Šta je novo?

Dobre radne stolice

Koje su to prodavnice po BG i NS gde idete da gledate stolice? Googlanjem stolica dođem do prodavnica kao što su emmezeta, jysk, ikea. Nekim čudom sam nabasao na Modrulj. Gde još idete da gledate stolice?

U Modrulju sam konkretno sedeo na nekoliko, ali su mi M295M/U (32k) i M291/CHM (48k na sniženju) najviše zapale za oko/dupe. Naginjem ga ovoj drugoj iako je dosta skuplja. Ako je neko ima ove modele može slobodno neki komentar.

U suštini sad sedim na nekoj kućnoj drvenoj i žuljam se. Treba mi propisna stolica. Budžet je recimo oko 50k dinara. Visok 178 sa cca 77kg. I nemam klimu tu gde sedim, tako da je leti pakao i prethodna stolica koju sam koristio je bila u nekoj eko koži koja se jelte lepila za mene i polako krunila, tako da bih rado izbegao takvu stolicu ovaj put.
 
Ovi imaju veliki izbor(mislim da je Temma Trade), od jeftinih do jako skupih poput Herman Miller ili jos nekih skupljih brendova.

Jedna od njihovih najpopularnijih stolica, kako mi je vlasnik rekao je ova Frank, a meni je sa mojih 130kg bila super i svidela mi se vise od mnogih 2-3 puta skupljih stolica:


Btw, dosao sam ovo da okacim :)
 
Par godina imam CM-F85A (EMU), planiram da se u novoj godini počastim novom stolicom (177/78).
Šta biste predložili npr. do 100k din (nova)?

EDIT: Još sam malo prelistao temu...Izgleda da se nekoliko poznatih medela moglo naći tokom godine na popustima, a u okviru mog budžeta. Ideja: probati razne modele, svesti na 2,3 max i pratiti popuste...:D
EDIT2: Ti neki popusti što sam gledao su, ipak, pre dve godine...:( Ostaje da se nadamo dobrim popustima i u 2024! :)
 
Poslednja izmena:
Par godina imam CM-F85A (EMU), planiram da se u novoj godini počastim novom stolicom (177/78).
Šta biste predložili npr. do 100k din (nova)?

EDIT: Još sam malo prelistao temu...Izgleda da se nekoliko poznatih medela moglo naći tokom godine na popustima, a u okviru mog budžeta. Ideja: probati razne modele, svesti na 2,3 max i pratiti popuste...:D
EDIT2: Ti neki popusti što sam gledao su, ipak, pre dve godine...:( Ostaje da se nadamo dobrim popustima i u 2024! :)
Jel imas zamerke za ovu staru?
 
Jel imas zamerke za ovu staru?
U principu ne. Stara je otprilike sedam - osam godina. Jedini problem je bio što je posle 2,3 godine stradao, tj počeo baš puno da se guli, jedan rukonaslon. Poručio novi, brzo dobio, i do danas sve ok.
Imam je dugo, pa bih da uzmem nešto kvalitetnije... :)
Služi me ok, zato bih mogao da čekam popuste.
 
Poslednja izmena:
Par godina imam CM-F85A (EMU), planiram da se u novoj godini počastim novom stolicom (177/78).
Šta biste predložili npr. do 100k din (nova)?

EDIT: Još sam malo prelistao temu...Izgleda da se nekoliko poznatih medela moglo naći tokom godine na popustima, a u okviru mog budžeta. Ideja: probati razne modele, svesti na 2,3 max i pratiti popuste...:D
EDIT2: Ti neki popusti što sam gledao su, ipak, pre dve godine...:( Ostaje da se nadamo dobrim popustima i u 2024! :)
Zovi Nitea outlet. Poslace ti trenutno sta imaju na stanju. Povremeno imaju vrhunske stolice za fenomenalne cene. HM Sayl bila 228 eura pre 7-8 dana. Aeron je bio 850 eura. Najbolje da odes u Niteu ili Delight office i da isprobas neki HM ili SC. Za 100k ima nesto da se nadje sigurno
 
Najbolje da odes u Niteu ili Delight office i da isprobas neki HM ili SC.
Naravno, prvo mislim da isprobam i da vidim šta mi odgovara, pa da pratim popuste.
E sad, pitanje u vezi popusta...Kako se oni prate? Jel imaju neke mailing liste ili da ih povremeno zovem/smaram (i koliko često)? Da li na sajtovima objavljuju akcije/popuste?
 
Naravno, prvo mislim da isprobam i da vidim šta mi odgovara, pa da pratim popuste.
E sad, pitanje u vezi popusta...Kako se oni prate? Jel imaju neke mailing liste ili da ih povremeno zovem/smaram (i koliko često)? Da li na sajtovima objavljuju akcije/popuste?
Ne objavljuju na sajtu. Moras da ih zoveš, pa da ti posalju katalog u pdf-u
 
Sklopio sam stolicu, sedeo malo na njoj i mogu da kažem da mi se za sada dopada. Dosta je masivna. Nisam provalio samo za šta služi onaj veliki krug - šta podešava ? Kako mogu da sedište malo iskrivim (ne deo za leđa nego za sedenje) ?
Meni pukla moja osovina od moje basic b*tch ikea stolice "skoro" (read as "pre 6 meseci) pa merkam da uzmem ovu M 296 posto vec mesecima ne mogu da se naslonim na stolicu; kako ti se nakon skoro mesec dana koriscenja?
 
Meni pukla moja osovina od moje basic b*tch ikea stolice "skoro" (read as "pre 6 meseci) pa merkam da uzmem ovu M 296 posto vec mesecima ne mogu da se naslonim na stolicu; kako ti se nakon skoro mesec dana koriscenja?

Sve je odlično, samo

  • liftomat bi mogao da je malo duži (pitaj da li bi mogli da ti zamene za neki duži)
  • preciznije štelovanje naslona za leđa

Lubalna podrška je odlična, zapravo sve je o.k. osim navedenih stvari, a ni to nije loše kada se namesti.
 

Bomba od stolice. Kako dani prolaze, sve sam zadovoljniji. Stolica ne kosta dzabe nova 700 eura u ovoj opremi. Nemam zamerku nijednu, a za 200€ nije mogla da bude bolja kupovina!
 

Bomba od stolice. Kako dani prolaze, sve sam zadovoljniji. Stolica ne kosta dzabe nova 700 eura u ovoj opremi. Nemam zamerku nijednu, a za 200€ nije mogla da bude bolja kupovina!
Kakvo je sedište što se tvrdoće tiče?
 
Kakvo je sedište što se tvrdoće tiče?
Sad je dobro. Prvi dan sam malo podigao liftomat vise nego sto treba, pa je veci pritisak bio na butinama. Zbog toga mi se ucinilo da je tvrdje malo. Kad sam je podesio kako treba, nemam zamerke.
Kad se sedne pravilno, naslon i lumbalna podrska su neverovatno dobri. Ipak, mislim da nije za ljude vise od 190cm, jer mislim da bi falilo lumbalne podrske na ledjima. Ja sam podigao naslon maksimalno i meni je taman, a visok sam 181cm. Za njih bi bila dobra ista ova stolica sa višim naslonom, koju takodje imaju u ponudi.

Meni je samo interesantno da postoji ovako neki kvalitetan proizvod, a da je kod nas apsolutno nezastupljen i nepoznat. Verovatno je odmah iza HM i SC po kvalitetu i to mislim na njihovu top ponudu. Njihove stolice srednje klase sigurno šije po kvalitetu.
 
Razmisljam izmedju TAMDRUP i neke ergonomske, sta je bolje tipa https://kancelarijske-stolice.com/online-prodavnica/ergonomska-radna-stolica-m-296-ch/ vidim da su ovo skoro preporucili, ili da idem na jysk tamdrup od 17.500, nju sam probo, ove ergonomske nikad, tako da ne znam, volim da su nasloni mekani i potrebno mi je gde sedim da bude udobno zbog povrede u biciklizmu ^_^ Hvala na pomoci, gledao sam i ERGOHUMAN od 60k dinara, ali ne znam stvarno dal se isplati toliko ici na visu cenu u odnosu na 20-ak hiljada. Pozdrav
 
Razmisljam izmedju TAMDRUP i neke ergonomske, sta je bolje tipa https://kancelarijske-stolice.com/online-prodavnica/ergonomska-radna-stolica-m-296-ch/ vidim da su ovo skoro preporucili, ili da idem na jysk tamdrup od 17.500, nju sam probo, ove ergonomske nikad, tako da ne znam, volim da su nasloni mekani i potrebno mi je gde sedim da bude udobno zbog povrede u biciklizmu ^_^ Hvala na pomoci, gledao sam i ERGOHUMAN od 60k dinara, ali ne znam stvarno dal se isplati toliko ici na visu cenu u odnosu na 20-ak hiljada. Pozdrav
Pogledaj komentare na jysk sajtu, mislim na one gde ljudi konretno pišu da se leđa raspadaju itd. Ja bih je zaobišao u širokom luku.
 
Pogledaj komentare na jysk sajtu, mislim na one gde ljudi konretno pišu da se leđa raspadaju itd. Ja bih je zaobišao u širokom luku.
A šta razmotriti od ergonomskih, meni je bitno to što sam već napisao, barem da ima naslone za ruke te mekoće kao ove, ne znam kakvi su na ergonomskih jer su flat ono kao ploča ne znam dal je to tvrdo, sunđer nije sigurno, takođe naravno bitno je i gde sedim da me ne zamara, ja imam 60kg, visina 179, tako da mi je veoma hitno za stolicu, trenutna mi se raspala.
 
Na žalost imam malo iskustva sa različitim stolicama sem sa Ikea Markusom. Njega ti ne bih preporučio jer em ima relativno tvrde rukonaslone em su fiksirani i ne možeš da ih podešavaš kako tebi odgovara. Ova Modruljova stolica, ako dolazi sa svim navedenim stavkama za tih 22000 je po meni verovatno odličan izbor, plus imaš ovde iskustva ljudi koji su zadovoljni sa njom. U svakom slučaju moraš da odeš do njih i da vidiš kako to izgleda. Na ovoj stolici možeš da zameniš rukonaslone, pa sam siguran da ćeš kod njih naći neke koji će odgovarati tvojim zahtevima. Imaš i opciju da na tom rukonaslonu neki tapetar uradi novi deblji i mekši sunđer.
 
Na žalost imam malo iskustva sa različitim stolicama sem sa Ikea Markusom. Njega ti ne bih preporučio jer em ima relativno tvrde rukonaslone em su fiksirani i ne možeš da ih podešavaš kako tebi odgovara. Ova Modruljova stolica, ako dolazi sa svim navedenim stavkama za tih 22000 je po meni verovatno odličan izbor, plus imaš ovde iskustva ljudi koji su zadovoljni sa njom. U svakom slučaju moraš da odeš do njih i da vidiš kako to izgleda. Na ovoj stolici možeš da zameniš rukonaslone, pa sam siguran da ćeš kod njih naći neke koji će odgovarati tvojim zahtevima. Imaš i opciju da na tom rukonaslonu neki tapetar uradi novi deblji i mekši sunđer.
Hvala na pomoći, inače najbliže što mogu da probam je u Niš, ali mi treba lokacija i predlog stolica koje da probam, jer ne idem često do grada i ne znam gde bih mogao da probam..
 
Iz vaših iskustava, kakvo sedište vam je najudobnije? Sedište od mreže? Eko koža? Štof? Nešto četvrto? Šta vam najviše odgovara za dugotrajno sedenje i zašto?

Sedeo sam u Frank stolici u Temma Trade i u 291/CHM u Modrulju. Obe imaju mrežu na sedištu. Ova druga mi je bolja, ali sam u obe proveo možda 10ak minuta tako da mi to ništa ne znači...
 
Na 291 na sedalnom delu imam stof, na naslonu mrezu i po meni to je najbolje za taj model.
 
Mrezica definitivno, nema nikakvog potparivanja, na svakom drugom materijalu se znojis.
Kada je mrezica kvalitetna, jako je i udobna.
Takodje je i najjednostavnija za odrzavanje, nema razmisljanja da li ce da se isprlja, a i kada se nekako isprlja, jako lako se pere, dok je sa materijalom to nozna mora.

Da napomenem da sam imao vise stolica od maltene svih varijanti i koristio po nekoliko godina, osim eko koze, ta je riknula posle 6 meseci i platneni Markus, na kojem ni 10 dana nisam mogao da izdrzim.
Imao sam od mrezice(2), koza(2), eko koza(1), platno(3), od 100e, do 1600e, najvise ih je bilo 300-500e.
 
Pozdrav svima,

gledam klincu (13 godina) neku radnu-gaming stolicu da uzmem do oko 100e, ako za tu cenu ima da je OK udobnost i kvalitet,
video sam recimo ovu Ikea i po komentarima je za taj novac dobra, da li ima možda neki bolji izbor do oko 100e?

Da odgovorim samom sebi, posle 1.5 mesec korišćenja, stolica radi odličan posao, klinac prezadovoljan.
 
Gde kupiti kvalitetne liftomate u bg? Google daje modrulj, mb stolice, ... jos neko da nudi takvu opremu ili imate preporuke?
 
Posle 40 i nešto malo godina, slomila mi se stolica. Prvo za školu, pa za faks. pa za komp. Ali imam još jednu.

PXL_20240123_161558480.MP.jpg
 
@VLaK jos 40 godina si miran :D
 
Sa ove tačke gledišta, moram da priznam da mi je kupovina Markusa 2020te za mojih 193 sa (prosečnih) 100 jedna od najpametnijih kupovina u životu.

Otišao sam da pogledam neke druge stolice koje Ikea trenutno nudi i za apsolutno svaku od ponudjenih sam se pitao, na osnovu čega misle da treba da koštaju više od Markusa :)

Takodje, posle Markusa, JYSK, Emmezete i slične juhu-hu radnje zaobilazim po pitanju stolica u širokom luku.
 
Pre nekoliko meseci uzeta Markus stolica. Na zalost meni ne odgovara, kamo srece da sam je odmah vratio.. Visina 180cm , naslon za glavu gura vratnu kicmu u nepravilan polozaj. Neudobna za sedenje. Razmisljam da je prodam i uzmem nesto drugo. Imam problem sa vratnom kicmom a pre koji mesec Septembar 2023 l5s1 sekvestracija diska , zadnjibstadijum diskus hernije :( sva sreca pa sam izbegao operaciju. A tek od skoro mogu da sedim a ova stolica je izuzetno neudobna. Nepreporucujem ovaj proizvod. Pre kupovine probati , isprva se moze ciniti kao dobar izbor kao i meni ali pogresio sam :(
 

Prilozi

  • 20240126_172432.jpg
    20240126_172432.jpg
    143.2 KB · Pregleda: 80
Moguće da za ljude ispod 185-6 bude nezgodna jer naslon jeste visok.

Ali, vrlo je i moguće da zbog stanja treba neka stolica koja odgovara ergonomski problemu koji imaš.
 
Upravo tako da sam visociji bilo bili bi ok.
Sto bi rekli ono malo sto fali devojci srecu kvari ,)
 
Nazad
Vrh Dno