Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

šta treba da sadrži u svom nazivu blu-ray film od 50 giga da bih znao da je slika "vrh" odnosno da nema boljeg kvaliteta od toga?
 
:D

Pa to je sto je na blurayu, jedino da se izda novi disk sa novim transferom filma pa da ti bude bolji, ovako komplet bluray disk je trenutni max kvalitet...
 
ok. nego video sam na jednom blurayu od možda nekih 45 giga neki crtani surferi ili tako nešto i slika je bila nekako previše izoštrena toliko da su se videle po celom ekranu tačkice, zato pitam.
 
kakvih ima perfekcionista ovdje, neki mozda cekaju na neki ultra HD, i do tad nece skidati nista :d
 
Veoma moguce jer verujem da vecina previse juri neke ripove nego sto uopste gleda sliku...
Da bi se neki snasli prvo predlazem da za film koji zele pogledaju njegov review na http://www.blu-ray.com/ i nek bace pogled n screenove sa bluraya da vide kako izgledaju i kako izgleda film. Ako je slika previse "digitalna", bez graina i ostalih "prljavstina" onda bukvalno cak i scenski rip moze lagano da prodje i bude veoma slican originalu, tako da nema potrebe za jurcanjem nekih ultra retkih internal releasova. Ako je slika malo kompleksnija sa grainom onda slobodno moze da se juri nek internal, ali uglavnom kako god da se zove grupa i ako ima postavljene uporedne screenove najbolje je baciti pogled na to i videti koliko je odstupanje i odluciti se za taj release.
 
Ja cu sad s neba pa u rebra, al ne znam gde da postavim ovo pitanje.

Zasto BR filmovi imaju takav ratio da obavezno postoje "crne trake" na snimicma ? Jedino sto sam gledao na full hd tv-u a da popunjava prostor na ekranu kako treba su IMAX verzije filmova, a znamo da su IMAX verzije retke i da su samo pojedine scene "u punom formatu". Zasto se forsira aspect ratio koji ne iskoriscava ceo prostor full hd ekrana ? Jel to neki bioskopski lobi ? :)))
 
Poslednja izmena:
Filmovi se uglavnom snimaju za bioskop, a aspect uglavnom zavisi i od rezisera. Straight to dvd ili straight to bluray filmovi uglavnom imaju full hd aspect, tj. 1.78 ili 1.85, mada ne mora da znaci da obicni bioskopski blockbusteri nece imati takav aspekt. Takodje i svi ovi novi 3d filmovi imaju sto "visociji" aspekt zbog veceg efekta 3d-a, tako da je kod njih gotovo obavezno da idu na 1.78 ili 1.85 radi boljeg efekta...
 
Gdin_M, Hvala.


U medjuvremenu sam pronasao i ovo:

There are 3 basic shapes of movies:

A) Academy (1.37 wide)
B) Flat Widescreen (1.66-1.85 wide)
C) Anamorphic "Scope"/70mm Widescreen (2.00-2.75 wide)


Your 16:9 widescreen display is 1.78 wide.


Movies of shape "B" will fill your screen

Movies of shapes "A" and "C" will not.

http://forum.blu-ray.com/blu-ray-mo...reen-fullscreen-scope-oar-sticky-threads.html


Takodje, evo i spisak filmova koji imaju 1.78 ili 1.85 ratio

http://forum.blu-ray.com/blu-ray-mo...ist-fullscreen-16-9-1-66-1-85-1-blu-rays.html
 
Poslednja izmena:
E ne mogu da verujem da Der Untergang produzena verzija jos nije izbacena na BR.:mad:
 
Pirates of the Caribbean Trilogy 720p BluRay DTS x264-RightSiZE[thejooce]
ili
Pirates of The Caribbean Trilogy BluRay 720p x264 DTS-WiKi-[PhAnToM][PDU]

i na kraju eventualno ovo:
Pirates Of The Caribbean Trilogy HD Pack 1080p Remux HiFi-PinoyENT *IPT Exclusive*

ako je razlika u kvalitetu tolika da vredi skidati duplo vece fajlove...

Sta je bolje skidati?
 
Poslednja izmena:
Remux ti je bd kvalitet, znači bez kompresije, samo izvadjen sam film. Generalno ako je dobar encode, nema baš svrhe skidati remux (ogradjujem se, moje mišljenje).
 
sta je najbolje

1. The Dark Knight IMAX 2008 720p DTS dxva x264-FLAWL3SS
2. The.Dark.Knight.IMAX.2008.1080p.TrueHD.dxva.x264-FLAWL3SS
3. The.Dark.Knight.Extras.Gotham.Uncovered.Bluray.720P.x264.AC3.dxva-Z@X
4. The.Dark.Knight.2008.1080p.BluRay.DTS.x264-Z@X
5. The.Dark.Knight.2008.BluRay.1080p.DTS.dxva-EuReKA
6. The.Dark.Knight.2008.BluRay.1080p.DTS.x264.dxva-BTT
7. The.Dark.Knight.2008.BluRay.720p.DTS.dxva-EuReKA
 
i sta je bolje od ova dva:

1. Kingdom.Of.Heaven.2005.720p.BluRay.DTS.DXVA.x264-FLAWL3SS
2. Kingdom.Of.Heaven.DC.2005.BluRay.1080p-EuReKA
 
sta je najbolje

1. The Dark Knight IMAX 2008 720p DTS dxva x264-FLAWL3SS
2. The.Dark.Knight.IMAX.2008.1080p.TrueHD.dxva.x264-FLAWL3SS
3. The.Dark.Knight.Extras.Gotham.Uncovered.Bluray.720P.x264.AC3.dxva-Z@X
4. The.Dark.Knight.2008.1080p.BluRay.DTS.x264-Z@X
5. The.Dark.Knight.2008.BluRay.1080p.DTS.dxva-EuReKA
6. The.Dark.Knight.2008.BluRay.1080p.DTS.x264.dxva-BTT
7. The.Dark.Knight.2008.BluRay.720p.DTS.dxva-EuReKA

Jedan od tih ako ne i vise njih je cropoova i imax scene koje su 1920x1080 misleci da su i one iste rezolucije kao i obicne.. znaci legendarno koji fail...

The Dark Knight 2008 1080p BluRay DTS x264-ESiR
 
TLOTR.Trilogy.Extended.BluRay.1080p.DTSES6.1.2Audio.x264-CHD
Dali je ovo napokon izašla "Full" verzija LOTR?Ako jeste treba li se skidat ova ili čekat bolji rip????
 
Da, sacekaj neki minut jos da postave screenove na chdbitsu, mada mislim da mozes odmah da uzimas taj rip.
 
izlazi kvalitetniji, strpi se :p
 
Just Go With It 2011 720p BluRay x264-Felony
ili
Just Go With It 2011 BluRay 720p DTS x264-CHD

??
 
Odlican je rip, ne treba da se ceka. Btw, evo dugo ocekivanih slika:
Source Encode



 
Ovaj paketic skoro pa 43 GB :O
 
To je manji paket, ovaj sto su ove slike je 74.74gb. Inace, dobar je remaster, bolji nego theatrical izdanja, a ovo je najverovatnije master koji ce da traje do ko zna kad, tako da bolje od LOTR-a ne treba da se ocekuje. Ja sam konacno sasvim zadovoljan kvalitetom, jedino sto je extras mogao da bude u hd-u, ali nema veze, ionako sam ga gledao...
 
Prvi je samo remaserizovan, druga dva nisu, ali izgleda da nisu unistili koristeci EE i DNR i sl.
 
Koliko vidim ovaj chd-ov lotr je sa 2 audio kanala, en/cn.
 
Nazad
Vrh Dno