Šta je novo?

Dobre radne stolice

Pozdrav druze i hvala na brzom odgovoru
Naravno da nije kasno :) ne donosi se takva odluka brzo i lako :). Ja sam oko 190, 188-189 ne znam i oko 100kg pa bi da nadjem stolicu koja bi mi bila udobna a i kako si ti rekao da je i zdrava. Do sad sam imao stolice od fazon 300e i stvarno su se sve nakon 2-3 god plafon raspadale , za compom sedim dosta i spreman sam da napravim tu investiciju samo posto po prvi put ulazim u te vode pravih i skupih stolica pomoc.
Koje modele bi mi ti savetovao da pogledam? Iskreno nisam bas ljubitelj tvrdih stolica i vise bi da se zavalim ali mozda gresim i jednostavno nisam probao kvalitetnu tvrdu stolicu
Haworth Comforto29 Ovaj model sam video da ima u NS-u i vidim da ljudi ovde pozitiivno pisu o njoj koje je tvoje misljenje?
Da li to ima ako znas slucajno u NS par tih salona u koja da odem da probam i da odradim to :)

Kada se prica o tvrdoj stolici misli se na prvu poziciju gde bi trebalo da su ti fiksirana ledja tokom rada. Naravno da kad gledam neki film okrenem na zadnju poziciju da se zavalim u potpunosti. Ne bih mogao nista da ti preporucim jer nisam bas dugo gledao nista, ali znam da je onaj delight office imao u airport city kancelarije kod opstine na novom beogradu i mogo si da skaces i sedis po onim stolicama u salonu kolko hoces. Tad kad sam ja bio bas je bio profi prodavac jer je znao da odgovori na sva nasa pitanja bez pametovanja.
 
Ja sam oko 182/85. Kao sto rekoh - imao sam sigmu iz metroa koju si okacio i jos mi je u kucnoj kancelariji, ali je sada devojka koristi - ja sam je koristio godinu dana. Jedino je ispucala koza na naslonu za ruke i nekako je splasnula - nije vise onako lepo mekana nego je tvrdja. Nista se rasklimalo nije ni iskrivilo.
Ono sto ti predlazem je druga stolica koju sam kupio i koja je pre par nedelja napunila godinu dana u kucnoj kancelariji. Koristili su je i ljudi od 100kg neko vreme. Stolica je meksa i mnogo udobna (nekako utones lepo u nju). Bolje je izrade, cvrsca je, ali je na fazon ili ces je voleti ili mrzeti. JYSK ima akcije da svako mal daje neke stolove i stolice u pola cene - tako sam je i ja uzeo. To se menja dal svako nedelju ili dve.
Ova stolica je u pitanju:
http://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/gold/kancel-stolica-trige-crna-vest-koza
36426

Uzeo sam je za crni petak pre godinu ipo dana. I problem sto je naslon mnogo otisao unazad. Ima neko resenje ili mora nova stolica?
 
Kada se prica o tvrdoj stolici misli se na prvu poziciju gde bi trebalo da su ti fiksirana ledja tokom rada. Naravno da kad gledam neki film okrenem na zadnju poziciju da se zavalim u potpunosti. Ne bih mogao nista da ti preporucim jer nisam bas dugo gledao nista, ali znam da je onaj delight office imao u airport city kancelarije kod opstine na novom beogradu i mogo si da skaces i sedis po onim stolicama u salonu kolko hoces. Tad kad sam ja bio bas je bio profi prodavac jer je znao da odgovori na sva nasa pitanja bez pametovanja.

Auu tacno to mi i treba da odem na jedno mesto gde ima sve isprobam konsulutujem sa nekim ko se razume i da zavrsim kupovinu
Znaci da istrazim taj delight office i ako idalje radi ti bi mi prepurcio da odem tamo i zavrsi kupovinu?
 
Користим је већ недељу дана. Задовољан сам.
3098db90662c3b0230cc0cdeaf749c4e.jpg


Sent from my HUAWEI LYO-L01 using Tapatalk
 
Jos ako ima grejanje,hladjenje i masazu,to je to. Mada,kazu da je ono iz fapa bolje za kicmu,malo tvrdje u pocetku ali vremenom se naviknes. [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jos ako ima grejanje,hladjenje i masazu,to je to. Mada,kazu da je ono iz fapa bolje za kicmu,malo tvrdje u pocetku ali vremenom se naviknes. [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Хаха. Има грејање, али сам ја намерно исекао. Јер знам себе, нећу се смирити док није савршено

Sent from my HUAWEI LYO-L01 using Tapatalk
 
Kako si ovo napravio?
Много је просто било. Заварио сам 2 флаха на седиште, избушио рупе и зашрафио

Ја сам задовољан. Много је удобно и боље је од сваке столице које сам ја пробао,(оне јефтине до 20000)

Не знам како се пореди са столицама о којима се прича у овој теми, али опет није ме коштало ништа.

Следеће што радим јесте да направим носач за тастатуру на њој.
7f2c30d70d624e64002d5721529f4d01.jpg
2b222bceca9f2e30bdb15c702a3b5475.jpg


Sent from my HUAWEI LYO-L01 using Tapatalk
 
Malo je reći da si kralj :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Malo je reći da si kralj :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Хахахах, ја то не видим тако, али ок:)

На јт има доста људи који су нешто слично направили.

Мајстор за ограду ми долази сл. Недеље и таман ћу да видим са њим да ми одради неки носач за тастатуру.

Sent from my HUAWEI LYO-L01 using Tapatalk
 
Prave ljudi to odavno. Najcesce neko ko vec ima sediste, ali cuo sam i da ljudi kupuju na otpadu sedista iz automobila vise klase i tako naprave sebi odlicnu fotelju.
Kako god, pozeljno je uzeti bar sediste koje ima tockic za stelovanje lumbalnog dela, jer tako znas da je trud imao smisla (dobijes bolje nego da si kupio gejmersku fotelju u radnji).
 
To bih napravio samo u slučaju da negde imam podešen gaming room u podrumu ili tavanu, za neke simulacije vožnje, sa volanom, na projektoru, ili tako nešto.

Ovako mi nije za sobu.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Prave ljudi to odavno. Najcesce neko ko vec ima sediste, ali cuo sam i da ljudi kupuju na otpadu sedista iz automobila vise klase i tako naprave sebi odlicnu fotelju.
Kako god, pozeljno je uzeti bar sediste koje ima tockic za stelovanje lumbalnog dela, jer tako znas da je trud imao smisla (dobijes bolje nego da si kupio gejmersku fotelju u radnji).
E sad me interesuje gde je u Beogradu auto otpad i koliko može da košta sedište :D
 
E sad me interesuje gde je u Beogradu auto otpad i koliko može da košta sedište :D
Treba prvo utvrditi iz kog modela bi ti sediste najvise odgovaralo, i onda pretraga po sajtu polovniautomobili npr, ili po preporuci.

Meni se uvek svidjala ideja jer sam muku mucio sa stolicama, dok mi je sediste u automobilu znatno vise odgovaralo.
Ali nisam nikada ni pokusao da realizujem, a na kraju sam i kupio ozbiljnu radnu stolicu, pa je to otpalo.
 
To bih napravio samo u slučaju da negde imam podešen gaming room u podrumu ili tavanu, za neke simulacije vožnje, sa volanom, na projektoru, ili tako nešto.

Ovako mi nije za sobu.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Ja bih umeo da napracim, samo kada bih našao neko dobro sedište. Ja se mnogo ložim na takve stvari. Inače ova ideja kod mene traje zadnje 2-3 godine, različitim intenzitetom. Verovatno će ovog leta da mi se posreći :)
 
Treba prvo utvrditi iz kog modela bi ti sediste najvise odgovaralo, i onda pretraga po sajtu polovniautomobili npr, ili po preporuci.

Meni se uvek svidjala ideja jer sam muku mucio sa stolicama, dok mi je sediste u automobilu znatno vise odgovaralo.
Ali nisam nikada ni pokusao da realizujem, a na kraju sam i kupio ozbiljnu radnu stolicu, pa je to otpalo.

Alfa ima najbolja sedišta.
 
Ово моје је мондео тројка. Мени одговара, и има подешавање лумбарног дела.

Тешко да ће се наћи седиште из неке више класе. Мора да се иде по отпадима [emoji4]

Sent from my HUAWEI LYO-L01 using Tapatalk
 
Anatomski najzdravija sedista imaju Mercedes i Bmw.
Ali su onda daleko jeftinije kvalitetne, anatomski ispravne stolice.

Vecina tih jeftinijih auto sedista ima prekratak sedalni deo i nepravilno oblikovan ledjni i generalno cete sa stolicom imati vise podesavanja.
To je ok varijanta za zamenu stolice do 300e u istoj ceni, a sve preko toga je bolje kupiti stolicu.
Lumbalna podrska je takodje losije uradjena od dobrih stolica koje imaju podesavanje iste.

I na kraju, sve je to do coveka, koliko su mu jos uvek zdrava ledja, jer ce neko bez ikakvih problema da tripuje da je sve to dobro, dok ce neko lome su vec naceta ledja jer sedi 4-8 sati dnevno od detinjstva, znati posle sat vremena da razlikuje dobro i lose sediste.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moja ledja su nazalost dosla u fazu da posle 15,20 minuta provalim lose sediste i losa su u vecini slucajeva. Bolja je opcija redovna stolica.
 
MILLBERGET

Да ли је могуће закочити столицу да увек стоји нагнута мало ка назад без померања, ако јесте како?
 
Не могу рећи са сигурношћу за ову твоју столицу, јер је нисам никад користио, али из искуства знам да је та функционалност углавном могућа код мало скупљих столица.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Pozdrav drugari,
Zainteresovan sam da kupim herman miller aeron stolicu.
Interesuje me jel znate gde to ima da ode i da se vidi sedne isproba ovde u Srbiji?
Gledao sam na netu i ima jedna firma stolicefotelje.rs ali nemaju je u NS pa je nemaju ni u BG da moze da se poruci itd.
Znac zelim da odem da je vidim sednem na nju vidim da li mi treba B ili C ta velicina i sve pre nego sto je kupim sto je kontam i logicno gledajuci da stolica kosta boga oca :)
Hvalaaa Vam
Takodje dobrodosli su svi saveti ako imate nekih dobrih isustava sa dobrim stolicama :)
 
Mozes da je isprobas u Nitei, na Novom Beogradu, blizu delta sitija. Moj predlog kad već dolazis tu, da odeš i do delighta i probaš steelcase stolice. Nista te ne košta, a meni je više odgovarala nego HM

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Takodje sam se odlucio za Steelcase Leap umesto Aerona.
Ni HM Embody, ni SC Gesture mi nisu odgovarale, i ako su skuplje.
 
Hvala puno za informacije oko stolica, veoma su korisne. Procitao sam zadnjih 170 stranica, od 40 stranice sam poceo, video sam par puta da se pisalo da moze da se izbegne placanje pdva, kako?
 
Sivi Markus nova niža cena 13.999 RSD

markus.jpg
 
Nazad
Vrh Dno