Šta je novo?

WD TV Live

Resio sam problem sa youtube-om i sada mi radi sa oficijelnim firmwareom extra!!!
Radi bas sve!

Ako se ikome desi da zaglupi YouTube kao meni i da nista ne otvara neka uradi sledece (to mi je jedino pomoglo a probao sam bukvalno sve) :

Flashovati prvim firmwareom wdtvlive_1.01.00 preko usb sticka. A onda prikljuciti na LAN pa polako update na v.17 pa na verziju v.24. Onda ce proraditi sve 100%. To je moje iskustvo.

Sada mi radi sve super, rado bih flashnuo na b-radov najnoviji firmware, koji koliko sam cuo moze da ima zuti subtitle ali se bojim da mi opet ne pogubi youtube. :)
 
Ne kapiram kakve laptop ima veze? :)


P.S.
:party:
Izasao novi oficijelni firmware. TEST VERZIJA. wdtvlive_1_02_14 !!! :,,:
Ima li dobrovoljaca da nam kazu kakav je??? :)

Sto bi menjao nesto sto radi odlicno? Nema potrebe pa podesavanja ponovo i sve ma zabole me. Ovako sam miran vec evo pola godine!:)
 
Probao novi Prerelease 1.02.14

Dobro u FW je nova velicina titlova i konacno proradila sinhronizacija titlova.
Na prvi pogled sve izgleda dobro osim jedne stvari a to je da MKV fajlu prođe po minut
da bi se pokrenuo bar kad gledam preko mreze a to u predhodnom FW nije bilo.
 
Poslednja izmena:
Probao novi Prerelease 1.02.14

Dobro u FW je nova velicina titlova i konacno proradila sinhronizacija titlova.
Na prvi pogled sve izgleda dobro osim jedne stvari a to je da MKV fajlu prođe po minut
da bi se pokrenuo bar kad gledam preko mreze a to u predhodnom FW nije bilo.

Jel ima promene boje titlova?
 
Nema promene boje, a kad povećaš titl izleti skoro na sred ekrana.

Stavio sam i novi B-rad, ali ja ne vidim baš nikakve razlike, jel ima neka fora, jer tamo vidim 5-6 nekakvih fajlova pored originalnih?
kako se menja onaj parket u pozadini na glavnom ekranu?
 
Poslednja izmena:
Nema promene boje, a kad povećaš titl izleti skoro na sred ekrana.

Stavio sam i novi B-rad, ali ja ne vidim baš nikakve razlike, jel ima neka fora, jer tamo vidim 5-6 nekakvih fajlova pored originalnih?
kako se menja onaj parket u pozadini na glavnom ekranu?

Jesu li te stvari nove OK,mislim,..jel sve sljaka,ili ima neki bug,a sto se tice parket-a pozadine,..odes stranu-dve unazad na post naseg drugara fastlane,imas link za skinove.:type:
 
Koliko se greje pri radu WDTV Live? Plasim se da nije neka ringlica s' obzirom na onu nalepnicu na poledjini
 
Još jedan zadovoljni korisnik WDTVLive :)
Kupljen pre neki dan, povezan preko HDMI, sve radi odlično.
Odmah po prvom uključivanju mi ponudio update na verziju .17 a potom i na .24.

Iz čiste radoznalosti sam stavio najnoviji B-RAD firmware 0.4.0.0, a kasnije i modifikacije nekih opcija koje ovaj FW omogućava. Link
Uključio sam torente preko Deluge i radi besprekorno (mora malo telnet, root .....).

Postavio Webfrontend 0.5, takođe radi kako treba, sada imam potpunu kontrolu ovog uređaja i preko PC na mrezi. Link

Na kraju stavio i novi skin PsychoTHC OSD-MOD v0.3 :zgran: Link

Za sada sve pohvale, osim jedne osnovne stvari- zvuk.
Nažalost, nemam DA koverter za Yamaha pojačalo, pa je sve vezano preko Stereo anlognog izlaza, znači jadan i siromašan zvuk.
btw. šta je ovde najbolje rešenje?, DA li postoji neki Toslink to RCA analog ,)

Ja imam Yamahu i povezao sam je optičkim kablom i zvuk je perfektan. Ako imaš optički ulaz na yamahi, eto rešenja.

Ako ti nije mrsko da objasniš šta čemu služi od ovih gore opcija?:eyebrows:

Da, Youtube radi na novom B-rad.
 
Poslednja izmena:
Ja imam Yamahu i povezao sam je optičkim kablom i zvuk je perfektan. Ako imaš optički ulaz na yamahi, eto rešenja.

Ako ti nije mrsko da objasniš šta čemu služi od ovih gore opcija?:eyebrows:

Da, Youtube radi na novom B-rad.

Da, u tome i jeste problem što nemam optički ulaz na stereo risiveru. Nešto sam gledao i definitivno ću morati da kupim neki DIY DAC sa SPDIF to RCA Stereo.

Instalirao sam novi B-RAD i da, konačno lepo radi YT, samo jedan savet; NIKAKO RESETOVATI NA DEFAULTS, ako se to odradi YT više ne radi ,)

Webfrontend je stranica web servera koja sadrži sve dodatne aplikacije koje omogućava B-RAD FW.
Jednostavno na računaru ukucate IP adresu WD-a i pojaviće se interfejs za startovanje opcija npr. deluge(torent klijent), emulator daljinskog upravljača, BLKID putanje drajvova i USB fleševa, proces menadžer, Reboot device, gašenje led lampica, telnet itd.

PsychoTHC OSD-MOD još uvek testiram i za sada postoje problemi sa najnovijim FW.
Super izgleda, fantastične ikonice i desktop pozadine, ali ne radi baš najbolje.
Kod mene u verziji 0,3 uređaj smrzne kad se pokrene YT :mad:, a u verziji 0,4 se ne butuje kako treba (od 3 starta , 2 puta smrzne). Mislim da treba sačekati sledeću verziju koju je najavio lik koji je razvio ovaj Skin Mod.
 
Uuaauuu,kad krenem da citam sta sve radis,pomislim da nemamo isti WD live :laugh:,znaci,...ja placam pice,kada god i da popricamo lepo,..vidim da smo i vrsanjaci,..Dorcol,..sve lezzii ,a ti prijatelju izvoli(fastlane),...:crash:
 
Poslednja izmena:
Šteta je da uz WD nemaš i neki uređaj sa HDMI ulazom. Pogledaj neki Onkyo, super su.

Da li si koristio S00custom-options ja sam pokušao dodati veličinu fonta, ali nisam uspio. Radio sam po uputstvu ali sam izgleda nešto prevideo.
Hvala na odgovoru, sad mi je jasan taj B-rad. Iako je zadnja verzija 1.01.24 stvarno dobra, dok je ova probna 1.02.14 katastrofa. Zaobiđite je.

Meni lično nedostaje još dorada titla, eventualno dodavanje žute boje, spuštanje malo niže i možda malo veći font.
Sriming BluRay ide glatko na wireless mreži kroz G standard. Stvarno mrak sprava.
 
Poslednja izmena:
Uuaauuu,kad krenem da citam sta sve radis,pomislim da nemamo isti WD live :laugh:,znaci,...ja placam pice,kada god i da popricamo lepo,..vidim da smo i vrsanjaci,..Dorcol,..sve lezzii ,a ti prijatelju izvoli(fastlane),...:crash:

:D Stvorio si pogrešan utisak da sam neki okoreli Linuxaš :D, a ja o linuxu nemam pojma :d, osim par stvarčica koje sam po forumima pokupio.
Za piće nema problema ;). Sve što mogu da ti pomognem, slobodno pitaj ili na pm !
 
Šteta je da uz WD nemaš i neki uređaj sa HDMI ulazom. Pogledaj neki Onkyo, super su.

Da li si koristio S00custom-options ja sam pokušao dodati veličinu fonta, ali nisam uspio. Radio sam po uputstvu ali sam izgleda nešto prevideo.
Hvala na odgovoru, sad mi je jasan taj B-rad. Iako je zadnja verzija 1.01.24 stvarno dobra, dok je ova probna 1.02.14 katastrofa. Zaobiđite je.

Meni lično nedostaje još dorada titla, eventualno dodavanje žute boje, spuštanje malo niže i možda malo veći font.
Sriming BluRay ide glatko na wireless mreži kroz G standard. Stvarno mrak sprava.

Imam Yamaha RX-397 risiver, ali na njemu nemam ništa digitalno. Imam naravno LCD sa HDMI 1.3, a preko njega mi je vezan WD. RCA stereo izlaz sa LCD je varijabilni, pa ga nisam nakačio na risiver. Samo neki DAC uređaj nedostaje i biće i zvuk kako treba.
btw. kako ste izabrali HDMI vezu, Auto ili 1080i,1080p, 720p i koji RGB Low ili High ?

Fajl S00custom-options se stavi u rut USB fleša, power off i on, i pri podizanju WD-a se konfigurišu sve opcije koje su enablovane u ovom fajlu. Kad se završi učitavanje, fajl se može izbrisati.
Najnoviji B-RAD FW podržava i titlove veličine od 44-80, ali samo bele boje.
 
Poslednja izmena:
Ja sam za HDMI stavio auto podesavanje,..probao sam i druge,nisam skapirao razliku i vratio na auto.Jel mislis na ovaj zadnji b-radov firmw. ,.ja posle svih kucanja,..planiram da se danas poigram sa njim,..izgleda da sve sljaka,..jel tako ?!
Btw,uzeo sam kenwood (ne znam model sad,u office sam,..) i kostao me 100 jura,..kao nov,..radi fenomenalno,ima optiku (nema hdmi),vezao sam yamaha satelite,..iskreno zvuk je mrak,...,imao sam prilike da poslusam na nekim zverima,i nema neke bitne razlike,pricam o gledanju mkv formata,..mini bioskop.Tako da,...mozemo da pojurimo neki risiver,..sve zavisi od kesha koliko bi mogao da odvojis,..znam coveka koji bi nam pojurio,i pozvao nas kad nabavi,vredi probati.
 
Meni lično nedostaje još dorada titla, eventualno dodavanje žute boje, spuštanje malo niže i možda malo veći font.
Sriming BluRay ide glatko na wireless mreži kroz G standard. Stvarno mrak sprava.

Potpisujem!!! :)


E i jos nesto. Jel upelo nekom da youtube playlistu pusti da ide pesma za pesmom. Posto kad napravim listu, player pusti samo prvu pesmu i onda ceka da pustim drugu itd. Ima li neka opcija da se uradi da idu jedna za drugom zaredom???
Uostalom koja je onda razlika izmedju you tube favorites i youtube playlist? :mad:
 
@raligno011

Kod mene vidiš ima razlike za odabir formata. Kada uzmem HDMI Auto slika je je skroz u redu, ima nekako više sive boje, ali zato kad uzmem 720P i sa RGB High slika je nekako bistrija i sa manje sive boje.
Novi B-RAD radi dobre tj. nisam primetio neke veće bugove.
A što se tiče uređaja, ne bih menjao risiver, ima tako dobar i mek zvuk sa izraženim kristalno čistim visokim tonovima. Zato i kad pustim mp3 sa WD na činčeve, razlika je očigledna, da sam prvi put pomislio da su mi klinci smanjili bass i treble u minus.
Mora to na optiku :d

@boki99

Interesantno ! Sve sam probao ali ovo najbitnije nisam :D
U tome i jeste poenta kupovine Live verzije ovog uređaja :)
 
Ovo je zanimljivo youtube playlist a ide po jedna pesma a ne cela play
lista jel jos neko probao dali uopste ima opcije play all.
 
Provalio sam kako odraditi playlistu na wdtvlive. Treba samo kad je snimis na kompjuteru otvoriti u wdtv live pritiskom na play a ne na enter. Onda ide cela playlista. :banana:
 
Ako nekoga interesuje Webfrontend+Deluged, kod mene izgleda ovako.


@boki99
Extra ;):wave:
 
Poslednja izmena:
Evo stavih i ja ovaj novi b-rad,..kako vidim,..ili sma lose procitao,..nema promene velicine titla,i dalje je 40,i ako se ne varam...kada ga ugasim,.ne gasi mi wdbook,..cini mi se da je do sad gasio bio,...jel mi se cini,..ili je i kod vas tako?
 
MajaMaja je napisao(la):
Meni lično nedostaje još dorada titla, eventualno dodavanje žute boje, spuštanje malo niže i možda malo veći font.
Sriming BluRay ide glatko na wireless mreži kroz G standard. Stvarno mrak sprava.
Ne znam kako je tebi to uspelo preko wifi, odnosno kakve tacno filmove pustas, mislim Blu-Ray ripove ili bas prave Blu-Ray untoched 20+GB?

A i evo sta sam radio:

shon3i je napisao(la):
sve radi extra samo sto sam primetio da je nemoguce gledanje Blu-Ray (untoched) filmova kroz mrezu verovatno zbog prevelikog bitrate-a dolazi do stucanja i zamrzavanja dok se ne izbaferuje, odprilike effekat kao youtube na slaboj internet konekciji. Da li je neko imao slicnih problema? i da li se moze nekako resiti. Kada sam povezivao, povezao sam direktno preko crossover kabla u 100mbitnu mreznu karticu. Da li bi neki router mozda resio problem? ili gigabitna kartica?
 
Ne znam kako je tebi to uspelo preko wifi, odnosno kakve tacno filmove pustas, mislim Blu-Ray ripove ili bas prave Blu-Ray untoched 20+GB?

Preko wireless mreže puštam 720p BluRay rip, 20 GB bi moglo u N standardu, a kod mene je G. Direktno sa USB-a bi moralo da ide bez problema, pa i preko mreže - preko kabla.
 
Nazad
Vrh Dno