Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Pričalo se o "vodećim brendovima".

"Šljamsung" je više od 10 godina vodeći svetski proizvođač televizora, u 2015. je prodao za 67% više televizora od prvog konkurenta, takođe korejske firme LG. Sony je tek treći.

Vest iz 2016:
Samsung dominates global TV market for 10th straight year

For 2015 Samsung held a 21.0 percent market share in terms of sold units. That is down from 22.5 in 2014 but up from 14.2 percent ten years ago in 2006 when Samsung for the first time beat Sony.
...
LG was second in 2015 with a 12.6 percent share (14.5 percent in 2014). Sony was third. IHS did not specify Sony’s market share but said that Chinese Hisense and TCL each held a 5.6 percent share.

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1458017308
 
Poslednja izmena:
Drzi se ti brendova i pusti nas da uzivamo u ovim nasim krsevima ;)

Послато са Redmi Note 4X
 
Brend nije nikakva garancija. Neki jeftini modeli Panasonica, Philipsa, Sharpa, Hitachija, JVC-a i Toshibe se prave u Turskoj u Vestelu.



Samsung prave Srbi koji odlaze na tromesečne ture u Slovačku za manje pare od Kineza u Kini.

Sve živo i mrtvo se pravi u Kini, to nije nikakav reper. Postoje neke kontrole kvaliteta po kojima funkcionišu te fabrike. Ili se misli da Samsung otvori fabriku npr bilo gde i kao evo cepajte kako stignete, samo da bude jeftino.
 
Izražen je trend rasta udela kineskih brendova i opadanja korejskih i japanskih, s tim da se Korejci daleko bolje drže od Japanaca. Panasonik više nije među prvih 5.

Iz iste vesti:
Last year, Samsung and LG held a combined 33.6 percent market share (down from 37.1 percent in 2014) in terms of unit sales.

The Japanese brands continue to struggle with Sony the only remaining manufacturer in top-5. Panasonic is no longer a dominant force, and Sharp, Toshiba, Hitachi, JVC and Pioneer are no longer relevant in the global TV market. Combined the Japanese brands have a 15.3 percent share (18.8 percent in 2014) of the TV market.

Instead, Chinese players continue to take market share. Last year, Chinese manufacturers held a combined 27.5 percent share (21.8 percent in 2014) of the global market. They are currently expanding to Europe and USA.
 
Samo ti prika gledaj foks i voks, slika nikad nece biti ista, SD i nekako ali HD nikad. Pogotovo ne tvojih 100hz naspram nečijih 200 ili 400.

Sent from my E2003 using Tapatalk
 
Smehotresne su mi ove pretpostavke o tome šta ja gledam na osnovu toga što sam izneo neke nepobitne činjenice.
 
Daju li ovi iz Kopernikusa popuste za invalide za internet,televiziju ili oba?
 
Mislim da ne daju popuste nisam siguran

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Kopernikus invalidnim licima priznaje pravo na oslobađanje od plaćanja priključne takse: http://www.kopernikus.rs/kds/dokumenta/item/odluka-o-invalidnim-licima

A u regularnom cenovniku stoji da je priključna taksa 1,00 dinara za sve, što će reći da je pomenuti popust za invalide nekoristan i bespredmetan, ne vidim svrhu postojanja istog: http://www.kopernikus.rs/kds/cenovnik

S obzirom da SBB, Radijus Vektor, MTS i drugi, priznaju pravo na popust na osnovnu pretplatu invalidnim licima, eto dobronamerne sugestije gospodinu direktoru, i Kopernikus bi mogao da uradi isto.
 
Samo ti prika gledaj foks i voks, slika nikad nece biti ista, SD i nekako ali HD nikad. Pogotovo ne tvojih 100hz naspram nečijih 200 ili 400.

Sent from my E2003 using Tapatalk


Treba da znas da I Fox i Vox televizori imaju i 200hz i 400hz,podrzavaju i hd i full hd,ali ne zavisi samo od brenda tv-a kakva ce biti slika,najvise zavisi od distributera kanala,u ovom nasem slucaju kablovskog provajdera.naravno da ima razlike u kvalitetu zavrsne obrade televizora marke Fox,Vox,itd ja imam Vox tv vise od 2 godine i za sada radi super,bez popravka i ostalih zajebancija,plastika odnosno ram je od plastike lose koja se pomera kada dodirnes taj ram,daljinski upravljac je nakon 2 godine koriscenja odvratan,loseg kvaliteta,prevelik,zbog svega toga je i niza cena tih brendova,ako znamo da se u madjarskoj mogu naci brendovi za 300 eura.
 
Koliko ja znam ne postoje paneli od 400Hz realnih, već samo 50, 100 i 200 u Evropi. Ekvivalent za USA je 60,120 i 240. Sve ostalo je softver.
 
Momci totalno ste promašili temu sa tim televizorima. Da se vratimo na Kopernikus internet provajder i kablovska?
 
Info kanal: uskoro novi kanali u ponudi - Diva, Minimax, Amc, Cbs reality, Cbs drama.
 
Opa... Konačno nešto normalno. Diva je koliko sam upućen nekadašnji Hallmark?

Sent from "Alcatel OT Easy db"
 
I cbs nije los kanal

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Ti kanali su nekad bili u pondi koliko se secam :D Tako da nista novo,,, Ne kazem da su losi, ali nisu ni novi bas...
 
Dive se ne secam. Koji je to bio kanal pre?

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Hallmark, pa Universal.

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока
 
Aha hvala

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Eeee da, ovo su parametri iz modema!
Trebalo bi da su OK?


To je super. Tek kad ds power predje 12-13 dBmV mozda primetis probleme, i to mozda mada je to manje bitno, uglavnom su problemi u US, vezano za snr ali to je podatak koji se ne vidi na modemu vec kroz cmts

Kod tebe je sve super. A i protok je zakucan i to u popodnevnim casovima koliko vidim, ne bi trebalo da imas probleme
 
To je super. Tek kad ds power predje 12-13 dBmV mozda primetis probleme, i to mozda mada je to manje bitno, uglavnom su problemi u US, vezano za snr ali to je podatak koji se ne vidi na modemu vec kroz cmts

Kod tebe je sve super. A i protok je zakucan i to u popodnevnim casovima koliko vidim, ne bi trebalo da imas probleme
Da, za ovih par dana od kako sam presao kod njih sam prezadovoljan.
Pazi nedelja vece a protok u fullu! :)
 

Prilozi

  • 6105434731.png
    6105434731.png
    31.5 KB · Pregleda: 103
  • Download.jpg
    Download.jpg
    44.9 KB · Pregleda: 88
Poslednja izmena:
Kad vec prate ovaj forum,,,, Stavite EPG ako ste se vec odlucili za te pakete... I spisak kanala za pakete da stavite na sajt, i novi sajt da uradite :D Eto toliko za sada...
 
Slazem se sa Dejanom#7

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
I mogli su korigovati cene, 30/3 mb paket+tv oko 2800, a 60/4 mb paket+tv 3200, razlika u download-u po sekundi je 100%!!! Vidim po slici kolege iznad, skida oko 7mb po sekundi a ja sa 30/3 oko 3.5mb.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
^^
Verovatno nece biti vise tako... Kada pocnu da primenjuju novi cenovnik, profi paketi verovatno nece postojati...
 
Bas to interesantno za profi paket. Coveka skoro prikljucili. Nece valjda sad da spustaju na 50/4 i to za vise novca. Molim nadlezne iz kopernikusa da razjasne ovo pitanje.
 
Poslednja izmena:
Novi cenovnik još nije na snazi?
 
Nazad
Vrh Dno