Šta je novo?

Najlepse kuciste

U InWin se mahom stavlja voda, ako ces da ides na vazdusno hladjenje postoje bolja kucista sto se tice konfiguracije airflow-a.
Sto se tice tih "nelogicnosti". Dobro radi posao. Ulazi ti hladan vazduh odozdole (nema stavljanja na tepih), prelazi preko komponenti, usisavaju ga bocni ventilatori u krovu koji duvaju kroz odvojen deo gde su napajanje HDDovi itd. Napajanje deo vazduha izbacuje napolje, a deo ide kroz proreze na desnoj strani kucista.
 
Poslednja izmena:
Tako mi deluje. Mada gledam 503 vec deluje dosta bolje/klasicnije sto se unutrasnjeg dizajna tice.
 
Meni se 503 uopste ne svidja. Onaj prozor je jeziv :D A i unutrasnjost mi deluje kao kod nekog modela od 30-40e.
 
Pa u usa launch cena 503 je bila 49$, stoga izgleda super xD Al vidim da se danas svuda prodaje za vise od toga, go figure :)

Mada realno ja se popalim na ova staklena kucista preko slika, ali zapravo nema sanse da bi tako nesto koristio, posto me bilo kakvo led osvetljenje koje izlazi iz kucista nervira kad idem spavati (a kuciste mi je na metar od glave xD).

Tako da ako ubedim sebe da odresim kesu idem na define r5.
 
Ah, ok za 50$ je i vise nego korektno.
 
Ima neko ideju gde kod nas moze da se nadje InWin 301? Nesto ga ne vidim po radnjama a ni na kupujem-prodajem nisam nasao.
 
301 ne znam ali 303 i jos par drugih imas u ewe ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Potpuno neočekivano, ali ipak samo nekoliko nedelja pre plana, stiglo Lian Li Q37 za koji ne stigoh da dam svoj glas ranije kada je bilo pomenuto.

Moram da priznam - uživo izgleda još bolje nego na slikama na kojima se uglavnom ne vidi dovoljno efekat koji prave stakleni paneli.
Možda sam i malo pod utiskom jer mi je prvo tempered glass kućište, a i prvi Lian, ipak, potpuno impresioniran izgledom i završnom obradom.
Dimenzije su za po par cm veće nego što sam očekivao, ali nije ništa strašno, staje na mesto gde stoji sve van kućišta na stolu. :d

Mašina iz potpisa ide unutra, ali je u planu custom loop kakav dolikuje. :)

Biće i user review tema, stay tuned. :wave:


Special thanks za kolegu nam @Roger_Waters koji je realizovao nabavku u neverovatnom roku!
 
Potpuno ocekivano :) juce, oko pola 3 ujutro mi je dostavljeno kuciste. Blagosloveni Madjari :) Jos samo da stigne maticna ploca sledece nedelje i sve ce biti tu pa se krece sa build-om.

Sto se samog kucista tice ogromno je i prelepo. Mislim da moram da menjam sto jer je kuciste prazno tesko 33kg.
 

Prilozi

  • 01.jpg
    01.jpg
    69.8 KB · Pregleda: 194
  • Elite.jpg
    Elite.jpg
    128.8 KB · Pregleda: 216
Meni se sviđa Kuciste Raidmax Ninja II, A06WBO, ima usb 3.0, veliko je, slotovi za hdd i ssd okrenuti ka vratima... Cena mu je 4.000 i skupo i nije skupo...Nekad i plastika izgleda lepo
 
Ubedljivo najlosija kucista(i napajanja) na nasem trzistu su Raidmax(ne racunam kung-fu napajanja i kucista od 1000din).
Sva njihova kucista koja sam video su od one najgore plastike.

Za kucista moraju 50% da obore cenu, za napajanja 30%, s obzirom na kvalitet istih, da bi trebalo razmisliti o kupovini istih.
 
Poslednja izmena:
Potpuno ocekivano :) juce, oko pola 3 ujutro mi je dostavljeno kuciste. Blagosloveni Madjari :) Jos samo da stigne maticna ploca sledece nedelje i sve ce biti tu pa se krece sa build-om.

Sto se samog kucista tice ogromno je i prelepo. Mislim da moram da menjam sto jer je kuciste prazno tesko 33kg.

33kg? :) Bez problema se moze koristiti za sabijanje tla. Pohvala za ambalazu. Koliko su te 'madjari' odrali (ako nije tajna) ?
 
Potpuno ocekivano :) juce, oko pola 3 ujutro mi je dostavljeno kuciste. Blagosloveni Madjari :) Jos samo da stigne maticna ploca sledece nedelje i sve ce biti tu pa se krece sa build-om.

Sto se samog kucista tice ogromno je i prelepo. Mislim da moram da menjam sto jer je kuciste prazno tesko 33kg.

Lepo kuciste,i zaista elitno.Moze da obrise patos sa svim svim CM,NZXT i ostalima.Mada sobzirom na cenu i ne cudi na njegove mogucnosti.Cena tricavih 900$.

Ako nekog interesuje o cemu se zaista radi.

 
Potpuno ocekivano :) juce, oko pola 3 ujutro mi je dostavljeno kuciste. Blagosloveni Madjari :) Jos samo da stigne maticna ploca sledece nedelje i sve ce biti tu pa se krece sa build-om.

Sto se samog kucista tice ogromno je i prelepo. Mislim da moram da menjam sto jer je kuciste prazno tesko 33kg.

Daj na PP preko kog si uzeo, mozda ce mi trebati i daj jos neku fotku?
 
Odličan ovaj Phanteks, ali mi ne ide u glavu da nisu ubacili i neki mali KVM za dual system setup out of the box.

Zamerke iz videa oko diskova manje više, nije storage case kao što je bio Stacker, već showcase, ali ko pa stavlja tolike diskove u prvi plan. :d U svakom slučaju, zver od kućišta. :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Koje kućište je "najtiše"? Mislim najbolji eliminator buke od kulera. Ja sam prepakovao mašinu u neko staro džinovsko comtrade kućište, ima mesta za sve živo. Teško je jedno 10kg ako ne i više XD silna gvožđurija, ali ima tu manu da se čuju kuleri dok je upaljeno. (na mini atx koje sam koristio ne čuje se ništa bukvalno kao da je ugašen komp), ali pošto sam zameio matičnu morao sam da zamenim veće kućište...
 
Najbolji eliminator ti je tih kuler :)
Uzmes takve i resio si problem, sto bi menjao kuciste ako ti odgovara?

Npr imam ovaj model, ima ih u vise boja:

alpenfhn-120mm-wing-boost-2-plus-pwm-fan-orange-lual-018-45969-3.jpg


Kuciste je od tvrde gume + gumeni nosaci kulera ( mada mozes i sa srafovima da pricvrstis ako hoces) + ekstra kvalitet izrade + izrazito tih vent... resen problem :)
 
Zaboravih model da navedem: Alpenföhn Wing Boost 2 Plus

Nedavno sam se i ja lomio par nedelja koje kuciste da uzmem stim da sam vise gledao funkcionalnost nego izgled posto staro ima problem sa prostorom i da bude air cooled.
Posle par nedelja studiranja uvek se nekako svelo na Raven RV03 i uzmem ga.
Za mene savrseno kuciste a i tiho je, 2x 180mm ventovi su efikasni a tihi + okrenuta maticna za 90° sa nenormalno mnogo mesta za razne egzibicije.

Sad se setih da sam postovao slike fanova kada su stigi:

Pogledajte prilog 240781
 
Poslednja izmena:
Evo "par" slika kucista. Poceo sam po malo da sastavljam sve. Trebalo bi da bude gotovo krajem godine. Fale mi neke stvari koje "bleje" na carini.
 

Prilozi

  • 01.jpg
    01.jpg
    146.5 KB · Pregleda: 204
  • 02.jpg
    02.jpg
    159.1 KB · Pregleda: 191
  • 03.jpg
    03.jpg
    145.3 KB · Pregleda: 179
  • 04.jpg
    04.jpg
    113.7 KB · Pregleda: 185
  • 05.jpg
    05.jpg
    141.2 KB · Pregleda: 180
Jos 10-ak slika trenutnog stanja. Dosta bolji kvalitet. Danas mi stizu ventilatori. Kablove sam povezao testa radi da vidim koje mi duzine trebaju. Porucio sam preko cablemod-a sve nakon toga i trebalo bi da stignu za 10-ak dana.

pn2k83T.jpg
mk50Cxx.jpg
WWs87OK.jpg
VO4FKnW.jpg
IqzqtnL.jpg
UdXvgqY.jpg
vAT746a.jpg
ytZNTN9.jpg
qVEFMVW.jpg
 
Bas juce naleteh na In Win 301c. Malih dimenzija, svega 25 litara. Debeo lim, kaljeno staklo, a od plastike su samo noge.
Nije bas sve savrseno, ima i nekih mana, ali nije nista deal breaking.

Steta sto ga nema kod nas, iz momenta bih ga narucio.
 
Jos 10-ak slika trenutnog stanja. Dosta bolji kvalitet. Danas mi stizu ventilatori. Kablove sam povezao testa radi da vidim koje mi duzine trebaju. Porucio sam preko cablemod-a sve nakon toga i trebalo bi da stignu za 10-ak dana.

pn2k83T.jpg
mk50Cxx.jpg
WWs87OK.jpg
VO4FKnW.jpg
IqzqtnL.jpg
UdXvgqY.jpg
vAT746a.jpg
ytZNTN9.jpg
qVEFMVW.jpg

Lepo, mada se ne slazem sa time kako si planirao loop
 
Evo "par" slika kucista. Poceo sam po malo da sastavljam sve. Trebalo bi da bude gotovo krajem godine. Fale mi neke stvari koje "bleje" na carini.

Bice ovo surovo kada na kraju budes sastavio sve.
Takodje, sve pohvale i za ostatak konfiguracije, bas gledam sad i razmisljam, ne mogu sustinski ni jednu jedinu zamerku da nadjem... ono, da uperim prstom i kazem: "e, ovo ti ne valja, moze bolje" ili "uzmi to i to" :)

Kao da sam je za sebe sastavljao.
Doduse, ja bih onda uzeo drugo kuciste :d
 
Lepo, mada se ne slazem sa time kako si planirao loop

Pa prvo sam poceo drugacije ali sam onda hteo da hvatam neke prave linije pa sam odustao od prvobitne ideje. Nekako mi je ova bolja. Neka ideja je pumpa/radijator->grafika->ploca->radijator->procesor->radijator/pumpa. Planiram da overklokujem grafiku/procesor pa da izmedju najtoplijih delova loop prolazi kroz radijatore. Upravo mi je stigao i drugi radijator koji montiram na vrh. Iste je velicine ( 360 ) kao i ovaj sto stoji uspravno. Stigli su i ventilatori ( 9x Corsair LL120 RGB ) koje cu veceras da montiram. Ostaje samo monitor/cablemod kablovi.
 
Odličan setup, jedino što mene mnogo više privlače akrilne cevi u poslednje vreme, ova standardna creva mi nekako sad deluju mlitavo i opušteno. :d

Možda da se prebaci ovo u user review thread da pratimo build ili u modding sobu, mada ne moduješ već 'samo' sklapaš zverinu. Šteta da se pogubi među drugim kućištima ovakav build.

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odličan setup, jedino što mene mnogo više privlače akrilne cevi u poslednje vreme, ova standardna creva mi nekako sad deluju mlitavo i opušteno. :d

Možda da se prebaci ovo u user review thread da pratimo build ili u modding sobu, mada ne moduješ već 'samo' sklapaš zverinu. Šteta da se pogubi među drugim kućištima ovakav build.

Sent from my E6683 using Tapatalk

Slazem se. Ne valjda kada je mlitavo i opusteno :)

Razmisljao sam i ja o tome ali ovo mi je prvi build na ovaj fazon pa sam se odlucio na soft tube-ing. Nikada nisam radio sa heat gun-om i tim cevkama ali ne znaci da se to nece promeniti kada nesto budem menjao. Taman da steknem i malo iskustva.
 
Najnoviji update. Ignorisite parce kanapa :) Ne znam ni ja sta pokusavam da uradim sa tim. Pokusacu da napravim i crevo za odvod pa sada krecem da se igram sa tim. Fali mi jedan ventilator pa je trenutno takvo stanje. Stize sutra ujutro ako je verovati UPS-u.

Ako neko zna proveren nacin da crevo poprimi oblik kakav zelim neka pise. Pretpostavljam da se moze zagrevati ili nesto. U kranjem slucaju cu ga vezati crnim vezicama za nesto kada dodje vreme.

hsgTecT.jpg
 
Nazad
Vrh Dno