Šta je novo?

Dobre radne stolice

Ne moraju da izdaju, naročito ne overen garantni list.
Garantni list je isprava u pisanom ili elektronskom obliku, odnosno na drugom trajnom nosaču zapisa, koja sadrži sve podatke iz garancije, navedene na jasan i čitljiv način, lako razumljivim jezikom, a naročito podatke o...

Davalac garancije je dužan da na zahtev potrošača izda garantni list iz stava 2. ovog člana, koji se po pravilu sačinjava u pisanom obliku, na papiru.
Ukoliko se potrošač saglasi, garantni list se može izdati i u elektronskom obliku, odnosno na drugom trajnom nosaču zapisa koji je dostupan potrošaču.

Ikea, bar ove skandinavske u kojima sam kupovao do sad, imaju odličnu korisničku podršku. Pre neki dan stigao paket poštom, pukle saksije i par plastičnih kutija, prihvatili su reklamaciju bez bilo kakvih podpitanja, i poslali ponovo. Pre toga sam kupovao gomilu nameštaja, nisam lepo prekontrolisao račun i robu u radnji, i kod kuće vidim da fale vrata za orman. Pozvao telefonom, objasnio o čemu se radi, i poslali su vrata odmah bez ikakvih dodatnih troškova.
 
E, vidis to mi nije palo na pamet...
Uz ovu fakturu-racun koji je stigao na email imam svakako 2god. garantni rok, medjutim na ovu stolicu je garancija 10god, bar tako navode, i po zakonu bi trebali da izdaju i overen garantni list.
U opisu stolice i pise da se 10-to godisnji uslovi procitaju u garantnom listu, koji naravno nemam....
Poslacu im email, u vezi toga.:)
Zato pitam jer ni ja nisam dobio garanciju i ne znam na sta uopšte daju 10god?

Послато са MI 6 помоћу Тапатока
 
Ne moraju da izdaju, naročito ne overen garantni list.

Da, u pravu si.
Nisam se lepo izrazio, ne moraju po zakonu, a moze da bude i u elektronskom obliku, ali mora da bude uredno popunjen...
Jer, to je dokaz na kojem se navodi duzina trajanja garancije, i potreban je da bi se ostvarila, ako je duza od 2 godine.
Kod Ikee mozda nije, ali im onda verujemo na rec...

Ovde kod nas, ne znam da neko izdaje elektronski garantni list, obicno je to papir, ja bar do sada nisam imao takva iskustva.:)
 
Opet ja...:D Isteklo je vreme za izmenu posta, pa mora novi.

Vidim na prethodnoj strani, neko je pisao o naginjanju stolice u stranu, evo i kod mene je to slucaj.
Malo, ali se primeti, proveravao sam i sa libelom, leva strana bi trebalo da je izdignuta za oko 1cm. Sve je zasrafljeno kako treba, ne verujem ni da je amortizer kriv, jer kad se vrti oko ose, uvek je leva strana niza. I sa donje strane sedista kada se meri od poda, isto je leva strana niza...
Ne znam dal' da reklamiram, verovatno su sve pomalo ukrivo na neku stranu ili da probam da pod levu stranu poturim podloske ispod srafova, trebalo bi da je podigne malo...
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    796.9 KB · Pregleda: 178
  • 2.jpg
    2.jpg
    864.1 KB · Pregleda: 167
Jedno pitanje za vlasnike markus stolice, da li je standardno da kada nalegnes ledja cujes dole kao mali udar metala o metal, kada odmaknem ledja naslon se pomeri malo napred, pa kada se naslonis ponovo opet se pomeri malo nazad i cuje se taj klank zvuk :D Nije neka velika frka, al ono :)
Pored toga OK mi je stolica za sada, sedeo sam na nekoj cheap kancelarijskoj staroj 15 godina pre nje pa je velik upgrade :D Malo mi je trip ovaj lumlbalni deo na staroj je tamo prazan prostor bio :D
I kod mene je ovako. Kada se malo navalim unazad ledjima, pomeri se naslon unazad i čuje se zvuk. Kada se popusti, naslon se vrati. Koliko proveravah svi vijci su pritegnuti. A nešto okrećem onaj okrugli deo ispod sedalnog dela, za kakvo podešavanje on služi? Okrećem ga levo, desno ali ne provaljujem neku razliku.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Otpor pri ljuljanju.
 
Axa, to verovatno kada je ostaviš otključanu za ljuljanje

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ako naslon uvek drzite u zakocenoj poziciji, zategnite otpor do maksimuma, i to bi trebalo da znacajno umanji te udarce pri naslanjanju. Nemam markus, ali to je logicna stvar, i desava se i na drugim stolicama. Ima malo lufta na tom zubu koji vrsi kocenje i onda pri klackanju udara, i sto je slabiji otpor jace ce da udara, i obrnuto, naravno.

Naravno, ako neko naizmenicno koristi otkljucan i zakljucan naslon, njemu ovo ne bi bilo resenje, vec pravljenje veceg problema od onog koji vec ima.
 
Čudi me ovo da nije identično na svim stolicama.....na mojoj nisam sedeo ni deset minuta od kako je sklopih.....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ne naginje sediste, tri primerka sam sastavljao do sad, jel si lepo usrafio?
Ivane, ni meni se ne naginje sedište, ali kada se gornjim delom ledja zavalim ka nazad, onda se naslon pomeri malo unazad, malo, ali se pomeri i čuje se taj neki zvuk. Ovo pričam za situaciju kada je ljuljanje naslona zakočeno.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Imam isti problem, ja sve vreme tripujem da je nisam dobro sastavio.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Cuje se "clang" pri naslanjaju kad je zakocen naslon, na svim primercima :)
 
I naslon se malo pomeri unazad, barem kod mene je tako.....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Meni je naslon zategnut do kraja i otkočen i ne vraća se unazad kad se normalno naslonim, tako da se i ne čuje "klang". Doduše ja imam 75 kg tako da za ove gabaritnije to možda i ne bi pomoglo.
 
Poslednja izmena:
I ja sam popustio i naručio Markusa, realno je isplativ za ovu cifru. Stigao je pre nekoliko dana, tek sam preksinoć stigao da ga sklopim, a juče i da koristim.

Mogu vam reći da mi je utisak pozitivniji nego prošle godine u Ikei, kad sam ga tamo isprobavao. Stvarno deluje kvalitetno stolica, teška je i nema krckanja i škripanja.

Sedište jeste malo tvrđe, ali je udobno, a i voleo bih da je naslon za glavu nekako podesiv, ponekad mi se učini kao da mi glavu blago gura unapred, ali samo ponekad. Kada je zakočen, naslon za leđa ima blagi hod od centimetar-dva, uz zvuk oslanjanja metala, ali to nije nikakav "klank" ili šta, normalno, blago "lup" i to je to. :)
Isto važi i za naslone za ruke, koji su ovako ok, ali kad hoću baš lepo i pravilno da sedim i kucam, fali par centim'a da mogu lepo da se oslone podlaktice. Takođe i samo sedište, idealna visina za noge mi ispadne skoro u potpuno spuštenom položaju, voleo bih kad bi se spuštalo još par cm niže, kad sedim bos i malo ispružim noge. Dakle, moraću da kupim i ono ..... za noge. :)
E da, za referencu, visok sam 181 cm i imam ~90 kg.

Sve u svemu, solidna stolica, ne preterano lepa, ali vredi ove pare, za razliku od ostalih na našem tržištu u sličnoj cenovnoj kategoriji.
 
Dobro je ono za noge, siglo danas, kao i sto... Podloga klizi po metalnom ramu i menja nagib u zavisnosti kako sedite.

Nego, jel' skripne i vama mreza na Markusu, u trenutku kada se nalezete na naslon i obratno?


PS - apropo slike
Ovaj nadstolnjak je samo privremeno, dok ne nabavim neko dobro milje...:D
 

Prilozi

  • IMG_20200122_153630.jpg
    IMG_20200122_153630.jpg
    641.8 KB · Pregleda: 235
Danas sklopio Markusa, ja zadovoljan za uloženo-dobijeno. Sviđa mi se posebna ručica za rotiranje naslona.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Ljudi, može neko usmerenje, koju stolicu da gledam do 100E? Visim na kompu i sedim na običnoj plastičnoj stolici, muka mi je :D
Pominje se vidim MARKUS iz IKEA-je? Jel ta kao najbolja za te pare?

Otprilike sam težak 100kg i visine 180cm. Bitno je samo da bude udobna.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, može neko usmerenje, koju stolicu da gledam do 100E? Visim na kompu i sedim na običnoj plastičnoj stolici, muka mi je :D
Pominje se vidim MARKUS iz IKEA-je? Jel ta kao najbolja za te pare?

Otprilike sam težak 100kg i visine 180cm. Bitno je samo da bude udobna.

Markus iz IKE-e.
Pise da je jos 11 komada ostalo na stanju. Jutros kad sam gledao bilo je 27. :)
 
Važi, idem čim pre, verovatno već sutra.
Pošto vidim da nije dostupna za online poručivanje.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Koju lampu preporučuješ? :)
Bio sam skeptik, ali za 11K stvarno nema bolje, osim ako je pitanje estetike.
 
Moja 15 godina stara stolica je nakon poslednje stolice prestala da drzi visinu kad se sedne na nju. Moze li to da se popravi ili mora da se menja cela stolica ili moze mozda samo taj deo(ceo donji deo se kaci na stolicu sa 4 srafa, racunam da je donekle izmenjivo, ako su srafovi po dimenzijama nekog standarda)?

Koju lampu preporučuješ? :)
Bio sam skeptik, ali za 11K stvarno nema bolje, osim ako je pitanje estetike.

A jel moze Markus da se "klacka" i ako moze jel ima 2 settinga(bez klackanja i sa klackanjem) ili 3 settinga(bez klackanja, medium klackanje i max klackanje)?

Kakva je SNERTINGE u odnosu na Markusa i jel ima ona klackanje? Nesto mi se ne svidja ideja da imam mrezu na stolici.
 
Taj deo se zove liftomat, ili gasni amortizer za stolicu, i po pravilu se moze zameniti, mada, pretpostavljam da je uvek moguce da neka stolica koristi nestandardni deo koji ne moze da se nadje, pogotovo ako je jako stara.

Trebalo bi izmeriti precnike oba kraja liftomata, i mozda duzinu, pa juriti zamenski.
 
Nazad
Vrh Dno