Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Sry za ovo zadnje, malo sam pissed ovih dana, pa verovatno preterujem...a vidim da su i pobrisani postovi u tredu o nvidijinim drajverima, mozda nisu bili primereni temi tamo, ne znam, samo ne bih voleo da se ova nV-idijina brljotina zaboravi tek tako
 
Ja imam jednu zgodnu naviku da sa svakim novim drajverima stavljam i novi Windows. I nikada nisam imao nikakve probleme ni sa jednom verzijom. I 10.1 i 10.2 mi rade super. I na XP-u i na W7.
Znam da nije svakom zgodno da na mesec dana instalira sistem, ali ja sam se navezbao tako da mi je to posao od 30-60 minuta :) A i ne morate bas svake nove drivere da omirisete. Kad kazu da je nesto bolje onda stavljajte :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja nikada nisam deinstalirao prethodnu verziju pre instaliranja nove i nikada nisam imao problema vezanih za to.
ATI koristim od neke 2001. do danas, a Windows reinstaliram otprilike jednom u godinu dana.
 
Po meni treba deinstalirati stare drajvere pre stavljanja novih. Nista drugo.
ja licno i dalje drzim 9.12
 
Ja nikada nisam deinstalirao prethodnu verziju pre instaliranja nove i nikada nisam imao problema vezanih za to.
ATI koristim od neke 2001. do danas, a Windows reinstaliram otprilike jednom u godinu dana.

Isti rad, i za divno cudo nikad nije bilo problema ;)
 
Ne bih da instaliram CCC...Bez njega mi od juce savrseno radi grafa i u igrama u kojima je brljavio driver sa ccc sada rade super bez gresaka..

Mozada je ccc taj koji nam **** drivere? Elem, ccc mi i onako ne treba, jedina opcija koja mi znaci je kontrola obrtaja ventilatora? Koji program da ubacim za to a da nije ccc? Riva tuner mi sumnjiva jer nije bas za ATI karte...Ps, vent od grafe se napaja iz grafike a ne sa ploce tako da se moze kontrolisati samo preko drivera...:smash:
 
Ne bih da instaliram CCC...Bez njega mi od juce savrseno radi grafa i u igrama u kojima je brljavio driver sa ccc sada rade super bez gresaka..

Mozada je ccc taj koji nam **** drivere? Elem, ccc mi i onako ne treba

Moguce, ja nikad ne instaliram CCC i nikad nemam nikakve probleme. Kad sam imao instaliran, stalno je izletao na desktop u nekim igrama
 
^^ Pa ako ti dobro rade, sto bi rizikovao da stavis neke druge koji u teoriji mozda nece? Zato sto pise veci broj? Drzi te i uzivaj ;)
 
to je i moja logika :) al reko mozda neko sa 4870 ima odlicno iskustvo sa nekim drugim drajverima, pa reko da proverim :)
 
Ja nikada nisam deinstalirao prethodnu verziju pre instaliranja nove i nikada nisam imao problema vezanih za to.
ATI koristim od neke 2001. do danas, a Windows reinstaliram otprilike jednom u godinu dana.

oprosti ja neverujem u to jednostavno zna se neka procedura jel nebi trebalo prelepljivati drajvere nebitno dal je graficka karta u pitanju ili nesto drugo mada bi te stvari trebale biti resene na w7

pozdrav:smash:
 
oprosti ja neverujem u to jednostavno zna se neka procedura jel nebi trebalo prelepljivati drajvere nebitno dal je graficka karta u pitanju ili nesto drugo mada bi te stvari trebale biti resene na w7

pozdrav:smash:
Koliko vidim ljudi koji siluju sistem raznim drajver klinerima češće imaju probleme od mene koji instaliram uvek preko postojećih.
 
ja otkad imam w7 samo instaliram nove drajvere preko starih (nista uninstall, nista clean) i radi sve ok
 
Ja sam tako i na XP-u, i sad na 7-ici, i nemam problema. Jedini problem sam imao kad sam hteo da instaliram 9.12 preko XP-ovih, nece pa nece, samo se ugasi komp. Ali 10.2 gaze sve bez muke. Sve mi se chini da razlichite kartice imaju frku sa razlichitim katalistima, bez nekog pravila.
 
Takodje ne koristim nikakve cleanere. Ne razumem zasto bi neko catalyst cistio zbog catalysta. Imao sam pre toga nV, i takodje nikad nisam cistio stare, samo install(eventualno uninstall starog, cisto onako) ;)
 
Meni su i ATI i NVIDIA radili zajedno u mašini sa uporedo instaliranim drajverima. Ni jedna od njih se nije bunila :D
 
Probao sam cmd metodu instaliranja u safe mode i normalno.

U safe modu mi je prvo reklo da detection driver failed to load i onda da nista nije nasao, dok u normalnom javlja da nije nasao nikakve ati komponente i zatvori se.

Izgleda da je problem do detection drivera...

Ima li ko ideju sta da radim? Ne zelim da reinstaliram windows opet :/
 
Ja sam primetio da mi se sa verzijom 10.2, HD3200 na Gigabyte integrisanoj ploči, slika cepa kada ide film a kada se prikazuje u full screen mode-u, pogotovu tv program preko leadtek karte :(
 
Koliko vidim ljudi koji siluju sistem raznim drajver klinerima češće imaju probleme od mene koji instaliram uvek preko postojećih.

prvo sto ja nisam spomeno nikakav kliner
po tvom treba preko jednog operativnog sistema treba istalirati drugi i to je silovanje:wall:
 
Poslednja izmena:
Meni su i ATI i NVIDIA radili zajedno u mašini sa uporedo instaliranim drajverima. Ni jedna od njih se nije bunila :D

Isto takođe:p 8800gt i x1250 kod mene, kad sam ubacio 8800gt samo instalirao nvidijine drajvere i ništa više nisam dirao.
 
Poslednja izmena:
Evo sta ce doneti 10.3, zakazan za 24. mart

ATI Eyefinity Technology Multiple Display Groups – more display groups to give further control of your desktop with three displays or more connected

ATI Eyefinity Technology Display Configuration Switching – easily switch from one display mode to another

3D Stereoscopic 3D driver hooks – enables 3rd party middleware vendors to bring more 3D stereoscopic gaming options

If that wasn’t enough to excite you though the performance improvements are insane:

3DMark Vantage

Overall scores increase by up to 8% with ATI Radeon HD 5970 graphics products
Overall scores increase by up to 4% on ATI Radeon HD 5800 Series products and up to 3% on ATI Radeon HD 5700 Series products

Aliens vs. Predator

Overall performance increases 5% on ATI Radeon HD 5000 Series products

Battleforge

Improves up to 8% on ATI Radeon HD 5000 Series products
Improves up to 3% on ATI Radeon HD 4800 Series products

Call of Duty: World at War

Improves up to 2% on ATI Radeon HD 5800 Series products
Improves up to 6% on ATI Radeon HD 4800 Series products

Company of Heroes

Improves up to 6% on ATI Radeon HD 5000 Series products
Improves up to 3% on ATI Radeon HD 4800 Series products

Crysis and Crysis Warhead

Improves up to 6% on ATI Radeon HD 5000 Series products
Improves up to 2% on ATI Radeon HD 4800 Series products

Devil May Cry 4

Improves up to 10% on ATI Radeon HD 5000 Series products
Improves up to 6% on ATI Radeon HD 4800 Series products

DiRT 2

Improves up to 30% on ATI Radeon HD 5970 graphics products
Improves up to 20% on ATI Radeon HD 5800 Series and ATI Radeon HD 5700 Series products
Improves up to 10% on ATI Radeon HD 4800 Series products

Enemy Territory: Quake Wars

Improves up to 5% on ATI Radeon HD 5800 Series products
Improves up to 3% on ATI Radeon HD 5700 Series products
Improves up to 2% on ATI Radeon HD 4800 Series products

Far Cry 2

Improves up to 6% on ATI Radeon HD 5000 Series products
Improves up to 4% on ATI Radeon HD 4800 Series products

Left 4 Dead and Left 4 Dead 2

Improves up to 3% on ATI Radeon HD 4800 Series products

S.T.A.L.K.E.R. – Call of Pripyat Benchmark

Improves up to 10% with Anti-Aliasing enabled on ATI Radeon HD 5000 Series products

S.T.A.L.K.E.R. – Clear Sky

Improves up to 2% with ATI Radeon HD 5970 graphics products
Improves up to 2% on ATI Radeon HD 5800 Series products

Resident Evil 5

Improves up to 5% on ATI Radeon HD 5000 Series products
Improves up to 3% on ATI Radeon HD 4800 Series products

Tom Clancy’s H.A.W.X.

Improves up to 15% with ATI Radeon HD 5970 graphics products
Improves up to 20% on ATI Radeon HD 5800 Series products and ATI Radeon HD 5700 Series products
Improves up to 3% on ATI Radeon HD 4800 Series products

Unigine Tropics

Improves up to 5% on ATI Radeon HD 5000 Series products

World in Conflict

Improves up to 5% on ATI Radeon HD 5800 Series products
Improves up to 3% on ATI Radeon HD 5700 Series products
Improves up to 5% on ATI Radeon HD 4800 Series products

Wolfenstein

Improves up to 4% on ATI Radeon HD 5000 Series products
Improves up to 4% on ATI Radeon HD 4800 Series products
 
Oho, vidim da 5xxx lepo bezi od 48xx, zahvaljujuci novim drajverima.
 
Meni nije jasno da se svakim driverima ( nema veze koji chip je u pitanju ) dobija po par % u nekom igrama i tako stalno. Zar nije jednostavnije da odma ispeglaju odredjenu igru. Evo za 3D MArk se stalno nesto poboljsava, a bench je star.. ko ce ga znati ?
 
Za radoznale, 10.3 preview drajver (trebalo bi da su isti kao i finalna verzija, samo bez WHQL sertifikata) se može download-ovati sa AMD Underground sajta. Samo za Vistu / Win7.
 
Nazad
Vrh Dno