, trose na dzukce.
Sa Dorcola sam i cesto ih setaju po bici stazi. Njihova fora, kerovodca, pa skloni se Dzeki, vidis da ide bicikl ! Najgora varijanta su vlasnici malih dzukaca sa onim tankim povodcima sto se rastezu. Oni idu pored staze, njihovi mezimci na drugoj strani, a izmedju skoro nevidljiv povodac. Samo Boze pomozi da ugledam na vreme. Imam jaku sirenu, 140 db. pa ih uglavnom strecnem, ali ima dzulela na 2 noge koji namerno uopste ne reaguju. Imam jednog prijatelja koji posle upozorenja glasom, lupa samare, a zene po dupetu. Neko kaze da je lud, ja kazem da nije, a da su ludi oni koji nece namerno da se sklone sa staze, a nisu gluvi !
 
Nije fora da pravi razliku izmedju muskih i zenskih, nek udari i muske po dupetu :D

Daj link za tu sirenu, ako ima uopste na internetu

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Nije to samo kod nas, to je tako zbog toga zato sto se pesaci i biciklisti krecu istom stazom, uz to za bicikliste staza nije u jednom nivou vec je prepuna ivicnjaka, stubica i raznih drugih prepreka, tako da ako izbegnete psa u neku prepreku cete vec da zabodete.

Najsavremenije i najbezbednije resenje su primenili na banjici, ali to isto resenje nisu primenili na ostatak grada.
A najgluplje je na savamali gde je kroz glavno setaliste sa kaficima provucena biciklisticka staza.

nasi politicari se uzasavaju pri pomisli da neko vozi bicikl, to je olicenje slabosti u drustvu i neuspeh u zivotu, oni na to nikad ne bi seli i gledaju da ih uklone sa puteva i da se to vozi samo pored reke i u parku.
 
Poslednja izmena:
Domen je već duže vreme ugašen, verovatno Jone više nije imao vremena ili volje da finansira hosting a poseta sigurno nije bila na nekom zavidnom nivou.
 
Nije fora da pravi razliku izmedju muskih i zenskih, nek udari i muske po dupetu :D

Daj link za tu sirenu, ako ima uopste na internetu

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka

Stvarno koja je to sirena?
 
Sad sam ukapirao da ciklonaut.com ne radi, a svi ostali linkovi koje google izbaci rade, kod mene je pinovan tab pa ga nisam otvrao kroz pretragu.
 
Kod mene je bukmarkovan već godinama kao ciklonaut.com i radio je tako normalno, index stranica bi trebalo automatski da se učitava!!!
 
Nazad
Vrh Dno