Šta je novo?

Orion Telekom

Vidim da dosta vas prica o Orionovoj D@H usluzi.. Aj da kazem nesto vise o tome.. ;)

YUBC je odavno imao ovu uslugu(3-Play).. Kada kazem davno, mislim pre postojanja komercijalnog ADSL-a u Srbiji. Ova usluga funkcionise tako sto se dovuce konekcija do zgrada, u zgradi se postavi DSLAM i odatle preko postojece telekomove infrastrukture(sa krova, iz podruma) ide link do korisnika.. Sto se YUBC-a tice on je dovlacio samo optiku, nikakav drugi vid - wifi i sl. nije dolazio u obzir. Posto nam je drzava takva kakva jeste, drzava nije dala licencu za dalje sirenje mreze i ova usluga je stala. Vise o ovome http://www.sinet.rs

Cisto sumnjam da Orion ima svoju optiku(ne isplati im se..), a ako ima to je neki mali deo blizu njihovih NOC-a(sto znaci malu pokrivenost, svega par ulica..). S'tim sto su tu potrebne posebne dozvole i sl., a dok Telekom ne izgubi monopol, nazalost to nece biti moguce :(
 
Poslednja izmena:
pocelo je postepeno prebacivanje svih D@H lokacija na optiku,u ovom trenutku su sve lokacije vezane na optiku u Beogradu kao i 3 lokacije u Novom Sadu.
U planu je da se krene sa D@H ponudom i u Nisu u vrlo bliskoj buducnosti...
Ako ima jos nekih pitanja rad sam odgovoriti na sva.....

Hehe, nacekacu se kao i za SBB internet jedno 3 godine dok ovo dodje u moj grad. Telekomu smo jedino bili zanimljivi mi iz manjih gradova, a sad kad i njega prodaju..................................
 
Da dopunim o D@H servisu... danas konvertovane i pretplate - preostalih 8.5 meseci 2Mbit ADSLa = 14 meseci P_D@HFLAT_p6144. :-devil-:
 
Da li sam ja jedini korisnik koji vec evo preko 15 dana dobija jednu istu IP ?? Navikao sam da imam jednu duze od 7 dana, ali ovo je prvi put preko 15 dana...
 
Da li sam ja jedini korisnik koji vec evo preko 15 dana dobija jednu istu IP ?? Navikao sam da imam jednu duze od 7 dana, ali ovo je prvi put preko 15 dana...

Pazi moguce da im je DHCP podesen da ti dodeljuje adresu koju si prethodno imao , a mozda im je i pool adresa na odredjenom VLAN-u mali.
Probaj da ruter ostavis bez struje 30min-1h pa vidi da li ces dobiti istu adresu.
 
oriontelekom iskustvo iz prve ruke

Da li sam ja jedini korisnik koji vec evo preko 15 dana dobija jednu istu IP ?? Navikao sam da imam jednu duze od 7 dana, ali ovo je prvi put preko 15 dana...

Nisi isto se dešava i kod mene u zadnjih 20 dana IP adresa je ista ranije se posle gašenja rutera menjala sada ne .
Kolika je brzina protoka kod tebe kod mene je drastično pala neprelazi 0.32Mb/s
 
Pazi moguce da im je DHCP podesen da ti dodeljuje adresu koju si prethodno imao , a mozda im je i pool adresa na odredjenom VLAN-u mali.
Probaj da ruter ostavis bez struje 30min-1h pa vidi da li ces dobiti istu adresu.

Znam sve to, taj dan kad sam ovde poslao poruku resio sam da kontaktiram podrsku, i operater je potvrdio moju sumnju da im je DHCP podesen da dodeljuje adresu koju sam prethodno imao. Rekoh da ne dobijam novu IP ni kada ruter iskljucim i ostavim, operater rece da bih trebao i da ce poslati prijavu kolegama iz tehnicke podrske. Znaci to je bilo 23.12, evo sad je 07.01.11 i ja i dalje imam istu IP.

Nisi isto se dešava i kod mene u zadnjih 20 dana IP adresa je ista ranije se posle gašenja rutera menjala sada ne .
Kolika je brzina protoka kod tebe kod mene je drastično pala neprelazi 0.32Mb/s

Pa evo kod mene mesec dana ista IP... Sto se tice brzine, DL uglavnom oko 0.90Mb/s
 
Iskustvo as Oriontelekom

Zbog nemogućnosti da ostvarim ADSL priključak( zbog nepostojanje tehničkih uslova ) odgovor Telekoma ,kada se pojavio Oriontelekom pomislio sam da ću konačno moći da koristim internet kao sav normalan svet ali kratka je to radost bila.
Sa dotičnim operaterom sklopio sam ugovor u julu 2010 godine za RING PLUS PAKET kobinacija Telefona i broadband interneta od 768 kbita .
Normalno uz neznatnu nadoknadu od 8000 dobio sam ruter Vertex wireless i telefon i kalasičan ugovor po kome nemaš pravo na ništa i nikad nećeš biti u pravu( ugovor o ODRICANJU) nije mi jasno kako RATEL dozvoljava sklapanje takvih ugovora?

Nakačim opremu konektujemse brzina oko 560kbita nije loše posle modema ma kako loše odlično,ali posle par par nedelja počne da opada okrenem korisnički servis oni mi kulturno objasne da još nije dobar signal do antene ali da će se pojačati pa neću više imati tih problema.Protok je varirao imeđu 530-380kbita ja se već pomirio sa tim,znam da ću samo da gubim živce i pare budem li zivkao.

Ali problemima nikad kraja koristim BitComet a ruter mi stalno blokira izlazni port NATFirewall,pozovem ja opertera kažem štaje proble da nemogu da pristupim ruteru traži mi pristupnu šifru i da nemogu da ugasim NATFirewall pa da mi daju šifru da bih to iskjučio.

Operater: nemožete da dobijete šifru
ja : a zašto
operater: zato što imate paket sa telefonijom
ja: pa kako da ugasim NAT
operater: ja ću vam isključiti NATFirewall
ja: ugasite
Kao ugasio NATFirewall?

Posle tog poziva povećala se brzina protoka ,portovi i dalje blokirani(znači nije Ugašen NAT) ali nema veze .

Razmišlja ja zašto ne daju pristupnu šifru i sinemi kad posle par dana pade protok na 210 Kbita
Zaključak : kada bi mi dali pristup podešavanju rutera ja bih promenio password a oni nebi mogli da da mi šteluju protok kako njima odgovara 768/3 ,možda bi i mogli ali teže.
A sada pitanje : dali će i račun biti 1780/3
dali neko ima brzinu koju je kupio(nebitno kod kog operatera)?


vratismo se mi u Srbiju a tu važi ono (****š što sam mu naplatio skuplje kad ga nisam zajebao)

Sve mi više ovaj Oriontelekom liči na Lelekom ?

sistemi mera u Srbiji: Sipaj deset litara bezolovnog a naspu 9.8L
kilo hleba a dobiješ 580g
adsl 1024kbita dobijaš 560kbita
768kbita dobijaš 330kbita
kazna za prekoračenje brzine 7000 do 25000 e ovde sigurno dobijaš maksimun 25000
 

Prilozi

  • Orionlelekom.bmp
    155 KB · Pregleda: 66
Poslednja izmena:
Pozdrav.
Na Orionu (Sezamu) sam proveo više od 3 godine!
Za to vreme su davali razne akcije za nove korisnike, a za stare ništa.
Dugo sam razmišljao šta da radim jer sam imao iznajmljen TP-LINK ruter (debelo sam platio iznajmljivanje) i onda sam prelomio, prešao na Telekom i dobio za istu lovu paket 4 u 1.
Sad imam 4 Mb/s brzinu pristupa, a tamo sam imao 1 Mb/s i plus sam dobio ruter za dž koji po kvalitetu je apsolutno isti kao i TP-LINK.
Više sam nego zadovoljan. Imam ugovor na godinu dana, pa kad istekne i ako neko ima bolje uslove odoh ja opet kod drugog provajdera.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.
Na Orionu (Sezamu) sam proveo više od 3 godine!
Za to vreme su davali razne akcije za nove korisnike, a za stare ništa.
Dugo sam razmišljao šta da radim jer sam imao iznajmljen TP-LINK ruter (debelo sam platio iznajmljivanje) i onda sam prelomio, prešao na Telekom i dobio za istu lovu paket 4 u 1.
Sad imam 4 Mb/s brzinu pristupa, a tamo sam imao 1 Mb/s i plus sam dobio ruter za dž koji po kvalitetu je apsolutno isti kao i TP-LINK.
Više sam nego zadovoljan. Imam ugovor na godinu dana, pa kad istekne i ako neko ima bolje uslove odoh ja opet kod drugog provajdera.

Ja sam na Sezamu/Orionu dok su još imali dve tel. linije, beše to neka 1994/5...veran kao pas:D...problemi su počeli sa njihovom fuzijom, prvo računi ne stižu ( ja sam post paid ), pa ih je zovem da ih opomenem da treba da mi pošalju račun, pa se oni vade na promenu sistema...pa kada sam ih zvao za WiFi uslugu nemaju pojma o ping-u i sl...Kada se povremeno dese neki prekidi čekam po deset minuta na uključivanje operatera...

A ovo sam mislio da neću nikada da napišem...:) ( Ovo je deo o telekomu )...Imam ISDN telefonsku vezu preko deset godina i uvek sam imao problem kada se nešto zbinguje ( nije bilo često, ali se događalo )...to je bilo ono, zovi 977, pa oni kažu ok prijavićemo kvar tehnici, od tehnike ni traga ni glasa, tako da sam na kraju upoznao nekog u centralin Čukarica, za svaki slučaj..:D...on ode resetuje moj broj ili šta već i meni veza proradi...
Pre nekih dvadesetak dana prestane meni da radi telefon i ja već počinjem da se tresem...pozovem ja Telekom podršku (sa mobilnog ), javi se jedna ljubazna dama, koja je sa mnom provela jedno desetak minuta sa uputstvima kako da resetujem isdn priključak, te ovo, te ono...Na kraju nije uspelo ništa, ali je ona rekla da često treba neko vreme da se Netmod oporavi...ona će da da nalog tehnici da reše problem ali ja da joj se javim ukoliko mi proradi tel. linija...( sve se dešava oko 20 sati u petak )...I stvarno nakon desetak minuta meni sve proradi....ja lepo javim da je proradilo, ona se meni zahvali....
Sledećeg jutra, subota, zove me neko iz Telekoma, kaže tehnička podrška, pita da li je sve u redu, ja se zahvalim i kažem jeste...Posle jedno 5-6 sati opet me zovu iz Telekoma pitaju da li je i dalje sve u redu...ja kažem jeste...oni kažu ako ne bude da odmah prijavim...sve je nastavilo da bude u redu;) ali sam ja ostao potpuno šokiran ovolikom brigom o korisniku...

Zašto ovo pišem....počeo sam i ja da vrlo ozbiljno razmišljam o prelasku na njihov adsl i pored toga što nisam sklon promenama... Ja znam da su oni potpuno nesavršen sistem, ali izgleda da konkurencija od njih preuzima samo negativne strane....
 
Poslednja izmena:
^ Kada ti se NEtMod zatupavi, izvuci ga iz struje i sačekaj nekoliko minuta. Kada ga vratiš nazad, trebalo bi da sve bude OK :)

DUZO, razumem tvoju ogorčenost zbog niskog kvaliteta usluge, ali u jedno sam siguran: Orion (niti bilo ko drugi), sigurno ne krade korisnike na takav način.
Predpostavljam da je razlog što nemaš šifru podešavanje portova za VoIP telefon. Korisnici bi to čačkali i nabadali i onda im ne bi radio telefon, a verovatno bi isključili mogućnost remote pristupa ruteru. Jel imaš IP i pass za pristup telefonu preko browsera?

Kada neko traži password, ja bih mu dao, ali uz napomenu da će izlazak na teren biti naplaćen. Ili bih naglasio koje menije NE dirati.
Alterntiva je kviz....postaviti 2-3 pitanja iz baze od 100+ pitanja....tipa šta je NAT i sl. :d
 
Jel sam ja jedini (videh sad Telekom temu, nisam jedini :) ) koji je dobio povecanje? :) Pre jedno 2h je pukla veza i od tada sam primetio da je DL 160KB/s, ali sam mislio da Opera nesto brljavi jer nisam uopste mislio da ce Telekom da krene sa povecanjem ovako rano :) Eto, pre je stiglo povecanje nego nova IP...

A htedoh danas da pitam ovde da li da aktiviram povecanje 6 meseci, time bih bio na 2Mb/s i plus ovo povecanje, verovatno bih imao 4Mb/s... Ne znam kako ce sad da bude, da li cu dobiti onda 3Mb/s ako aktiviram povecanje...

21aflmc.jpg


Evo speedtest-a

1106125423.png



A evo i speedtest-a od pre nekoliko dana

1101456864.png




Ping je sad odlican :)

31959006.png
 
Poslednja izmena:
Hmmm.... dal' to znači da ja, koji kao novi korisnik imam godinu dana dupliranu brzinu, mogu da očekujem i ovo ubzanje? ,),),)
Hoppefully...





EDIT: Lele....




Da nisi rekao, ne bi nikad ni proverio brzinu... :d

4mb za 1500 din :banana::banana::banana::banana:
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.
Na Orionu (Sezamu) sam proveo više od 3 godine!
Za to vreme su davali razne akcije za nove korisnike, a za stare ništa.
...
Nisi baš u pravu. I ja sam kod njih oko 3 godine i veoma sam zadovoljan (njega koristim ovde, u stanu mojih roditelja, a sada silom prilika imam Telekomov net u drugom stanu). Sezampro (=Orion) jeste imao akcije za stare korisnike. Znaš da posle 1 godine korišćenja dobili smo 5% popusta, a posle 2 godine stalnih 10% popusta. Čini mi se pretprošle godine bila je i jednokratna akcija da platiš cenu dva meseca unapred i da dobiješ treći mesec gratis. A prošle godine je bila i ona akcija za stare korisnike da možeš da biraš za period od 6 meseci duplo brži net ili račun umanjen za 200 dinara. Ja sam izabrao ovo drugo i plaćao sam net (sa svim uračunatim popustima) oko 1150 dinara.
Dakle, budimo fer - nije tačno da nisu imali akcije za stare korisnike, čak su imali znatno više nego Telekom kojeg hvališ, a koji ima pogodnosti samo za nove članove koje hoće da upeca.
 
Poslednja izmena:
Opaaa, hvala na obavestenju :banana:



Meni je ovo zadnji mesec one akcije 6 meseci duplo veca brzina (sa 1Mb/s na 2Mb/s), a sad mi povecali na 4Mb/s :happy:
 
Opaaa, hvala na obavestenju :banana:



Meni je ovo zadnji mesec one akcije 6 meseci duplo veca brzina (sa 1Mb/s na 2Mb/s)

Hehe, meni je upalo da sam u oktobru potpisao ugovor i dobio godinu dana duplu brzinu...

E sad je problem što su mi puna oba harda, pa će morati da padne jedna terabajtna kupovina.


I posle će se opet javiti biseri da kritikuju Telekom i ostale ISP-ove u našoj zemlji - kao imamo najgori net u Evropi, najskuplji, ovo ono... Svaka čast Telekomu (i Orionu, naravno, mada su oni u ovom slučaju zadnja rupa na svirali), nisam ovo očekivao od njih.
 
Hm... a šta sa nama koji već imamo 4 Mbit? :(
 
pa trebalo bi valjda na 6 mb da ti je skočila brzina?!?
 
pa trebalo bi valjda na 6 mb da ti je skočila brzina?!?

Jes' vala, skočila al' u čabar :d
Nekada davno, u zemlji Srbiji je poslovala firma pod nazivom SezamPRO, koja je u ponudi imala adslMAX paket 16384/768, pa su taj paket uzimali ljudi čija raga može da povuče više od 4096 Kb/s. Elem, ta firma je očla u očin :p, tako da je ostalo samo :

http://www.oriontelekom.rs/privatni_korisnici/internet/adsl/cenovnik.137.html

S, obzirom na gore navedeno, koju to veću brzinu smrtnici pri Orion Telekom firmi mogu da očekuju u dogledno vreme ? :D
 
Jes' vala, skočila al' u čabar :d
Nekada davno, u zemlji Srbiji je poslovala firma pod nazivom SezamPRO, koja je u ponudi imala adslMAX paket 16384/768, pa su taj paket uzimali ljudi čija raga može da povuče više od 4096 Kb/s. Elem, ta firma je očla u očin :p, tako da je ostalo samo :

http://www.oriontelekom.rs/privatni_korisnici/internet/adsl/cenovnik.137.html

S, obzirom na gore navedeno, koju to veću brzinu smrtnici pri Orion Telekom firmi mogu da očekuju u dogledno vreme ? :D

Sve je malo manje pregledno nego ranije ali AdslMAX paket i dalje postoji:

http://www.oriontelekom.rs/privatni_korisnici/internet/adsl.136.html

Ne sećam se samo da li je cena ista ili su je smanjivali/povećavali (5099,00 + PDV)?
 
Opaaa, hvala na obavestenju :banana:



Meni je ovo zadnji mesec one akcije 6 meseci duplo veca brzina (sa 1Mb/s na 2Mb/s), a sad mi povecali na 4Mb/s :happy:

LOL^2, meni danas ističe 6meseci gratis dupliranja, javiše mi da je brzina promenjena, dođem kući kad umesto 1Mbps imam 4Mbps, zato i dođoh na temu da vidim šta se dešava :D
 
Ja sam dugogodisnji korisnik sezama. Poslednjih par godina sam bio na 2MB/s, sad vidim da su mi povecali na 4MB/s. :)

Ono sto me cudi je da mi je upload povecan na 512kb/s :D


Je l' ovo neka akcija samo za odredjene korisnike ili je povecanje brzine svima? Vidim da su im na sajtu stari podatci sa cenama i brzinama...
 
Od 2 naloga koja imam na sezamu, jedan su mi duplirali (onaj stariji) a jedan jos nisu, iako su identicna......
Jedino je razlika u stazu oko 3 godine.
Ali kad se ulogujem an sajt i dalej pise da imam staru brzinu i da nju placam, nigde se ne pominje dupla osim na speedtestu.
 
Nazad
Vrh Dno