Šta je novo?

Orion Telekom

Hvala obojici, to me zanimalo. Šteta za probleme, mada za mene ne postoji bitan sadržaj na TV.
Nego, zna li se uopšte koliko košta kod njih TV? Sajt im je i dalje katastrofalan, nigde nijedne konkretne i korisne informacije. Negde pominju da Orion TV može da se kupi nezavisno od drugih usluga, ali nigde ne pominju cenu. Na strani za TV imaju cene dodatnih paketa, a nigde... osnovnog. U cenovniku "svih usluga" TV se pominje samo kao stavka unutar Trojka paketa, nigde zasebno. J lud zbunjenog. Dakle, koliko uopšte košta njihov TV? (1)

2) Da li i dalje traže... beše 60.000 za Internet bez UO? Na sajtu piše samo 6000 jednokratno + 1000 mesečno za 200 Mb/s.

3) Imaju li neku stranu za pokrivenost optikom, barem kao pretragu po adresi? Neću da dajem gomilu ličnih podataka samo zarad provere.

4) Da li imaju opciju slanja normalnog računa ili je pdf jedina mogućnost?
 
Postoji li Orion optika u Nisu? Ja ne videh kod mene u zgradi (bulevar Nemanjica)

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Sajt im je i dalje katastrofalan, nigde nijedne konkretne i korisne informacije.

2) Da li i dalje traže... beše 60.000 za Internet bez UO? Na sajtu piše samo 6000 jednokratno + 1000 mesečno za 200 Mb/s.

3) Imaju li neku stranu za pokrivenost optikom, barem kao pretragu po adresi? Neću da dajem gomilu ličnih podataka samo zarad provere.

4) Da li imaju opciju slanja normalnog računa ili je pdf jedina mogućnost?
sajt im je kao i kod ostalih provajdera - pravljen da se zaletis, a da nisi sve ni procitao. Sve pise samo treba traziti po sajtu.

2) 6000 i dobijas mesec dana neta, posle placas po 1000 din/mes.

3) od podataka traze ti telefon da bi mogli da te kontaktiraju u slucaju potrebe i traze e-mail da bi mogli da ti posalju instrukcije za placanje. Traze ti i adresu da mogu da vide u spisku da li imaju u tvojoj zgradi optiku. Ostalo im i ne treba pa ne traze.

4) za prepaid ne salju racune. Mozes da placas visa karticom ili da sam popunis uplatnicu i platis na posti.
 
Slabija je ponuda kanala, slika je skroz okej. "Nikako" je malo teska rec, ali za nekoga ko nije zahtevan i ovo ce da prodje. Ako na primer poredim N1 koji ide preko Oriona i N1 koji gledam preko SBB Eon aplikacije, slika je znacajno bolja ne Eon-u, ali i ovo preko Oriona nije djubre..
Laki box uredjaj je inferioran u odnosu na Eon box uredjaj.
Ja sam njihov tv paket bukvalno shvatio kao arene za 300 din mesecno :)

Par ljudi mi je vec pisalo zbog ove druge recenice, pa moram da se objasnim jer ovako ispada misleading...

Evo moje racunice :

SBB Srednji paket je 4000 din sa 250/25 netom i tv
Orion srednji trio paket placam 2800 din sa 500/50 netom i tv

Doplacujem jos za 1000 din EON Sport + Porodicni i to je 3800din a imam sve moguce sportske kanale i duplo brzi net.

E sad, ako neko gleda TV i hoce da uzme EON Light za 1500 din mesecno da bi gledao televizriju to u totalu izadje 4300din, odnosno 300 din skuplje nego da si uzeo direktno SBB a ne moras da pustis ni jedan kanal sa Oriona osim Arena (na stranu i dalje duplo brzi net)
 
@Zuel Zahvaljujem.
Da, ciljano pravljeno tako da na slepo potpišeš i plaćaš. Inače, za proveru dostupnosti traže ime, prezime, telefon i e-mail, a potrebna je samo adresa. Ja sam starija generacija, iz vremena kada za te provere niko nije hteo tvoje lične podatke i da si ih nudio. Unosila se adresa i odmah ti napiše na sajtu da ili ne. Prikupljanje i čuvanje tih podataka izaziva dodatne troškove. Ne objašnjavaju kako ih nadoknađuju, pa zaključujem da je korišćenjem tih podataka na način koji se korisnicima ne bi svideo. Razumem za sklapanje ugovora, ali ovo je samo glupa provera. Npr, ako se selim. U najmanju ruku, na istoj strani treba da budu prikazani ime i prezime, adresa, broj telefona i e-mail vlasnika firme.

2) Zbunjen sam jer je onda 200 Mb/s 24 meseca bez UO 30 hiljada (6000 + 24 x 1000), a sa UO preko 45 hiljada (24 x 1899). Ali dobro. Nadam se da će ostati tako dok mi ne istekne ugovor sa MTS bandom.
 
To što si gledao su prepaid paketi uz koje se plaća "ugradnja". Ti paketi za početak ima duplo (u slučaju 500 Mbps paketa i više od duplo manji, 50 vs 20 Mbps upload) manji upload (dakle prepaid je 200/10 a ne 200/20). Drugo niko ti ne garantuje da tu cenu neće povećati za par meseci. Treće za postpaid pakete to 1899 je cena na sajtu a u praksi preko Orion "dilera" ako ugovaraš uslugu skoro svi dobiju 15-20% popusta (ili neki broj meseci po 999 + posle cena tipa 1699 din; što izađe na isto kao i 24 x 1520 din) tako da 200/20 ispadne 1520 din.
Zašto su trenutno prepaid paketi toliko povoljniji od ekvivalentnih postpaid paketa to zna samo Orion...

Za postpaid ugovore ne plaćaš ugradnju ako je ugovor sa 24 meseca ugovorne obaveze ali u slučaju raskida tokom trajanja UO onda ti traže da platiš onih 60.000 din.

Znog toga smo @Zuel i ja oboje uzeli prepaid pakete ... bolje tako nego da se venčavaš sa đavolom. U mom slučaju polako ali sigurno se taj potez iz današnje perspektive pokazao kao pametan pošto ću izgleda morati da menjam provajdera ako ZLOrion i dalje nastavi da laže i ubeđuje me u nešto što nije istina.
 
Poslednja izmena:
Ah, zlo gde god da kreneš... :(
Promaklo mi je za upload, mada mi je i 10 više nego dovoljno.
Ipak, nigde ne pominju tu ugradnju, a Zuela sam razumeo da nema više tih 60000. Još piše na sajtu da nema skrivenih troškova. :(

Ponestaje opcija, jer me Telekom i laže i krade, a sbb me više nikada neće videti. Na kraju ću da se iselim iz Srbije da bih imao Internet.
Možda ipak odlučim da probam malo Orion kad mi istekne ugovor kod Telekoma. Zavisno od tadašnje ponude, naravno. Imam još jedno 2 meseca.
 
Mešaš uslove za prepaid pakete ("budi slobodan" promocija) i postpaid pakete. Odnosno troškove i pretplate kod istih.

Prepaid korisnici nemaju ugovornu obavezu (imaju ugovor na naodređeno, pošto bez ugovora nema usluge) i zato su smislili da moraju da plate uvođenje usluge jednokratno (6.000 din je uz 200 Mbps, 4.000 uz 500 Mbps i 3.000 din je uz 1 Gbps paket). U ugovoru lepo piše jednokratno i koju cifru si platio. Nigde nema ove cifre od 60.000 din. Raskid ugovora možeš kad god hoćeš da uradiš.

Kod postpaid je šatro gratis uvođenje kad je ugovor sa ugovornom obavezom 24 meseca. Onda ne plaćaš ništa oni dođu i postave kabl i ostalo. Ali u postpaid ugovoru oni na tu liniju u clanu 6. napišu cifru od 60.000 din kao troškovi uvođenja usluge i zaokruže/selektuju da je korisnik oslobođen toga pod uslovom da "odradi" celih 24 meseca. Ako ne budeš zadovoljan i hoćeš da raskidaš postpaid ugovor posle X meseci onda te dočekaju na penalu i traže da platiš 60.000 din na ime troškova uvođenja + ako si imao popuste na pretplatu paketa i tu razliku da platiš.. ili sve pretplate do kraja ugovorne obaveze.

Na linku ispod možeš naći i tu stavku od 60.000 din:
https://oriontelekom.rs/wp-content/uploads/2020/11/Cenovnik-posebne-naknade-ponude-od01102020.pdf

Dakle @Zuel je platio 6.000 din za prepaid 200/10 paket uvođenje, ja sam za 500 Mbps paket platio uvođenje 4.000 din a npr @veljkoka je uzeo postpaid i nije platio ni jedan dinar na uvođenje.
I svima radi OK net osim meni :D :D :D Al eto ja sam jedini na selu od ljudi koje sam "anketirao" da rade speedtest u vreme kad se kod mene počne raspadati download brzina.
 
ne moras da cekas da ti istekne ugovor ako hoces taj paket u prepaid. Ja sam uveo u maju a ugovor kod sbb mi istice tek sada za 5 dana. U prepaid kod oriona ako hoces da te ne iskljuce imas obavezu da platis bar jedan mesec u dve godine. Inace , ako nisi citao postove po temi, trazi opticki ruter huawei, jer imaju i losiji.
sto se tice podataka, pa za informaciju o uslovima na tvojoj adresi je potrebna samo adresa.
 
Izvinjavam se. Nisam dobro pisao ili čitao. Hvala na strpljenju i razjašnjenju oko tih 60.000. Dakle, prepaid i Huawei optički ruter. I ne na selo. :) Valjda ću sad zapamtiti. Zanimljivo je i to za "rezervaciju" priključka sa plaćenim samo jednim mesecom. Problem je i što ću možda stvarno da se selim u narednih... nekoliko meseci i onda može da se desi da na novoj adresi nema optike. A rezervacija ipak košta 6000 (za 200 Mb). Svakako vredi razmisliti, samo što akcija ističe ove nedelje (ako ne produže).

@Zuel Kada na sajtu ideš na proveru raspoloživosti optike traže sve podatke koje sam naveo. Odaje utisak da ih jedino adresa ne zanima. ;)

EDIT: Zato sam i pitao za neku mapu pokrivenosti optikom, da vidim ceo neki deo grada, da ne moram stalno upit za svaku zgradu (u kojoj bih mogao da završim).
 
Poslednja izmena:
nisam video da na sajtu imaju mapu pokrivenosti, osim kod mobilnih provajdera. Mozes i komsiluk da pitas ili da ih pozoves telefonom, tako sam i ja uradio.
Sto se tice akcije, pa sada se svi otimaju za klijente (mala bara), pa ocekujem da ce produziti tu "akciju". A kako vreme ide, sve su nize i cene. Ako si podstanar, onda ti se ne isplati za par meseci da uvodis, ali ako izdajes stan onda ti se isplati da uvedes prepaid net. Znaci sve zavisi od situacije.
 
Poslednja izmena:
Postoji li Orion optika u Nisu? Ja ne videh kod mene u zgradi (bulevar Nemanjica)

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Има код мене у згради, у Радних Бригада.
Има Орион оптика, МТС оптика и СББ *кабловска

Пре пар година је овде био само СББ. Прво је дошао МТС а одмах затим и орион.
Већина је сад прешла на МТС, док су Орион и СББ изједначени по броју корисника.

*Зграда има 24 стана
 
Kako ide ono sa obaveštavanjem 30 dana unapred? Mora lično da se ode (pretpostavljam da mora i lice na koje se vodi ugovor) ? Je l' daju oni neki formular da se popuni ili kako? I kako ide sad sa prenosom broja tj. vraćanjem u mts? Uvešće mi boks bez telefona pa tek kad s orionom raskrstim?
 
Kakve su vam brzine večeras na optici? Meni jedva 600 prelazi dl, up je full 100 I dalje

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
:D Kod mene je svako veče sličan krš. Trenutno 240-270 Mbps na 500 Mbps paketu.

edit: Evo od 21h ulazi u top formu sa rezultatima 140, 160 Mbps.. (a van Srbije 74 Mbps).
 
Poslednja izmena:
Očigledno da su počeli sa štekaju sa protokom tj. premalim overprovisioning-om. Šteta, jer ovim tempom može samo da bude gore, jer sve više ljudi ima pristup Orion optičkoj mreži, a ako ne ulažu u povećanje tog protoka, neće na lepom da se završi.
 
Ja sam pre neki dan ukapirao kad sam prolazio kolima da je u susednom selu se pojavila "nečija" optika a po stilu razvlačenja po banderama deluje da je garantovano ZLOrion (iako na početku tok sela kod prve bandere već pola godine iz zemlje izlazi crevo iz kojeg dalje izlazi optički kabl sa "Kopernius Technology" textom ... to još uvek stoji tako nepovezano) što je verovatno odgovor na pitanje zašto se meni brzina počela raspadati pre mesec i nešto (jer koliko sam imao prilike da primetim po mom selu uveli su možda još 5-6 novih korisnika u mom selu)... Početkom oktobra u tom susednom selu nije bilo nikakvih optičkih kablova na banderama.

Nema (makar u ovim seoskim krajevima) nikakav overprovisioning, ima samo overselling...
 
Poslednja izmena:
Kakve su vam brzine večeras na optici? Meni jedva 600 prelazi dl, up je full 100 I dalje

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Meni je uvek 200/24, ako je server u Srbiji onda je ping 2-3 ms, ako je u Londonu onda je 35 ms, a u Njujorku oko 105 ms... Svakako je svuda brzina ista. Torenti svlace brzinom oko 22 MB/s.
 
Poslednja izmena:
Evo i večeras haos 500/1000 dl

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
E ovde nece da moze :) Svakako, od vecih stvari jedino skidam filmove i serije, a tu torenti rade punom brzinom (naravno, gde ima dovoljno leechers), a net je duplo brzi od SBB-a, i vise nego duplo jeftiniji za moje potrebe, posto ne gledam TV.
 
Evo i večeras haos 500/1000 dl

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
pa da, tako bilo i kod mene kad sam bio na tom paketu, i jos gore - 320. Zato sam sad uzeo brzinu 200 i imam 215-220, a uzeo sam sto sam hteo prepaid, inace ne bih ni uzeo posle prvog iskustva. Ali pokazalo se da na ovom paketu imam punu brzinu. Doduse i sada mi nije vise eltex gpon... mozda je i on imao uticaja donekle, ali zavisi i kako je gde uradjena mreza, pa kako se kome zalomi. Optika jeste da dobro provodi signal, ali opet nije bas da ne trebaju i pojacivaci za korisnike udaljenije od servera. Targo je imao bolju mrezu jer je sve bila optika, a ovde je pitanje, ja licno ne verujem kad su tolike oscilacije u brzini.
 
Veruj, veruj...

ZLOrion_zadnjih_6sati.png

Prosto divni ovi 8-20 Mbps download rezultati.. A i činjenica da danas od podne jedan jedini speedtest (od 120 ukupno za taj period od 10 sati: 20 testova x 6 servera) je dobacio do 400, a 500 gde je tek daleko.
Izgleda da je u proseku nedelja ipak gora od petka i subote... Znači, Eon je sat i po bio negledljiv... čudi me da mi ćale ponovo nije dolazio u sobu da se žali.
 
Poslednja izmena:
pa da, brzina im skace i pada kao da je adsl, zato i kazem da ne verujem da im je cela mreza od optike i ko zna kojim putevima to sve ide i kakvi su uredjaji na trasi do korisnika.
 
djipa... sve cetiri krute... a sada bismo mogli eventualno da budemo i iznenadjeni za Novu Godinu, da se malo provajderi pokazu, valja se ;)
 
Da se pokažu i na papiru ponude 2 Gbps za "smešne pare" a u praksi uveče da bude 120 Mbps :D
 
pa znas sta, dobar trgovac ti uvek da bar malo vise, a Orion bi mogo malo da se izvadi ako bi duplirao bar taj bedni upload. A mts i sbb da malo smanje dozivljaj da su nezaobilazni i smanje te njihove prenaduvane cene. Uvek su u ovo vreme bile neke nove ponude i popusti. Ne mora niko nista, ali bilo bi korektno.
 
Nazad
Vrh Dno