Šta je novo?

[2010] Da se prebrojimo :)

Primarno koristim:

  • MTS postpaid

    Glasovi: 121 29.2%
  • MTS prepaid

    Glasovi: 64 15.4%
  • Telenor postpaid

    Glasovi: 132 31.8%
  • Telenor prepaid

    Glasovi: 35 8.4%
  • VIP postpaid

    Glasovi: 60 14.5%
  • VIP prepaid

    Glasovi: 3 0.7%

  • Ukupno glasača
    415

xSeptimus

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
07.05.2002
Poruke
10,732
Poena
1,045
Opsti poll na temu mobilnih operatera.
Dakle, jednostavan izbor.

*ovo je poll "iz neba pa u rebra", ako bude potrebe - prosiricemo :)
 
Poslednja izmena:
Ma postpaid, lakse za racunjanje posto ce biti jako malo prepaida :)
 
Boga mi, gledano postpaid-prepaid, postpaid debelo vodi ....
 
Pa pametni ljudi koriste postpaid, ne znam ko ne kapira koliko je prepaid skuplji. :)
 
Nije prepaid skuplji, to su dve različite stvari. Prepaid košta 50 dinara godišnje :). Ja sam skoro od kad imam mobilni na postpaidu i još uvek koristim MobiFUN paket :D jer mi odgovara, ali ima prepaid prednosti. Sa postpaidom, ne bi bilo isplativo da imaš karticu drugog operatera ispod maske telefona za slučaj problema sa signalom u nedođijama, recimo ;).
 
Zavisi od potreba, npr. za 400 dinara ja mogu da kao prepaid uzmem akciju 10x vise(4 puta po 100 dinara) i da imam besplatnih 4000 minuta u mesecu u mrezi(sad to je samo za u mrezi), ali to nikako ne moze da se potrosi, onda su bolje varijante da za nekih 125-150 dinara nedeljno se uzme 250-300 minuta + toliko sms ka svim mrezama- sto mesecno izadje ispod 600 dinara.
Sad sta je kome isplatljivije, to je vise licna stvar i dosta zavisi od nacina koriscenja mobilnog iliti od licnih navika pojedinca.
 
mt:s postpaid (Mix1000). Inace i na jednom drugom forumu postoji isto ovakvo glasanje i rezultat je dosta slican.
 
^^ potpuno isto
 
mts prepaid jer šaljem sms-ove pa i koristim mondo sms. Razgovor jedan do dva mesečno.
Ne postoji postpaid koji bi mi bio isplativiji.


Na svim forumima ovog tipa ima mnogo više postpaid korisnika.
 
Trenutno MTS pripejd ali merkam da uzmem neki jeftiniji postpaid paket.
 
Upravo tako.
Ima nas kojima mobilni telefon i nije tolika potreba. Meni recimo cisto nekad za neki kratki poziv i neku sms poruku. Zasada ne vidim potrebu za postpaidom.
 
Poslednja izmena:
Pa pobogu, mislio sam na ljude koji troše 1000 dinara mesečno minimum na prepaid, nisam sigurno mislio na ljude koji ne koriste telefon skoro uopšte.
 
Treba da bude multi-select, ja koristim i MTS i VIP, ali posto mi je VIP kao "primarni" glasao za njega.... mada trosim slicne pare na oba... oba prepaid.
 
ja mogu da kao prepaid uzmem akciju

Upravo to, akciju ..... kada ima, kada nema ..... da je to stalna ponuda, pa da razumem ....

Meni je primarni Telenor prenesi postpaid, a imam i prepaid sa istim brojem, i recimo, kada ima ona za 200 din 1000+1000 ja koristim to, a ne prenesi gomilam minute i poruke. Pa onda kada par meseci nema akcije, trošim nagomilano ....
 
Kao sto se moglo pretpostaviti - ljudi se enormno vezuju za broj bez obzira na uslugu pa i cene..
Kako svuda tako i u Srbiji, dakle nista novo :)
 
Upravo to, akciju ..... kada ima, kada nema ..... da je to stalna ponuda, pa da razumem ....

Meni je primarni Telenor prenesi postpaid, a imam i prepaid sa istim brojem, i recimo, kada ima ona za 200 din 1000+1000 ja koristim to, a ne prenesi gomilam minute i poruke. Pa onda kada par meseci nema akcije, trošim nagomilano ....

I ja isto, i zato sam glas dao za telenor postpaid jer je on primarni
 
Kao sto se moglo pretpostaviti - ljudi se enormno vezuju za broj bez obzira na uslugu pa i cene..
Kako svuda tako i u Srbiji, dakle nista novo :)
Pa naravno da se vezujem za broj kad ga koristim već 10 godina i svi ljudi koje znam ga imaju.
 
Broj se vrlo lako menja, nije to uopste toliko strasno.
Ali kome sve odgovara, nije imao probleme i nema motiva a i stvarno, zasto bi menjao operatera :)
 
Ne vidim u cemu je problem s promenom broja - 8 godina sam postpaid, promenio sam 3 broja (2 "mreze"). Mislim, uzmes novi broj, posaljes SMS kompletnom phonebook-u "ovo je moj novi broj" ili nesto sl, potpises se i gotovo. Kome je bitno, sacuvace, kome nije - ko ga *ebe.
 
A sta ako je neko podelio vizit kartice sa svojim brojem? Kako da ga dobiju poslovni partneri na novi broj? Ipak je nemoguce sagledati kome si sve dao vizitku.
 
Ja imam VIP postpaid, VIP prepaid i MTS prepaid. Najvise koristim (logicno) postpaid, a najmanje koristim MTS, uglavnom kada istrosim sve besplatne poruke na postpaidu.
 
^^Pa valjda znas sve poslovne partnere (ili bar imas njihove kontakte). krastavac, podelis opet.
 
Poslednja izmena:
Suština je da niko ne nudi toliko drastično povoljnije pakete da bih se cimao oko promene broja, a meni bi bilo poprilično cimanje.
 
Sta znam, ja sam prezadovoljan kvalitetom usluge, signalom i odnosom ka korisnicima kod Telenora.

Dosta koristim mobilni, najpovoljniji su sto se tice biznis korisnika (zbog besplatnih razgovora izmedju mreze, za razliku od VIP-a koji daje 1000 minuta oni daju neogranicen broj minuta). U mojoj situaciji, ponuda na fazon fleksi paketa je odlicna. Sve mi ulazi u pretplatu + ovaj novi dodatak za medjunarodne pozive.
Usluga MailPro po meni takodje odlicna i jos ima 100mb u paketu.
A izmedju ostalog i sam broj cini svoje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno