Šta je novo?

Samsungov Galaxy Tab 10.1 i 8.9

AtiRage

Čuven
Učlanjen(a)
18.12.2002
Poruke
469
Poena
620
Vidim da nema otvorene teme o ovim sjajnim uredjajima, pa da kazem par stvari o
Samsungovim novim Honeycomb tabletima.

Oba Taba ce imati Tegra2 SOC i PLS ekran sa rezolucijom od 1280*800px.
Manji ce biti 470grama, a veci 595gr i oba ce biti 8.6mm debljine.

Najavljeni su za pocetak juna sa cenama oko 500$ (vidi tabelu na Anandtechu)

DSC_2437sm.jpg


Detaljnije na AnandTechu

I takodje "must see" - dvanaestominutni demo video o 10.1" modelu, pravili su ga u Francuskoj AndroidHD tim:

[YOUTUBE]rtqXLGPzVMk[/YOUTUBE]
 
Posto je otvorena tema o ovim tabletima, ima smisla staviti sledeci video:

[YOUTUBE]EVostB97nTY[/YOUTUBE]
 
najava da ce se Galaxy Tab 1 WiFi only prodavati za $350
 
Galaxy Tab 1, i to ne wifi only, samo video u Nemackoj za 331 eura i na britanskom Amazonu za 300 funti.
 
pričaš o Samsung P1000 Galaxy Tab (7 inčni model)?

budi lep pa mi daj adresu te radnje u nemačkoj :) (jes' da je glossy ekran, al' našao sam antiglare matte nalepnicu ;D)
 
daj info za to u Nemackoj!
 
Dajte ljudi, o proslogodisnjem Tab-u pisite u njegovoj temi.

Ova tema je posvecena novim tabletima sa Tegra 2 SoC-om i Honeycombom.
 
Sta da se radi, natrcalo je pitanje, a ovaj tab se jos tek ocekuje, nisu ni novinari jos stigli da ga ocekuju. Koliko sam ja razumeo, postoji sansa da ce finalni primerak cak biti i tanji od ovog prikazanog na videu, a skoro sigurno ce biti radjen od kvalitetnijih materijala.
 
Kao sto rekoh vec negde, finalne verzije ovih tableta ce se bas razlikovati od onih prikazanih na MWC-u. Samsungovi inzenjeri su uspeli da za nedelju dana od predstavljanja iPad2 izvrse neverovatne zahvate na dizajnu i da u tom kratkom vremenskom periodu totalno preurede vec gotove modele (tanji, boljaaa baterija...) i podele test primerke (za samo nedelju dana, bukvalno neverovatno) :)
 
Vietnamski preview video o 10"-nom Tabu:

[YOUTUBE]vdu5PVjCGo0[/YOUTUBE]
 
Sve sam ga razumeo :d . Za one koji ga nisu razumeli kaze da kida iPad 2 po debljini i svemu :)
 
@Gizmor

hahahahaha :)

i kaze da ce biti jos jeftiniji ! ^_^
 
Kao sto rekoh vec negde, finalne verzije ovih tableta ce se bas razlikovati od onih prikazanih na MWC-u. Samsungovi inzenjeri su uspeli da za nedelju dana od predstavljanja iPad2 izvrse neverovatne zahvate na dizajnu i da u tom kratkom vremenskom periodu totalno preurede vec gotove modele (tanji, boljaaa baterija...) i podele test primerke (za samo nedelju dana, bukvalno neverovatno) :)

ma tukija su to uradili za nedelju dana. to se od starta radilo samo su od one lošije verzije imali par primeraka da pokažu da imaju bar nešto jer ova bolja nije bila spremna za najvažnije sajmove.
 
Ne znam bas, one prikazane verzije na MWC-u su bile vec tada najavljene kao finalne, cak je bilo i svecano predstavljanje tih modela (koje i izgledaju kao finalni proizvod - niko nece dva puta da se muci da dizajnira uredjaj i baca novac). Sa predstavljanjem iPad2, Samsug je izjavio da ce promeniti nesto, a bukvalno svi su verovali da ce Samsung samo korigovati cene uredjaja, a nikako da ce i predstaviti redizajnirane uredjaje sa korigovanom cenom :)
 
 
Bez 3G-a internet paket koji dobijaš nema smisla. Glupo bi bilo da prodaju model bez 3G modula, ipak su oni mobilni provajder a 3G je standardna usluga kada su ovakvi uređaji u pitanju.
 
Bez 3G-a internet paket koji dobijaš nema smisla. Glupo bi bilo da prodaju model bez 3G modula, ipak su oni mobilni provajder a 3G je standardna usluga kada su ovakvi uređaji u pitanju.

G@w, ti ne vide smajlija pored te moje konstatacije...naravno da nisu blesavi da prodaju tablet po nižoj ceni ukoliko nemaju neku korist od toga...

Ali, sve u svemu, ja i dalje mislim da je ovo dobra ponuda za one kojima 3G modul treba, em dobiju po nižoj ceni od tržišne, em imaju garanciju itd...
 
Ne bih ja to nazvao cenom manjom od tržišne, već manjim šokom za novčanik :) . Ova mesečna pretplata za internet ipak izvlači dosta novca u periodu od dve godine, bez obzira što je dosta korisna, iako ne bih nalazio načina da je iskoristim, jer bi većinom vremena koristio tablet kod kuće gde imam WiFi. Skupo je ipak ovo, a već sam uzeo netbook, tako da šta znam..
 
Ne bih ja to nazvao cenom manjom od tržišne, već manjim šokom za novčanik :) . Ova mesečna pretplata za internet ipak izvlači dosta novca u periodu od dve godine, bez obzira što je dosta korisna, iako ne bih nalazio načina da je iskoristim, jer bi većinom vremena koristio tablet kod kuće gde imam WiFi. Skupo je ipak ovo, a već sam uzeo netbook, tako da šta znam..

O tome ti i pričam, ni meni ne treba 3G jer tu tablu ne bih baš često iznosio iz stana, zato sam i naručio ipad2 16GB wifi verziju. Ali kome treba prenosivost, ovo je dobra ponuda, pošto, koliko vidim ga ni u Evropi nema za ispod 700 bez ugovora...
 
O tome ti i pričam, ni meni ne treba 3G jer tu tablu ne bih baš često iznosio iz stana, zato sam i naručio ipad2 16GB wifi verziju. Ali kome treba prenosivost, ovo je dobra ponuda, pošto, koliko vidim ga ni u Evropi nema za ispod 700 bez ugovora...

Da li ga je neko mozda kupio preko VIP-a? Isprobao sam ga juce u VIP-u, deluje prilicno kvalitetno i mocno, daleko bolje od starog 7" Galaxy taba. Softver je takodje mocan, Android 3.0 kao da je izasao iz SF filma! Ozbiljno sam se namerio da ga kupim, pa me zanimaju utisci. Koristim neko krace vreme VIP 3G internet i mogu reci da sam prilicno zadovoljan, pa kontam da ce ovaj Galaxy tab u kombinaciji wireless + 3G biti odlicna stvar. Jedino je steta sto na tabletu ne moze nista ozbiljnije da se kuca, radi itd, a nema ni usb port, sto je delimicno nedostatak.
 
Jel ima neko informaciju za 8,9 model...hoce li on biti kod Vip-a? ili kod nekoga od ostalih kuca...
 
I ja sam video ovu ponudu kod VIPa. Bacio sam se u razmisljanje. Hteo sam da uzmem iPad2 posto vec imam android telefon, ali me nekako ovaj tab vise privlaci. Kolika je baza applikacija za Honeycomb?

to pitanje se izbegava :D

ja sam probao preko android marketa nekako da dodjem do tog podatka ali nesto ne ide :D

voleo bi da neko malo vise napise iskustva oko toga, posto mi ovaj 8.9 model deluje idealno po dimenzijama
 
SOCIAL/MESSAGING/EMAIL/CHAT/File Sharing APPS:

Touchdown for tablets - Exchange app
Trendster HD - Twitter trends
FriendStream

Tango Video CallsAndchat - IRC Client
Glympse
Reddita
TweetComb
Plume
Bluetooth File Transfer

TweetCaster Pro

Browsers:


Opera Mini 6
Opera Mobile Web
Dolphin Browser HD


PRODUCTIVITY/OFFICE APPS:



Due Today - To-do list
Docs 2 Go
GoAruna - File Manager and Cloud Storage
Droid Scan Pro - scanner app
Quick Office Pro HD

Springpad
Catch Notes
Notes - Honeycomb's First Note Taking App

NEWS/MAGAZINE/READERS/Stock Market APPS:

Pulse - Blog aggregator
CNN - Very slick design

USA Today
HNDroid HD - Hacker News feed
NYTimes
Financial Times
Stock Alert for Tablets
F5 Reddit Browser
Newsr - Best RSS Reader for Honeycomb! (App Developer Chris Stewart is an active member here!)

Sports Illustrated Tablet
Golfweek
Comics
HoneyReader
Feedly
CNBC Real Time
News Republic
News360 For Tablets

Nook for Android by B&N


ENTERTAINMENT APPS:

Movies (Flixster)
IMDB (No mention of tablet support, but interface is now clearly optimized for tablets)
TV Shows Stream Lite & Full version


Sports Apps:


Draft Manager 11

PHOTO/VIDEO/GRAPHICS APPS:


SmugFolio for Smugmug
FlickFolio for Flickr
Zfolio for Zenfolio

PicFolio for Picasa
LifeShow Player - Slideshow software (beta)
Picsay Pro
AutoCAD WS

UTILITY /TOOL APPS:


File Station Tablet

File Manager HD
Grocery iQ
Phone My PC
My Verizon Mobile For Tablets
myLock for XOOM - quick unlock app
File Station - file browser
aCurrency Pad - A currency converter for 180+ currencies with hourly exchange rates update

myLock for XOOM - quick unlock app
Tablet Keyboard
Proximity Screen Off
Status Bar Volume
Screenshot ER (requires root)
Tablet CPU Usage Monitor
App Protector Pro

Thinking Space
Unit Converter - ConvertPad
2X Client RDP/Remote Dekstop
Columnar File Manager


Networking/Remote/Cloud Storage Apps:

Citrix Receiver
Phone My PC

Remote Desktop Client - Settings selection isn't honeycomb-optimized, but it works flawlessly at your choice of resolution once connected
Splashtop Remote Desktop
IP Profiler
LogMeIn Ignition
Wyse PocketCloud RDP Access your computer and virtual desktops from your mobile device.
Dropbox
Minus


Keyboards:


Thumb Keyboard
Tablet Keyboard


Educational:

Monkey Math Tablet Edition
Animals for Tablets


Books/Readers:

Kindle
Laputa Book Reader

WEATHER APPS:

Accuweather
Weatherbug (beta)

xWeather Complete
Barometer HD

MAP/NAV APPS:


Google Sky Map
Earthquake! for tablets - Seismic activity mapping
Google Earth


MISC APPS:


Androidify
Agricola Score Sheet - No idea what Agricola is, but this is made for honeycomb!
SoundHound
Draw Free - Honeycomb Tablet
The Elements - Tablet

Snaml Book for Android
PaintBox for Tablets
Snaml Book
Minecraft Wiki
Sony Pictures
Drawing Pad
Flight Board
Yellow Pages Canada
Bedside (Night Clock)


MUSIC APPS:


Electrum Drum Machine
Qello Tablet
Pandora
Chord! (Guitar Chord Finder)

MEDICAL/Health APPS:



Google Body - Awesome!
Fast Calorie Counter Honeycomb
iTriage Mobile Health for Tablets
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno