Šta je novo?

Besplatni programi za poslovnu primenu(Free commercial)

I mene zanima ova "Bing" verzija za firmu...
Treba da uzmem 2 kompa, oni bi bili umreženi, bez servera, samo file sharing sa jednog na drugi i obratno...pretpostavljam da nema nekih ograničenja za ovakav tip "mreže"?
 
Poslednja izmena:
Bing verzija je legalna za firme, ja je uzeo i raspitao se. Bing verzija nema skracene opcije u odnosu na Core ili Single Language, tako da ce ti raditi i mreza (mozda postoji neki limiti za Core verzije, proveri, ali racunar na racunar ce raditi 100%).
 
šta je po vama bolje, LibreOffice ili OpenOffice?

Da li sam to negde video, da je Avast sada free za firme?
Da li i dalje važi da može MSE free na manje od 10 kompova?

Sutra mi stižu dve mašine u firmu sa 8.1 Bing...

@djalf
hvala na odgovoru
 
Neki predlog za command line postscript to PDF konverter?
 
šta je po vama bolje, LibreOffice ili OpenOffice?

Ja koristim Libre i prezadovoljan sam. Uglavnom samo Calc, ali za mnogo toga.

Da li sam to negde video, da je Avast sada free za firme?

Mislim da nije.

Da li i dalje važi da može MSE free na manje od 10 kompova?

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/security-essentials-download je napisao(la):
Need security for your business?

Microsoft Security Essentials is available for small businesses with up to 10 PCs. If your business has more than 10 PCs, you can help protect them with Microsoft System Center 2012 Endpoint Protection deployed and managed through Microsoft System Center 2012 R2 Configuration Manager.

Jeste i dalje, isto njega koristim kao zastitu i za sad nisam imao problema, mada pazim sta posecujem :)
 
Poslednja izmena:
KOji je antivirus sad slobodan za korišćenje u firmi? Na XP-u MS SE ne radi više.
 
Baidu nije slobodan za firme. Bar sam tako razumeo EULA.
 
Koji besplatni, 3D CAD je ok za poslovnu upotrebu?
 
^3D CAD free commercial i da radi kako treba... Teško, makar ja do sada nisam čuo a ako kojim slučajem pronađeš, molim te prijavi na temi.

Ako pod cad-om misliš na Autocad možda je ipak bolje da razmisliš u pravcu Autodesk-ovog lizinga (npr. višegodišnjeg) i postediš sebe muka u vidu nekompatabilnosti i neoptimizovanosti nekog ne-Autodesk 3d cad programa.

Sent from my HM 1S using Tapatalk
 
Možda Blender on je free 3D CAD ako se ne varam..
 
Blender jeste besplatan. Naime štampao bih razne sitne gluposti na 3D štampaču, pa mi je glupo da pucam pare na legalan CAD. Uostalom, tek treba neki od programa da naučim, a u principu ne koristim plaćen / krekovan softwer.
 
FreeCAD, mada je on više hobi projekat, ali nudi dosta mogućnosti. Za 2D najbolji je Draftsight.
Ima i komercijalnih ali jefti(niji)h, kao što je npr. VariCAD. U poređenju sa godišnjim cenama za Inventor, SolidEdge ili Solidworks, 600€ dođe skoro džabe :d
 
Poslednja izmena:
SketchUp
 
SkstchUp nije besplatan za komercijalnu upotrebu, ni free verzija. Mora da se plati.

Sent from my HM 1S using Tapatalk
 
Mislim da je stara verzija, SketchUp osam, besplatan za komercijalnu upotrebu.
 
.
Uz FreeCAD dobro ide Kerkythea, besplatni render program. Meni je malo nekomforan, ali moze da se iskoristi kada se nema novca za nesto bolje.
.
 
Pozdrav ljudi, da li ima neki free commercial program na foru Corel-a?
Da može da importuje .cdr i .pdf i da to eksportuje u .plt.

.plt mi treba za laser za graviranje.
 
Inkscape, ali nisam siguran da li otvara cdr fajlove.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ajd sad da pitam, posto nisam uopste zalazio u to kako i sta sme da se koristi u firmi sto je "free". Posto koristimo laptopove 30+ komada svi sa OEM Win 10 (po koji je samo ostao na 8.1 na zahtev korisnika) svi su fabricki dosli sa Defenderom - jel ja to sada smem da ostavljam instalirano ili ne?
Svakako uskoro menjamo komplet "flotu" prelazimo na QC + SSD-ove pa cu ujedno i raditi prelazak na Linux jer se ne isplati davati 15k na Win 10 Home, pa necu morati da brinem previse o ovim stvarima. No za ovaj period od 1-2 meseca se sada tripujem :D
Jel kaznjen neko za takav previd?
 
Veliko hvala Yooyo i Space Beer, otvara sve što treba, sad samo da provalim kako da odradim ono što meni treba :)
 
Zar u EULA-i trial verzije ne piše da li je commercial free ili nije?
 
Obzirom na ozbiljnost teme, razdvojite testiranje programa od računara u firmi i rešen problem.

Na firminim računarima instalirajte samo programe koji su besplatni za komercijalnu upotrebu ili koje imate legalne i koje sigurno koristite.

Sent from my HM 1S using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno