Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Btw ovaj rip je u pitanju Life of Pi 2012 2160p 4K BluRay HDR10 HEVC BT2020 DTSHD 7.1 subs -DDR, od iste ekipe imam i Lucy.
 
Poslednja izmena:
Btw ovaj rip je u pitanju Life of Pi 2012 2160p 4K BluRay HDR10 HEVC BT2020 DTSHD 7.1 subs -DDR, od iste ekipe imam i Lucy.

pa samo oni i rade HDR za sad, vec napisah gore - izbacili su i Sully i Parfume: Story of a Murderer
 
kad smo kod njih, da li:

Doctor.Strange.2016.BluRay.1080P.DTS.x264-CHD[EtHD]

ili

Doctor Strange 2016 1080p Bluray HEVC10 Multi DTSHD 7.1 -DDR

btw, kod DDR verzije pogledah nfo
Source: Blu-ray @ M-TEAM

Format : Matroska
File size : 9.10 GiB
Duration : 1 h 54 min
Overall bit rate : 11.3 Mb/s

Video
Format : HEVC
Format profile : Main 10@L4@Main
Bit rate : 5 767 kb/s
Width : 1 920 pixels
Height : 800 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate : 23.976 (24000/1001) FPS
Bit depth : 10 bits
Stream size : 4.63 GiB (51%)
Color primaries : BT.709

Audio #1
Format : DTS
Format profile : MA / Core
Bit rate : 5 130 kb/s / 1 509 kb/s
Channel(s) : 8 channels / 6 channels
Bit depth : 24 bits
Stream size : 4.12 GiB (45%)
Language : English

Audio #2
Format : AAC
Format profile : LC
Bit rate : 192 kb/s
Channel(s) : 6 channels
Stream size : 158 MiB (2%)
Language : French

Audio #3
Format : AAC
Format profile : LC
Bit rate : 192 kb/s
Channel(s) : 6 channels
Stream size : 158 MiB (2%)
Language : Spanish

Chapters : YES
na video otpada tek 51% ukupne veličine fajla, ostalo je audio :S:
 
Doctor Strange 2016 REMUX 1080p BluRay AVC DTS-HD MA 7 1-iFT :d
 
ovo je kao kad se u restoranu razmisljas izmecu cevapa i pileceg bijelog, a kelner ti preporuci kavijar :d
 
ma kakva riblja jaja, man'te me se :D Elem, odlucih se da skinem i neku 3D varijantu, ovo nije tip filma kod kojeg je pixel peeping potreban :)
 
Kad smo vec kod ripova jel zna neko sta se desilo sa aXXo evo vec 8-9 godina kako nema ni jedan release mada.znam da su bili dvd ripovi ali ipak je bio i najpoznatii ?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
zar nije bila neka corka sto se AXXO-a tice? Bio i onaj KLAXXON posle da bi kada se kuca axoo... znate vec
 
Izaslo jos hdr 4k filmova
Джон Уик / John Wick (2014) 2160p UltraHD Blu-ray HDR Atmos 7.1 x265-ULTRAHDCLUB

       
Прибытие / Arrival (2016) 2160p UltraHD Blu-ray HDR DTS-HD MA 7.1 x265-ULTRAHDCLUB

       
Неудержимые 3 / The Expendables 3 (2014) [Theatrical Cut] 2160p UltraHD Blu-ray HDR Atmos 7.1 x265-ULTRAHDCLUB        
 
Svi su oni sa naknadno dodavanim HDR-om na obicne 4k ripove.
Znaci ti likovi nameste film da izgleda onako kako se njima svidja a ne kako je u originalu zamisljeno, nekome to nece smetati posto alternativa su SDR ripovi.
Ja cu se jos strpiti, ako se pokaze da nikako ne mogu da provale zastitu sa UHD BR diskova onda cu krenuti da skidam ove ripove iz domace radinosti xD
 
odakle ti ta info da samo dodaju nekakav HDR? Mislim i meni je palo na pamet, ali...
 
Imas na vise foruma diskusije oko toga, google je tvoj prijatelj :) (posto me mrzi da sad pregledam history :-devil-: )

Npr ovi likovi vec jedno fino vreme izbacuju takve ripove.DDR i slicni su samo poceli isto to da rade.

http://tekno3d.com/
 
Poslednja izmena:
Mislim da to nisu isti ripovi. Bar ovih 5-6 filmova sto je izaslo
 
Pa to sam napisao u mom postu :D Drugi ljudi jesu, ali istu stvar rade, sami masteruju HDR kako se njima dopada.
 
Jel TayTo nije više internal na hdbits-u? I šta se dogodilo sa grupama LolHD, iNK? Jel "rade" i dalje ili su se povukli?
 
Pozdrav svima, čitao sam već unazad nekih dvadesetak stranica ovu temu i nadam se da sam bar malo saznao kako stoje stvari ali pošto nemam baš iskustva sa 4K televizorima i uopšte sa 4K UHD video ripovima, priupitao bih ponešto.

Drugar je skoro pazario LG 49UH6207, na njihovom sajtu stoji da ima "HDR Pro" dok malo niže takođe stoji "HDR tehnologija - HDR10", tako da pretpostavljam da stvarno podržava HDR10 standard, ali s obzirom na to koliko kompanije vole da trpaju nejasne termine da prodaju hardver, nisam 100% siguran. Bilo kako bilo, drugar bi voleo da pusti neke 4K filmove da vidi kako bi to izgledalo pa bih trebao da mu odnesem ponešto za neki dan, ali bih voleo da se što manje bavim rešavanjem problema na licu mesta.

On ima laptop koji sumnjam da će mu puštati ove 4K HEVC ripove i slično ali ne znam iskreno. Vidim da ovaj LG podržava i wireless display pa pretpostavljam da bi ako ništa drugo tako bar mogao da pušta 1080p HD video materijal (i uopšte da ga koristi kao secondary display)? Takođe je pazario neki eksterni 2TB HDD pa pretpostavljam da bi tako mogao da bar pušta 4K ripove sa eksternog harda preko USB-a i internog playera TV-a? Vidim da ovde ljudi pominju MPC-HC i MadVR ali kao što rekoh, ne verujem da će njegov laptop moći to da izdrži, ili možda grešim? (ne mogu trenutno da dođem do informacija o modelu laptopa ali verujem da ima neki integrisan Intel HD)

Ja sam poskidao razne 4K demo clipove kao i nekoliko filmova sa hd-space:
Suicide Squad EXTENDED (2016) 2160p 4K UltraHD Blu-Ray x265 (HEVC 10bit BT709) Dolby Atmos 7.1 -DDR
Kingsman.The.Secret.Service.2014.UltraHD.BluRay.2160p.HEVC.BT2020.DTS-HD MA 7.1-HDLeader
Oblivion (2013) 2160p 4K UltraHD BluRay (x265 HEVC 10bit) DTSHD En DTSHRA Fr MSubs -DDR
X-Men.Apocalypse.2016.UltraHD.BluRay.2160p.HEVC.BT2020.DTS-HD MA 7.1-HDLeader

Jel mislite da će biti problema sa puštanjem nekih od ovih release-ova (Suicide Squad i Oblivion bi trebali da su HDR10?), dal treba da obratim pažnju na još nešto, mislim ne verujem da treba da se bavim sad nekim konvertovanjem ovih snimaka u neki lower bitrate MP4 da bi mogli da se puste itd?

Jes da su glupa pitanja ali s obzirom da ne bih baš da se bavim troubleshooting-om po ceo dan kad budem otišao kod druga, bolje mi je da znam koje probleme da očekujem i da skinem ripove koji garantovano mogu da se puste.
 
Poslednja izmena:
možda griješim, ali nijedan od ovih ripova nije HDR, jer se ne pominje HDR u nazivu ripa... A najbolje sa HDD-a da puštaš, ako ćeš laganu varijantu

BTW, izašao Billy.Lynns.Long.Halftime.Walk.2016.2160p.HFR.UHD.BluRay.HDR.DTS-HD.MA5.1.HEVC10-ULTRAHDCLUB-DDR torrent
4k+HDR+HFR! Samo što nije i 3D varijanta, pa da je all-in-one :D Živo me zanima da li će moj tv moći da pusti ovo, upravo skidam sample...
 
...očekivano, ni ovaj HDR rip moj TV neće da pusti... 3 filma koja su me baš zanimala kako izgledaju u HDR neće da pusti, a sve ista grupa radi (DDR).
 
Mislio sam da je piraterija strogo zabranjena na forumu, cak sam i neko poene dobio zato sto sam spomenuo gde bih mogao da nadjem neki film ...
 
Može li se naći Rings u nešto boljoj rezoluciji od one snimljene kamerom u bioskopu.

Sent from mTalk
 
Mislio sam da je piraterija strogo zabranjena na forumu, cak sam i neko poene dobio zato sto sam spomenuo gde bih mogao da nadjem neki film ...

dijelimo li linkove, fajlove? Mislim da ne :)
 
Nisam ni ja delio linkove, pitao sam gde bih mogao da nadjem neki film. No nebitno, postoje uvek dvostruki arsini makar to bio i forum :)

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
nisi dijelio linkove, nego si tražio linkove, odnosno tražio da drugi dijele linkove sa tobom. Isti đavo...
 
Jedno je diskusija o kvalitetu, drugo je sherovanje piratskog sadrzaja.
 
BTW, izašao Billy.Lynns.Long.Halftime.Walk.2016.2160p.HFR.UHD.BluRay.HDR.DTS-HD.MA5.1.HEVC10-ULTRAHDCLUB-DDR torrent
4k+HDR+HFR! Samo što nije i 3D varijanta, pa da je all-in-one :D Živo me zanima da li će moj tv moći da pusti ovo, upravo skidam sample...

nisi dijelio linkove, nego si tražio linkove, odnosno tražio da drugi dijele linkove sa tobom. Isti đavo...

Znaci kada pitas za link filma ka nekom torrentu to spada u pirateriju, a kada napises pun torrent naziv nekog filma to je vec nesto drugo?
Izvini, a u cemu je razlika osim u 2 klika vise koji su potrebni da neko kopira taj naziv filma iznad i na torrent trackeru nadje isti i kada neko direktno ostavi torrent link tog filma?
I jedan i drugi krse pravilo "piraterije" ako isto uopste postoji. Citajuci temu ovde se bacaju kojekakvi 4K, UHD ripovi od poznatih torrentasa, tako da je zaista kontradiktorno da se pozivate na nesto kada sami to nesto ne postujete..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno