Šta je novo?

MNP u praksi - vase price i iskustva

Potvrđujem ti ovo što ti je napisao omtw. Nakon prelaska post-pre ti si za Telenor potpuno novi (neregistrovani) korisnik. Meni su to naglasili kada sam imao tu akciju i ja sam posle nekoliko dana otišao i registrovao broj. Nebuloza, ali je kod njih to tako.
 
Да, на порталу и даље постоје бројеви али без података о власнику. Мало поглу јер сам само извршио пребацивање са пост на при а нисам ништа друго мењао али ако им је пракса таква ... нисам стигао да свратим, ујутру ћу. Једино не знам да ли да региструјем број или само тражим пук и серијски па после одем до випа. Да ли нешто од тога може да омете пренос броја?
На мтс-у сам безброј пута мењао из и у и увек сам остајао власник. Можда је теленору ово опција да нерегистроване бројеве после могу да продају другоме ако се власник не сети да региструје??
 
Uzmi samo PUK. ICCID ili serijski kako ga zoveš piše na samoj SIM kartici, osim ako nije ručno sečena. Čak i da je tako postoji brdo aplikacija na Play store koje mogu da očitaju ICCID sa čipa. Ako registruješ broj u Telenoru onda nemoj da podnosiš u istom danu zahtev za prenos u Vipu nego tek sutradan. Meni su tako odbili prenos, pa je tek iz drugog pokušaja prošao, ali sam izgubio skoro 10 dana jer me niko nije ni obavestio da je prenos odbijen.
 
Prema pravilniku neregistrovani prepaid brojevi, ako se toga operateri pridržavaju, ne bi ni mogli da se prenose. A kada registruješ prepaid broj onda bi trebalo da čekaš 3 meseca jer je to minimalni period da budeš u mreži davaoca broja. Mada kako je napisan taj član ("pretplatnik u mreži davaoca broja kraće od 3 meseca"), može da se tumači i da ako imaš neki drugi broj kod njih minimum 3 meseca, opet možeš da preneseš broj koji ti je kraće kod njih u mreži. Ali na kraju, ako su gore napisana iskustva drugih tačna, izgleda da operateri ne odbijaju uvek prenos kada po pravilniku imaju pravo.
 
Пробаћу касније да извучем те бројеве од њих, ако не дају и ако не успем да нађем картонче (а број је прастари, нема ни оне сечене делове него је из времена када су давали картице од 32MB као екстра али је срећа да ја као хрчак све скупљам и ништа не бацам) онда ћу да их региструјем па кроз три месеца пребацим било где. У међувремену имам тај привремени вип број али сам смислио и опцију да раније кренем са Змајчеком па ће у тој причи зззз да буде само алтернатива.
 
Probaj da pozoves i da im trazis PUK.

Po RATEL-u:

Kod:
Operator davalac broja može da odbije zahtev iz sledećih razloga:

zahtev za prenos broja netačan ili nepotpun;
zahtev je podneo neregistrovan pripejd pretplatnik (korisnik);
utvrđeno da postoje neispunjena dospela dugovanja pretplatnika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Нисам стигао ових дана, ваљда ћу поподне да одем и завршим. Нисам сигуран шта је најбоље, да само затражим пук и серијски, да региструјем картице и ризикујем да вежу на три месеца или да тражим да ми замене картице, онда добијам нове и имам све што је потребно. Мада, као што сам писао, више и није битно, поподне ћу да пребацим и једну мтс на змајчека и имаћу довољно минута па не морам да се трошим и узимам ове ззззз додатке.
 
Pre 5 dana sam podneo zahtev za prelazak sa Telenor prepaid-a na VIP prepaid. Broj nije bio registrovan i nisam imao ser. broj. Otisao sam u Telenor, zatrazio ser. broj, proverio da li je tacan puk koji imam i predao zahtev u VIP. Prelazak ce biti 09.09 u 02h
 
Može lako da se sazna ser broj pa čak i da se vidi na samoj kartici. Mislim da to nije problem

Sent from...
 
Чим заврши одбојка идем до Теленора (видео да је радно време до 20ч) па ћу директ да тражим бројеве за картицу која је планирана за пренос и да региструјем ону другу. Уз питање о неком могућем одлагању у овим процедурама.
 
Uzmi samo PUK. ICCID ili serijski kako ga zoveš piše na samoj SIM kartici, osim ako nije ručno sečena. Čak i da je tako postoji brdo aplikacija na Play store koje mogu da očitaju ICCID sa čipa. Ako registruješ broj u Telenoru onda nemoj da podnosiš u istom danu zahtev za prenos u Vipu nego tek sutradan.
Био малопре, па сам питао, делује да би регистрацијом био везан још она три месеца па су ми само одштампали серијски број и пук 1 и 2 па мислим да неће да буде проблем. Вип ионако ради само до 5 поподне па ћу код њих у понедељак.
Други број сам регистровао за сваки случај.
 
Mislim da ne bi ali ne smem da tvrdim. Ja sam pre dve godine registrovao i isti dan podneo zahtev za prenos u Vip i naravno odbijen. Posle 7-8 dana kada sam otisao u Vip da vidim dokle se stiglo sa prenosom, tek mi tad rekli da je odbijen zahtev. Onda sam predao novi zahtev, i posle 4-5 dana sam bio u Vipu. Da li su u međuvremenu nešto menjali, sumnjam, ali ne smem da tvrdim.
Edit :
Mislim da ti u Rodi radi Vip i sutra.
 
Poslednja izmena:
Ради али не верујем да ћу да одем, узео зам јуче и змајчека па ми није хитно а на овај тлн број могу да ме зову.
 
MTS mi odbija prenos postpaid broja u Telenor, jer nemaju ažurnu evidenciju plaćenih računa. U moj MTS i dalje stoji da nisam platio april i jul, iako su oba plaćena (julski pre najmanje 10 dana). Računi plaćani iz online banke, jedino da idem u banku, da mi overavaju uplatnice, pa da podnosim mts-u, a to mi se nikako ne radi. Upravo sam platio i račun za avgust.
Neki savet?
 
Koliko znam to ti je jedino. Da odes u banku da oni overe da si platio.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ratel?
Što je korisnik kriv što njima ne radi sistem već 6 meseci?
 
Ako ima vremena da čeka, moze pokušati. Ali zar nije brže otići do banke i potrositi pola sata nego se zezati sa ratelom nedeljama

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ako bih išao u banku po overene račune, slao bih ih isključivo Ratelu.
To mi je poriv, ali razumem da je bezveze. Nit ću MTSu nauditi, nit ću broj preneti.
 
Zasto da ide do banke i gubi vreme na to i jos da placa te potvrde ako je sve platio?! Pod uslovom da si naveo tacan poziv na broj to moraju da proknjize.

Moguce da su odbili zbog racuna za avgust. Sada ce namerno danima da ga “knjize”... tako su i meni uplatu preko sajta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Račun plaćen 1.9. još nije proknjižen. U Moj MTS stoji da nije plaćen
 
U MTSu je raspad sistema. Bas na sistem mislim. Meni ne mogu izdati korigovani racun vec 2 meseca. Najbolje ih kontaktiraj preko ceta, pa vidi da li imaju kakvo resenje jer je moguce da su ti ipak proknjizili, a ne vidi se kod tebe na portalu.
 
Da li je moguc prelazak sa postpaida na prepaid drugog provajdera, konkretno MTS postpaid na VIP prepaid? I da li moram u telekom da najavljujem raskid i slicne gluposti uzevsi u obzir da mi je ugovorna obaveza istekla pre 4 meseca?
 
Jok ali ces morati peske u VIP jer im sistem,kao, ne može to rešiti online. Tako bar beše oko NG kad sam ja to probao.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Podneo sam zahtev za prenos jednog broja sa Vip prepaid-a na mts prepaid u poslovnici u četvrtak 03.10. posle 14h.
Niko me iz Vipa nije zvao i nije mi stiglo ni sms obaveštenje da li je zahtev odobren ili odbijen, kontaktirao sam mts na Facebook-u i pitao šta je sa zahtevom, oni su odgovorili da je zahtev još uvek u radu.. na zahtevu piše:"Zahtevano vreme prenosa: 09.10.2019". Možda će se broj preneti noćas, ostaje da se vidi
 
f1d925fc0b8f25e5c7fe9e2b9725091a.jpg

Broj prenet iz mts u telenor i ovo pise kad se udje u meni za dodatke
 
Pokusavam da protumacim uputstva sa Telenor sajta za prenos broja u njihovu mrezu i neto mi ne ide. :D

Elem, 10.10. mi istice UO u MTS-u i zelim da predjem na Telenor postpaid. Po ovome sto pise kod njih (Telenor) na sajtu, moram da sacekam istek UO a zatim da sa poslednjim dospelim racunom posetim Telenor poslovnicu gde cu podneti zahtev za prenos broja? Prema ovome, nema potrebe da kontaktiram MTS u vezi prenosa broja?

Za početak proveri da li ispunjavaš osnovne uslove za prenos broja
Postupak prenosa broja možeš pokrenuti, ukoliko nisi ugovornom obavezom vezan za prethodnog operatera.
Ukoliko si postpejd korisnik, važno je da izmiriš sve obaveze prema starom operateru. Ponesi u Telenor prodavnicu poslednji dospeli plaćeni račun, kako bi mogao započeti proces prenošenja broja.

Ako si pripejd korisnik, važno je da se registruješ. To možeš da uradiš i u Telenor prodavnici, prilikom podnošenja zahteva, uz važeći lični dokument, SIM karticu i PUK1 broj.
Proveri kod svog starog operatera da li je broj već registrovan na ime druge osobe. Ako jeste, preregistruj ga na svoje ime, pre podnošenja zahteva.
Važno je da broj koji želiš da preneseš u Telenor mrežu već nije u postupku prenosa.
Možeš uspešno preneti svoj broj u Telenor, posle bar 90 dana provedenih u staroj mreži.
Ako imaš manje od 18 godina, zahtev za prenošenje broja može podneti tvoj roditelj ili staratelj.
Ukoliko ispunjavaš sve navedene uslove, tvoj zahtev će biti prihvaćen.

Ukoliko ispunjavaš prethodne uslove dođi u Telenor prodavnicu
Telenor prodavci će ti pomoći da pravilno popuniš zahtev za prenošenje, kako biste se zajedno uverili da su svi uslovi za prenos broja ispunjeni.

Zatim ćeš dobiti novu Telenor SIM karticu sa svojim starim brojem.
U roku od tri radna dana, poslaćemo ti SMS obaveštenje o tome da li je tvoj zahtev prihvaćen i datum kada će tvoja Telenor SIM kartica postati aktivna. Do tada možeš da koristiš svoju staru karticu na uobičajen način. Aktivacijom nove kartice, stara prestaje da funkcioniše i možeš odmah da jednostavno nastaviš komunikaciju sa svog starog broja, u novoj mreži!
Ukoliko si prilikom potpisivanja ugovora odabrao i telefon, poslaćemo ga na tvoju adresu zajedno sa aneksom ugovora.
Ukoliko odlučiš da prilikom prelaska u Telenor mrežu – ne uzmeš telefon odmah, to možeš učiniti i kasnije, kad god poželiš.
 
11.odes u Telenor i trazisprenos broja. Bitno ti je da si platio za 9 mesec(ako ti je stigao račun). Malo je nezgodno jer ti je datum isteka takav da bi MTS mogao odbiti prenos jer nije placen septembar a ti možda nisi ni dobio račun jos.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno