Šta je novo?

My Mac - Showroom

@illidan

Sta je BOINC? :D

@topuz

To je Asus Vento...Fino kuciste skroz, prilicno ekskluzivno bilo kada se pojavilo, imalo lepa resenja za to vreme.
 
Samo sam preleteo preko teme vidim da je vezano za proracune... Ni kod mene ne stoji bas u Idleu ;) 4K video materijali sa kojima radim izuzetno optrerecuju i cpu i ram a i raid... Ne znam sta je tacno fora sa boincom ali vidim da ljudi greju sobe racunarima kad su optereceni istim :)
 
budzak

he trenutno sam izbacen u hodnik,)

a vi samo zamislite da je u pitanju mac .))))
 

Prilozi

  • IMG_0060a.jpg
    IMG_0060a.jpg
    285.2 KB · Pregleda: 474
Poslednja izmena:
Evo da se pohvalim nova igrackica mi stigla danas:)) MAcbook Air 13,3 :)Sreci nikad kraja hehe..Postavicu neke slike kao mali unboxing hehe

Evo i nastavka heh
 

Prilozi

  • PB290005.jpg
    PB290005.jpg
    91.4 KB · Pregleda: 307
  • PB290007.jpg
    PB290007.jpg
    84.2 KB · Pregleda: 303
  • PB290010.jpg
    PB290010.jpg
    97.8 KB · Pregleda: 310
  • PB290014.jpg
    PB290014.jpg
    102 KB · Pregleda: 282
  • PB290015.jpg
    PB290015.jpg
    85.5 KB · Pregleda: 265
  • PB290024.jpg
    PB290024.jpg
    98.7 KB · Pregleda: 287
  • PB290026.jpg
    PB290026.jpg
    66.6 KB · Pregleda: 316
  • PB290027.jpg
    PB290027.jpg
    89.3 KB · Pregleda: 293
  • PB290037.jpg
    PB290037.jpg
    110.3 KB · Pregleda: 419
  • PB290040.jpg
    PB290040.jpg
    92.9 KB · Pregleda: 290
Poslednja izmena od urednika:
Od sad te i zvanicno mrzim :D. Dodushe malo vishe zbog iMac-a :p

Extra izgleda cela kombinacija.

P.S. Cime se bavish?
 
.)

@RasaNS

Ma garant radi inostranstvo:D, ma pocecu ga i ja pomalo mrzeti ;)
Super stvarcice gajis,...
 
Poslednja izmena:
Evo da se pohvalim nova igrackica mi stigla danas:)) MAcbook Air 13,3 :)Sreci nikad kraja hehe..Postavicu neke slike kao mali unboxing hehe

Cestitke na kupovini, ja sam odusevljen Airom, moj me i posle skoro mesec dana koriscenja svakodnevno odusevljava. :)
 
Hej hvala svima na cestitkama..Super je Air bas bas:)

Evo ovako sad izgleda ..nista posebno ali jako jednostavno..volim red:)
 

Prilozi

  • PB300044.JPG
    PB300044.JPG
    100.8 KB · Pregleda: 379
  • PB300046.JPG
    PB300046.JPG
    99.9 KB · Pregleda: 328
  • PB300047.JPG
    PB300047.JPG
    110.1 KB · Pregleda: 339
Poslednja izmena od urednika:
Hej hvala svima na cestitkama..Super je Air bas bas:)

Evo ovako sad izgleda ..nista posebno ali jako jednostavno..volim red:)

ipod ipod ipod iphone? :trust: cemu bre?

inace za air uh!! kako ti zavidim :p


btw da se i ja pohvalim - jedan neuredan setup :p
a u sledecoj godini, u novom okruzenju (urednijem :pP) :D :D

fotka je malo ruznjikava posto je iphonetom slikana.... no ne smeta :D
 

Prilozi

  • IMG_0364.jpg
    IMG_0364.jpg
    187.2 KB · Pregleda: 409
Super fotka:)
E pa na svakom imam muziku razlicitu,pa da ne menjam:))Lakse mi tako..
a iphone ne koristim za muziku uopste..:p
 
Mene interesuje.. da li svi vi koji posedujete ovakve računare - i profesionalno imate potrebe za istim... ili je to samo stvar da ste imali malo više para koje ste hteli da utrošite za najbolje parče hardvera?

Zdravo Mambo,
ja koristim Apple u poslu. Imam svoju advokatsku kancelariju, i iMac 24" sa legalnim iWork 09 paketom. Apple koristim iz nekoliko razloga (a verujem i vecina drugih ljudi na ovom forumu): cvrsto verujem da je potrebno kupiti softver pomocu koga zaradjujem pare, ne volim Win OS, nikad se nisam snalazio u Win okruzenju (zasto vlada misljenje da Win svi vole???). Ljudi cesto pogresno vezuju Apple korisnike za snobizam i mainstream, a iznenadili bi se koliko ima Apple korisnika koji su zapravo alternativci, koji beze od Win OS kao i linuxasi. Apple ti nudi "televizor". Doneses ga iz radnje, upalis i on radi... i radi ce jos 20god isto, jer nema registry, ne skuplja djubre u nekim temp datotekama, ne usporava vremenom. A PC? Menjas staru DDR1 memoriju, ali nemas novih ploca sa starim socketom, pa onda moras i procesor, a sa njim i ventilator.... i saberi sve to u periodu od 10 god, i videces da je Apple jeftiniji.
Pored ovog, zbog kompatibilnosti sa inostranim advokatskim kancelarijama koje su mahom na OSX i iWork, pa i mojih starih navika jer nisam nesto puno koristio PC (osim za neke specificne potrebe).
Sledeci razlog su pare: jednostavno, mogao sam sebi to da priustim, i kvalitet mi jeste vazniji od cene. A o kvalitetu hardware-a i software-a, o nadmoci OSX ne vredi pricati po milioniti put ponovo... jednostavno znaju devojke i momci o cemu pricam, ako su ikad koristili Apple.
Jabuka jeste cudna biljka, i ona stvara poklonike jace od drugih.... Eto ja planiram MacBook Pro za privatnu upotrebu, pored ovog sto sam opisao za poslovnu primenu. Inace, ja se iskreno bolje snalazim u Pages nego u Word, i opcije koje meni trebaju su bolje, brze i pristupacnije. rad je lepsi, ugodniji i iWork je jeftiniji od Office paketa.... cak i da je po ceni obrnuto, opet bih se odlucio za iWork.
I na kraju (smejacete se) isto jedan vazan razlog: Srbija je (na zalost) siromasna zemlja, jos dugo cemo ziveti u okruzenju jeftinih kompjutera i kompjuterskih navika, sto Apple korisnicima dize popularnost i neopravdano ih velica. Ipak, kada primim stranku u svoju "apple kancelariju", to dize cenu. Simple as that!
 
Slazem se za iWork potpuno i takodje koristim Pages i prakticniji mi je generalno.:)
Bravo za post:)
 
@RasaNS :D mislim da imas ili viska novca ili viska vremena ili ne znam, necega svakako viska ili manjka.

Za svaku vrstu muzike dedicated ipod, ma daaaaaaj... Preterano, a nimalo korisno...
 
@RasaNS :D mislim da imas ili viska novca ili viska vremena ili ne znam, necega svakako viska ili manjka.

Za svaku vrstu muzike dedicated ipod, ma daaaaaaj... Preterano, a nimalo korisno...

mogu da zamislim da imas recimo jedan ipod shuffle (onaj prosli - lepsi je i smisleniji) i da ga koristis kad ides da dzogiras - jer te smara da nosis telefon sa sobom - a imas i spec muziku za dzogiranje. recimo mogu sebe da zamislim u tom scenariju.

al mi stvarno nisu jasni josh jedan ipod, A TEK TOUCH sto mi nije jasan...

ajde priznaj da se lozis da probas sve sto izbace :p :d
 
To govori i Air pored iMac-a. Realno, jedan krsten Pro i ne treba ti nista vise od Apple racunara :)
 
:)
Malo se lozim da probam sve sto izbace .priznajem:)
A pro uzimam u subotu:p
 
Poslednja izmena:
Super fotka:)
E pa na svakom imam muziku razlicitu,pa da ne menjam:))Lakse mi tako..
a iphone ne koristim za muziku uopste..:p

Lolcina. :D Ajd da razumem classic i nano (ja npr. 90% vremena drzim classic u kolima jer funkcionise savrseno sa audio sistemom), ali je onaj touch takav overkill. :D :D
Mada razumem potpuno taj osecaj kad oces da kupis sve sto izbace, ima nas jos takvih ludaka. :D
Samo mi nije jasno gde ti je iPad? :)
 
Poslednja izmena:
Raso, koja ti je adresa :d:d

Nije mi jasno ovo mambovo pitanje, pa vecina ljudi koji daju silne pare na PC upgrade na ovom forumu, kupuju najjachi hardver, napajanja od 2 kilovata, kucishta od 300e, imaju po 5 terabajta hardova, uglavnom ne rade nishta na njima, igraju se i gledaju filmove :) Zar ako je neko kupio Maca automatski mora da se bavi nekim poslom, kao da je taj Mac duplo skuplji, a u stvari jedva da je skuplji, problem je shto se u isti kosh stavlja TN vs IPS, aluminijum vs plastika, obracanje paznje na detalje vs samo je niska cena bitna, ECC vs obichna memorija, Xeon vs desktop procesor, itd :)

Meni Mac isto sluzi za posao koji Windows ne moze da uradi tako efikasno, chak i da zamislimo da su podjednako stabilni :d Imam Hackintosha koji zavrshava sve, ali cu ipak kupiti Mac Pro samo zato da ne bi mislio vishe o update-u, to je josh jedino ostalo da ne robujem OSu, vec da on bude moj rob, shto se na Windowsu nikad nije desilo :)
 
Poslednja izmena:
lepa konfa... vidis podceti me - hocu da imacu dodam josh 4giga memorije. guglao sam malo itsvet - i manje vise mislim da sam nasao sta bih - mda htedoh da pitam - ako neko ima neku preporuku?
 
pa stavis bilo koju DDR3 na 1066mhz i to je to..za laptop mislim..Pazis da bude ova PC3-8500, DDR3 SDRAM i to je to
 
Poslednja izmena:
Evo i ja da se javim...

Ponosan sam vlasnik PowerBook-a G4 1.7 GHz, s tim da ima 2GB RAMa i 160GB HDD.
Imam ga vec vise od godinu dana, odlicno me sluzi. :D
Mada se razmisljam da uskoro uzmem MacPro kada budem pri parama. :)
 
Nazad
Vrh Dno