Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Ja juče plaćao račune i sve prolazilo bez problema

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
Zamenjen mi je stari cisco za novi sa wifi i lan portovima.ne mogu da se ulogujem da ga pidesim.ne prihvata ni prazno za user i pass i nista drugo sto ukucam.da li bi rest modema pomogao ili mozda mogu nesto da zeznem oko pristupa netu,mada se on kaci preko mac adrese.
 
Nece moci ove noci, ovo mi se desava prvi put ali ako nastavi nece od mene videti novi ugovor
efa780c173c26d1bc572ca9503087e7e.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Lici na sum na mrezi. Ili im je crk'o uplink usled nevremena, ili je negde ostecen kabl do tebe. Prijavi problem, imaju 48 sati da rese nakon toga trazis umanjenje racuna. Nazalost sa takvim stavom se neces usreciti kod srpskih provajdera, svi su apsolutno maksimalno bezobrazni i nesposobni, mislim da se ne zna ko je gori. Ovakav stav i mene muci, ocekujem da Internet radi i da bude 80% od propisame brzine, a neki clanovi foruma i naravno provajderi me bledo gledaju kada iznesem ta ocekivanja i nameru da proganjam provajdera dok to ne otkloni ili dozvoli raskid. Svakako, promenio sam 6 provajdera do sada, uskoro treba da predjem sa Orion WiFi-ja 10/2 Mb na Supernova Super sve plus 120/? Mbps.
 
Posle 3 god koliko koristim kopernikus (SN) internet ovo je prvi put da imam pad brzine. Ne vredi da ista sada prijavljujem, ukoliko se ne resi do ponedeljka onda cu da svratim do poslovnice.
Edit: Normalizovala se brzina.
Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
.. . Svakako, promenio sam 6 provajdera do sada, uskoro treba da predjem sa Orion WiFi-ja 10/2 Mb na Supernova Super sve plus 120/? Mbps.

6 provajdera? Svaka čast... Bez uvrede, koristiš najgoru moguću opciju sada.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Generalno nisam uvređen, niko drugi nije hteo da mi odradi instalaciju jer nisam vlasnik objekta gde živim, a dok matori nije napustio biznis izdavanja i zamenio ga sin, nisam mogao ni supernovu da uzmem. Sada je sin potpisao ugovor tj. potpisaće za Supernovu. Mislim, ništa protiv starih ljudi, ali ne volim ljudi koji misle da znaju sve i da je ključ u prosperitetu ostati u 20-om veku. Orion inače jedini od provajdera radi instalacije podstanarima. Pre njih sam koristio 4G koji je ograničen i kako vreme prolazi sve sporiji i sporiji, i "kvazi-4G" (MadNet, koji je davao tzv. 4G ali neograničen potpuno -- nisu imali ni FUP u ugovoru, međutim napustio sam ih jer nisu bili u stanju da mi srede Internet nedelju dana, kao non-stop neke havarije na mreži, pa im crk'o auto, a moraju iz Pančeva da dođu). Ako se od kablovskog ne preporodim, onda ne znam, možda su mi previsoki standardi.
 
... ocekujem da Internet radi i da bude 80% od propisame brzine, a neki clanovi foruma i naravno provajderi me bledo gledaju kada iznesem ta ocekivanja i nameru da proganjam provajdera dok to ne otkloni ili dozvoli raskid... ... uskoro treba da predjem sa Orion WiFi-ja 10/2 Mb na Supernova Super sve plus 120/? Mbps.

... Ako se od kablovskog ne preporodim, onda ne znam, možda su mi previsoki standardi.

Mislim da su tebi u stvari odvec niski standardi.
Ocekujem da provajder na kablu isporuci 98-99% od maximalne brzine za DL i svih 99,8% za UL.
DL je naravno za sve na bakarnoj parici (adsl) tek 88-90% onog iz ugovora i zavisi znacajno od udaljenosti od centrale al to im je poznata mana.
Nema posebnog razloga da budes nezadovoljan kablom ali uvek moze biti neki problem...
Novi si Beograd, tu je uglavnom SN ok, barem onaj deo sto su uzeli sa RV.
Srećno i javi se kako radi... ;)
 
Poslednja izmena:
Pre par dana su mi zamenili modem i dali cisco ecp 3925 ruter sa wifi. Kad sam probao da se ulogujem u ruter, ne prihvata ni jedan user/password, tako da ne mogu da podesim ni wifi ni nista drugo.Samo otvara onu stranu Docsis_system.Trazeci po netu, nasao sam razne kombinacije user/pass, ali ni jednu ne prihvata kao ni blank polja.Savetuju me da ga resetujem na dugmence, ali ne znam da li cu zeznuti pristup netu, mada se on kaci preko MAC adrese ( zvali su u BG da promene mac adresu kad su spojili nov modem).
 
Hvale li tih 50 kanala, a dal' ih hvale mnogo il samo "onako"... ?:mad:
 
Čekajte bre, tek sad mi nije jasno [emoji15]
Da li hvale kanale, da su dobri, ili kanali fale, tj. nedostaju? Ili vi zezate?
 
Nedostaju nego ovom dosadno pa ispravlja krivu reku


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav od koje frekvencije da postavim pretragu da brze nadjem kanale? Paracin je u pitanju.Hvala unapred
 
Što ga ne pustiš automatski brzo pretraži

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
Ci modul, trepka crveno.Malopre odradio potpunu pretragu i nasao kanale ali sve izbrkani.Bn na prvom kanalu
 
Opet otisla brzina na 3mb... A bas sam mislio da ce Supernova biti bolji provider od prethodnih.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Ci modul, trepka crveno.Malopre odradio potpunu pretragu i nasao kanale ali sve izbrkani.Bn na prvom kanalu
Aa pokreni ponovo pretragu gde treba da odabereš zemlju umesto Srbije stavi Nemačka ili italija

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
Stavi da trazi sve kanale ne samo one slobodne


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bezite od ovog zla, nisu valjali nikad a od kad su kupili masu sitnih operatera kako bi opljackali nase pare, skidaju ljude sa mreze ako im otkaze nesto, lazu, lazu i zavlace maximalno, krenuli su cak da ucenjuju sa novim ugovorima dok im se sistem raspada
 
Mi u Pazovi nemamo SK HD, jel?
 
Nema niko Sk Hd

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
ExRadijus jedini ima SK HD, samo je pitanje vremena kad ce da nestanu :D
 
Da li neko u Staroj Pazovi ima slican problem, nije mi radio tv sa modulom danas bili i uradili zamenu sa stb sada radi ali svi kanali seckaju i prekidaju. Sta mi je ciniti?
 
Nazad
Vrh Dno