Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

U principu za CF, ali izgleda da više nije samo zato... Neka unapređenja (AA...) u zadnjoj beta verziji postoje samo ako se i to stavi!
 
Evo ti LINK, pa pogledaš da li ti treba ili ne. Ovaj daje bolje performanse u FC3 sa AA i kod konifguracija sa single kartama.
 
Sa AMD Catalyst Application Profiles 12.11 CAP 2 FC3 u mom slucaju radi poprilicno fluidnije, i bolje je iskoriscenje GPU-a (HD6850 je u pitanju i Catalyst 12.8)

Sve ali sve u Video Quality odeljku na HIGH, SSAO MSAA->OFF i nikad ispod 40FPS :D
 
Pozdrav ljudi pre dva dana uzeo novu ATI grafičku , poskidao zadnje drajvere i sve radi ok .
Imam samo pitanje u vezi AMD Catalyst Application Profiles . Da li to radi jedino u CF režimu ili može i ako je u računaru samo jedna kartica ?
Instalirao sam AMD Catalyst 12.11 CAP2 verziju i ne vidim gde mogu da odaberem podešavanja u Catalyst control center-u ?

2rooyhe.png
f9li6f.png



Koliko se sećam kod nVidia-e je bila lista sa profilima , tako da je tu sve bilo lako .
 
Poslednja izmena:
Kad ce bre vise zvanicni 12.11?
 
Po mom misljenju... mf... NIKAD

Sacekace jos malo, pa ce izbaciti 13.1 ("13-ta godin, .1 je januar mesec...)

novembar 2012-te je odavno prosao :D

Usput i ja ih cekam ko ozebo sunce, ne instaliraju mi se bete.
 
Procitao sam ja da ce u cetvrtak zvanicni 13.1 driveri cak na jednom mjestu pise da ce sutra tako da se moze vec ocekivati vidicemo sta ce novo donjeti :D
 
Interesantno, i na guru3d i na techpowerup ima novih drajvera, a na amd-ovom ne, svasta!

Ona glupost sa idle frekvencijama (bilo je 500 umesto default 300 MHz) je sređena, sve radi kako treba!
 
Poslednja izmena:
Auuu, bog te mazo...

Nisam se zezao s betom, pa sam tek sad instalirao po prvi put ove lude drajver, tj. 13.1.

Duže vreme igram BF3 preko neta i to sa grafičkim podešavanjima koja su, rekao bih, atipična. Odnosno sve na maks plus 4xMSAA, transformisan preko drajvera u SSAA (jer je razlika u kvalitetu prikaza velika, pogotovu na otvorenim mapama ala "Operation Firestrom"). I baš zbog toga sam mislio da će me ubrzanje u ovim drajverima mimoići. Tj. da ću istovremeno da budem jedan od retkih koji ništa nije dobio.

Međutim...

Ima jedno mesto na mapi "Seine Crossing", gde sam do sada uvek testirao perfromanse, i uvek sam imao 46-48 frejmova, pri pomenutim podešavanjima. Još jednom sam bio proverio za svaki slučaj malopre, pre nego što sam instaliroa ove nove drajvere i isto je bilo. Nakon što sam ih instalirao, na tom istom mestu sad imam 61 frejm, i ko zna koliko preko toga s obzirom da držim upaljen vsync. Dakle suma sumarum dobio sam preko 20% i ostao zabezeknut.

Dosadašnji frejmrejt u BF3, ovako tokom igre, mi je bio na samoj granici udobne igrivosti. Od početka sam imao osećaj da je ovaj overklokovani 7970 samo još 10-15% brži, bilo bi savršeno za moja podešavanja. Te da savršenstvo izmače za dlaku. Nisam se usudio ni da sanjam da ću možda da prebacim taj procenat putem drajvera, pa i osetno više od toga :)

Stvarno bravo za AMD. Ovako nešto ne pamtim.
 
Ti si trebao i 12.11 Beta da instaliras, posto igras BF3 tu ti je i najvece ubrzanje... Ovi drajveri su sto se tice perofrmansi isto sto i 12.11 Beta...
 
Ti si trebao i 12.11 Beta da instaliras, posto igras BF3 tu ti je i najvece ubrzanje... Ovi drajveri su sto se tice perofrmansi isto sto i 12.11 Beta...

Znam, bio sam u ozbiljnom iskušenju, al ne volim da se igram s betama :)

Međutim stvarno sam očekivao da ništa neću dobiti sa SSAA pa još x4. Rekoh, to ga sirova snaga ograničava i tu neće pomoći nikakvi drajveri. Zato sam sad utoliko više patosiran.

Doduše... nisam računao ni da će baš ovoliko da se oduži izbacivanje konačne verzije :p

EDIT: A da, izgleda da je proradio i SSAA u OpenGL-u. Znao sam da nije trebalo da deinstaliram Rage pa da to i još bolje proverim...
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam ove 13.1 na 6870, win 7, i rade bez problema sa nekim starijim igrama. u 3dmark11 i heavenu kao da imam malo manji rez nego sa 12.8, ali mozda su bile druge postavke u ccc-u pa zbog toga. Ipak cu ostaviti ove jer kazu da ima velikog skoka fps-a u novijim igrama.
 
Skok je nazalost samo za karte iz 7xxx serije. Mi ostali nismo bitni, smrc :(
 
da, sad citam da je boost sa 7000 serijom, to su samo su preneli iz 12.11 beta drivera..

A hang playing Dishonored on the AMD Radeon HD 6000 and AMD Radeon HD 5000 Series

^sta su mislili ovde? ...nisam nesto dugo igrao Dishonerd zbog ubagovanog AI-a, ali nisam primetio probleme ni sa starijim driverima.
 
Driveri su bombona, instalirah sinoc i ferceraju ko podmazani, sve sto sam probao klizi i ima napretka cak i u odnosu na inace odlicne 12.11 beta, bar kod mene, evo poredjenje za 3DM11 sa 12.11beta i 13.1 na identicnim setovanjima:
(sistem je win8 Pro)
3dm11a5ghz.jpg 13.1driverib.jpg
 
Poslednja izmena:
potvrdjujem drastican skok u perfomansama...

i pohvaljujem sto sam samo isao na driver update i pregazio stare 12.8 drivere. cak ni restart sistema nije trazio (iako sam ga ja obavio za svaki slucaj)
 
Ovaj gore post jos jednom potvrdjuje da se novi driveri mogu instalirati preko starih bez ikakvih problema, dakle bez Driver Fusion i sl. programa...
 
Držao bi se ja podalje od tih koji nisu na njihovom sajtu; mogu lako biti stariji od ovih zvaničnih...
 
Nagrnula raja na nove drajvere, ne moze se prici serveru. Bednih 15KB/s mi ide download! Jos malo da uspori pa dial-up brzina.
 
AHhahaha ista situacija i kod mene . Ja krenuo da skidam pa vidim sporo ide i batalim ...
 
Hmmm, ovo su pokvarili u odnosu na 12.11 Beta11:

Resolves no video issue found in Media Player Classic Home Cinema when using full or half floating point processing
 
Nazad
Vrh Dno