Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Napokon, uf...
 
Cool, ima li kakvih drasticnih promena ili samo cisto radi reda izbacili?:)
 
Hvala nebesima, izgleda su popravili vsync u dirtu2...
 
Cool, ima li kakvih drasticnih promena ili samo cisto radi reda izbacili?:)
ima

CatalystMaker Thanks for letting me know guys. Someone forgot
to update the version number in CCC. It says 9.12 rather than 10.1

:d
 
Neverovatno. Instaliram ih i imam šta da vidim :D
 
Ko zna, mozda su zaboravili i da ubace stvari sa changeloga u 10.1 :)
 
Hehe, stvarno. Bas im se zurilo, da kojim slucajem ne budu u prilici da ove drajvere indeksiraju sa 10.2. :D
 

Prilozi

  • ac.png
    ac.png
    95 KB · Pregleda: 138
U borderlandsu vsync nije resen, crysis warhead kao i Heaven benchmark isti fps kao i sa 9.12.
Kakvo crno povecanje performansi?????
 
Catalyst 10.1 Hotfix

Issue Description:
The option to use Anti-Aliasing is not available in ATI CrossFireX™ mode when using an ATI Radeon™ HD series graphic card

Applicable Products:
This article applies to the following configuration(s):

Hardware:
o ATI Radeon™ HD 5xxx series
o ATI Radeon™ HD 4xxx series
o ATI Radeon™ HD 3xxx series
o ATI Radeon™ HD 2xxx series

Software:
o Mass Effect 2
Operating System:
o Windows® 7 32bit
o Windows® 7 64bit
o Windows® Vista 32 bit
o Windows® Vista 64 bit
o Windows® XP 32bit
o Windows® XP 64bit
 
WTF ???
Na Windows 7 64bit je još gore:

9.11 ???
 

Prilozi

  • CatalystFAIL.jpg
    CatalystFAIL.jpg
    154.7 KB · Pregleda: 96
Kod mene piše 9.12. Nešto tu kod tebe ne valja.
 
Pa nešto ni kod tebe ne valja... :)

A fora je što sam imao pre ovih 9.12 i windows sam instalirao pred kraj godine. Ovaj sistem nije video 9.11 drivere. Show!
 
Ja mu onda dođem šampion :d
 

Prilozi

  • 28.1.png
    28.1.png
    69 KB · Pregleda: 147
Kakav fail. Bilo mnogo praznika. :D

Ovo izgleda uvek isto.
Intel ne zna da napravi grafiku a AMD ne zna da napishe drajver. ;)
 
Da se razumemo igre mi rade odlično (kao i inače) tako da me boli patka šta piše:d
 
Nek pročitaju ovo neki, koji nikad nisu čuli za probleme sa 5xxx kartama. Prepoznaće se sami.

http://www.tomshardware.com/news/ATI-Radeon-Grey-Screen-Crash,9529.html

Samo deo:

"So after huge amounts of forum trawling, we're seeing the following model numbers crop up again and again: 4770, 4850, 4870, 5770, 5850 and 5870. The cards seem to be coming from all different companies; the following are the ones we've seen crop up more than a few times from different users: XFX, Sapphire, Diamond, ASUS and HIS."
 
Poslednja izmena:
Nek pročitaju ovo neki, koji nikad nisu čuli za probleme sa 5xxx kartama. Prepoznaće se sami.

http://www.tomshardware.com/news/ATI-Radeon-Grey-Screen-Crash,9529.html

Samo deo:

"So after huge amounts of forum trawling, we're seeing the following model numbers crop up again and again: 4770, 4850, 4870, 5770, 5850 and 5870. The cards seem to be coming from all different companies; the following are the ones we've seen crop up more than a few times from different users: XFX, Sapphire, Diamond, ASUS and HIS."

Ja sam te probleme sa sivo crnim linijama imao na 4870, jos prije godinu dana kad sam imao tu kartu. Ne mogu da vjerujem da jos vuku taj problem. Doduse kod mene se nije intenzivno desvalo, povremeno bi se desilo i samo bi restart pomagao. Nijedna nova verzija drajvera nije pomagala, jednostavno to se moralo povremeno desiti.
 
totalno mi sje_ali gamma u mass effect 2, na defaultu kako je bilo ok sa 9.12 dobio sam sve mracno, povecam gamma ono bljesti, bela boja sa onim bloomom oci izbija. back to 9.12+hotfix
 
Nek pročitaju ovo neki, koji nikad nisu čuli za probleme sa 5xxx kartama. Prepoznaće se sami.

http://www.tomshardware.com/news/ATI-Radeon-Grey-Screen-Crash,9529.html

Samo deo:

"So after huge amounts of forum trawling, we're seeing the following model numbers crop up again and again: 4770, 4850, 4870, 5770, 5850 and 5870. The cards seem to be coming from all different companies; the following are the ones we've seen crop up more than a few times from different users: XFX, Sapphire, Diamond, ASUS and HIS."

Powercolor, MSI, znaci da su male verovatnoce za tako nesto. Ja sam prvi put za takav bug cuo pre nedelju dana. A znam mnogo ljudi koji koriste ati-ja razlicitih firmi i vise godina unazad. Mislio sam da samo modeli sa ddr5 imaju taj bug ali ovde spominju i 4850. Ja sam imao prethodnu MSI 4870 i nisam imao ama bas nikakvih problema. Sada imam 2x Sapphire i problem takvog bug-a nisam imao na default taktovima vec kad sam kloknuo mem vise od stabilnog (sto onda i nije bug). Kada sam nasao stabilni klok, nemam tih problema. Nije samo powerplay problem vec i pucanje raznih igara na 5*** seriji. Ali kao po starom receptu, resice oni to vremenom. Po ceni, performansama, kvalitetu ... pristajem da sacekam ATI jevo resenje problema mada ga i korisnik sam moze resiti ako odvoji vremena za forume.
 
Ne clockujem grafu i sve je na fabričkim podešavanjima. Grafu vraćam gde sam je kupio pa nek oni traže po forumima rešenje za Atijeve poluproizvode. Meni komp između ostalog, 70% vremena, treba za posao i da radi stabilno.
 
Poslednja izmena:
U naslovu je problem koji nisam rešio na 3 OS-a i dve različite konfiguracije.

p.s. Da se razumemo, nisam ja nikakv hejter prema Atiju, naprotiv. Karta kad radi, zmaj je. Međutim, 20 sivih ekrana i restarta na dan je ipak previše. U 3D se to ne dešava, tj. ako sam u igri.

Pitam zato sto imamo istu kartu (moja je sa novom revizijom coolera-jaje).
Ja nemam nikakvih problema (cek da se pomerim sa mesta :) ), mozda je ipak neispravna karta?
Bolje receno mozda je neka neispravna serija otisla na trziste?
Ili je ipak do dizajna cipa ?
 
Poslednja izmena:
Ovo je već druga karta, tj zamenjena.
 
Nazad
Vrh Dno