Šta je novo?

DVB-T2

sad videh ovo, posle 4 meseca! Imam dva modela T-59 i impuls T2/C!
Ukratko, rade fenomenalno, a za te pare su odlični! T59 je u selu za T2 kanale, a Imupls kući za digitalnu kablovsku!
Još jednom, za te pare, najbolji na tržištu!

Kod kog operatera koristis digitalnu kablovsku, kod SBB? Digitalnu koristis preko CAM modula?
 
jel ti otvaraju mux3 piratski/cs ili preko cam modula?
 
Pozdrav drugari, imam problem sa digitalnom televizijom, ne hvata nista od kanala, jedino neke sifrovane verovatno od SBB.

TV je nove generacije, ima ugradjen u sebi DVB-T2 dekoder a pored toga imam i BOX.

Do pre 10 dana sam hvatao bez boxa samo sa obicnim kablom bez antene par kanala ali slika je bila losa. Vise tih kanala nema.

Kupio sam sobnu antenu i opet nista ne hvatam a zivim u centru Novog Sada.

Ne znam vise sta da radim i sta da probam, mozda neku jacu antenu da kupim ali nemoguce da u centru grada ne hvata nista a do juce je hvatao i bez antene.
 
Mislim da si malo izmesao stvari i da bi pre trebalo da postavis pitanje u temi o SBB-u ali sve jedno.

T2 nema nikakve veze sa SBB-om i te kanale sto si imao kako kazes loseg kvaliteta su ti stizali preko SBB-ove analogne kablovske (prosto zakljucujem jer na digitalnoj televiziji nema lose slike, kod digitalije ili ima slike ako je losiji prijem slike nema)

Pre nekih mesec dana u Novom Sadu je doslo do gasenja analogne televizije i ako si pretplatnik SBB-a imas pravo da trazis da ti daju za 3 mesta besplatnu digitalizaciju (njihov box ili Cam) ako si divlje prikljucen imaces samo crnu sliku na tv-u, znaci bez ugovora i regularne pretplate nista od SBB-a.

Sto se tice T2 (TV nema dekoder nego T2 tuner i CI slot koji sluzi za dekriptovanje ili kablovskog ili zemaljskih-terestijalnih kanala uz naravno odgovarajuci cam za koji placas pretplatu) uz naravno ove nacionalne i par regionalnih koji su slobodni za gledanje.

Mnogi sa sobnom antenom ne mogu da uhvate signal jer nije dovoljno jak ali na tvojoj poziciji morao bi da se igras sa tim a ako nece, antena na krov je jedini nacin da prihvatis digitalni zemaljski ili T2 signal.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru.

Ja sa SBB-om nemam nista. Antena koja je bila prikacena je obican koaksijalni kabl obmotan u krug na kraju. I hvatao sam par kanala, RTS, Prva, PINK...itd ali su bili nejasni.
I to je sve islo kad direktno ubodem u TV, dakle bez BOXa jer kad probam preko Boxa nema tih kanala, ne pronadje nista.

To je nestalo pre desetak dana pa sam kupio sobnu antenu i opet nista.
Kad probam preko boxa uhvatim Arenu, Pink Movies itd ali pise samo upozorenje da je sifrovan. Dakle nema besplatnih koji se inace emituju.

Na kraju verujem da mi ova antena nije dovoljna, bacio sam pare bezveze. A na krov ne mogu da izbacim jer zivim u zgradi na drugom spratu.
 
Ti verovatno hvataš MTSov Antena TV, koji ne može da se gleda besplatno. Trebalo bi da hvataš i besplatne nacionalne i regionalne kanale, ali si na nekoj lokaciji gde je prijem loš. Zašto je to radilo do pre 10 dana - ne znam. Možda su nešto čačkali oko predajnika.
 
Evo sad sam citao o ovoj MTSAntena TV, bas te kanale sam uhvatio. Ali od nacionalnih nema nista.
 
Poverovao si u bajku o sobnoj anteni.
Ja sa sobnom antenom u beogradu u stanu koji gleda na banatsku ravnicu nisam mogao ama baš ništa da uhvatim, dok nisam neku razvaljenu logu stavio na prozor.
Pogledaj malo rtvforum i raspitaj se.
 
Ja nemam televizor uopste niti me to zanima, ali sam se nesto malo informisao kroz vesti i slicno pa mi treba mala pomoc.
Zanima me sledece, komsija je doneo iz Nemacke neki Nordmende TV nasao sam oznaku i nasao sam jedva na internetu da doticni uredjaj podrzava DVB-T (MPEG2) ali ne i DVB-T2, e sada njemu na set top boksu na kome mu radi sadasnji televizor pise DVB-T2 naravno jer je to standard kod nas, ako ja dobro kacim ovaj TV Nordmende ne moze da radi kod nas nego samo u zemljama koje podrzavaju DVB-T kao sto je Nemacka jer je tamo radio ?
 
TV moze da radi uz bilo koji STB sa DVB-T2. DVB-T je dekoder koji je ugradjen u sam TV, sa njim naravno ne moze da prati kanale koji idu na DVB-T2, zato mu i treba poseban STB.
 
Kod mojih roditelja je nestao Studio B,Mag i Gem na TV-u.Normalno ga je bilo,i samo je pre par dana nestao.Pa sam hteo da pitam,posto im ja to "stelujem",(a da ne bi ponovo sve programe skenirao,pa onda razmestao kanale po brojevima)dali je to svima tako ili je samo kod njih?
 
Posto ne mogu edit a da dam potpunu informaciju, juce je i preskenirana avala.
 
Aha,da i moji hvataju signal sa avale.Znaci ima studioB?Nista onda cu morati opet ponovo sve da preskeniram( a to mi je sve ukupno oko sat vremena)!!!Dok preskenira,pa dok im podesim kanale na odredjene dugmice na daljincu...joooj,muka mi je!!!Jel moze to nekako da se samo jedan kanal podesi,nekako samo on da se ispravi,a ne sve komplet?Ja takvo nesto nisam nasao u podesavanjima.Inace hvala na odgovoru.
 
Ne znam na cemu gledaju kod mene na Dreamboxu to je minut posla iako ga ni ne koristim za T2, juce sam samo testirao i skenirao.
 
Da, Dreambox iskenira za manje od minut sve kanel
Plus rade i kodirani preko CS-a
 
ovo za CS i kodirani na T2...el to mislis na one kanale sa liste ,koji su jedno vreme bili Free?
 
sto se tice preraspodele ķanala po brojevima... za to bih imao zivaca samo na svom tv-u. kod matoraca i kod babe i dede, kad skeniram kanale, samo im kazem da ne mogu da se menjaju mesta kanalima, i oni poveruju pa ne moram jos i oko toga da se smaram [emoji48]

radi cs na dvb-t2?

Poslato sa Note3
 
sto se tice preraspodele ķanala po brojevima... za to bih imao zivaca samo na svom tv-u. kod matoraca i kod babe i dede, kad skeniram kanale, samo im kazem da ne mogu da se menjaju mesta kanalima, i oni poveruju pa ne moram jos i oko toga da se smaram [emoji48]

radi cs na dvb-t2?

Poslato sa Note3

Da
 
Pozdrav! Mozda je ovo vec postavljeno ali ne mogu da nadjem. Kupio sam DVB-T2 prijemnik Vivax 154, ali imam problem sa njim. Uredjaj je spojen sa televizorom preko Scart kabla, i povezan na krovnu antenu. Iako je sve povezano kako treba, receiver ne pronalazi ni jedan program. Kad se ukljuci, pojavljuje se vodic za instalaciju. Tu sam podesio sledece. Drzava: Srbija, napajanje antene: probao obe varijante (ukljuceno i iskljuceno) ali je isti rezultat. Takodje pise da se vodi racuna da kvalitet/jacina signala bude veca od 45%, a pre i tokom skeniranja je 0%, pa je logicno i broj nadjenih kanala 0. Ima li neko ideju sta da pokusam i treba li tu jos sta podesiti? Scart kabal mi izgleda ispravno, a ako ne gresim, on sluzi samo za prenos slike i zvuka, tj. za vezu STB-a sa televizorom. On ne bi trebalo da utice na signal sa antene niti na dostupne kanale. Hvala!
 
Да помераш антену док не ухвати неки сигнал?
 
Hm mozda, ali mi je cudno da je jacina signala stalno na 0%. Valjda bi nekad varirala ako je pozicija antene u pitanju?
 
u rucnoj pretrazi kanala podesi na neki koji bi trebao najbolje da hvatas, izguglaj na kom kanalau je mux u okolini tvoje lokacije.. zatim pomeraj antenu dok ne nadjes najjaci signal..

Sent from Galaxy S8
 
Sad cu pogledati, u pitanju je Novi Sad, tacnije Petrovaradin.
http://www.dvbtmap.eu

Nađi svoju lokaciju, izaberi Crveni Čot kao predajnik i vidi gde antena treba da ti gleda. Generalno mislim da bi sa Čota trebao da hvataš signal bez problema u NS (hvatamo ga i mi iz Subotice sa boljim antenama), proveri spoj na anteni i konektor na ulasku u STB, takođe je preporučljivo da kabel ide ceo od antene do STB (osim ako nema pojačivačkih elementa između), i da je u dobrom stanju (i po mogućnosti kvalitetniji).

Edit: napajanje obavezno isključeno ukoliko imaš pojačivač sa svojim napajanjem i ukoliko antena to ne zahteva.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno