Šta je novo?

Samsung Galaxy SII I9100 - Jelly Bean, Root i SIM-unlock u prvoj poruci

Pa nisam ja reako da mi je GalaxyS ruzan, cak mi se i svidja. Nego da za novce za koje se prodaje mogao da bude sacinjen od kvalitetnijih materijala primer Wave-a.

A ko bi onda kupovao Wave? :) . To mu je jedina prednost nad Galaxy S-om. Da ima isto metalno kuciste telefon bi bio jos skuplji za proizvodnju, a uticalo bi i na tezinu telefona.

SGS jeste veoma izdrzljiv telefon, oni testovi to i pokazuju.
 
Pa namerno to rade, galaxy s veci ekran, android i vise rama, wave metalno perfektno kuciste, power led itd.
Samo kada bi nastavili u ovom smeru pa ako galaxy s II sada ima power led da wave III caste sa xenonom :D
A ako cemo realno, nista manje kvalitetno ne deluju galaksije od bilo kog htc-a. Cak mi plastika sa desire HD deluje nekako suvlja, losija mada mozda je to samo visual efekat, ne znam.
I inace, oni Samsung bada telefoni imaju dobra kucista, da bi im to bio jedan od aduta u borbi sa android konkurencijom.
A kakav je galaxy s II, tj kvalitet kucista- ne mogu nista da kazem dok ne probam.
 
Mislim da će SII imati izuzetnu izradu, tj. da neće biti "plastikaner". Razlog zbog čega ovo pretpostavljam jeste da je Samsung najavio sa ovim modelom proboj u enterprise odnosno corporate segment, gde se izuzetno ceni kvalitet izrade i ozbiljnost samog telefona.
 
Dobro, iPad je jeftiniji 50 dolara od xoom-a, eto pogrešio sam.
 
Dobro, iPad je jeftiniji 50 dolara od xoom-a, eto pogrešio sam.

Glavna razlika izmedju apple fanboy-eva i korisnika ostalih hardware proizvodjaca se upravo moze videti u citiranom tekstu,i ona glasi: Kada bilo koji covek (koji nije apple-fanboy) pogresi, on zaista MOZE da prizna gresku. Velika osobina velikih ljudi ;D
 
Ovo ce definitivno biti odlican telefon. Samo problem ostaje njegova cena.
 
Ovo nece biti ispod 500 eura na 325 paket u Vip-u.
 
nece biti samo tegra... to je iskljucivo jer ne mogu da proizvedu dovoljno sopstvenih cipova... ali ce biti svejedno koji je cip unutra...
 
Mislim da ce biti malo skuplji od DHD-a, moguce oko 45000 uz 325 paket.
 
Poslednja izmena:
Ne bi me čudilo da ga ni ne ponude sa 325 paketom ili da postave 60000.
 


"Ukoliko se pitate zašto je zadnja strana izrađena od plastike, odgovor je jednostavan. Kada aktivno koristite telefon (gledate video sadržaje, preuzimate ili prebacujete velike fajlove) zadnji poklopac se značajno zagreva. Da je izrađena od metala ne biste bili u mogućnosti da dotaknete telefon, ispekli biste se."

E da mi je znati koji je genije ovo pisao.

Na zalost opet kazu da je zadnji poklopac izradjen od jako tanke plastike, dakle opet ce biti plastikaner.
Ne mogu nikako da shvatim zasto ne izbace jedan telefon fancy i robusne izrade, metalno kuciste...
 
Pa nije kod prebacivanja ali legend se leti kada npr igraš igrice baš zagreje, bude baš vreo.
 
Nije plastikaner :) samo je zadnji poklopac napravljen od plastike, valjda je ostatak od metala (+ gorilla glass)... ne zaboravimo utiske ljudi sa mwc-a koji kazu da je tel mnogoo bolje napravljen od prethodnika ;)
 
Meni se ovako na prvi pogled cini da je dosta kvalitetnije odradjen telefon. Ali nekako i ne bih bas voleo da padne sa 1m visine npr.. mnogo tanak aparat, veliki ekran..
Ako je plastika pozadi zbog grejanja- onda ok. Mada, ako mi verujete, zimi ovo dobro dodje, Wave mi je par puta zagrejao ruku na minusu :)
 
To sto je od plastike ne moze ga spreciti da se zagreje, metal samo bolje provodi toplotu sto moze biti samo plus. Toplotna energija mora izaci iz telefona kako god okrenes, ne moze ostati unutra tako da je zagrevanje neminovno, zapravo mislim da se sa plastikom vise i greje nego sa metalom jer je disipacija otezana.
 
To sto je od plastike ne moze ga spreciti da se zagreje, metal samo bolje provodi toplotu sto moze biti samo plus. Toplotna energija mora izaci iz telefona kako god okrenes, ne moze ostati unutra tako da je zagrevanje neminovno, zapravo mislim da se sa plastikom vise i greje nego sa metalom jer je disipacija otezana.

nisi u pravu...imao sam htc legend, grejao se ponekad do te mere da ga je bilo neprijatno drzati. metal bolje provodi, ali mu to nikako nije prednost na mobilnom telefonu
 
Ako se negde nisam grdno zahebao, zakoni fizike su neumoljivi, ne moze plasticni da se manje greje od metalnog. Ptanje je sta bi bilo sa Legendom da je u plasticnom kucistu.
 
Da je taj poklopac od aluminijuma bolje bi bilo jer se aluminijum lakse oslobadja temperature;)
 
kakv crni aluminijum :d pa dobili bi opekotine...

hint: provodjenje toplote ;)
 
na mobilereview ona dva sample klipa u 1080p izgledaju božanstveno, 100x bolje nego LG optimus 2x sampleovi.
samsung kad odradi kameru onda je to to. mada i ova na wave-u skroz zadovoljava moje potrebe.
 
Evo ovde 1080p.

[YOUTUBE]pgLy0ubZfxE&feature[/YOUTUBE]

Ako sam dobro razumeo mobilereview test oni i nisu bas odusevljeni sa 1080p videom.
Kada je telefon nepomican sve je odlicno ali sa pomeranjem ruke..
 
Nazad
Vrh Dno